10995
Melyiket érdemes megvenni? Ár, technikai háttér, stb.
  • Norby646
    #10755
    Sziasztok! Telefon vásárlás előtt vagyok, gondoltam megkérdezem a véleményeteket a kiszemelt telefonról. Lg g3 32gb van tervben, független, és csak új! Lg g pro 2 lett volna a vágyam de azt már sehol sem találok, mert még ahol hirdetik, ott sincsen. Egyébként 90-100 között néztem telókat. Sony Z ultra volt az eredeti terv, viszont tartok tőle. hogy túl nagy lenne a maga 6.4"-jával.
  • Krisztiam #10754
    S4 mini
  • karajjj
    #10753
    S4 mini.
  • piamania
    #10752
    Hello!

    S4 minit vagy Ace 4-et ajánlanátok inkább?Kettő között vacillál tesóm.
  • Mike333 #10751
    Még annyit, hogy a ramja legalább 1 gb-os legyen mert a mostaninak 351 mb van és kb lófaszra se elég. Bocsi a dupláért.
  • Mike333 #10750
    Hali. Teló csere előtt állok de nem vagyok otthon az okostelók világában. Jelenleg egy Samsung Galaxy W telóm van. Kb 50-60 ezret áldoznék az újra. Pár feltétel:
    -android 4.x;
    -legalább 2 vagy 4 magos proci;
    -akksija ne merüljön le 1 nap alatt (bár ha csak ezen múlik akkor elnézem);
    -legalàbb 1280x720p felbontás.

    Ha ezekkel a feltételekkel netán túlmennének a 60 ezren akkor is írjátok max alszok rá egyet.
    Hol érdemes telót venni? Gondolom ilyenek, hogy media markt meg auchan kilőve mert ott drága, a telenorba is? Ja meg kb mennyiért tudnám elpasszolni a fentebb említett Galaxy W-met?
  • eksy
    #10749
    Itt biztos segítenek, tapasztalatból mondom:)
  • KaBuTo666
    #10748
    Nekem jobban tetszik külsőre mint az S6.
  • Krisztiam #10747
    Samsung Galaxy A8 szerintem nem lesz rossz várok egy tesztet
  • Kalash17
    #10746
    Sziasztok! Okostelefon vásárlás előtt állok, de sajnos nem tudok dönteni, hogy milyen készüléket vegyek. Telekom előfizetésre venném, és a 30-60 ezer forintos árkategóriára gondoltam. Kiszemeltem két telefont, amelyek a Samsung Galaxy Grand Prime, és a Huawei Ascend G620S.Nagyjából ugyanazt tudja hardveresen a két telefon, bár a Samsungnak a belső kamerája, a Huaweinek a kijelző felbontása jobb. Úgyhogy az lenne a kérdés igazából, hogy melyik telefon megbízhatóbb, melyikre lehet hosszabb távon számítani, de persze minden más szempont is érdekel. Elsődlegesen ez a két telefon játszik, de minden más javaslatot is szívesen meghallgatok. Előre is köszi a tippeket. :)
  • Lacee86
    #10745
    Sztem vegyél egy fényképezőgépet. :) De most komolyan, nincs olyan telefon, ami erre a célra igazán alkalmas.
  • k0trapali #10744
    Egy 32 vagy 64 vagy akar nagyobb iPhone. Amelyikre van keret. 5-töl felfele mindnek jo a kameraja, teszi a dolgat a rendszer es van 4-4,7colos is.
  • bigbigle
    #10743
    Valamiért telefon tekintetében egyszerűen nem tetszik. Nincs különösebb oka.
  • Krisztiam #10742
    mi baj a Samsung-al?
  • karajjj
    #10741
    Samsungot javasolnék, szóval nincs miről beszélnünk... :D
  • bigbigle
    #10740
    Sziasztok!

    Szeretném kérni a véleményeteket, mert már teljesen összezavarodtam. Kérdeztem ismerősöket hogy milyen telefont érdemes venni hosszú távra, úgy hogy ne kelljen XDa-s romokat pakolgatni rá.
    Kritériumok nagyjából ezek voltak: legyen vaku, tudjon normális képet csinálni, bírjon ki közel egy napot wifivel/minimális játékkal/videó nézegetéssel/zenehallgatással. Ára meg olyan 75-80 magasságában legyen (bár sajnálok annyit kiadni érte, de ha ez kell ahhoz hogy normálisan bírjon éveket akkor legyen, bár az is szomorú hogy a gsm boltokban a nem ide szánt készülékek 10-15 ezerrel olcsóbbak mint az ideszántak)

    Mivel tudják hogy a samsungot leszámítva nagyjából mondhatnak bármit így ezeket kaptam: LG G2/G3/Spirit 4G és egy HTC Desire 820.
    Valamiért a G2-t mondják többen is.

    Szóval szeretnék egy kis véleményt kérni (esetleg tapasztalatból is segíthet valaki), hogy szerintetek mi az amit ténylegesen érdemes megvenni és megéri a pénzét (persze mondhattok egyebet is, nem kell a felsoroltakhoz ragaszkodni).
  • karajjj
    #10739
    Én a három nagyból kettőt kipróbáltam, a harmadik pedig támogatottságban nekem nem megfelelő.
  • Miguel125
    #10738
    Erre konkrétan sehogy. Mondjuk eddig nem is hallottam erről a bankról, bár ez az én tudatlanságom.
    Továbbra is kitartok a véleményem mellett, hogy a többség elboldogulna mind a három plattformon, ha nagyon akarna, de nem akar. Mindenki a sajátját isteníti és a konkurenciát fikázza. Én már a három nagyból kettőt kipróbáltam a harmadik meg nekem ár/érték arányban nem megfelelő.
  • karajjj
    #10737
    Erre hogy használsz webes felületet?
    Utoljára szerkesztette: karajjj, 2015.05.27. 16:03:30
  • Miguel125
    #10736
    Még mindig ott van akkor is a webes felület. Pl.: Nekem meg nincs szolgáltatói appom mégis tudom intézni rajta a számláimat.
    Félre ne érts, nem vitát akarok indítani, csak mondtam egy megoldást. Amúgy meg tuti van olyan bank aminek meg androidos appja nincs, lehet nem itthon, hanem mondjuk Bangladesh-ben. Akkor annak az embernek meg semelyik plattform nem jó...
  • karajjj
    #10735
    Nekem pl továbbra sem felelne meg a wp, mert a bakomnak nincs rá appja. Tehát már nem tud egy dolgot, amit az átlag user használna.
  • Miguel125
    #10734
    Imádom, féltem tőle droid után, de nagyon pozitívan csalódtam benne, gyors, atom stabil nagyon szép a kijelzője, nekem személy szerint nem hiányzik semmi a WP8.1-ből. Időt álló lesz mert jön majd rá a W10 valamikor év vége felé. Amúgy HTC Desire X-ről váltottam amivel szintén nagyon elégedett voltam és szerettem.

    Rájöttem, hogy casual felhasználónak, aki arra használja ezeket az eszközöket amire való (telefon, net, zene, játék, navi) a 3 nagy közül nincs jó vagy rossz platform. Ha a szélsőségeket nem nézzük csak tényleg a népszerű dolgokat akkor ugyanolyan jól el lehet boldogulni WP-vel mint Androiddal vagy IOS-el.
  • mousee
    #10733
    Nagyon frankó, olvasom a teszteket, nézem a review-okat. Tetszik :) Köszönöm a tippet!
  • Miguel125
    #10732
    Lumia 730/735
  • mousee
    #10731
    Hali,

    Független készülékben gondolkodom.
  • karajjj
    #10730
    Nem írtad, hogy hogyan akarod, előfizuval, vagy kártyásan, melyik szolgáltató, vagy független legyen-e?
  • mousee
    #10729
    Sziasztok,

    A segítségeteket szeretném kérni. Jövőálló telefont keresek az alábbi paraméterekkel:

    - 4' lenne a legkirályabb, de ha 4,7-nél semmiképp se legyen nagyobb, és azért szép képe legyen
    - Jó fényképező és vaku, kb 80%-ban fényképeznék és videóznék vele
    - Bővíthető tárhely (sd kártyára férjen rá az a sok szép fullHD videó, akár sokképkockás is)
    - OS szempontból nyitott vagyok, mostanság WP-t nézegetem hogy mi a helyzet vele... és kezdek barátkozni a gondolattal...
    - Gyors legyen, ne laggoljon, és csinálja amire kérem :)

    A lélektani olyan 70-80k környékén van :)

    Mit javasoltok?
  • Miguel125
    #10728
    Microsoft Lumia 640XL ? Atomstabil, villámgyors, 5,7' , igaz csak 720p.
  • Shiwo
    #10727
    egyiknél előrendelhető, másiknál "több, mint 2 hét", ami ugyanazt jelenti, hogy "majd küldjük, ha kapható.."

    szvsz tán júniustól kapható lesz és július - augusztus környékére már mérséklődik az ára, ahogy az lenni szokott...
  • karajjj
    #10725
    ????
  • cibi17
    #10724
    Ok, de a kornyeken meg nem is lattam ilyen sufnis boltot.. vagyis nem tudok rola. Majd korbe kerdezek.. koszi.

    Mas tema: G4-es LG-rol nincs meg valami hir, h nalunk mikor kezdik el.forgalmazni?
  • karajjj
    #10723
    teljesen komolyan mondtam, megmondják, hogy mit tudnak megoldani és mennyiért
  • cibi17
    #10722
    He he...
  • karajjj
    #10721
    menj be valamelyik arab mobiloshoz, többet fog tudni róla...
  • cibi17
    #10720
    Vennek en fuggetlent, vagy meg egy vodas is jo lenne, de az a baj, h t-bol tudok nagyon nagyon olcson csak telot. Igy az eri meg.
    R sim: ird be youtubera. Kidob csomo videot, de csak iphonera lattam.. lenyege, h egy ilyen vekony lapka. Belerakod a simed es elhiteti a teloval, h ez olyan szolgaltatos, ami kell neki.
    Csak ez mas markaknal nincs?
  • Shiwo
    #10719
    igazából nem tudom, hogy mi az az Rsim ... ha függetlenítésre gondolsz, akkor biztos lesznek GSM boltok, ahol némi pénzért kiütik .. házilag tudtommal elég macerás megoldani.. viszont azzal nagy valószínűséggel bukod a garanciát.. vegyél akkor már eleve egy függetlent.. a neten alapból olyanokat árulnak.. lehet némileg drágább, de nem kell vele vacakolni, elfogad mindenféle szolgáltatót és megmarad a garancia.. vagy ha nem sürgős a telefon, akkor várj vele egy fél évet.. annó a G3-ból is jött Dual Simes verzió, tán 4 hónappal később, mint az eredeti
    Utoljára szerkesztette: Shiwo, 2015.05.02. 19:45:50
  • cibi17
    #10718
    még egy kérdésem lenne!
    van ez az Rsim-es megoldás, vagy Gevey SIM, ki hogy ismeri..
    ennek van valami androidos verziója is? mert a g4esem t-mobilos lesz, de kellene benne használnom vodát is. meg tudom valahogy oldani?
  • Shiwo
    #10717
    de hogy ne csak általánosságba beszéljek, az LG nem a Sony példáját követi, hogy fél évente kiadja ugyan azt a telefont, hangyaf@sznyit gyorsabb procival..

    a kijelző mérete, felbontása elvileg marad ugyan akkora, de a G4-nek állítólag jobb a színhűsége, kontrasztja, fényereje és ezek mellett még kevesebbet is fogyaszt valamennyivel.. (bár mivel az egyik legtöbbet a kijelző zabálja, így aktív használat mellett ez jelenthet vagy fél óra pluszt..)

    a proci erősebb lesz, mint a G3-ban, de nem a legerősebb.. inkább egy kevésbé melegedő és energiafogyasztású mellett döntöttek.. tehát processzorteszteken el fog maradni pár konkurens termék tesztpontjától, de ez nem feltétlen hátrány, hisz elég erős lesz így is.. kb mintha a te sportkocsid végsebessége csak 250 lenne, és nem 280, miközben igen ritka az, mikor 200 felett száguldasz..

    memória 3 Gb, a G3-ból is van olyan némi felárral, de a konkurens telefonokban is ritkán akad ennél több..
    32 Gb tárhely, ugyanígy G3-ban is előfordul.. konkurencia rendelkezik 64 és 128 Gb-os készülékkel is (bár tippre ebből is lesz majd 64 Gb-os) , de azokba nem nagyon van memóriakártya bővítési lehetőség, itt meg megmaradt..

    kamera téren lényegi fejlődés várható.. a puding próbája az evés, majd meglátjuk, hogy mire képes, de ha igaz lesz a papírforma, akkor a G4 képeinek minősége a legszebbek között lesz, főleg rossz fényviszonyok között.. és még az előlapi kamerája is felér más telefonok hátlapi kamerájával... ez mondjuk főleg szelfi-őrülteknek lehet hasznos..

    aksi kapacitása maradt ugyan annyi, mint a G3 esetében, nem a legjobb, de nem is a legrosszabb, igazából aktív használat mellett mindegyiket naponta kell tölteni..

    dizájn hasonló, bár a bőr hátlap kölcsönöz neki egy kimért, elegáns hatást.. nem olyan lesz a hatása, mint az S6 Edge-nek, hogy "aztaqrvadekúúúúlcsoroganyál", hanem egy elismerő "hmm.. ez igen" reakciót válthat ki az emberekből

    árban meg mint mondottam valószínűleg nem kicsi különbség lesz a G3 és a G4 között.. hogy kinek mennyit ér meg a bőr hátlap, az erősebb proci és a brutál kamera, az meg emberfüggő.. én mondjuk Galaxy S3-ről akarok váltani, és a G3-mat nem tartom annyival jobbnak, hogy arra váltsak.. olyan 70 - 80% esélyt adok arra, hogy G4-et fogok venni, de ez attól is függ, hogy milyen tapasztalatok lesznek róla ill mennyi is lesz a végleges ára.. én egy 150 - 180k -t még elfogadhatónak találnék, de ha tartósan 200k felett marad, akkor elgondolkodtató az S6 Edge...
  • Shiwo
    #10716
    hardverben erősebb lesz mindenképpen, pláne a kamerája, de azt írták több helyen is, hogy valószínűleg lényegesen drágább lesz, mint a G3..

    tehát G3-mat most 100k alatt már kapsz, míg a G4 valszeg 200 - 250k körül lesz.. induláskor mindenképpen, de nyár végére sem hinném, hogy 150k alá menne..


    " ha árban nem sokkal többre jönne ki? (tehát most az árat ne vegyük figyelembe) "

    ez némileg ellentmondás, most akkor figyeljük az árat vagy ne ... de ha a kérdés lényege az lenne, hogy ha ugyan annyiba kerülne a G3 mint a G4, akkor hülye lenne, aki a G3-mat választja...
    Utoljára szerkesztette: Shiwo, 2015.04.30. 16:09:31
  • cibi17
    #10715
    sziasztok. szerintetek megéri G4-es LG-t venni G3 helyett, ha árban nem sokkal többre jönne ki? (tehát most az árat ne vegyük figyelembe)
    mivel jobb? esetleg van valamiben visszaesés, amiben az előd jobb?