10995
Melyiket érdemes megvenni? Ár, technikai háttér, stb.
  • karajjj
    #10795
    Mivel nem írtad le, hogy mik a kritériumok, azt mondom, hogy S4 mini. Ha nem felel meg az igényeidnek, akkor fejtsd ki, hogy mi nem jó, és akkor egyszerűbb segíteni is.
  • karajjj
    #10794
    Úgy bő egy éve a Sony telefonokra mindenki csak panaszkodik az ismerőseim közül. Főleg a Z3-ra. Silány szerelés, gyári hibák sorozata. Recsegős rossz mikrofon, pontatlan érintő, állandó szoftverhibák a gyári rommal, stb. Persze van olyan is, akinél ez nem jelentkezett egyáltalán, csak az a ritkább.
  • Aduci
    #10793
    Kifejtened? :)
  • csabika1982
    #10792
    Sziasztok!

    Itt nézegetek telefont, kártyafüggetlen és 60 ezer plafon tudnátok esetleg pár hasznos infóval szolgálni nekem. Köszi!

    https://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3277/f:samsung,erintokepernyo,wi-fi-direct-van/?start=25&orderby=1

  • karajjj
    #10791
    Mostananában sonyt nem magyon éri meg venni, mert nagyon sok a probléma velük.
  • Aduci
    #10790
    Xperia Z3 vs Galaxy s5 neo
    Affelol szeretnek erdeklodji, hogy ha az ar-ertek aranyt nem vesszuk figyelembe melyik keszulek a jobb, melyiket erdemes megvenni?
    A z3-nak 1,5 szeres a RAM es a CPU is jobb, de megis olcsobb. Ez azert van mert sony es nem samsung, vagy mert rejtett hatulutoi vannak?
    Koszonom a valaszokat
  • whiskeyman
    #10789
    Még mindig a Honor 6... :)
  • Doom 4
    #10788
    Okés köszi! Megnézem azokat is!
  • karajjj
    #10787
    Ha ennyire tetszik, akkor legyen az Asus. Egyébként Galaxy S4, S5, LG G2, G3, ezeket nézd meg.
  • karajjj
    #10786
    G2 vagy S4, ezt a kettőt bátran ajánlom, kettő közül azt, amelyik szimpatikusabb.
  • ziiu
    #10785
    Sziasztok. Telefon csere előtt állok. Egy Xiaomi MI2S cserélnék le. Használt telefont vennék helyette. Különböző oldalakon az alábbi pár telefont találtam árba jónak, de nem tudom eldönteni, hogy melyik a legjobb vétel. Ebbe kérném a segítségeteket.
    Meizu MX3, Lenovo Vibe X2, LG G2, Samsung Galaxy S4, Sony Xperia Z1 és egy Xperia Z2, amibe kijelzőt kellene venni.
  • Doom 4
    #10784
    60-110 kb a keret, Android, amennyire lehet legyen időtálló, legyen gyors, az se baj ha az aksija is bírja. És hát nagyjából olyan kategóriájú telefon legalább mint a Nexus 5. Bár ahogy most nézegetem, ez a ZenFone 2 elég jónak tűnik.
  • karajjj
    #10783
    Mennyi a keret és mik a feltételek?
  • Doom 4
    #10782
    Üdv segítséget szeretnék kérni. Eléggé kezd haldokolni a jelenlegi telefonom, (Galaxy S2) és ideje lenne váltani. De teljesen megvagyok lőve. Androidos telefont szeretnék, és gondolkoztam, a Nexus 5-ön (hátha még kapni valahol) vagy valami hasonló kaliberű telefonokra. Bár asszem redditen írták, hogy az már elég régi inkább az uj motorola moto x vagy még volt valami amit ajánlottak. De most rábukkantam esetleg Asus ZenFone 2 is eléggé jónak tűnik, illetve sőt valamelyik Padfone is jó lenne, de abból most teljesen elvagyok veszve melyik milyen árban lenne meg hogy melyik a jobb. (Ügye itt tablettal együtt játszik).
  • Dobronski
    #10781
    Tetszik az elején-végén a 2 fps :D
  • KaBuTo666
    #10780
    Itt van egy felvétel a lassításról.
  • Katalizátor
    #10779
    Úúúú! Ez elég jól hangzik! A videó lassítás milyen? A slo-mo elég jó lett pl az Iphoneon, abba beleszerelmesedtem. :P
  • KaBuTo666
    #10778
    Gyorsan fókuszál, szép éles képet csinál. Ha szelfit akarsz csinálni, akkor nem a képernyőn kell megnyomnod a gombot, elég ha az egyik ujjadat oda tartod a vaku lencséhez. Van benne panoráma készítés, videó lassítás és gyorsítás, meg virtuális felvételt is lehet készíteni. 4K-ig tud videót felvenni. Ha gyorsan akarsz kamerába váltani, elég csak kettőször megnyomnod a kezdőgombot, nagyon gyorsan előjön a kamera.
  • Katalizátor
    #10777
    A kamerája milyen? Az eléggé érdekelne. Azt például már láttam, hogy az iPhone 6 elég fasza ezen a téren.
  • KaBuTo666
    #10776
    Nekem az van, kb. 2 hete van meg. Egy negatívum van eddig, az ujjlenyomat felismerője.
    Érdekes, mert a hüvelykujjamat 10ből 5x látja be, míg a mutató ujjamat 10ből 8-szor, sajnos nem annyira pontos mint iphone-é de kikapcsolható és akkor nem zavar.
    A hajlított kijelzőnek sok funkciója van, ötletes, a mobil erős és gyors. 5.1.1 android van rajta, eddig nem tapasztaltam fagyást, hibát, lassulást. Vezeték nélküli töltőt vettem hozzá és szilikon gumi tokot. Pazar mind a 2.
    Edge miatt féltem hogy belenyúlok az oldalába illetve a tok miatt hogy mennyire fogja a mobilt, de nincs problémám ezek felől.
    Nekem megérte, de szerintem az iphone 6s is faszányos mobil lesz.


  • Katalizátor
    #10775
    Samsung Galaxy S6 edge-re mitaszontok? Erősen gondolkodom rajta, mert kurva jól néz ki, de eddig bírja a mobilos tudományom...
    Másik egy iPhone 6s lenne? Ti mit tanácsoltok (márka-háború nélkül, ha lehet )?
  • mesie
    #10774
    most készülök telefont váltani (galaxy s advance.......) és azon gondolkozom, hogy LG G2 vagy LG Nexus 5 legyen.. melyik az erősebb? valakinek vannak tapasztalatai? vagy mostmár "kifutó" telefonok ezek? ha igen, milyet ajánlotok 90 ezer alatt?
  • whiskeyman
    #10773
    Honor 6 egyértelműen.
    Lassan 1 éve van meg, de semmi gondom nincs vele.
    Akadást nem ismeri, gyors. Nem hiába...8 mag, 3GB RAM.
    GPS kb 5 mp alatt talál jelet, wifi kiváló, akku ha kíméled 2 nap....de ez is le tud merülni a nap végére, ha úgy használod.
  • Norby646
    #10772
    Megértem az aggodalmad a kínai telókkal kapcsolatban. Nekem eddig 2 huawei-em volt, y300 majd később g620s, igazából megvoltam elégedve mindkettővel, de tény hogy voltak apróbb bosszantó dolgok, mint pl.: gps rettentő gyenge volt, hátlap kicsit recsegett. Összességébe azonban még így is megérték, és a p8 lite ezektől lényegesen magasabb kategóriát képvisel, volt a kezemben, nekem tettszett, csak végül kicsit többet tudtam rászánni, így lett a g3-as lg. A g2-vel én is sokat szemeztem baromi jó telefon, de nagyobbat szerette volna, meg a hátlapja sem tetszett annyira. A g pro 2 lett volna számomra a best, de azt meg nem lehetett kapni. Egyébként ez a melegedés téma, kicsit túl van lihegve szerintem, g3-ra is panaszkodnak sokan emiatt, ugyanakkor én azt tapasztalom hogy alig melegszik jobban mint az eddigi telefonjaim, amik lényegesen gyengébbek voltak ettől. De ha belegondolunk ez gyakorlatilag minden telefonra igaz lehet amiben erősebb hardver van. Kis helyen minden össze van zsúfolva, erős hardverek, nagy akksi, hűtés meg nulla. Ha annyira forrósodna, hogy nem lehet kézben tartani, meg fagy/tönkremegy amiket egyesek terjesztenek anonymous-ként a neten, akkor hamar nyakig lenne a sz*rban az adott gyártó. :) Jól össze vannak ezek rakva nem véletlen kerülnek annyiba amennyibe.

    Amúgy az s advance-t egy sony m-re cserélte először, sajnos azzal se járt sokkal jobban. Most vett egy honor 4c-t, amit egyelőre próbálgat, de tettszik neki. Amúgy az is szép telefon, elég jól fut rajta minden, az összeszerelés minősége szerintem nagyon jó. Ami nekem annyira nem tettszik, hogy nincs oleofób bevonat, és nagyon gyűjti az ujjlenyomatokat, nem gorilla glass-os, illetve hogy elég súlyos darab.
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2015.08.20. 12:23:56
  • Cs0k1
    #10771
    Köszi a választ, hát a dolgomat nagyon nem könnyítettétek meg de eléggé a G2 felé hajazok, amelyről elég sok jót olvastam, de lehet megelégszem egyenlőre egy Huawei p8 lite-al (igaz megfogadtam nem akarok ilyet ) 65-70 ezerért hátha nem purcan ki olyan gyorsan mint az advance, meg már csak 2GB ram van benne, nem pedig 700 mega
    Sony m4-ről elég sok hátrányt olvastam sajnos (kamera, telefon melegedés, több selejtes).
    Kínaiba még mindig nem igazán merek belevágni, itt is csak hallottam dolgokat, hogy dobál wifiről meg nem hiába olcsóbb spórolnak egyes részeken - ha igaz.


    Ti milyen telefonban gondolkoztok barátnődnek Norby646? Én már nagyon szenvedek ezzel a készülékkel.
  • Norby646
    #10770
    A g2 és a g3 között azért akad különbség ha jobban utánanézel. 5.2" vs 5.5", snpadragon 800 vs 801, 2gb/16gb vagy 32gb vs 2gb/16gb vagy 3gb/32gb+memória bővíthetőség 128gb-ig, felbontás fhd vs qhd, 1080p felvétel vs 2160p felvétel... és még sok apróság. Ahol én vettem ott így néz ki árban a különbség:
    lg g2 16gb 79000ft / 32gb 80000ft
    lg g3 16gb 93000ft / 32gb 96000ft

    Z2 jó teló de az még inkább 115-től fölfele, ez alatt sehol sem találtam, csak "oem" verziót.
    S4-ből szerintem az i9506-os verzió jobb választás lenne, az ahogy nézem valahol 90-100 között mozog.
    P7-et nem vennék, egy p8 lite jobb választás.
    A honor 6 állítólag elég jól sikerült, az is egy jó választás lehet.
    Sony m4 jut még eszembe, az 70 körül mozog ha esetleg nem akarsz annyira elszállni árban. Próbálgattam szerintem szép telefon, aránylag hardveresen is jó, kb huawei p8 lite kategória.

    Amúgy s advance-al a barátnőm ugyanúgy járt mint te. Eleinte fasza volt, aztán meghülyült.

    Na ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni.
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2015.08.19. 18:17:00
  • karajjj
    #10769
    G2, vagy az általad nem említett S4. Bőven tökéletes mindkettő még évekig, elfut rajtuk minden és nem fog akadozni egyik sem.
  • Cs0k1
    #10768
    Sziasztok, érdeklődnék

    LG G2 vagy Huawei P7 illetve Sony Xperia Z1 vagy kínai gyártmány (Honor C6?)

    A keret szívem szerint olyan 0-70000Ft-ig terjedne ki, de még ennyi pénzért is csak az alábbi jó készülékeket találtam. Nagyon max, ha azt mondjátok jobban megérné már egy 100.000Ft-os készülékbe befektetni akkor hajlandó vagyok rá, de nagyon nem szeretnék mert szűkös a keret rá.
    Azért LG G2, mert ahogy olvastam a G3 szinte csak a nevében más, meg egyéb kis apróságot de a G2-vel egy kaliberű. A Sony Z1-ről is csak jót hallottam, a Z2 még 100.000 körüli, a kínai telefonokat nem ismerem kicsit tartok tőlük. No de mivel ezek a telefonok jóformán több mint 1 évesek, szerintetek helyt állják magukat még 1-2 év múlva?

    Most egy Samsung Galaxy S Advance telefonom van, amivel eléggé megjártam, mert fagy, szaggat szinte a vásárlást követő 1 év után és azért se nagyon szeretnék "kistestvér" telefont venni mini, meg lite jelzőkkel, de bárki ezt megcáfolja örülök neki.

    Tehát ti melyiket választanátok az alábbi 4 készülék közül? Vagy esetleg ilyen árban tudtok jobbat ajánlani.

    Köszönöm előre is.
  • Tetsuo
    #10767
    Új, kártyás telefon, kb. 70.000 ft, akármelyik szolgáltatónál, általános célra: kicsit erre is, meg arra is. :-)
    / Anyukámnak lenne, nekem fingom sincs, ebben az árkategóriában van-e használható és hogy melyik szolgáltató milyen.
  • karajjj
    #10766
    Jót.
    Ha kicsit több infót kapnánk mondjuk arról, hogy független legyen-e vagy kártyás, vagy előfizetéses, vagy melyik szolgáltató, vagy új, vagy használt?
  • Tetsuo
    #10765
    Kb. 70.000 ft-ig milyen telefont telefont ajánlotok - általános célra?
  • LeWyTy
    #10764
    Helo kérdeznék:
    Mi a véleményetek az On Plus Two ról?
    Jó lehet majd?
    A procival mi lesz? lassabb lesz vagy jobban melegszik?
    Szakítottak a Cyanogennel... jó lehet a saját rendszerük is?
    Engem igazából nem érdekel az NFC hiánya...
    Meg éri? mármint az elődhöz képest.
    Hogy megy tőlük a rendelés? Vámot kell majd fizetnem mi?

    Van valaki aki rendelni fog belőle?
    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2015.08.07. 16:23:47
  • Norby646
    #10763
    Kicsit off, de nincs valakinek tapasztalata tempered glass-el kapcsolatban? Konkrétan az érdekelne, hogy az érintés érzékelését mennyire befolyásolja? Illetve ha valaki tud tényleg jó minőségű típust ajánlani, ami mondjuk itthon is kapható, azt megköszönném! Xprotector-ról olvasgattam, állítólag nem rossz, viszont a g3-ashoz csak 0.33mm vastagságú változat van, tartok tőle hogy túl "vastag".
  • Norby646
    #10762
    Már semmi. Valamiért az első töltés után nagyon hamar lemerült, azóta viszont fasza. Most épp 28 óra 20 perce megy a telefon aksiról, 54%-on van és még ~30 órát ír hátra, persze ez csak akkor lenne igaz ha nem nagyon használnám. Úgy vettem észre, hogy a netezés terheli jobban, kb 1-1.5 alatt ~45%-os fényerőn, nagyjából 30%-ot veszített, az azt megelőző ~24 óra light-os használat után. Egyébként nem auto fényerőn használom, inkább magam állítgatom, általában 30-50% között.

    Mellesleg ha érdekel a véleményem, én nem cserélném le. :)
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2015.08.06. 10:38:29
  • karajjj
    #10761
    Én nem cserélném, jobban szeretem az androidot, használtam többször iphonet, de a kezdeti lelkesedés után mindig elfogyott a türelmem az egyedi megoldásaihoz.
  • matyi0323
    #10760
    Mi bajod az akksival?
    Nekem auto fenyeron folyamatosan bekapcsolt mobilnettel es wifivel kibirja reggel 8tol este 10ig. Ma is maradt estere 30%. Ebben van vagy 15 perc telefonozas, egesz napi fb&messenger. Par video..Ma este meg jatszottam is. Tobb, mint egy eves az akku benne.

    De ha mar itt vagyok, ti lecserelnetek egy iphonera?
  • karajjj
    #10759
    Az LG-nek kicsit nagyobb a kijelzőfelbontása, meg ugye maga a kijelzője is, az A3-ban viszont másfél giga a memória és fémházas.
  • Banszien
    #10758
    Sziasztok!
    Samsung Galaxy A3 és LG g3s közül melyiket javasolnátok, és miért? :)
  • Norby646
    #10757
    Hát sok válasz nem érkezett, na mind1, végülis megvettem a g3-at, ami nagyon fasza, gyors, nem akad, szép és jó, egyedül az akksi, ami kicsit bírhatna többet, bár ezt betudom az 5.5"-os qhd képernyőnek. Megjegyzem gyönyörű a kép, de bőven elég lett volna egy fullhd kijelző, na mind1. :)
    Utoljára szerkesztette: Norby646, 2015.07.31. 10:25:36
  • karajjj
    #10756
    A Sony telefonok most amúgysem a csúcsminőségről híresek.