10995
Melyiket érdemes megvenni? Ár, technikai háttér, stb.
  • Tetsuo
    #10955
    Mi a vélemény a Moto G5-ről, mondjuk egy Galaxy S5-höz hasonlítva?
    Tartósságra, fagyásra, menü - , netezés sebességére stb.-re értem, a specifikációkat össze tudom hasonlítani. ;-)
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2017.09.23. 21:38:34
  • SzocsA
    #10954
    A HTC telefonok jók? Samsung galaxy ace-m van azt szeretném lecserélni! Melyiket érdemes megvenni? Aminek jó az aksija, sokáig lehet használni, fényképeznék is vele és GPSként is használnám!
    És a telekomnál még mindig van két év húságidő, nem úgy volt, hogy eltörlik?
  • karajjj
    #10953
    Viszont a Huaweire van 2 év garancia.
    (illetve most nézem, hogy a processzor is 8 magos)
    Utoljára szerkesztette: karajjj, 2017.06.03. 15:39:36
  • Klon
    #10952
    as s4 i9506 jóval erősebb teló mint az általad linkelt...
    De, köszi az ötletet :)
  • karajjj
    #10951
    Nem értem, hogy miért nem egy szervizben kérdezed ezt meg. Egyébként egy 2-3 éves Huaweit max akkor érdemes szerintem megcsináltatni, ha valamelyik csúcsmodellről beszélünk.
  • Tyler1
    #10950
    Üdv! Nem teljesen topihoz kapcsolódó, de mivel ez aktív, hátha valaki tud érdemi választ adni. Szóval pár napja véletlenül csobbant a telefonom egyet a Balatonban, egy 2-3 éves Huaweiről van szó. Szóval véletlenül beleesett, de azonnal ki is vettem, megtöröltem, szárítottam, és látszólag nem volt baja, eltekintve egy kis "szédelgéstől". Lehetett hívni, veszi a töltést, minden csatlakozó működik, de egyszer csak a képernyő többet nem érzékelte az érintést(vagyis néha egyszer-egyszer egy pillanatig igen), pedig előtte semmi baja nem volt. Gondolom nem száradt ki teljesen és az elektronika kapott egyet.
    Szóval a kérdésem, hogy érdemes ezt még megcsináltatni, megéri-e ilyen régi készüléknél, vagy inkább kezdjek gondolkodni egy új vásárlásán? Igazából soha semmi gond nem volt vele, nagyon szerettem, és nem válnék meg tőle, csak ha már kényszerből kell.
  • karajjj
    #10949
    inkább akkor már egy ilyen
  • Klon
    #10948
    Sziasztok, segítség kellene

    A baratnom szeretne "uj" hasznalt telot max 40e.ig. Tudnatok ebben segítséget/otletet adni?
    Én i9506-ra gondoltam, de hatha van jobb is 40k-rt.! (ehez már sajna nem nagyon értek)
    (gyari fuggetlen, fuggetlenített, v telenoros készulékek előnyben)

    Köszi mindenkinek ha segít/otletel ;)

    Üdv,
    L
  • elitehun
    #10947
    Most volt egy kis időm és szétnéztem, talán egy Huwaei P10 Lite lesz a vége. Esetleg más javaslatok?
  • elitehun
    #10946
    Hali!
    Úgy néz ki hogy haldoklik az LG Nexus 5 telóm, és ennek a helyére kéne valami más. Ami fontos számomra, hogy megbizhatóan működjön az oprendszer rajta, androidot preferálok, lehetőleg minél kevesebb gyártói felesleges dologgal benne, (ezért is tetszett nagyon a nexus széria, csak nem tudom mi a helyzet most velük). igazából hirtelen nem is nagyon jut eszembe más...talán még az, hogy ne sokkal legyen nagyobb, mint a nexus 5, játékra elvétve használom, és akkor se a nagyon teljesitményigényes 3d-s cuccokat nyomom. zenehallgatásra szoktam talán a legötbbet, böngészésen, emailezésen kivül használni. ja és olyan 100 ezer forint körül költenék rá, a használt sem kizárt. ha valaki tudna segiteni azt megköszönném, egy ideje nem figyelem a mobilpiacot :)
    Utoljára szerkesztette: elitehun, 2017.05.23. 15:31:51
  • bunor
    #10945
    Nagyon köszönöm, áttanulmányozom!
  • karajjj
    #10944
    ez, vagy ez
  • bunor
    #10943
    Sziasztok, a tanácsotokat kérem szépen:
    erősen megérett a cserére a 2012 őszén vett Samsung Galaxy Ace II-m; az új telefon kapcsán az igényeim:
    - kártyafüggetlen legyen,
    - kb. 70 ezer forintot szánnék rá, de ha picit többe kerül, rugalmas vagyok,
    - nagyok a tenyereim, hosszúak az ujjaim - szóval ne legyen túl pici a készülék,
    - netezni lehessen rajta (nem feltétlenül facebook),
    - GPS-ként is működjön (a régi mobilon iGo van)
    - erős, biztos aksi
    Köszönöm, ha segítetek.
  • Nirz
    #10942
    Bár az amoledes kiejlző nem tetszik, azoknak nem borzalmasan rövid az élettartalma, és 1-2 év után tele vannak kiégéssel?
  • Nirz
    #10941
    Igaz valszinűleg az a legbiztosabb, viszont sajna ahogy látom csak 64 gb-t lehet kapni, 128 gb "sold out"
  • karajjj
    #10940
    Bocsánat, de mi honnan tudjuk, hogy neked mennyire érné meg?
  • Skypack
    #10939
    Én a oneplus.net-ről rendeltem/vettem, de ott csak OnePlus-t lehet venni, ilyen kínai oldalakkal nincs tapasztalatom.
  • Dzsí Pí
    #10938
    Sziasztok, szeretném lecserélni a NExus 5 telómat, és egy Huawei P10 Lite-ra gondoltam, mi a véleményetek? minden érdekel, pro,kontra, mennyire érné meg, stb
    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • Nirz
    #10937
    Javítok vmi más oldalról, mert ahogy olvastam nem megbízható, mindegy a lényeg érthető.
  • Nirz
    #10936
    Lényegében igen csúcshardvert akarok elérhető áron, ebből kifolyólag pl mennyire lenne jó megoldás netről rendelni mondjuk Kínai webshopból? pl Vámot illetve extra áfát ellehet kerülni ha van EU-s raktáruk?
  • karajjj
    #10935
    Szerintem ezek közül érdemes választani Honor 8, V20, P10
  • Skypack
    #10934
    Árukereső.hu árak alapján, ebben az árkategóriában sok minden szóba jöhet, igazából nagyon mellényúlni nem tudsz, én jelenleg egy OnePlus 3T telefont használok egy fél éve ár/érték arányban szerintem ez a legjobb választás, ha fontos a csúcshardware elérhető áron.
    Huawei P10
    Sony Xperia XZ
    OnePlus 3T
    HTC 10
    Samsung S6
    Samsung S6 Edge+
    LG V20
    Huawei Honor 8
  • Nirz
    #10933
    Keresek telefont kizárólag játékra és böngészésre
    Amit keresek:
    -lehető legjobb ár/érték arány
    -nagyon erős hardwer(ram,cpu,gpu)
    -150k alatt áfa nélkül
    -3 évig húzza ki

    Ami nem érdekel:
    -kamera lehet pocsék
    -dizájn és más gimmickek
    -vízállóság
    Utoljára szerkesztette: Nirz, 2017.04.27. 18:15:37
  • Tetsuo
    #10932
    Mindegyik terméknek a prémium szegmensben is van jó (pro) és rossz tulajdonsága (kontra). Hogy mik a te igényeid, azt mi nem tudhatjuk. ;-)
  • karajjj
    #10931
    Tudod: hülye kérdésre hülye válasz...

    Talán, ha elmondod, hogy mire használnád, mennyit szánnál rá, szolgáltatónál vennéd, vagy függetlenül. Van-e valami konkrét kritérium, aminek meg kellene felelnie, gondolok itt pl. a méretére. Autót se úgy szokott venni az ember, hogy besétál a kereskedésbe és elordítja magát, hogy adjanak egyet. Szívesen segítünk, csak nem írtad, hogy miben. Összehasonlítás a csúcstelefonokról millió van a neten. Olyan nincs, hogy egyik jobb, mint a másik. Az pedig, hogy egy-egy adott iPhone széria nem olyan sikeres, mint az előző, az azt jelenti, hogy nem sokkal többet nyújt az előzőnél és sokan nem cserélik le emiatt a jól működő telefont.
  • gebali
    #10930
    Nem haragszom, ha lenne halvány gőzöm, akkor nem jönnék ide ilyeneket kérdezgetni :) Azért vagyok itt, mert elismerem, hogy nem értek hozzá, és remélem, hogy ti igen, és tudtok valami értelmeset mondani (ami a negyedik kommentre sikerült, úgy tűnik, bár beljebb nem vagyok vele).
    Még egyszer, nem értek hozzá. Ha mindegy, akkor mindegy, csak választok egyet, de ha olyat mondtok, hogy inkább Apple mint Samsung, mert így meg úgy, vagy fordítva, akkor az segítség.
  • karajjj
    #10929
    Ne haragudj meg, de neked gőzöd sincs az egész tech világhoz, ha így próbálsz telefont választani. Egyezzünk meg abban, hogy semmi értelme annak, amit írtál Ilyen alapon akár választhatnád amiatt is, mert jobban tetszik a piros telefon a szomszédodnak, legyen piros. Prémium kategóriában szinte teljesen mindegy, hogy mit veszel, mindegyik márkának/modellnek van valami sajátossága, amiben műszaki paraméterekkel jobb a másiknál, de úgysem fogod észrevenni ezt, mert annyira jelentéktelen már. Egy-két funkcióbeli eltérés lehet, amit az egyik tud, a másik nem. Ha viszont csak telefonálásra és facebookozásra fogod használni, akkor teljesen mindegy, hogy melyiket választod.
  • Tetsuo
    #10928
    Persze, hogy van. Megegyeztem az asszonnyal, hogy marad az S5 amíg el nem romlik, nekem megfelel.
  • gebali
    #10927
    Megegyezés, mint konszenzus.

    Nem tudom, csak azt olvastam, hogy a legnépszerűtlenebb iPhone volt. Aztán lehet, nem ezért kérdezlek meg titeket.
  • karajjj
    #10926
    Milyen megegyezés? Meg miért lenne gáz?
  • gebali
    #10925
    Sziasztok!

    Prémium kategóriában van megegyezés, hogy milyen telefont érdemes nézni? Apple-t még nem próbáltam, a többi gyártó meg másfél év után egyre használhatatlanabb lett (mondjuk azok még középkategóriás telefonok voltak). Olyat szeretnék, amit másfél év után is szívesen veszek elő, nem csak a bosszúság van vele.

    IPhone 6 tényleg annyira gáz? No és a 7? Samsung hogy muzsikál mostanában?

    Köszi előre is.
  • karajjj
    #10924
    ezt nézted?
  • matyi0323
    #10923
    Sziasztok. Lg g3-at hasznalok mar par eve, de egy ideje megkotlot szegenyke,igy mar csak reszben mukodikb de szervizeltetni mar nem akarom.
    Uj telot nezek, nem tudok valasztani, hogy honor 8 vagy p9 legyen. (esetleg valami szifon, de igazabol megbekeltem az andoriddal par ev alatt, ezen sem lagol, egy ujabb telon gondolom megint csak nem fog)
    Mind a kettot kiprobaltam, nyomkodtam stb.. igy bejon mindketto. Ti melyiket mondjatok inkabb, s miert?
  • Barnabyka
    #10922
    Köszi végül Honor 8 lett. Eddig nagyon tetszik, szuper gyors, szép kamera, maga a telefon is nagyon szép, de tűkön ülve várom a tokomat rá, mert az ujjlenyomatokat rettenetesen gyűjti és az ront az összképen.
  • Fehercsoki
    #10921
    Ha nem szempont a víz és porállóság illetve nem érdekel a Samsung név, akkor szerintem Honor 8 lehet a jobb választás, mivel erősebb a hardware, jobb a kamerája, akksi kicsit jobban bírja, hamarabb jön a 7.0. A5 2017 elég jó lenne, főleg ha mondjuk 15-20k-val olcsóbb lenne.
    Utoljára szerkesztette: Fehercsoki, 2017.02.14. 18:08:37
  • Barnabyka
    #10920
    Sziasztok. Nekem csak egy rövid gyors válaszra lenne szükségem, esetleg minimális indoklással mert délután készülök mobilt venni, de nem igazán tudok 2 alternatíva között dönteni. Az egyik a Samsung A5(2017) a másik pedig a Honor8 lenne.

    Mit gondoltok?
  • Puhos
    #10919
    Redmi 3S, Huawei P9 Lite
  • Tetsuo
    #10918
    Samsung Galaxy J5 (J510) helyett van-e jobb adott árért, általános felhasználásra? (Media Markt-ban 60.e ft)
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2017.01.02. 19:48:18
  • koj
    #10917
    Sziasztok! 60-at szánnék új telefonra, és kinéztem egy jó párat:
    Huawei P8 Lite, Huawei Y6 II Compact, LG K8, Lenovo Vibe S1 Lite, Lenovo K5, Sony Xperia E5.
    Ezek közül választanék, 2 dolog lenne fontos: a jó kijelző, és a jó kamera, játszani nem tervezek rajta. Melyiket ajánlanátok ezek közül?
  • karajjj
    #10916
    Mivel méretet nem írtál, nagyjából ezeket tudom ajánlani a p9 Lite mellett:
    Galaxy A5(2016), Galaxy A3(2016), LG G3, iPhone 5S
    Ezek még pár 2-3 évet simán kihúznak, ha nincs igényed/pénzed csúcskészülékre.