10995
Melyiket érdemes megvenni? Ár, technikai háttér, stb.
  • Miguel125
    #10433
    Igazad van, de ha megnézed én a középkategóriában gondolkozom, az árak is ezt tükrözik (voda 2 év rablánc) persze erre nyugodtan rá lehet vágni, hogy akkor ne rinyáljak frissítésért...
  • karajjj
    #10432
    Ha a frissítés a legfontosabb, akkor nexus, a többi mind csak találgatás.
  • Miguel125
    #10431
    Kiváncsi vagyok ez mennyire hiteles, mennyire találgatás, mert telefon vásárlás előtt állok és nagyban befolyásolná a döntésemet. Baromira nehéz úgy középkategóriás készüléket venni, hogy az ember biztosra menjen a hivatalos frissítések tekintetében. Nem akarok olyan lészüléket venni, ami megreked azon a romon amivel kiadták, vagy csak egy 4.3 -->4.4 frissítést kap így 2014 végén és kampó...
    Kinézett modellek sorrendben: HTC Desire 610, Sony Xperia M2, LG G2 Mini, talán még Huawei Asceng G6...
    Hardveresen kb. mind ugyanaz: Snapdragon400, Adreno 305, 1Gb Ram, 8Gb belső mem.
    Érvek:
    - HTC a legfrssebb ezek közül, eleve KitKat-el jött ki, talán a legesélyesebb az L-re, most is Desire X-em van amivel elégedett vagyok, de ha custom ROM-olásról van szó (elégedettségi szint fentartása miatt) vagy a támogató közösségről, ebből a szempontból már a Desire X- sem volt a legjobb, teljesen gyári most is így 2évesen. (40K HUF)
    - Sony-n KitKat van már, de az még 4.3-al jött ki, a köv. nagy frissítés hatalmas lutri, de anno az X8-as időszakból amikor rendkívül sok és határozottan jó ROM-okat toltak ki rá a srácok nagyon ki lehetett tolni a telefon élettartamát, ha csak fele akkora community alakulna ki körülötte mind az X8 körül akkor jó vétel lehet, mert ha nem is hivatalosan de tuti lenne rá Android L vagy valami baró Cyanogenmod. Ja és szuper a SUS mivel gyak. nem lehet téglázni a telefont. (35K HUF)
    - LG vel is hasonló a helyzet mint a Sonyval, nemrég kapott KItKat-et, további frissítés kérdőjel, pláne hogy, kijött a LG G3 S ami ezt váltja, amúgy ez a legdrágább és a 8Gb belső memóriából alapból is csak kevesebb mint 4Gb szabad, szóval elég hamar ROOT és gyomlálás lenne a vége. (55K HUF)
    -Huawei, a márkától nem tartok, de erről van a legkevesebb info, tudtommal még 4.3-on megy, csonkított EMUI-val. Van hír 4.4-ről január környékén meg EMUI 3-ról... Mondjuk ez az EMUI launcher nem szimpatikus, de ez nem ellenérv. (35K HUF)

    Szóval nehéz ügy...
  • karajjj
    #10430
    hát ebből aztán nem sok mindent lehet megtudni
  • pxxl
    #10429
    csőő!

    valaki mondjon valami okosat a Sony Xperia T2 Ultra telefonról. Kicsit soknak tűnik a 6", de megbirkózok vele.
    Vagy esetleg valami hasonló, ami jobb, szebb, illatosabb? Az se baj, ha nem phablet.
    (Vodától szerezném be előfizetéssel.)
  • karajjj
    #10428
    Galaxy S4 mini 2 kártyás verzió, kb 70k most függetlenül.
  • Láma!
    #10427
    Sziasztok!

    Alcatel 997D-t cserélném le egy másik dual sim-esre mert ez szegény elfáradt.
    Amit találtam, az a Motorola moto g2 dual
    Erről van valamilyen tapasztalat, vagy esetleg másika amit ajánlanátok?

    árban abszolút maximum a 100k, a realitás a 70k.
  • karajjj
    #10426
    LG G2 mini?
  • Dean Winchester
    #10425
    én is most szembesültem ezzel mikor a telókat néztem, van még számomra 1-2 ismeretlen gyártó. de ezeket a telókat néztem ki, csak kivi voltam az itteniek véleményére is !
  • Lacee86
    #10424
    Hú, le vagyok maradva, nem is tudtam, h a Gigabyte telókat is gyárt. :)
  • Dean Winchester
    #10423
    Huawei g630 nál olvastam,hogy beépített aksival rendelkezik. 2 év gari után mit tudok tenni ha bedöglik az aksi ? Azért 50 kilot van aki csak úgy szeretne kidobni egy aski végett vagy a hivatalos szervízbe kell vinni és kicserélik ? Csak ha ez van akkor az mekkora költséggel járhat ?
  • Dean Winchester
    #10422
    sziasztok !

    Telót szeretnék venni ! A következő négyet néztem ki, a határ 50 k ! KI melyiket választaná, vagy ha valaki más típust mond azt is szívesen meghallgatom, kivéve a Nokia lumiát ne , mert azt tuti nem veszek, a windows rendszer nem tetszik. A segítséget előre is köszönöm :)

    Huawei g630
    Samsung I8262 Galaxy Core Duos
    Gigabyte Gsmart Arty A3
    LG L70 Dual
  • karajjj
    #10421
    szerintem ezt egyén válogatja, hogy kinek mi a valósághű, plusz a jobb telefonokon a színsémát is lehet állítani, nekem a samsung kijelzői tetszenek, de pl volt kollégámnak az lg g2 színeiért volt oda, nekem meg az fakónak tűnt
  • k0trapali #10420
    Nem telefon vasarlos kerdes, de melyik telefonnak vagyis inkabb kijelzo tipusnak van a legvalosaghubb szinvilaga?
  • karajjj
    #10419
    erre tökéletes lenne a samsung, 2 dolog hiányzik belőle: nem világít sötétben alul a 2 érintő gomb, illetve nincs benne fényérzékelő, tehát nem tudja automatikusan szabályozni a telefont, ha ez nem olyan font, akkor megéri az árát nagyon is
  • matyi0323
    #10418
    Játszani egyáltalán nem szokott. FB messenger, menetrendek, pár oldal olvasása, pár kép készítése, heti pár óra zenehallgatás amire használja ( használná ha a mostanit lehetne:) )
  • karajjj
    #10417
    ilyet nyúztam most hónapokig, mindennapi használatra tökéletes, ha nem a legújab legmenőbb játékokkal játszik, akkor 38k körül van vadiúj független garanciális
  • matyi0323
    #10416
    Eddig ilyen alcatel volt neki, ez hihetetlenül szar. Mikor a kezembe vettem az agyam felrobbant :) De akkor megnézem majd amiket mondtál.
  • karajjj
    #10415
    ha mákod van, kifogsz egy s3-at, egyébként galaxy core plus, teljes jó telefon és újonnan meg lehet venni 40-ért
  • matyi0323
    #10414
    Hali. 40 ezerért milyen használt telót mondanátok? (lánynak)
    40 körül ajánlottak iphone 4-et, annyit már sokallok érte, olcsóbban meg nem adják.
  • karajjj
    #10413
    van elfogadhatóbb verzió, én céges (önkormányzatos) csomagban vagyok rokonnak köszönhetően, így 700ft a havidíj, valami bruttó 8-9 forint körül van a percdíjam meg 2000ft a 2gb net
  • Lacee86
    #10412
    Hát jah. És nekem is elszállt a lila köd az előfizetésemet illetően, ami dec. óta van, főleg, mikor kiderült, h szemrebbenés nélkül megemelik az előfizetési díjat, de ÉN persze vállaltam a 2 éves hűséget. Ok, h 60 ezres telefont 27-ért elhozhattam, de megéri ez nekik nagyon is. Az az igazság, h nincs olyan, h a vásárló járjon jól.
  • karajjj
    #10411
    Szóval röviden: vagy a magas előfizetési díjon hajtják be a hasznot és olcsó a telefon, vagy a telefonon nyerészkednek és olcsó az előfizu
  • Lacee86
    #10410
    Egyszerű. A szolgáltatók minél nagyobb, hűséggel ellátott csomagokkal akarják magukhoz édesgetni az ügyfeleket, ezért az -egyébként értékes- telefonokat nagyobb csomagok esetén már szinte kakiért a vásárlóhoz dobálják. A csomag és hűség nélküli vásárlások nekik nem túl nagy üzlet, ezért a magas árral kívánják ezt a vevők felé közvetíteni, így ők lehetőleg nem azt fogják választani.
  • hugopareiros
    #10409
    Én csak azt nem értem, hogy miért drágább szolgáltatónál.
    Réges régen a butatelefonok idejében pont fordítva volt. Mi változtatta ezt meg?
  • Lacee86
    #10408
    Világos.
  • karajjj
    #10407
    jó, én sem a sarki arabra gondoltam, aki pult alól adja neked alufóliába tekerve

    viszont nem kell a szolgáltatónál megvenni azt, amit egy átlag mobilboltban 20k-val olcsóbban megkapsz
    Utoljára szerkesztette: karajjj, 2014.09.08. 09:29:09
  • Lacee86
    #10406
    Nagyon nem ott... Vagyis úgy mondanám, h az értelmes, megbízható boltok közül a legolcsóbb helyen.
  • karajjj
    #10405
    érdemes, csak a telejes dobozos változatot vedd, ne a zacskós ázsiai változatot
  • webibebi
    #10404
    sejtettem.. csak nem tudom h erdemes e olyan boltban megvenni mint az ujhsm.hu meg ezek az oldalak
  • karajjj
    #10403
    gondolom ott, ahol a legolcsóbb
  • webibebi
    #10402
    nexus 5 mobilt szeretnek venni? hol erdemes megvasarolni?
  • k0trapali #10401
    Ez az, igen! Akkor a Motorola lesz a nyerő!
  • karajjj
    #10400
    ha ez a modellszáma annak, amit veszel, akkor igen
  • k0trapali #10399
    Hát abban a Motorola a nyerő. + ugy olvastam, hogy 4G képes az Atrix HD!? Ez igaz?
  • karajjj
    #10398
    amelyiknek nagyobb a ppi értéke
  • k0trapali #10397
    Kijelzőben melyik lehet a jobb?
    Motorola-nak 720x1280 képpontos „Colorboost” HD kijelző
    HTC-nek AMOLED 960 x 540 (qHD)
  • karajjj
    #10396
    hát szerintem itt már azt vegyed ilyen árkategóriában, ami jobban tetszik, teljesen felesleges tudást nézni, úgyse fogod kihasználni
  • k0trapali #10395
    Sziasztok!

    HTC One S (s4 procis) vs. Motorola Atrix HD?
    Melyiket érdemes, melyik a jobb és miért, miben szerintetek?
  • karajjj
    #10394
    jó dolog, kiválasztod a használt járatokat és amint meghibásodást rögzítenek az adatbázisban, a telefon azonnal szinkronizál és kapsz értesítést, hogy az adott jármú éppen nem közlekedik, reggel azért sokat ér, mikor felkelsz és jön az infó, hogy ne a villamoshoz menj ki, hanem a pótló buszhoz a szomszéd utcába