10995
Melyiket érdemes megvenni? Ár, technikai háttér, stb.
  • tamkor
    #10633
    Sziasztok!

    Kacérkodom a gondolattal, hogy egy kínában gyártott okostelefont vegyek, mivel véleményem szerint ár-érték arányban ez nagyon jó; a hazaiakhoz viszonyítva. Itt kéne linkelnem a kiszemeltet, csak még nem engedi a weboldal, de akkor leírom: a tinydeal.com weboldalról szeretnék rendelni egy Laude Pulse S800 - as telefont. Szerintetek is megéri ennyi pénzért? Vagy költsek rá még pár ezret, és találok sokkal jobbat? Illetve a legfontosabb, hogy jól értelmeztem, hogy a dual-SIM slotból az egyik micro SIM a másik pedig standart? Azért lenne fontos, hogy jó lesz ezek szerint (biztosan) bele a jelenlegi standart-SIM telenor-os kártyám (tehát a nagyobb méretű)? Nincs ilyen kikötés, hogy slot 2, csak akkor jó, ha slot 1-be is van kártya, vagy hasonlók? És még egy utolsó-utáni kérdés: Olvastam, hogy a telefon: "Unlocked without conctract". Ez a root-olás hivatalosabb, angol neve, vagy ez a szolgáltatótól való függetlenítést jelenti "csak"? :)

    Köszönöm!
  • Krisztiam #10632
    a samsung galaxy s4 mini jobb telefon, mint az s5 mini szerintem
  • karajjj
    #10631
    akkor javasolnám, hogy irány pl egy media és próbálja ki mind a két telefont, amelyiknek tetszik a szoftvere, azt vegye
  • piamania
    #10630
    Kezdő okostelefonos lesz, annyira nem műszaki zseni,netezésre,e-mail olvasásra használja majd szerintem.
  • karajjj
    #10629
    ha megfelel neki a windows, akkor 635, ha kell az android szabadsága, tehát nem akar fizetni a programokért, akkor meg a samsung
  • piamania
    #10628
    Hello!

    A bátyám kinézett magának 3 telefont.
    Samsung Galaxy Ace 3
    Nokia Lumia 625
    Nokia Lumia 635

    Én személy szerint a 635-t választanám a proci miatt,de azért megkérdezlek benneteket is,hátha azért jobban értetek hozzá vagy ismeritek a telefont.Szóval ki melyikre hajazna?Köszönöm szépen a választ.
  • Japep
    #10627
    Értem, köszi az infót! :D
    Akkor úgy látszik marad a Samsung, esetleg Alcatel. Mert akkor ahogy lentebb is írtátok, nem nagyon éri meg "új" (felfutó) kínai/japán/... telefonokat venni, ilyen árban meg nagyon más márka nincs, ami jónak tűnik.
  • karajjj
    #10626
    Akkor egyértelműen androidost válassz szerintem, windowsnál magadat szopatod be, ha "ingyen" programokat akarsz.
  • Japep
    #10625
    Sziasztok, megint lenne egy kérdésem. :)

    Mikor még én vettem legutóbb telefont (Wave), akkor az Android volt a "menő", arra szinte millió alkalmazás volt. A Wave Badás, kb ez a legnagyobb bajom vele, szinte semmilyen applikáció, program nincs rá, szinte befagyott erre a rendszerre a fejlesztés.

    Most is egyeduralkodó az Android? Mert pl a Nokia ugye Windowsos. A Windowsra sok program jön ki?
    Olcsóbb kategóriájú telefont akarnék venni, ahol szóba jöhetne a Nokia is. Viszont már olyan telefont akarnék venni, aminél nem gond, hogy pl találjak rá egy GPS-t, vagy bármilyen játékot, szoftver ingyenesen. Tudom, hogy Androidra ez nem gond, de mi a helyzet a Windowssal?

    20-25e körül gondolkodik, a legfontosabb, hogy DualSIM legyen. Emellett jó lenne rá valamilyen GPS alkalmazás is (lehetőleg amihez nem kell net). Kb ennyi megkötésem lenne. :)
    Köszi előre is! :)
  • karajjj
    #10624
    s4 vagy g3, amelyik szimpatikusabb
  • massssza
    #10623
    Melyiket vegyem? max 100e a határ T-nél venném. Megbízható gyors rendszer, online állandóan, sok telefon, fényképezés, több alk. egyszerre lassulás nélkül, 5"vagy feletti kijelző. Amik szóba jöttek: Galaxy S4, Huawei Ascend P7, Huawei Ascend G620S, Xperia T3, Xperia Z2, LG G3S,
  • Szabi #10622
    a médiákban gyakran boltonként más árak vannak, viszont árgaranciát vállalnak a saját boltjaikra, a netes árukra és a többi boltokra is.. szóval ha valahol 130 (amit felsoroltak a listájukban) akkor mindegyik médiában megveheted 130-ért, sőt ha megveszed 200-ért és 13nappal később olcsóbb lesz, akkor visszamész és visszakapsz 70ezret.. :D
  • Shiwo
    #10621
    meg a MediaMark elég drágán adja néha a telefonokoat... annó mikor 130-ért neten rendeltem a Samsung Omnia HD-mat, akkor 200-ért volt náluk kapható... meg valamikor újságban hirdették a Galaxy S3-mat 110 körül, a neten akkor voltak 80k-ért

    ha bevállalod a webshop rendelést, akkor azt javaslom, hogy az arukereso.hu-n nézz körül...

    ott kereshetsz neked szimpatikus boltot az "Árak összevetése" gombbal.... érdemes olyat, ami sokcsillagos és több ezer vélemény van hozzá.. a nagyon olcsó pár tucat véleményes boltok azok gyanúsak, én nem merném azokat bepróbálni..
    Utoljára szerkesztette: Shiwo, 2014.12.18. 09:39:44
  • Japep
    #10620
    Hát akkor úgy érzem le is tennék róla... :S :D
  • karajjj
    #10619
    Minden webshopra vonatkozik a törvény, a neten rendelt dolgokra 14 nap visszavásárlási garanciát kell vállalni
  • Szabi #10618
    konkrétan ezzel a telefonnal nincs tapasztalat, de amíg médiába melóztam, több beex-et hoztak vissza mint amennyit elvittek.. :D
  • Japep
    #10617
    Köszi. És ezt bárhonnan rendelem, igaz (pl. Media Markt)? :)
  • karajjj
    #10616
    én is nézegettem már ezeket a médiás kínai telókat, szerintem ha megrendeled neten, 14 napod van tesztelni és visszaküldeni, ha valami nem tetszik, ez törvény adta jogod
  • Japep
    #10615
    Sziasztok,

    valakinek van tapasztalata a BeeX M55-ös okostelefonnal?
    Új telefont szeretnék vásárolni, de nem feltétlenül ragaszkodom a megszokott márkákhoz (Samsung, Nokia, Sony, stb.). A Mediában láttam ezt a telefont, és megtetszett, de véleményt még nem nagyon találok erről a típusról (de nagyon a márkáról sem), viszont nem akarnék mellényúlni és megvenni egy "csak jól kinéző" roncsot. :)
    Előre is kössz!
  • karajjj
    #10614
    az sem rossz választás
  • attiGT
    #10613
    Asus Memo Pad ME176CX-nél maradtam
  • attiGT
    #10612
    ebben a hónapban jön még elvileg androidra is
  • Botond #10611
    Hearthstone nincs androidra, játszani meg amúgy is iPad. A mini2 szerintem ideális választás, ha belefér pár plusz forint. Ha nem, akkor meg egy használt.
  • karajjj
    #10610
    csakis samsung galaxy tab, abból amelyikre csak telik, bátran ajánlom, eddig mindenkinek tetszett, aki a tanácsomra megvette
  • attiGT
    #10609
    edit: 50e a legeslegfelsőbb határ! Legfőképp játszana rajta (Hearthstone, stb), netezne és filmeket nézne.
    Utoljára szerkesztette: attiGT, 2014.12.12. 17:49:40
  • attiGT
    #10608
    Tableteknek van külön topicja vagy szabad itt kérdezni? Egyszerű a kérdés, fiamnak akarok karácsonyra, úgy 30-40e Forint felső határral.
  • karajjj
    #10607
    arra gondoltam én is, hogy ott simogasd meg
  • MauroN
    #10606
    igen az jó lenne, de nem tudom őket kipróbálni. max elmegyek a mediaba és ismerkedek vele
  • karajjj
    #10605
    igazából rajtad az segítene, hogy kipróbálnád mind a kettőt, aztán sokkal egyszerűbb lenne a döntés
  • MauroN
    #10604
    ezek ilyen pro és kontra érvek. Windows phone-om sose volt, nem használtam, csak láttam meg hallottam róla, meg ismerkedtem vele, de tetszik hogy stabil gyors satöbbi. az android ennek az ellentettje. legalábbis a mostani telefonomon. nem tudom hogy 1 giga rammal, meg azzal az intel procival mennyire lenne gyors és stabil. plusz nekem 4.1.2-es droidom van, ezen meg már 4.4 lehet, és asszem a 4.3 nál jött be memóriaoptimalizáció a gyengébb gépek végett. tehát magáért a WP-ért a lumia a nyerő, a nagy képernyő miatt meg az ASUS. csak ugye az asusnál nem tudom a rendszerstabilitást, belassulásokat stb, mert nem tudom hogy azon a hardveren mennyire jó. árban meg ugyanannyi mind a kettő..
  • Sippie
    #10603
    lumia 1020, az a király :D
  • karajjj
    #10602
    a 7 colossal kicsit nehéz telefonálni szerintem, az már tablet, nem telefon, meg androidos is, hogy jön ez a windows phone mellé?
  • MauroN
    #10601
    Sziasztok. Van most egy androidos telefonom. Elég gagyi...512 ram, meg a legalapabb 2 magos proci. Mondanom sem kell, hogy a telefon lassú. Legalábbis egy idő után. Újraindítás után egy ideig jó, de ahogy használom, úgy lassul.. Szóval le akarom cserélni. A Windows Phone nagyon tetszik, mindenki áradozik róla, és akinek van, az mind szereti, mert gyors, stabil, megbízható. Továbbá szeretem a nagy képernyőt. 2 telefon között vacillálok. Az egyik egy Microsoft Lumia 535, a másik egy phablet, az ASUS Phonepad 7 (FE170CG).

    ASUS

    Lumia

    Mindkettő mellett szólnak érvek, ellenérvek. Ki melyikre szavazna? Vagy kinek mi a véleménye egyikről-másikról?
    Válaszotokat előre is köszönöm.
  • Blekk Síp
    #10600
    Én Ft-ba átszámolva 124e-ért vettem most Független Oppo Find7a-t Black Friday ajánlatban rengeteg kiegészítővel. Szerelem lett első látásra, egyszerűen imádom. Csúcshardver dobog benne, ennyi pénzért sztem ebben a kategóriában best buy.
  • k0trapali #10599
    Természetesen kint van a hirdetés. Csak gondoltam ide is írok hátha valaki felfigyel rá!
  • precision
    #10598
    rakd fel olx -re, jofogas -ra, hardverapro -ra :)
    sokkal nagyobb eséllyel adod el mint itt egy topikban ami nem is annyira pörög
  • k0trapali #10597
    Van egy eladó s3 LTE független telóm! Privát, ha érdekel!
    Utoljára szerkesztette: k0trapali, 2014.12.05. 19:50:44
  • ForzaInter
    #10596
    Független, androidos telora gondoltam. Bocs, hogy nem részleteztem.:)
  • karajjj
    #10595
    Attól függ, hogy melyik szolgáltató, kártyás-előfizus, milyen csomag? Vagy esetleg független?

    Szerintem ki lehetne írni a bannerba, hogy milyen paraméterekre van szükség ahhoz, hogy egyáltalán lehessen ajánlani valamit.
  • ForzaInter
    #10594
    30-40 ezres árkategóriába mik a legjobb mobilok?