501
Tapasztalatok, vélemények, technikai háttér az AXELERO KábelNet-tel kapcsolatban
  • grebber
    #301
    Ja az a jó hogy tölünk 10 percre van a kábelnetes cokmok.
  • precision
    #300
    semmit nem írnak benne szinte... csak hogy duplázódik, meg t-pontok meg anyámtyúkja...
    se korlátról nincs szó, se hűségnyilatkozat-hosszabbodásról...se semmi.
  • grebber
    #299
    Elküldték nekem is 2x :)
  • precision
    #298
    kaptam emailt t-bandától... gondolom ti is
  • Yossarian
    #297
    space és -t
  • Serpa
    #296
    mi kell a végére hogy ne hagya abba 4 test után?


    azt hiszik played van. :) 16000
  • Yossarian
    #295
    start->futtatás
    beírod cmd
    utána a dos ablakban például beírod ezt:
    ping www.sg.hu

    ekkor kiküld 4 db csomagot és megméri, hogy mennyi idő alatt ér vissza. Ha folyamatosan akarod mérni, akkor a parancs után írd oda " -t", persze macskakörmök nélkül.
  • Serpa
    #294
    pingem hogy tudom megnézni?
  • Yossarian
    #293
    jah. látom már mér kérdezed. A 16e a kábelTV és az internet együtt. Bíztatnak az Invitelnél, hogy rövidesen elhozzák a rézmadzagot a mi sarkunkig is. Ekkor lemondom a kábelt és a netet is, helyette lesz Inviteles ADSL és a UPC-vel felrakatok egy tányért a tetőre. Ha jól tom az is olcsóbb egy kicsit mint a mostani T-kábeles csomagom... Aztán 16000-rel kevesebb pénz üti ennek a rabló hadnak a markát. Remélem sokan fogják a példámat követni!

    (2 net: a micro is a nevemen van még, csak áttettük az anyuék házára az antennát és most húgom használja)
  • Yossarian
    #292
    igen :) miért?
  • Serpa
    #291
    neked kétféle neted van?
  • Yossarian
    #290
    vagy csak éppen nem veszed észre letöltés közben az 5-10 másodperces kimaradásokat.
    Egy netes játékban viszont azonnal éstrevennéd.
  • grebber
    #289
    Én állandoan csak torrentel töltök nekem nem volt szakadás.
  • Serpa
    #288
    vagy ha töltesz vmi nagy filet. (pl.torrent)
    a torrent-programban 0 -ra esik vissza a down és az up.
    a modemen a cabel led villog.
  • Yossarian
    #287
    szoktál neten játszani? Mert akkor tűnnek fel legjobban a pár másodperces szakadások.
  • grebber
    #286
    szakadás?nálam nem volt ilyen.
  • Yossarian
    #285
    a szakadás engem is sírba visz, bár most ritkult kicsit...(kop-kop-kop)
    Írtam nekik levelet is emiatt, de válaszra se méltattak.
  • Serpa
    #284
    ráadásul ez a mindennapos szakadás is kezd az agyamra menni (május előtt nem volt, legalábbis ennyire gyakran nem), persze ebben nem segítenek a fórumon, de hogy mennyit kéne fizessek ...
  • Serpa
    #283
    jó neked.
    te már tudsz más alternatívát.

    én még azt se tudom erre mi - hol - mennyi.
    körbe kell nézzek.
  • Yossarian
    #282
    Én nem mondom, hogy az SDSL-nél minden fenékig tejfel, de ha az invitel tényleg elhozza egy sarokkal idébb a drótot a dectes telójuk helyett, akkor gondolkodás nélkül váltok. Főleg, hogy az Invi adsl olcsóbb is mint a T-ársaság kábelnetje. Bár ahogy leszar bennünket kábeles előfizetőket a suxelero, símán váltanék még drágábbra is. És remélem, hogy országszerte sokan viszik majd máshoz a havi 10-12e forintjukat!
  • Yossarian
    #281
    egyelőre azt mondják, hogy nem számolják bele, sőt a korlát is csak elvileg létezik majd, mert csak ott fognak korlátozni, ahol túlterhelt a rendszer. Mondogatják, hogy a playesek is rendszeresen átlépték a 40GB limitet, de senkit nem korlátoztak eddig. (!!eddig!!) Az uploaddal kapcsolatban én csak arra próbáltam célozni, hogy ha egyszer szorulni kezd a hurok, akkor ettől a cégtől kitelik, hogy az "érdekünkben" játszadozzon a korláttal, illetve a letöltés számítási módjával...
  • precision
    #280
    ezt csak azért írtam, hogy valszeg suxelero is belefogja
  • precision
    #279
    chellonál beleszámolják
  • grebber
    #278
    Nemá az UP-ot nehogymá beleszámolják. :(
  • Serpa
    #277
    szerencsére nekem nem kell várni a hűségidő lejártára.
    akármikor léphetek.
    de várok még, mert a faxom sem akar 8990 nél többet fizetni, nemhogy ~12e-t.

    adsl se olyan jó mint hiszitek.
    azzal is rengeteg gond van, de ott mégsincs korlát.(még)

    egyébként el tudom képzelni, hogy a T, a kábelnél az upot is beleszámítja majd a 40be, ahogy Yossarian írta.
  • grebber
    #276
    Ja és benne van a csomagmodosítási dokumentumban hogy az 1 éves az a 12900 a kétéves amire én aláirok majd az 11900.
  • Yossarian
    #275
    Jaja. Én invitel területen lakok. Amint tudok, húzok én is ettől a cégtől. Én még csak 2 hónapja szerződtem az axival, nem túl nagy összeg a lelépés. Aztán tőlem meg is dögölhetnek...
  • precision
    #274
    Én tuti nem migrálok sehova...megvárom a szeptembert és köttetem ki a ....-be ezt a szart.

    Vmi adsl -t beköttetek, azt helo.
  • grebber
    #273
    Azt tudom hogy újra alá kell irni.
  • grebber
    #272
    2003 szeptemberében kötettem be és 11900-at fizetek.
  • Jano
    #271
    Még szerencse, hogy ilyen könnyen áttekinthető, egységes, és egyértelmű az egész. :)

    Közröhej ez, Sorstársaim. Idejön ez a nagypofájú "világcég", és még azt is elszarja, ami eddig volt. Szánalmasak, szépen kussoljanak a sarokban, és szégyelljék magukat. Legalább lenne egy normális táblázatuk, vagy akármi kis szarság, de még ez is luxus, úgy látszik. Ez egyszerűen nonszensz...


  • Yossarian
    #270
    Mennyit fizetsz most? Mert nem biztos, hogy lesz zseton emelés, de az ellenkezője sem...
    Serpának egy még régebbi 1Mbites Otthon csomagja van 8900 Ft-ért és neki megmondták kerek-perec, hogy újra 2 év hűség és az új árat kell fizetnie, ha migrál.

    Egyébként meg várnék a helyedben pár hónapot a migrálással, mert nem csodálkoznék, ha kis idő múlva jobb csomagok jutnának eszükbe.
  • Yossarian
    #269
    Most elszámolta magát a T-banda. Sztem azt hitték, hogy a többiek képtelenek lesznek emelni és arra számítottak, hogy a sávszél emeléssel, meg az új előfizetőknek ígért nyári félhavi díjak elengedésével becsábítanak egy csomó új ügyfelet a T-iga alá. Mondván, még azt a békát is lenyeli mindenki, hogy egy ezrest rátesznek az áraikra, mert úgyis a sávszélért reszket mindenki. Most meg jött nagy koppanás, mert a többiek is azonnal reagáltak és az új csomagjaikkal jól alátettek a kisfókának.
  • grebber
    #268
    Én azért majd holnap lemegyek azt merkérdezem mert én zseton emelésről szót se halottam.
  • Yossarian
    #267
    A 12900 az új ára. Vannak ugyan pletykák, hogy a régi csomagról migráló előfizetőknek nem lesz drágább, de ez sem teljesen így van. Kérdezd meg pl Serpát! Én eddig 11900 forintot fizettem az 1Mbitért, de most ez is több egy ezressel konkurencia új árainál, illetve a versenyképesség szempontjából nem mérvadó, hogy van pár ember, akinek nem 12900.

    Konyhanyelvre lefordítva: a konkurencia a sávszélemeléssel egy ütemben csökkentette az árait, ezzel szemben a T-banda nem csak sávszélt emelte, hanem az árat is.
  • grebber
    #266
    Ez hivatalos már, hogy a 2MBit az 12900???
    Nem ugy volt hogy marad a régi ár???
  • Yossarian
    #265
    Milyen jót röhögtek a konkurencián, mikor azt nyilatkozták, hogy meglepte őket at T-online lépése. Hát szépen megválaszoltak...
  • Yossarian
    #264
    meg az árával is megkavarták.
    A 2Mbites csomag 12900 az axinál, míg a chelo jóval gyorsab 2,5M/512 csomagja is csak 9999 Ft-ba kerül. Az invitel ADSL 2048/192 pedig 10900, szal az axi ADSLnél és a kábelnél is olcsóbb két ezressel. Pontosabban ezért a 2000Ft-ért lőcsölték ránk kéretlenül a WLAN-t.
  • grebber
    #263
    Ok.

    Mondjuk az is elég szép "hártány" szerintem hogy a juropnet is jobb mint a T-s kábelnet.

    Nemtudom ezzel a korlátos szarral megkavarták a szart,na meg a feltöltés lol.
  • Jano
    #262
    Képletesen értette, a versenyben való azonnali lemaradás miatt.