501
Tapasztalatok, vélemények, technikai háttér az AXELERO KábelNet-tel kapcsolatban
  • akos
    #341
    Ti olvastok híreket néha?
    Május elején az axelero ismét sávszélt duplázott (akárcsak az elmúlt év végén).
    Az emelés csak az adsl előfizetőket érintette, a kábeleseket ezúttal nem.
    Hogy erre mi a magyarázat nem tudni.
    A lényeg, hogy közel hasonló árért igencsak más teljesítményű szolgáltatást kapunk. (Ugyanakkor az is tény, hiába van valakinek 2-3mbites kapcsolata, kihasználni alig lehet... a pingeket pedig nem befolyásolja a sávszél... legalábbis nem direkt formában).

    384-512-1024

    512-1024-2048

    768-1536-3096

    Így alakultak az elmúlt fél évben az adsl sávszélek.
    Uff.
  • Serpa
    #340
    nem igazán egyenrangú a kettő.

    röhej!!!
  • gurubefree
    #339
    É a 2 Mb/s internetem most igy müxik:

    Na ez az eredményem kvázi " 2Mb/s"-on

    Eredmények
    Letöltési sebesség teszteredmények
    Adatmennyiség: 2048 kbyte (2 097 152 byte)
    Letöltési idő: 5.36 sec
    Sebesség: 3 129 344 kbit/sec (3056 bit/sec)

    Feltöltési sebesség teszteredmények
    Adatmennyiség: 2048 kbyte (2 097 152 byte)
    Letöltési idő: 44.00 sec
    Sebesség: 380 928 kbit/sec (372 bit/sec)
  • gurubefree
    #338
    És ugyan ezt az összeget fizettem.
  • gurubefree
    #337
    Én is 512-vel kezdtem
  • grebber
    #336
    Én ennyit fizettem az 512-ért és most az 1mbitért.
  • gurubefree
    #335
    11.900/hó
  • steweee
    #334
    szerencsés helyen laksz valószínűleg, ahol a kábel távosága a központtól és a zavaró egyéb jelek nem korlátozzák a sávszélességedet.nálam éppen hogy fordítva van a dolog, visszavették felére a második duplázás után, mert a központi szerverük állandó zavarokat és vonalszakadást jelzett. reklamáltam, visszaállították, most megy szépen 256kb/s-el.de elmagyaráztattam a kiérkező szerelővel hogy miért is vették vissza a sávszélességet. nálad valószínűleg közel a központ és jó a kábeled, és persze nem vették észre hogy nem vagy lekorlátozva az előfizetésed erejéig. de rá fognak jönni előbb utóbb
  • Serpa
    #333
    mennyit fizetsz?
  • Serpa
    #332
    elég jó.
  • gurubefree
    #331
    Nem értem. Annyi van ha Farcry-al játszok a neten 12-15. Ha servert csinálok 7-8 embert elbírok ha magyar.
  • Serpa
    #330
    pingek milyenek?
  • gurubefree
    #329
    Csak maradjon is igy !!!!!!!
  • Serpa
    #328
    sztem hagyjad.
    problémád nem lehet belőle.

    idővel észreveszik ...
  • gurubefree
    #327
    Nem. 512-vel kezdtem , utána lett 1024 , és ezt követően / nem rég / ett 2 Mb/s-os.
  • Serpa
    #326
    nem 1.5 mbited volt?
  • gurubefree
    #325
    Örülök is neki , csak nem értem.........
  • gurubefree
    #324
    ADSL
  • Serpa
    #323
    örülj neki.

    kábel vagy adsl?
  • gurubefree
    #322
    hello

    Az a helyzet , hogy nekem is 2 Mb/s-ra növelték a sávszélességem , megis 370kb/s-os letöltési sebességem van.

    Na ezt magyarázza meg valaki . 1,5 hete igy megy .
  • Serpa
    #321
    "Az internetes forumokon egyebkent mind az Invitel, mind a T-Offline megkapja a magaet, az utobbi azert, mert bar az ADSL-kapcsolatok sebesseget megduplazta, a kabelmodemes internetezoknek be kell erniuk a korabbi savszelesseggel.
    A legtobb szolgaltato a havi dij fejeben nem korlatozza az internetforgalmat. A T-Offline azonban ezt teszi, megpedig abbol a megfontolasbol, hogy kiszurjek a visszaeloket - indokolta a korlatozast a HVG-nek Simo Gyorgy, a T-Offline vezerigazgatoja. Visszaelni a szeles savu hozzaferessel ketfelekeppen lehet: egyreszt meg lehet osztani a savot a szomszedokkal, igy tobb haztartas kozosen allhatja a koltsegeket, masreszt folyamatosan igenybe lehet vennia fajlcserelo programokat."

    HVG újság.
    axi fórumról szúrtam ide.
  • Serpa
    #320
    vmi kedvezményes telefon csomag van mellette.
  • grebber
    #319
    És miért ilyen drága?
    2Mbit a kábelnél 11900 2 éves hűség esetén. (jó igaz hogy korlátos)
  • precision
    #318
    pfff
    szánalmas T-irpákok
  • Serpa
    #317
    tegnap kaptunk TCOM hírmondót.

    TDSL favorit plusz csomag akció
    az akció jún 9-től júl 31-ig tart.
    2mbit - 2 év hűség - 10950ft. --> ez még talán nem olyan sok ezért.

    DE.

    szept 1-től ue 16400 ft.
    "..., míg 1 éves szerződés esetén a havidíj 1000ft -tal több." --> ki se merik írni, hogy 17400ft.

    NEM SÜL LE A POFÁJUKRÓL A BŐR!!!
  • precision
    #316
    ez igaz :)
  • Yossarian
    #315
    nem tudsz mindenütt pop3-at használni.
  • precision
    #314
    pop3at kell használni :)
  • Yossarian
    #313
    egy gagyi free szolgáltatónak különb a mailboxa. Ósdi, ókori webmail, kicsi fiók, baja van az ékezetes levelekkel, stb. magyarán szar...
  • grebber
    #312
    Nekem is megjött de annyira leszarom a mail-emet hogy aztsem tudom az alap hány megás volt.

    Nemhogy a korlátot törölnék el a "netezök igényeinek megfelelően".
  • Yossarian
    #311
    mer neked semmi se elég jó! :DDD
  • Serpa
    #310
    óó.
    kaptam levelet.

    megemelték a postafiókom méretét.

    mér nem tok ennek örülni?!
  • grebber
    #309
    Bárcsak tehetném. :(
  • Serpa
    #308
    ha teheted, tünj el a "rózsaszín-álomtól"!
  • grebber
    #307
    Hát erősen meggondolom mégis csak a 40GB korlátra való áttérést, mert igencsak túllépem mindig.
  • steweee
    #306
    ha nem fog menni 256kb/s-el akkor decemberben lejár a két év és visszatérek a chello-ra, annak idején a sok leakadás miatt váltottam, de azóta sokat fejlődtek miskolcon, mindenki dicséri akinek az van. hát ilyen a verseny.addig meg kibírom ezzel is
  • precision
    #305
    nemtom, lehet...
  • Serpa
    #304
    én nem kaptam semmit.

    gondolom mivel már nem vagyok "hű", le vagyok xarva.
  • izb
    #303
    Elviekben ha nem tudják bztosítani,hogy az emelt sávszélesség állandó legyen,akkor visszaraknak kisebbre.
    Ez az ADSL-nél is igy van.
  • steweee
    #302
    tegnap kijött a szerelő mert tesóm bejelentette hogy hibás a szolgáltatás. tulajdonképpen nem volt hibája mert működött, ezt közölte is telefonon, viszont ugye kétszer emeltek, nemrég még 256 kb/s-el jött, és vagy két hete már csak a felével.nem is értem miért szerelőt küldtek, alapvetőleg nem tud vele mit kezdeni, mert a központban korlátozták vissza a sávszélességet.először megpróbált meggyőzni arról hogy az úgy jó ahogy van, a szerződésben nincs megszabva a szolgáltató felé hogy kötelező lenne neki az emelés, csak a chello-val való verseny miatt kényszerültek rá mert sokat visszatértek arra.végül kisebb huzavona után betelefonált a központba hogy állítsák vissza a sávszélességet és azóta megint megy 256 kb/s-el.viszont hozzátette hogy ha a benti szererük megint hibát jelez a vonalon amit a kábel túlterhelésével indokolt illetve valószínűsítette hogy vmi zavarhatja a jelet és ezzel csökkentve a sávszélességet, akkor megint lefelezik.ki mit tudna erről mondani?