501
Tapasztalatok, vélemények, technikai háttér az AXELERO KábelNet-tel kapcsolatban
  • grebber
    #421
    Na 3 hét és letelik a hűségszerződésem.
    Megtartom a csomagom ha lehet csak ne lenne ilye drága :(
  • Serpa
    #420
    nos?
  • Serpa
    #419
    azok nettó árak, szorozd be.
  • precision
    #418
    jah de az 2mbit nem 1
  • Serpa
    #417
    ez még drágább, 9990.
  • Serpa
    #416
    9290 az 1mbit.

    ráadásul azt nem írják, hogy ebben benne van a modem vagy nincs.
  • precision
    #415
    inkább interware
  • Yossarian
    #414
    externet drágább?
  • Serpa
    #413
    letelt az 1 hét.
    mit tegyek szerintetek?

    externet vagy tonline?
  • Yossarian
    #412
    Gondolom nem akarsz 1-2 évenként folyton hűséget fogadni valakinek, ugye? ezek meg látod hogyan becsülik meg a régi ügyfeleket, mint például téged!
    És miért lenne futurisztikus? Nézd meg az UO mennyivel többet "eszik" a sima COD-nál. honnan tudod milyen lesz a COD2, vagy a stalker, vagy mittoménmelyik játék csoda? Az online TV pedig már itt van a nyakunkon, csak még bélyeg méretű képet kapsz. Viszont ahogy nő a sávszél, úgy fog rohamosan javulni a minőség, ami ugye eszi a gigákat. Az online tékák is itt vannak, a netes zene shopok is, steam is. szal nem érzem túl futurisztikusnak.
  • Serpa
    #411
    nekem ez túl futurisztikus.
    ^-^
    sztem ez nem 2 év múlva lesz, jóval később ...
  • Yossarian
    #410
    én 2 évvel ezelőtt még belefértem a vodafone-os 200 megába, szal soha ne mondj olyat, hogy soha! Lehet 2 év múlva már csak elvétve találsz egy divx-et, mert mindenfelé DVD-k lesznek. Netes tékákból szedsz le filmet, a netről töltöd le az online shopból vásárolt zenéket... Egyre jobb minőségű TV adások lesznek elérhetőek, 1-1 játék egy teljes DVD lesz. (no nem warez, hanem online shopból vásárolt ;-) a kedvenc online játékod 10-20 gigát zabál majd havonta. (asszem a COD most is megvan pár giga havonta) Egy gagyi játékdemó mérete már most is közelít az 1GB-hoz.
  • Serpa
    #409
    én ennyit soha nem fogok letölteni egy hónapba.
    még a közelébe se fogok érni.
  • Yossarian
    #408
    igen, én is ezt írtam a #406-ban...
  • izb
    #407
    Ja még azt olvastam,hogy a 150GB limit csak a azokra vonatkozik,akiknek nincs már hűségszerződésük.
  • Yossarian
    #406
    kit érdekel, hogy jövőre esetleg magasabb lesz?
    Aki nyáron megkötötte a nagyszerű korlátlan netüket, az nem 150 gigás korláttal vette. Honnan veszik ezek a bátorságot??? Normális helyen úgy megy, hogy kivezetik az ilyen csomagokat és a régi előfizetőknek a régi feltételekkel szolgáltatnak, de nem FELMONDANAK nekik. Elgondolkodtató, hogy ez csak a hűségszerződéssel nem rendelkező felhasználókra vonatkozik. Nem is értem, hogy hogyan nem sül le a bőr a képéről a tréonline-nak, hogy az évek óta hűséges ügyfeleivel ezt teszi?
  • Yossarian
    #405
    kábelnél rendes korlát van, 40GB. efölött lekorlátozzák a sebességed. ADSL-nél meg a korlátlan csomag ellenére 150GB felett extrém felhasználónak minősülsz és jól kirugnak. Korlátlanul. Szal nem ugyanaz a kettő.
    Arra lennék kiváncsi, hogy ha ezt beteszik az ÁSZF-be, akkor egyoldalú szerződésmódosítás miatt ki lehet-e farolni a hűségből?

    Ja, ha már itt tartunk. kirúgják a nagy letöltőket mert veszteséget generálnak. Innentől nem kell a hülye szöveg, hogy nekünk kábeleseknek azért van a 40GB-os korlát, hogy a hálózatot védje. Nem csodálkoznék, ha a Tré-kábeltől is kis csomagokat venne a Tré-onlány és így akarnák megelőzni a túlfogyasztásból eredő "veszteséget"
  • izb
    #404
    Azt írják hogy ez az évek alatt csak magasabb lehet.
    Ez a kiinduló pont,ennél nem lehet kevesebb.
  • grebber
    #403
    Ez csak DSL-re vonatkozik?
    Jó lenne ha kábelnetnél is 150GB lenne a 40GB-ból :D
  • Yossarian
    #402
    ezt olvastad?
    150Gigára csökkentik a korlátlan csomagjukat.
    tudom én, hogy sok az a 150 Giga, de honnan tudhatnánk, hogy 1-2-3 év múlva mire lesz elég?
  • shabba
    #401
    Ha DSL-t akarsz akkor ahhoz mindenképp hisz annak az infrastruktúráját használja fel a fizikai kapcsolódáshoz. Vonalat pedig csak úgy kapsz ha fizeted az alapdíjat a telconak, ADSL-t pedig csak élő előfizetői vonalra kötnek.
  • grebber
    #400
    Ez korlátos :(

    shabba: Tehát akkor mindenképpen kell vezetékes teló?
  • shabba
    #399
    Az ADSL WLAN egy fantázianév. Annyit takar hogy kapsz egy wireless routert is az ADSL szolgálatás mellé így akár egy laptoppal is netezhetsz a lakáson belül hurcolászva. Ennyi.

    Vagy Tíonlánynak wireless szolgálatása is de ezek jellemzően Békés megyei és Szeged környéki településere korlátozódnak. Anno tiszanet építette ki ezeket és miután megvásárolta őket Tí ezt is át kellett venniük.
  • izb
    #398
    Találtam egy ilyet neked
    wdsl
  • izb
    #397
    Hol laksz attól függ szerintem.
  • grebber
    #396
    Nekem mint ismert kábelnetem van szeptember 15.-én lejár a szerződésem.
    A kérdésem az lenne hogy ADSL WLAN-ra átmehetek?Mert ugye az vezeték nélküli és nekünk nincs vezetékes telónk (sima dslhez).
  • Serpa
    #395
    pontosan.
  • precision
    #394
    én is váltani akarok novembertől de nemtom mire...
    1mbit kéne minimum, de 2mbit se lenne rossz, persze korlát nélkül, minnél nagyobb uppal, max 12k-ig és stabil legyen (létezik ilyen? :DDDD)
    vmi tippetek van?
  • Yossarian
    #393
    naja, de a tré-onlány szereld magad módon adja kisebb belépési díjjal az elérést, ellenben néhány cég meg eleve nem is kér belépési díjat.
    Sztem Serpát se az vonzza, hogy végre ő szerelheti össze a netet, hanem az az összeg, amit év végéig az olcsó havidíjon megspórolhat. De, hogy én ennek a cégnek nem adom el többet a lelkem 2 évre 10-20e forintért, az biztos...
  • Serpa
    #392
    feleslegesen aggodtam a telefoncsatlakozó miatt.
    van rajta egy átalakító.
  • shabba
    #391
    Ebben az új szeled magas ADSL model keretében ez pont nem így van. Pont azért tud a Tíonlány a többi ISP ára alatt maradni mert ez az ár nem tartalmazza ugyanazt mint a másik szolgálatónál. Persze ezzel az olcsó szolgálatást kereső ügyfelet könnyen be lehet ugratni. És majd csak szépen folyamatosan szembesül azzal hogy neki még kell venni tovább 6 rongyért egy modemet amiért vagy besétál egy fatáv pontba vagy további 1 rongyért házhoz hozzák. Aztán nekiállhat önmaga össze szerelni. És ha sikerül akkor örül, ha és kihívja a rózsaszín cég embereit akkor az megint további 10 rongyba fog fájni.

    Ha sok ügyes kező lesz akkor azzal a fatávnak spórolnak ahogy az előbb leírtam. Ha nem jön be fatáv akkor is a pénzénél lesz. De a reklámokban ettől függetlenül ezen idő alatt sokkal kisebb havidíjjal brillírozhat amire a konkurensek nehezen fognak bármit is lépni.
  • shabba
    #390
    Ez most szerintem nem lesz olyan gyors, már ha egyáltalán a többi ISP is átveszi ezt a fajta szereld magad ADSL gyakorlatot. Az elbocsájtott előfizetők esetén elég volt egy PR maszlagot lenyomni, az nem kerül semmibe, szóval épp azért azt gyorsan meg lehetett ejteni.

    Ebben az esetben viszont komolyan neki kell készülni. Olyan nagyker szerződést közni ami nem tartalmazza a modem és felszerelés díját. Modem rendelés külön a nagykertől ennek megszervezése hogyan jusson el a fogyasztóhoz. Ugye itt nem tudod azt megtenni mint Tíonlány-Tícom összefonódás által hogy besátálsz a legközelebbi fatáv pontban amiből elég sok van országszerte és átveszed a modemet. Egy Externetes nem mondhatja egy Zalaegerszegi ügyfélnek hogy fáradjon be irodánkba Szolnokra és vegye át a modemet. Nagy valószínűséggel az ISP-k majd ennél a modelnél is mindent készen vesznek ahogy ADSL-lel is teszik de ehhez külön szerződéseket kell majd kötniük. Már pedig az nem fog olyan gyorsan menni. Pedig ha rációt látnak ebben a szereld magad modelben az ISP-k akkor nekik az a cél hogy az ő ügyfelük is átvehesse egy fatáv pontban a modemet vagy hasonló futárszolgálatos kiszállításra kell szerződniük. És ha mégis kéri az utólagos szerelési munkálatot az előfizető akkor ezt megint szerződéses keretek között előre el kell intézniük fatávval. Mert kétlem hogy egy Externet méretű ISP-nek lesz arra humán erőforrása hogy az ország bármely szegletében kiszálljon az ügyfelekhez modemet beszerelni.

    A fatáv ezzel a húzásával megint többszörösen nyerhet. Rossz helyzetbe hozhatja az ISP-ket az akciós áraival amire nem fognak tudni válaszolni hacsak átnem vesznek hasonló értékesítési modelt. Ha átveszik gondban lesznek vele mert nincs országos irodahálózatuk így itt is fatávra hagyatkozhatnak. Mind a modem értékesítés mind az utólagos szerelés megoldása egy kis cég esetén problémákat fog szülni.

    Ha bejön a szereld magad módszertan akkor egy újabb ok fatávnak miért csökkentse tovább amúgy is megritkított munkaerő állományát. Az mezei előfizető elsőre úgy sem látja át hogy pont akkor kedvezményt kap a havidíjból ami szinte teljesen megyezik azzal ha megveszi hozzá külön a modemet és kér egy bekötést a szolgálatótól. Ha viszont ügyes és önmaga beszereli akkor azzal a fatávnak is spórol hisz nem kell kiszállásra költenie ami a komoly tétel hisz benzinpénz, autopark fenntartás és bérköltségek terén jelentkezik.
  • Yossarian
    #389
    ha én egyszer erről váltani tudok, nincs az a tré-onlány akció, amivel még egyszer megfognak maguknak. Főleg nem néhány kedvezményes hónappal fog ez az ügyfeleket leszaró, elzavaró, zéró ügyfélszolgálatos banda évekig röghöz kötni. :-/
    Tökre tetszett, hogy az externet azonnal megjelent az elbocsátott ügyfeleknek szánt valóban korlátlan csomagokkal. Szal szerintem most is gyorsak lesznek.
  • Serpa
    #388
    köszi.

    még várok 1-2 napot, azt majd meglássuk ...
  • izb
    #387
    Mindent használható formába hoznak.
    Nálunk a társasházban végig kicserélték a telefonkábelt 2 emeleten keresztül.
    Tehát egy telefon csati nem probléma.
  • Serpa
    #386
    ők 9900 ft kérnek.

    engem egyedül a falon lévő telefoncsatlakozó aggaszt.
  • izb
    #385
    "Végberendezések" az a modem és pc közötti rész.Egyébként ezt a bekötést durván 3000 és 5000 ft között végzik el,ezért érdemes saját magadnak megcsinálnod.
    Tehát a modemet nem neked kell beraknod arról nem is beszélve,hogy mielött véglegesen beszerelik még le is tesztelik,hogy a minimális követelményeknek megfelel e a sebessége meg miegymás.
    Tehát no problémo.
    Ja a modem és a gép közé a gépbe szerelt hálókari kell egy jó hosszú UTP kábel,és kész.
  • Serpa
    #384
    ebben nem vagyok biztos.
    "Az ADSL-végberendezések csatlakoztatását Ügyfeleink otthon önállóan végzik el."
  • izb
    #383
    Ha megrendeled a szolgáltatást,akkor a rózsaszín cég emberei megcsinálják neked normálisan a csatlakozást a telefonod felé is,és a modem felé is.
    Nem kell aggódni.
    Minden beszerelést a rózsaszínek végeznek,ha az interwarenél rendeled meg a szolgáltatást akkor is.
  • Serpa
    #382
    #377 hez hozzá tudsz szólni?