501
Tapasztalatok, vélemények, technikai háttér az AXELERO KábelNet-tel kapcsolatban
  • shabba
    #461
    Ott tudsz rá előfizetni ahol EMKTV a kábeltv szolgáltató és van hálózata, ami visszirányusított is. Ott a weboldalukon egy lefedettség térkép PDF-ben, nincsenek túl sok helyen. Pár Bp-i kerület egyes részein.

    Egyébként a szolgáltatás minőség közel sem baba, akik használják többnyire szidják mint a bokrot. Külföld sebessége csapnivaló mivel a román cégnek alig van nemzetközi kapcsolódása, de belföld felé is igen soxor csak töredék sebességet kapnak mint ami maximum szerint elérhető lenne. És ez már évek óta így megy. Hiába emelnek most rá PAPÍRON újra, ha gyakorlatban mit sem változik semmi. Rengeteg kiamardás, állandó csomagvesztés, ilyenek jellemzik a minőséget. A support pedig nulla, kvázi még a telefont sem igen veszik fel. Most mondjam azt hogy tipikus román színvonal? Sajnos olcsó húsnak híg a leve, ahogy a mondás is mondja.
  • grebber
    #460
    EMKTV-s net nagyon baba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Kérdésem lenne ki mit tud erről hol lehet igénybe venni ezt a szolgáltatást mely városokban??

    Ha ilyen netet köttetnék be akkor a mostani matáv kábeltv-t le kéne mondani vagy mi nem vágom?
  • grebber
    #459
    Ennyi elég is köszi maradok ennél a drága kábelnél inkább.
  • Yossarian
    #458
    Úristen, még a kezed is mosd meg a szórólap után, mert még az is halálos lehet!
    Ha játszani is akarsz, akkor azonnal felejtsd el! Ha csak böngészgetni, meg letölteni, de ezt is akkor ha a neted éppen jó, akkor gondolkodj még egy kicsit rajta és aztán felejtsd el! Tapasztalatból mondom.
    1 évig volt Axelero micróm és már az öngyilkosság gondolatával játszottam.

    Az akkor még egy éves fiam azt hitte a szerelőkről, hogy rokonok vagy ilyesmi, mert sűrűbben látta őket mint a nagyszüleit... Szakadt, hatalamas, nem túlzok, néha 40%-os packetlossok, mindennapos volt a 2000-es ping. Ha nagyon szétnéznék, még shotokat is találnék róla. Gyakran órákon át nem is volt kapcsolat.
    A fórumuk is teli volt a panaszokkal, de orvoslás helyett inkább a fórumot tüntették el.
    Szegeden van egy kollégám, 1 évig szenvedett az ottani micróval és a 6000Ft-os netről most állt át a 10000-es kábelnetre. Ugyanez volt a baja neki is...
  • grebber
    #457
    Mi a véleményetek a Mikrohullámú internet szolgáltatásról??

    Mert most kaptam szórólapot pont a velünk szembe lévő lépcsőházra tettek ilyem cumot.

    1024/384-es csupán 7372 FT ami kicsit istenes lenne a 11900forintos mostani 1Mbitesemhez.

    Mikrohullámú netről valakinek tapasztalat?
  • grebber
    #456
    Nem tud valaki valami infot hogy lesz-e valami változás esetleg emelés a jővőben?
    Lesz-e új kábelrendszer ami birja már a sebességet és nem kell köcsög korlát?
  • grebber
    #455
    Arról beszéltem lejebb.
    De hát nem engedik szülök a teló beköttetését. :(
  • Serpa
    #454
    ha jól tom, lehet olyat, hogy csak fogadni tudj hívásokat, hívni pedig senkit.
  • grebber
    #453
    Ha lenne teló egyirányusítanám mert még a telodijjal is jobb lennék mint a kábelnet 2Mbit és korlátos.
  • Serpa
    #452
    pedig mondjuk egy 2mbites kapcs 8125ft ből kijön.
    továbbá sztem egy telefonvonal 4eből biztos kijön, sőt lehet hogy kevesebb is (nem is kell hogy telefonálj, csak a kábel kell neked)
  • grebber
    #451
    Kell hozzá telefon ami nincs és szülök nem engedik hogy legyen :(
  • Serpa
    #450
    ADSL?
  • grebber
    #449
    Hát nagyon rosszul járok de nincs más sajnos várom a csodát hátha dupláz még valaha korlát nélkül, bár kétlem.
    Igy kurva drága most nekem az 1Mbit de legalább korlátlan.
  • Serpa
    #448
    nm.
  • precision
    #447
    Köszi szépen a választ. Most már világos minden, csak a kereső végeredménye ijesztett meg, hogy a címemen nem érhető el adsl.
    Amint lejár a hűségnyilatkozatom t-irpákéknál, meg is rendelem enternettől az adsl -t. Köszi még1x.
  • Serpa
    #446
    nekünk telkábel csere volt, nem bírta a régi kábel, sztem nálatok is az lesz.

    tehát.
    be kell majd, hogy üzemeld a modemet, azaz csatlakozatsd a splitterbe amit majd kell, majd faxold el a megrendelőlapot.

    aztán hívogatni kell őket (enternet), hogy emeljék meg a seggüket, és mondani hogy csináljanak végre vmit.

    és remélhetőleg 1 hét múlva kijön a tcomtól vki és kicseréli a kábelt, díjmentesen.

    ezután rá pár napra akár már netezhetsz is.

    kérdez még, ha vmi nem stimmel.
  • precision
    #445
    Serpa, nézegettem a csatlakoztasd magad díjcsomagokat enternetnél. És volt ott egy olyan link ahol meg lehet nézni hogy elérhető e vhol az adsl szolgáltatás. Ha a címemet írom be (amúgy bp-n lakom), azt írja hogy nem elérhető. Ha viszont a vezetékes telefonunk számát akkor aztírja hogy talán elérhető. Én ugy tudtam, hogy bármilyen t-comos (matávos) telefonvonal alkalmas adsl-hez, vagy rosszul tudom? Te mit tudsz erről?
  • Yossarian
    #444
    Semmi és. lassú vagy :-P
  • Serpa
    #443
    ÉS???
    :D


    COD má nincs a gépen.

    várok a COD 2-re ...
    demot se néztem még meg.
  • Yossarian
    #442
    ezt már több mint egy hónapja kérdeztem :D
    (egy kis esti hent?)
  • Serpa
    #441
    rossz hír.
    az nincs benne.
  • grebber
    #440
    12 ezer forint havonta egy éves szerződés esetén.
    Ebben a 12ezerben benne van a telefonalapdíj is??

    Mertha ige akkor valami istencheat-el rá kéne beszélni a szüleimet had kötessem be a telot.

    Mert ez a 11900FT 1MBit már kezd nevetségesen sok lenni többi szolgáltatohoz képest :(
  • Serpa
    #439
    nm.
  • precision
    #438
    valóban...kösz az infot
  • Serpa
    #437
    szerintem inkább a "csatlakoztasd magad" csomagok közül válasz, kedvezőbbek.
    nekem is olyan van.
  • Serpa
    #436
    a 8900 ft-os egy teljes évre értendő; a 10280 pedig januártól számítandó (oktobertől decig 0 Ft)
  • precision
    #435
    Segítenél picit?
    Itt az adsl csomagoknál 2 netto ár van, (ha feléviszem az egert mindkettőnél ír bruttot). De nem tudok rajta kiigazodni, most melyik a "normális ár", amit ténylegesen fizetni kell érte?
    Pl 2mbites adslnél van egy 8.900 Ft -os meg egy 10.280 Ft-os ár, mindkettő nettó...
  • Serpa
    #434
    köszi, azt tettem.
    :)
  • Serpa
    #433
    enternet, 3mbit, 12 ropi 1 évre, korlátlan
  • Yossarian
    #432
    na mit választottál?
  • grebber
    #431
    Akkor minek ajálgatod 30-40 el elmehetnek 70 be talán belemennék.
  • precision
    #430
    de, 30 v. 40 giga asszem
    de cserébe piszokgyors, és upc -s userek közti adatcsere nem számít bele az adatforgalomba
    de több rosszat lehet hallani upcről mint jót, úgyhogy inkább lebeszélnélek róla ha lenne felétek...azért is volt ott a 2 szmájli :)
  • grebber
    #429
    Az sincs nálunk:(
    Csak kábelnet maradt :(
    De amugy a UPC is korlátos nem?
  • precision
    #428
    upc?
  • grebber
    #427
    nincs telefonunk :(
  • izb
    #426
    Menj az Enternethez.Nézd csak meg ezt.
    Enternet

    Ennyi pénzért dupla sávszélt kapsz enternetéktől.
    Ja és a második legkomolyabb cég magyarországon az internet terén.
    Legnagyobb külföldi sávszél meg hasonlók.
  • grebber
    #425
    Én meg 2 éve amikor kötettem az 512-es is 11900volt :(
    Mostmár mindegy, maradok az 1Mbitnél engem ne korlátozzanak.
    Bár örülnék ha a hosszabítás után valamivel olcsobb lenne.
  • izb
    #424
    Én 3 évvel ezelött kötöttem szerződést az Enternettel.
    Akkor egy 512-es kapcsolatért fizettem 8700ft-ot.
    Most ugyanennyi az előfizú,csak a sebesség lett 2,1Mbit:))
    Jó mi?
  • grebber
    #423
    Nagyon drága 1 Mbit 11900FT.
  • izb
    #422
    Mennyi??
    És milyen sebességü??