40038
Windows Vista ( Fejlesztési kódneve : Longhorn ) a Windows XP utódja.



FAQ
  • bon
    #39838
    Csak getdataback, vagy más adat vissaznyerő progi.
  • HeCki
    #39837
    probaltam de hiaba. illetve mikor kezdeni akartam volna vele valamit partition magic be azt irta,hogy nem lehet mert ismeretlen a particio meg hasonlo.
    ha bedugom egy masik wines gepre felismeri? at tudom masolni a dolgokat vagy csak ez a getdataback lehetoseg maradt?
  • [HUN]FaTaL
    #39836
    Ennek szerintem semmi baja, jobb clickel próbálj meg betűjelet adni neki.

    Ha nem megy akkor getdatabackel egy másik vinyóra adatmentés és utána újrapartícionálás.
  • HeCki
    #39835
    Hello.

    A kovetkezo problema merult fel. Particionalas kozben a gep ki lett kapcsolva :|
    Termeszetesen a meghajto eltunt. Valahogy vissza lehet hozni vagy legalabb az adatokat meg lehet menteni?
    Most valahogy igy nez ki a dolog:



    Mit lehet tenni? Vissz atudom hozni azt a particiot vagy ha formatalom es ujra csinalni? esetleg semlegesse tenni es hozza tenni a C: hez (amivel nincs gond)?
    Vagy formatalnom kell az egesz hdd ot es ujra rakni windowst mindent?

    Kosz a segitseget
  • Golyo69
    #39834
    nah megnéztem és az is bevan állítva és továbbra sem műxik :S
  • lck
    #39833
    Akkor neked csak szakértő ismerőseid vannak. Az enyémek csodálatos, hihetetlen dolgokat szoktak a gépükkel művelni, gyakran olyan dolgok történnek velük amiket én még az életben nem tapasztaltam. :)
  • Met
    #39832
    ezeket a szolgáltatásokat csak a vírusok szokták kikapcsolgatni :)
  • lck
    #39831
    Volt már nálam az elmúlt 10 évben jó pár vírusos gép. Vannak tapasztalataim. Természetesen attól még lehet ez is vírusos. Azért írtam hogy "ránézésre" mert nem volt időm hosszan foglalkozni vele. Elvitte a gazdája, majd később hozza újra vissza. De normál mennyiségű és "ismerős" folyamat futott a feladatkezelőben, és a processzorterhelés pedig normál volt. Az automatikus indításoknál sem volt semmi gyanús - illetve amelyiket nem ismertem, megnéztem a neten.
    Gondoltam hátha volt valakinek ugyanilyen tapasztalata már, azért kérdeztem hogy esetleg majd könnyebben induljak el. Arra gondoltam hogy esetleg pl. csak valami szolgáltatást letiltott a felhasználó (kitelik tőle), és csak vissza kell kapcsolni.
  • Met
    #39830
    Ránézésre vírusos folyamat nincs.

    Csak így ránézésre megmondod?
  • [HUN]FaTaL
    #39829
    Pedig ez vírus gyanús.

    Ha elindítod a feladatkezelőt és kilövöd az explorert majd újra elindítod, akkor is ugyanez a helyzet?
  • lck
    #39828
    Hali !

    Egyik ismerősöm laptopján jogtiszta Vista van.
    Indítás után nem jelenik meg a tálca és az asztal, hanem minden egyes alkalommal fekete hátér előtt bejön a dokumentumok mappája megnyitva. Abban teljesen normálisan lehet navigálni mindent megnyit és lefuttat.
    A futó folyamatokban elvileg rendesen fut minden ( a dwm.exe és az explorer exe is )
    Ránézésre vírusos folyamat nincs.
    Ha új elhasználót hozok létre ugyanez a helyzet.
    Rendszer visszaállítás ki van kapcsolva, így ez nem jöhet szóba.

    Szóval van ötletetek hogy varázsolható vissza a tálca és asztal ?
  • Golyo69
    #39827
    azt hiszem igen de ezt megnézem mindjárt
  • bon
    #39826
    megosztás és könyvtár biztonság fülön is?
  • Golyo69
    #39825
    bevan állítva és teljes jogú hozzáférése van.....és így sem jó :S
  • bon
    #39824
    Feltételezem Vista-n nincs olyan nevű felhasználó felvéve ami az XP-s gépen is előfordul és ezért nincs jogosultságod. Állíts be pl. Mindenki nevű felhasználót.
  • Golyo69
    #39823
    Hi !
    Lenne egy kérdésem:
    Adott egy XP-és és egy Vistás gép, Routerrel összekötve!Net megy minden ok!
    csak annyi lenne hogy mindkét gép látja egymást csak az Xp-és gépről nemtok belelépni a megosztott mappákba! Viszont a Vistás gépről beletudok lépni az xp-és megosztott mappákba!
    Az xp-és gépen csak látom a mappákat de nemtok belelépni mert kiírja hogy nincs jogosultságom!Pedig a vistában beállítottam hogy teljes jogosultságom legyen! Csak egyetlen mappát tudok megnyitni az pedig a Public mappa! Mit kellene beállítani hogy jó legyen! sok mindent olvasgattam megcsináltam mindent és még mindig nem jó :S
    ha vki tudna segíteni megköszönném!!

    Előre is köszi!
  • Windows Vista
    #39822
    értem köszönöm a hasznos infot Bon
  • bon
    #39821
    Ha directx-et frissítesz szerintem már fent is van a directx11. Úgyanis nincs külön telepítő készlet a 11-es változathoz. Amúgy ha nincs directx11-es vga-d akkor nem fogja használni egy alkalmazás sem.
  • Windows Vista
    #39820
    üdv szerintetek van értelme fölraknom a dx 11 et hogyha nem játékra használom a gépet csak filmet nézek meg netezek.most vista home premium 32 bit van
  • bon
    #39819
    Remélem a gépen lesz PCI foglalat, mert egy Dell gép ahol láttam már érdekes dolgokat gép belsőben.
  • [HUN]FaTaL
    #39818
    Szerintem először a hálókarit próbáld meg kizárni, tegyél bele valami PCIost.
  • bon
    #39817
    Ja és a legjobb, hogy eseménynaplóban nem látok hibát, szerveren se. 1x találtam egy régebbi bejegyzést amikor még régebben csinálta és ebből gondoltam a switch-re és a hálókártyára: "A TCP/IP a hálózat állapota miatt korlátozta a skálázási tényezőt. A probléma egy hálózati eszköz meghibásodásával lehet összefüggésben, és csökkentheti az átviteli sebességet."
  • bon
    #39816
    Az AD által kiosztott Z meghajtót ami a dokumentum átirányítása, egy K meghajtó is amit egy scriptel van felcsatolva, a szerverre átirányított asztal ikonjai is eltünnek. Internetet nem is néztem, de majd megnézem, mostanában nai 2x történik, régebben jó ha heti 1x volt. A hiba lehetőségeket már elkezdtem kizárni, de a fő gyanúsított egy 24 portos gigabites switch kizárása már érdekesebb lesz. De megfordult mrá a fejemben a gép integrált hálókártyája is mint hibaforrás.
    A kézi szinkronizálási lehetőséget hiányolom angyon, mert Xp-be akkor miért van? Úgyanazt a beállítást kapja házirendből a gép mint eddig és XP van (szomszéd gépen) és még volt is mikor xp-t használtak az érintett gépen.
  • [HUN]FaTaL
    #39815
    Az egész hálózatot eldobja vagy csak a megosztott meghajtót?

    Szinkronizálás gomb szerintem akkor van ha be lett pipálva a bekötéskor, hogy offline is elérhető legyen a mappa tartalma. Vagy rosszul gondolom? Sosem használtam még ezt a lehetőséget, de még egy gépnél sem tapasztaltam ilyen gondot.

    Esetleg próbáld meg bekötni újra a meghajtót. Az is érdekes probléma, hogy eldobálja a hálózatot, a kábelekkel minden rendben?
  • bon
    #39814
    Segítség kellene.
    A munkahelyemen, minden dokumentum amit a felhasználók használnak szerveren vannak tárolva és egy hálózati meghajtón keresztül lehet elérni. 1 gép kivételével ez jól is műkődik. De annál az egy gépnél rendszeresen elveszti a kapcsolatott a hálózattal, ez még nem lenne gond ha újra fellehetne venni a szerverrel a kapcsolatot újraindítás nélkül. Úgy mint xp-nél is, hogy ha offline lesz akkor megjelenik egy számítógép ikon a tálcán ott jobb gomb és szinkronizálás és egyből jó minden. De Vista-nál ilyen nincs, sehol se találok szinkronizálási lehetőséggel a szerverrel, csak újraindítás után áll helyre. Szinkronizálási központ az üres teljesen.
    Vista-ban megszünt ez a lehetőség?
  • SuLtAN17
    #39813
    Sziasztok! Szóval az a probléma, hogy megpróbálok Wirelessre csatlakozni beírom a kódot gondolkozik egy percet és kírja hogy idézem: "Windows cannot connect to "itt a wifi csoport neve áll". Két lehetőségre lehet menni, hogy diagnosztizálás és keresés más networkot. Mindent megpróbáltam már utána gugliztam de semmi.
    Előre is köszi a segítséget!
  • bon
    #39812
    Én leírtam a lehetőségeket, mást nem tudok mondani, rád van bízva, hogy melyiket választod.
  • RETROB0Y
    #39811
    De csak simán ki akarom cserélni akkor mit mondjak nekik?

    Vagy azt mondom hogy elbaszódott és csá?
  • bon
    #39810
    Hivatalosan újat kellene venni, ez az OEM korlátozása. Kivétel lehet ha tönkrement az alaplap és cserére volt szükség, ez esetben az Aktivációval foglalkozó ügyfélszolgálat tudd segíteni.
  • RETROB0Y
    #39809
    Olyan kérdésem lenne

    OEM eredeti Vista van fenn a gépemende uj alaplapot procit ramot veszek

    ilyenkor mit kell tennem hogy aktiválni tudjam majd?

    Egyáltalán lehet vagy kukaba megy a eredeti vista?
  • bon
    #39808
    Igen, akku cserével, nagyobb teljesítményűre.
  • noricadragon18
    #39807
    koszz a választ.Még olyan kérdés hogy a laptop energiájának novelése??(mármint hogy tobbet birjon ki az elem)
  • bon
    #39806
    Max szervízbe és igen drágán, esetleg némelyik típusba tuningolni lehet.
  • bon
    #39805
    Itt egy leírás a hibáról: link Ajánlott minden programból a legújabb nem beta változat használata.
  • tajthy95
    #39804
    Üdv!

    Olyan problémám lenne, hogy a gépem (vagyis szerintem a Vistám) nem igazán van kibékülve az AVI fájlokkal! Az a gond, hogy ha megnyitok egy AVI fájlt, akkor a Vista heves tiltakozásba kezd, és kiad egy bizonyos ablakot, "COM Surrogate működése leállt" felirattal! Sőt, jobbat mondok: elég, ha csak megnyitom a mappát, amiben a fájl van, máris tiltakozik, pedig hozzá sem nyúltam az AVI-hoz, csak beléptem a mappájába! És baromira idegesít! Képes egymás után 5-6, de akár több alkalommal is kiadni! Fogalmam sincs, hogy mi ez a COM Surrogate izé, mi a baja, és lehet-e valamit kezdeni vele! Valaki segítene? Előre is köszönöm!
  • noricadragon18
    #39803
    olyan kérdésem volna hogy laptop-ba lehet-e novelni a GHZ-t.Ha igen hogyan,és milyen árban?
  • bon
    #39802
    Tuti jónak kell lennie, én mindig a legújabbat használom (több mint 100 gépen, XP, Vista, Windows 7) és nincs gond vele.
    Amúgy szerintem gyorsabb a 9-es verzió mint a 8-as.
  • av256
    #39801
    Eddig feleslegesnek tartottam mindig a legújabb verziókat felrakni, de ha a Vistának ez kell, legyen.
    Kipróbálom, és majd jól beszámolok róla. :)
  • [HUN]FaTaL
    #39800
    Miért a 3 éves readert rakod?
  • bon
    #39799
    Miért nem a 9.3.1-es magyar változatott raktad fel?