40038
Windows Vista ( Fejlesztési kódneve : Longhorn ) a Windows XP utódja.



FAQ
  • Adi
    #39878
    Az se segített, ha ki és bekapcsoltam :(
  • balagexp
    #39877
    Nálam is volt ilyen. Kapcsold ki és be az oldalsávot.

    Segítsetek! A Windows Updatenál nyelveket lehet telepíteni. Én elrejtettem őket és a kövi restartnál kiírja h vannak frissítések de nem tom megnézni őket. Mintha nem is lennének.
  • Adi
    #39876
    Srácok vki segítsen:D
    Oldalsávnál kint van az időjárás. Kb. 2 hete nem frissíti magát. Minden frissül csak az időjárás nem. Már levettem és kitettem újra de az se segít. Olyan mintha beragadt volna a kép. :D Mit csináljak vele? 1 évig tökéletesen ment.
  • ricky
    #39875
    még azt vettem észre h ha aktív a dreamscene az asztalról eltünnek az ikonok is, s a CPU használat felmegy 100%ra, mjad egy idő után visszaesik kb 30ra!
  • ricky
    #39874
    nem, akkor ott a kép amit beállítok. csak a videóknál lesz fekete...
  • bon
    #39873
    Sima háttérkép esetén is fekete az asztal?
  • ricky
    #39872
    K-Lite volt fenn, leszedtem, de még így se jó. Még mindig csak fekete az egész asztal...
  • bon
    #39871
    Codec problémára tippelnék, a van fent codec pack próba képpen töröld.
  • ricky
    #39870
    Sziasztok

    Az mitől lehet h ha mozgó hátteret állítok be, akkor egy pillanatra megjelenik egy kép, s utána csak fekete az egész asztal. Semmilyen videó nem megy, még az alapok sem! :(
  • Hapho
    #39869
    Sziasztok!
    Volna egy olyan problémám, hogy a gép bekapcsolásakor nem töltődik be se az asztal se a háttérkép se az ikonok, vagyis teljes sötétség. Két program jelenik csak meg, az egyik a Hard Disk Sentinel, meg a Dynamic Energy Saver, mögöttük meg a feketeségen kívül nincsen semmi. Újraindítás után bejön minden, vagyis kétszer kell elindítanom a gépet hogy minden bebootoljon. A Vista DVD-jéről lefuttattam a hibakeresést, de nem talált semmi hibát.
  • RocknRolla990
    #39868
    Hello!
    Nem tudom h jó helyre írom-e ezt a dolgot...
    az a problémám h nem tudok kitörölni egy torrent fájlt és nem is tudom átrakni valahova máshova, mert azt írja h a fájl nem található...
    pedig ott van az asztalomon és nem tudom onnan sehogy sem eltüntetni...
    próbáltam egy csomó mindent de semmi.
    Esetleg ha volt már valakinek hasonló baja és megoldotta, szívesen fogadnék tőle tanácsokat!
    köszi
  • bon
    #39867
    Trial Vista-val nem fog boldogulni, inkább szerezzél be egy kevésébé leáglis telepítőtt, majd ott telepítésénél kiválasztod a Home Premium-ot és aktiválod a gépheza dott kulccsal.
    másik megoldás, hogy az Acer-től vásárolsz egy helyreállító lemet.
  • otto1021
    #39866
    Hi...

    Két éve vettem egy acer aspire 5520 laptopot, vista home premiummal.
    Azóta win7 volt rajta, de most eladnám és vissza szeretném tenni a vistát mert ez a matrica van rajta. A problémám az, hogy csak egy recovery lemezt adtak, amivel rendszert javítani lehet. Honnan tudnék egy vista h.p. trial verziót leszedni? Azt meg beregizném a saját productommal, így teljesen legális az egész. Az a baj hogy a micrsoft oldala egy rakás xxxx, akármit akarok a vista oldalán, mindenhol a win7-ről olvashatok....

    A segítséget előre is köszönöm!

    Üdv
  • zozox333
    #39865
    Köszönöm! sikerült!
  • bon
    #39864
    Telepítővel törlöd.
  • zozox333
    #39863
    Sziasztok!

    Most telepíteném (újra) a Vistat! Hogyan tudom a réebbi partíciót eltüntetni?
    A korábbi 2 helyett most csak simán osztás nélkül akarom telepíteni!
  • zoltanszon
    #39862
    Sziasztok!

    Remelem tudtok, segiteni, a kovetkezo a problemam. Windows Vistam van es tomoren fogalmazva elszallt az "input language bar". Sajna nem tudom hogy hivjak ezt hivatalosan magyarul, a lenyeg, hogy az eddigi angol es magyar karakterkeszlet helyett most csak az angolt tudom hasznalni (nem mukodik az Alt+Shift es eltunt az a bizonyos EN/HU ikon is). Mikor a beallitasoknal megprobaltam visszatenni az ikont, kipipalom a "Show additional Language bar icons in the taskbar" szoveget es Ok-t nyomok, akkor nem tortenik semmi, es mikor visszalepek az ablakba, akkor a pipa eltunt.

    Ha talalkozott ezzel a jelenseggel valaki, vagy tud ra megoldast kerem irjatok meg, mert nem kicsit idegesito es faraszto a Firefox es az OpenOffice szotarat hasznalni, meg Copy Paste-zni az ekezetekert.

    Tovabba sajna jobb gomb az tálcán eszköztárak>nyelvi eszköztár lehetőség akkor nem jön be, mert a nyelvi eszkoztarak onnet is eltunt...

    Elore is koszonom.
    Zoli
  • berczely
    #39861
    Mit kell ahhoz babrálni hogy teljes képernyős modban is átlátszóak legyenek az ablakok?
  • Gyocsika
    #39860
    Köszi!
  • bon
    #39859
    Van office topic, amúgy szakasztörést kell kérni a következő oldalra, majd dupla katt az élőfejen és a csatolás az előzőhöz funkció kikapcsolása
  • Gyocsika
    #39858
    Sziasztok!

    Bocsi h ide írok, de remélem tudtok segíteni.
    Wordben olyan problémám van, hogy élőlábat szeretnék rakni, de minden oldalra különbözőt, viszont ez nem sikerül. Mindenhova uyganazt szúrja be.
    Ha valaki tud, legyenszíves segítsen!
    Köszönöm előre is!
  • bon
    #39857
    Ha eléri a te wifi-det akkor a hálózatodat is el kell, hogy érje.
  • Szuni
    #39856
    Uh. Akkor kicsit el vagyok tévedve, köszönöm a segítséget. Azt hittem nálam van a baj. Ha másolni akarok nagyobb dolgokat, aszem akkor marad a hagyományos kábeles megoldás, mert az lényegesen gyorsabb...
    Még egy kérdés. A szomszédnak teljesen ugyanolyan routere van mint nekünk. Van egy hálózati külső házas meghajtóm, adattárolásra, meg egy satás is.
    Valahogy meg tudjuk oldani, hogy ő is csatlakozzon a mi hálózatunkhoz, és a hálózati meghajtót elérje - azaz az ő laptopját is bevegyem a hálózatba? Láttam valami "összefésülés" dolgot a Vista beállításoknál, náluk is van egy saját kis hálózat, ami az asztali gépük és egy laptop kombinációjából áll, mint nálunk. Valahogy el lehet érni, hogy a külső vinyót ők is lássák?
    Remélem nem nagyon feszegetem a határokat, Vista van ott is minden gépen.
  • [HUN]FaTaL
    #39855
    3MB átlagos, amennyiben G-s wifi, teljesen jó.
  • bon
    #39854
    Nem
  • bon
    #39853
    Wifi-n keresztül 3mb/sec már jónak számít, nagyon távolság függú, 100mbit vezeték nélkül nem lesz, csak kábelen keresztül, a 54mbit-et átszámolod, elméleti max sebesség 6,75mbyte, szerintem ezt csak a router közelében zavaró tényező nélkül és 1 wifi kapcsolattal lehet megközelíteni.
  • HeCki
    #39852
    Engem mar csak 1 dolog idegesit a Vistanal. Alt+Tab nal megjelenik az a lehetoseg is,hogy Asztal. Valahogy ki lehet szedni?
  • Szuni
    #39851
    Remélem nem nagyon lóg ki a kérdésem a topikból..
    Az asztali gépen is lecseréltük az XP-t végre Vistára. Közel egy óra olvasgatás után magabiztosan álltam neki wifi routeren keresztül itthoni hálózatot csinálni a laptop és a gép között. Net van is mindkét gépen, de a hálózattal már problémáim akadtak. Ugyan látják egymást a gépek, de csak bizonyos public elnevezésű mappákat, mondjuk ez a kisebbik gond (jogosultságokra hivatkozik, amikor csak egy-egy rendszergazdai fiók van a gépeken, nem értem ki engedélyezhetné a mappamegosztásokat, ha nem én). A nagyobbik az, és ebben kéne segítség, hogy csak a netem sebességével kommunikál a két gép, azaz nem mintegy hálózatként. A fájlok másolása 3 MB per másodperc, ennél e-satás külső mobilvinyóm is hússzor gyorsabb.. A wifi router 54 mb-es, középkategóriás szerkentyű, a beálításai elvileg rendben vannak, látja mindkét gépet és osztja is a netet nekik.. Hol lehet a hiba? szeretném a valós sebességet használni, mert ez nagyon lasssú, és nem értem. Remélem érthetően írtam le mi a gond, tehát mintha a két gép az adatcserére a netet használná, nem hálózatként funkcionál, legalábbis nem úgy ahogy kéne..
  • HeCki
    #39850
    a registryt jo otlet volna megnezni,hol talalom meg?
  • [HUN]FaTaL
    #39849
    Uninstalláld a programot ha lehet. Ha nem akkor vagy a registryben törölsz ki mindent aminek köze van a programhoz vagy újrarakod a wint.
  • bon
    #39848
    Valamit nem jól csinálhattál, mert particiót létrehozni biztos lehet. Telepítésnél meg nem kellene ragaszkodnia a programnak az E meghajtóhoz. Próbáld meg a program maradványait (pl. könyvtárát) törölni kézzel.
  • HeCki
    #39847
    megcsinaltam ugy,hogy az eltunt particiot toroltem es hozzaadtam a C: hez,hogy legalabb a windowst ne rakjam ujra.
    A kerdes a kovetkezo:
    A meghajton volt felrakva 1 program azt most ujra akarnam rakni viszont Errort ad.
    Error 1327. Invalid Drive E:\
    Lehetnek elmentve elozmenyek a windowsba vagy miert akarja oda telepiteni? nem is lahat mas helyet kivalasztani
    Valosiznu,hogy gondjaim lessznek a kesobbiekben is programokkal jobb volna ujra rakni a windowst is?
    u.i. akartam volna uj particiot csinalni de azt sem lehetett
  • [HUN]FaTaL
    #39846
    Ne arra a vinyóra rakd ennyi a lényeg. Nem is tudod, mivel nem látszik. :)
  • HeCki
    #39845
    a programnal mintha hangsulyozva volna installasnal,hogy ne arra a gepre rakjam ahola problemas vinyo van.
  • bon
    #39844
    Így már értem.
  • [HUN]FaTaL
    #39843
    Az, hogy mentés közben esetleg az adatok helyére ír, ezért másik vinyóra kell menteni, de ki is írja.
  • bon
    #39842
    Nem értem mi a gond.
  • [HUN]FaTaL
    #39841
    "egy másik partición vagy winyón"

    Vinyón, partíció nem jó.
  • bon
    #39840
    Arra a gépre kell telepíteni amelyikben a visszaállítandó adatokat tartalmazó winyó van. Gépigény minimális. Annyi szabad hellyel kell rendelkezni egy másik partición vagy winyón amennyit vissza szeretnél állítani. A program kezelése nem bonyolult, átnézi azt a partíciót amin az elveszett adatok vannak, majd megjeleniti a könyvtárat és fájlokat, te kijelölőd, hogy mi kell neked és elkezdni az adatok visszaállítását is. Elég sok időbe is bele telhet mire végez.
  • HeCki
    #39839
    es,hogy mukodik? arra a gepre rakom ahol meg akarom menteni a dolgokat? gepigeny? par infot legyszi