40038
Windows Vista ( Fejlesztési kódneve : Longhorn ) a Windows XP utódja.



FAQ
  • Beyond silence
    #39918
    Mielőtt feltelepítettem a vistát két hónapja itt ecseteltem hogy miért is nem tudom a remek win7-et feltenni... (nem szereti dvd meghajtóm, merevlemezem stb. érdekes a vista telepítő egyből felismer mindent biztos nehéz lett volna ezt a 7-nél is kivitelezni :SS)
  • bon
    #39917
    Újratelepítés gyanús a gép sajnos, de ha már telepíted Windows 7-et ajánlanám, már ha nem eredetiben van meg a Windows Vista.
  • Beyond silence
    #39916
    Légyszí nagy segítség kéne gép témában!

    Haza jövök, öcsém állítólag nem csinált semmit a gépen erre Windowsba (vista) bejelentkezés után nincs egér és billentyűzet (felhasználó választásnál volt). Ha újraindítom akkor vagy ez van, vagy van egér és billentyűzet de a tálcás programok betöltése közben lefagy.

    Na amit csináltunk:
    *teljes vírus keresés Avastal (nem talált semmit), Nortonnal (talált), Kasperskyvel (még talált...). Nem segített semmit. (Mást meg nem lehet feltenni (csökkentett módban... :-SS)
    *Rendszervisszaállítottam: utána normál módba nem indult el a windows, reset: csökkentett mód kiírta hogy sikerült a visszaállítás. Normál módban megint nem volt jó. Újra rendszert visszaállítottam hasonló mód eggyel korábbra: rendesen elindult azt hittünk végre minden jó, erre két perc után mindig lefagy. (De mondjuk ha winampot indítom el akkor kapásból kiírja folyamatot állítsuk le mert lefagy...)

    Bárkinek bármi ötlete?? :''( (A windows újratelepítésen kívül, mert 2 hónapja tettem fel és meggágyulnék ha újra felkéne rakosgatni a rohadt sok programom.....:''()
  • bon
    #39915
    Ma megjelent kb2286198-as frissítés telepítése erősen ajánlott, soron kívüli kritikus besorolású hibát javít! Valamennyi Windows érinti.
  • [HUN]FaTaL
    #39914
    Én pl. szerettem a sidebart, hiányolom a 7esből de ez van.
  • lck
    #39913
    Valószínűleg PCI-Expresses Seven-en jobban fut mint Vistán. De mondom - próbáld ki. Én azt tenném.
  • bon
    #39912
    Inkább PCI-Express, gyorsabb és modernebb mint az AGP csatolás.
  • simonl #39911
    Köszönöm a válaszokat:)

    Nekem PCI a VGA, ha jól tudom......ez befolyásol valamit is?
  • lck
    #39910
    Próbáld ki mindegyiket !
    Nem hittem volna, de nekem az AGP-s ATI Radeon HD2600 Vistán jobb.
    Tudom hogy a Seven-é a jövő, és szívesebben használnék Sevent de tények makacs dolgok :)))
    Jelenleg a Vista nálam csak a förtelmes mérete és a sidebar gagyi kinézete miatt rosszabb.
    A rendszer sebessége ugyanaz, a videokártya meg jobb.
  • bon
    #39909
    Windows 7
  • simonl #39908
    Sziasztok,

    Van egy öregecske ASUS laptop, annak idején Vista Home Premiummal vásároltam. Egy ideje Win 7 -el használom. Bővítettem a memóriát 4 GB RAM -ra. Egy mobility HD 2600 (512) VGA van benne.
    Az a kérdésem, már 2 napja agyalok, hogy Vistát (sp2) vagy Windows 7 et telepítsek rá.
    Korábban olvastam, talán ebben a topicban, hogy valakinek a fenti VGA vista alatt jobban üzemel.

    Tanácsot kérek srácok:)

    Köszönöm
  • [HUN]FaTaL
    #39907
    winreinstallra gondoltam, hogy mit rak fel az az ő dolga :)
  • Apocalipto
    #39906
    Milyen reinstall? Win7.. :)
  • [HUN]FaTaL
    #39905
    Nem, reinstall.
  • Bagoly81
    #39904
    32 bites vistát nemlehet 64 bites win7 re upgaradelni mi?
  • bon
    #39903
    Én nem beszéltem itt a Vista Topicban Windows 7-ről. A 4gb ram teljes értékű kihasználásához kell a 64bit-es oprendszer, a 32bit-es határa a 4gb, de ebbe bele tartozik az egyébb memória foglalás is mint pl. a vga.
  • Bagoly81
    #39902
    semi kedvem ujra telepiteni mindent, rádaásul nemvagyok benne biztos hogy a laptop driverek is ugyan olyan jók lesznek mint win7 alatt. acer aspire 5530g.
  • bon
    #39901
    Jobban jársz 64bit tleepítésével, attól, hogy látni fogja a 4gb memóriát, még nem fogja tudni ki is használni úgy mint a 64bit-es változat.
  • Bagoly81
    #39900
    sziasztok segitsetek léci van egy vista 32 bites laposom 4 gb rammal és én szeretném is használni mind a 4 et olvastam hogy lehet engedélyezni egy parancs sorral

    1. Start menü keresõjébe írjuk be: cmd
    2. Futtassuk a köv. parancsot: BCDEdit /set pae ForceEnable
    3. Indítsuk újra a gépet!



    1. Start menü keresõjébe írjuk be: cmd
    2. Futtassuk a köv. parancsot: BCDEdit /set nx AlwaysOff
    3. Futtassuk a köv. parancsot: BCDEdit /set pae ForceEnable
    4. Indítsuk újra a gépet!"


    előszőr az elsőt aztán a 2. at is beirtem, de mindegyik után ha nyomok egy feladat kezelőt akkor ott továbbrais csak 3.3gb mutat. mit kell tennem, hogy kiterjesze a 4 gbe?
  • John McLane
    #39899
    Igen, megtörtént a javítások telepítése is. Annyi még hozzátartozik, hogy nem friss telepítés. Korábban jól működött T-online os nav n go net volt rajta, ami egyik napról a másikra nem működött, ekkor került hozzám.
  • bon
    #39898
    Tehát az ott lévő kettő féle driver közül a jót? A javító csomagok szintén nagyon fontosoak, sok hibát javítanak ki.
  • John McLane
    #39897
    A hozzá tartozó Vista kompatibilis drivert szedtem le, azzal sem megy. SP1-2 egyelőre nem is lenne fontos, sokkal inkább ezek az eszközök idegesítenek.
  • bon
    #39896
    Töltsél le a hardverhez megfelelő és Vista kompatibilis drivert-t a gyártó oldaláról, mert a hibakód a következőt jelenti: "Az eszköz nem működik megfelelően, mert a Windows nem tudja betölteni a szükséges illesztő programokat. (Hibakód: 31)" Úgy látom a gyártó oldalán több féle is van a géphez, de csak az egyik lesz jó.
    A Vista sp1 telepítési hibát meg több minden okozhatja, nézd meg az eseménynaplót, hogy mit ír. De nem felejtsd el felrakni az sp2-t se ha az sp1 már fent van. De jó megoldás még ha sp2-vel integrált telepítőt szerzel be és azzal installálód az oprendszert a gépre.
  • John McLane
    #39895
    Sziasztok!
    Segítséget kérnék. Aditt Egy Fujitsu Siemens Amilio Pi2530 notebook Vistával. Az eszközkezelőbe n az összes hálózati kártyák alatt található tétel sárga háromszöges(WAN miniport IP,PPPOE,PPTP,SSTP,IPv6,L2TP, a wireless). Feltelepítettem a legfrisebbeket, de nem akar működni. Leszedtem a drivereket majd újratettem őket, akkorse. 31-es Kódra hivatkozik mindnél.
    A Vistán nincs SP1, megpróbáltam feltenni, de a vége előtt kiírta, hogy sikertelen és visszaállítja az eredeti állapotot. Van valakinek ötlete?
    Előre is kösz.
  • RETROB0Y
    #39894
    INGYEN DAEMON TOOLS PRO STANDARD!!!

    CSAK MA!LINK
  • Beyond silence
    #39893
    ? lemezről bootolok.
  • bon
    #39892
    Ne Windows alól telepítsd
  • Beyond silence
    #39891
    köszi, azon vagyok csak a win7 telepítő kapásból dvd meghajtó illesztőprogramot kér...!? :S
  • bon
    #39890
    Szerintem inkább oprendszer hiba, vagy hardver hiba. Telepítsd újra és ha akkor is fagyogat a gép akkor lehet tesztelgetni a dolgokat hardverek cserélgetésével.
  • Beyond silence
    #39889
    Ha csökkentett módban is random fagy egy idő után a gépem az akkor nem lehet vírus? Eddig jól működött évek óta a gépem... Ötletek? NAGY KÖSZÖNET
  • bon
    #39888
    Videó kártya driver frissítés a legújabbra.
  • Quantumleap
    #39887
    Szevasztok!

    Van egy problémám. Ugyebár ha játékprogrammal játszom, a felbontás automatikusan átállítódik a legalacsonyabbra, és ha kilépek, automatikusan vissza. Na most az történt, hogy kiléptem a játékból, és valami oknál fogva nem állítódott vissza a felbontás, minden maradt nagy gülü méretben. Ez már 2-3 hónapja is megesett, akkor nemes egyszerűséggel belementem a Display settings-be, és visszaállítottam a felbontást. Most is ezt akarnám tenni, de ahogy megnyitom, ezt az üzenetet kapom:

    "Invalid Display Settings

    The currently selected graphics display can not be used. It was written for a previous version of Windows and is no longer compatible with this version of Windows.

    The system has been started using the default VGA driver.

    Please contact your hardware manufacturer to get an upgraded driver or select one of the Microsoft provided drivers."

    Utána megnyílik, de nem tudom állítani a csúszkát a felbontásnál. Segítséget, tippeket várnék!
  • bon
    #39886
    Egyiket se kapcsolnám ki, hibernálás hasznos egy notebook-nál, rendszervisszaállítás jól jöhet, előtöltés gyorsítja a programok indítását, indexelés, meg a start menü használatát gyorsítja, meg a fájlok keresését is.
    Ha gyorsítani akarsz a gép akkor növeld a memória mennyiségét, vagy vetess SSD meghajtót.
  • simonl #39885
    Sziasztok,

    Egy barátom laptopjára telepítünk Vistát, normál felhasználó semmi céges hókusz-pókusz, ehhez ragaszkodik:)
    Szeretném azért némileg optimalizálni az új OS -t.
    Elég e a következő néhány lépés?

    Hibernálás kikapcsolása
    Rendszervisszaállítás kikapcsolása
    Superfetch leállítás
    Windows search letiltás

    Ennyi nagyjából elég?:)

    Köszönöm a hozzáértő válaszokat

  • bon
    #39884
    Simán törölted. Jobb gomb az asztalon, testreszabás, asztal ikonok módosítása és bejelölöd a lomtárt.
  • Windows Vista
    #39883
    vagy lehet hogy virus okozza a problémát?
  • Windows Vista
    #39882
    hali valaki tugya hogy mi az oka annak hogyha lomtár ürités utánn eltünk a lomtár?
  • Nata92
    #39881
    Sziasztok!

    Tudna valaki segíteni, hogy hol lehet letölteni? Mert mindehol van valami gubanc vele, hogy vagy pénzbe kerül, vagy olyan kulcsot kér, amiről nem tudnak emberek, stb stb...
    Vagy ha vlki átt tudj aküldeni vagy akárhogy, megköszöném.
    E-mail címem: nata92@freemail.
    Köszi!
  • JoeFromHun
    #39880
    Sziasztok!

    Olyan problémám lenne,hogy azt csinálta a Vista SP2 Ultimate egy laptopon,hogy amikor a vezérlőpultba akartam menni akkor mindíg dobta,hogy a windows intéző működése leállt!
    Szerintetek ez mitől lehet? Nagyon nagy kérdőjel van nálam mert még eddig nem csinált ilyet!
    Mindenki segítségét előre is köszönöm!

    Üdv:JoE!
  • Adi
    #39879
    Viszont érdekesség, h Fahrenheitbe rendesen frissít.. megőrülök!!