40038
Windows Vista ( Fejlesztési kódneve : Longhorn ) a Windows XP utódja.



FAQ
  • Orionk
    #39958
    HEllo ! :)

    Windows Vista-sp2-eng-32 bites van feltelepítve.

    Segítséget kérnék szépen.
    A PROBLÉMÁMAT EZ A KÉP MUTATJA

    Most még 1 hónapig nem birom ujratelepíteni a gépem. Viszont a C partíción szükségem lenne helyre.

    A C: partíción CSAK a windows van, és néhány program oda lett feltelepítve.
    Ezen kivül van egy D: partíció, ezen van minden más, és már it a D:-n is csináltam egy INSTALL mappát, és az utóbbi 1 hónapban már oda telepítettem mindent, mert a C-n nincs hely.

    Most van a C-n kb. 3,6 giga szabad hely, de nem elég, sajnos kellene még.

    A képen látható a kijelölést úgy csináltam, hogy bekapcsoltam a rejtett fájlokat is, a Tools-->Folder options-->View fül-->Show hidden files and folders.

    A probléma:

    Bekapcsolatam a fent említett módon a rejtett fájlokat, és kijelöltem a C-n minden adatot, amint látjátok, és tulajdonságokkal nézem, hogy mennyi a mérete, igy jött a bal oldali ablak, és azt mitatja, hogy:
    25,6 giga.

    Namost a jobb oldali felugró ablakot pedig a C:-n jobb klikk és tulajdonságokkal néztem, és mint tudtam is, a C-nek 50 giga lemezterültet adtam telepítéskor. HA ebből az 50 gigából levonjuk a 25,6 gigát, akkor marad jobbik esetben is 20 giga.

    De hol van ez a 20 giga?, mert azt mutatja, hogy csak 3,4 giga szabad helyem van.

    Ezt nem értem, hogy lehet ez?


    MEgcsináltam a STARTmenü-->All programs-->Accessories-->System Tools-->Disk Cleanup-ot is, de alig talál valamit a C:-n, pár száz megát talál csak.



    Mi lehet még?

    Én a mozilla firefoxal netezek, de be van állítva, hogy ha kilépek belőle, akkor töröljön mindent, nem ment semmi előzményt, semmit.

    Internet Explorer fel van telepítve, de nem használom, lehet, hogy ez ment valamit?hogy nézzem meg?

    VAgy lehet, hogy sokat torrentezek, és azok be cache-elnek valamit a C:-re?, mert a torrentek tartalmát is a D:-re mentek.
    Mindent a D:-re mentek?


    Tudom, hogy ujra kellene telepítenem, de még egy hónapig nem lehet.

    Szerintetek?

    köszi
  • bon
    #39957
    Ja és ha 1 mód ra ván akkor tiszta telepítést csinálj, tehát legyen minden letörölve a Rendzser partícióról.
  • bon
    #39956
    A dell oldaláról szed le a vista komaptibilis driver-eket, majd jobb gomb futtatás Rendszergazdaként opcióval telepítsd.
  • Orionk
    #39955
    hello!

    Egyszer beszéltetek itt a topicban egy desktop tulajdonságról, és nem tudom hogyan kell csinálni, ezt kérdezném meg.
    Vista alatt biztosan lehet ezt valahogy csinálni.
    Ha van egy mappa az asztalodon, akkor az egérrel valahogy be lehet rá állítani, hogy a mappának a tartalma egy külön kis ablakban jelenjen meg az asztalon.
    Ezután ez a külön kis ablak mindig az asztalon lesz, ameddig be nem zárod.
    TEhát beleolvad a megnyitott mappa tartalma a Desktop-ba, és ujraboot nál is marad, ameddig be nem zárjátok.

    köszi
  • Maffi78
    #39954
    Igen.Minden programnál azt írja hogy nem kompatibilis a progi a vistával. Na ez csak azért fura mert a vistát gyárilag adták hozzá.
  • MeTaL
    #39953
    Ki ír valamit a gép a telepítéskor? Valamit ki kell hogy írjon...
  • Maffi78
    #39952
    Ja a gép egy Dell inspiron 1525
  • Maffi78
    #39951
    Sziasztok. Kis problémám adódott a laptopommal.Merevlemez csere volt mert megsérült. Szervizben feltették rá a Win7-et de párom a vistát akarta rá. Na rátelepítettem de semmit nem tudok telepíteni a gépre. pl: videovezérlő,webcam driver wifi driver stb stb. Mi lehet a gond???
  • Dave77
    #39950
    Á! kösz, visszaállt a rend.
  • bon
    #39949
    Rendszer visszaállítás egy korábbi állapotra.
  • Dave77
    #39948
    Hi!

    Tönkrement az oldalsávom. Egy alap-minialkalmazás sem indul el, csak fehér nyégyzet jelenik meg helyettük. Ha én töltök le hozzá valamit, azt indítva nem történik semmi. A karbantartásnál a "minialkalmazások visszaállítása" gomb nem él.
    Mit tehetek?
  • birdo #39947
    Ajaj hol kell ezt megnéznem, hogy van-e ilyenem ??
  • bon
    #39946
    Beírod a felhasználói neved és jelszód (már ha van jelszód, de legyen)
  • Kombinator1991
    #39945
    Nekem annyi kérdésem lenne, hogy ha felébresztem a gépem távolról, akkor hogyan fogok bejelntkezni és dolgozni távoli asztali használattal?
  • setuh
    #39944
    Hali!
    Nem tudjatok meg van az h ha az orahoz viszem a mouset eltunik a cursor?
  • Adi
    #39943
    Közben megoldottam így:
    Területi beállítások-> felügyelet-> itt átállítottam az unicode figyelést héberre. Reset.
    Dokumentumot megnyitottam és lementettem másképp. Egyedül csak ANSI-ba nem volt jó mint később kiderült.
    Ezek után visszaállítottam a felügyeletet magyarra. Reset.
    És már használhattam is a dokumentumot. :)

    Ha vki tud egyszerűbbet közölje velem.
  • Adi
    #39942
    Köszönöm a választ!
    Viszont most újabb kérdésem lenne:
    letöltöttem egy txt filet amiben héber betűvel van a szöveg. A baj csak az, h nem látom rendesen hanem csak így: "úåøâí îùîéòä ò"é
    Amir -àìëñðãø őï å"
    Szerintetek mit csináljak, hogy normálisan megjelenítse a hun windows vista??

  • bon
    #39941
    Szerintem inkább a mappa tulajdonságait kikérve a biztonsági fülön lesz gond a gond (állítsd be a jogosultságot) és nem az írásvédetségénél, úgyanis ha kék az nem jelenti, hogy írásvédet, csak ha ki van pipálva.
  • Adi
    #39940
    Sziasztok!
    Lenne egy olyan problémám, h adott a laptopom(vista) meg az otthoni asztali gépem(XP).

    Hálózati megosztást csináltam az xp-n pár mappát megosztottam..
    Vistán be van kapcsolva a hálózat felderítése, fájlmegosztás, meg a nyilvános mappák megosztása.

    Következő a probléma:

    Ha a laptopról akarok filmet tenni az Xp-re akkor nem tudom áttenni, mert azt mondja szüntessem meg az írásvédettséget. Már kijelöltem a mappát megszüntettem az írásvédettséget. Viszont újra visszateszi. ÉS vagy egy pipát lehet tenni, vagy amibe van a pipa kocka az teli kék vagy üres. Na már én az üreset választom, h nem kell az írásvédettség de nem hajlandó megszűnni.
    Viszont ha a laptopon áthúzom az xpről vmi file-t akkor az átjön gond nélkül. Ha viszont az asztali gépen(xp) vagyok akkor nem látom a laptopot. Egyszerűen nem értem. Szerintetek?
    Nod 32 fut a laptopon és az xp-n is.
    Windows tűzfal sehol se fut.
    Vistan van még egyedül bekapcsolva a "további biztonsági beállítások"-> fiók felügyelete, internetes biztonság
  • bon
    #39939
    Amíg más gépben nem volt kipróbálva én addíg nem vásárolnék másikat. Vagy szerezni kell egy Winpe lemezt és arról indítva a rendszert felrakni a hdsentinel progit és megnézni mit ír a winyóról.
  • Beyond silence
    #39938
    lehet-e hardweres a gondom?? A merevlemezem kellene lecserélni? Mert a vista egy hónapja nem indult el rendesen, újra raktam, most meg be se tölt csökkentett módban sem (a system32/drivers/crcdisk.sys-nél áll meg mindig) és a windows telepítő se tölt be.

    Ubuntu linux telepítés 78%-ánál teljesen lefagyott a gép.

    A win7 telepítése közben is utolsó lépésnél nem ment tovább (bár ott volt még ezer más gond is úgy hogy nem tudom).

    köszönöm!!
  • Beyond silence
    #39937
    Semmi. Linuxon kívül nem tudok semmit se csinálni.
  • bon
    #39936
    Más gépbe berakva
  • Beyond silence
    #39935
    Milyen módon?
  • bon
    #39934
    Merevlemez ellenőrzést csinálnék
  • Beyond silence
    #39933
    pllízz help! egyik napról a másikra nem tölt be a windows, a csíknál megáll. se a csökkentett mód (a system32/drivers/crcdisk.sys-nél áll meg mindig), se a windows telepítő. valami megoldás...???
  • jhetedikj
    #39932
    Köszönöm!
  • bon
    #39931
    Jobb gomb tálca zárolása, pipa kivesz, majd a határoló vonalat arrébb húzod. Ha megvan jobb gomb és tálca zárolása pipa visszarak, tehát úgy mint xp-n.
  • jhetedikj
    #39930
    Sziasztok!

    Azt hogyan tudom megcsinálni, hogy a gyorsindítóhoz ne csak 3 elemet tudjak berakni, hanem 5-6-ot is,ami látszik is?
  • bon
    #39929
    A gép gyártójának írjál egy levelet, és ha van rá lehetőség akkor némi pénzért küldenek újat.
  • 5c0rp330n
    #39928
    a laptopom jogosult a vistara (rajta van a serial is), csak eppen eltunt a lemez. van valami hivatalos hely ahonnan le lehet szedni az iso-t vagy torrent az egyetlen megoldas?
  • bon
    #39927
    Ha látja is, de használni nem fogja.
  • lck
    #39926
    4 Giából levonod az összes többi memóriát ( videokártya ) annyit lát.
    1 literes pohárba 1 liter víz fér.
  • modelcar
    #39925
    Ja közbe olvasok vissza.... semmiképpen nem látja?
  • modelcar
    #39924
    Sziasztok

    Azt akarom kérdezni, hogy egy 32 bites Vista elbír e 4 GB RAM-ot?
  • bon
    #39923
    Ami ott van:
    Tudniavalók a Számítógép telepítése előtt
    Számítógép javítása.

    Természetesen nem Windows alól kell indítani, hanem boot-olva.
  • Beyond silence
    #39922
    Ami ott van...:
    *Tudnivalók...
    *Fájlok és beállítások átvitele...

    ??
  • bon
    #39921
    Telepítő lemez berak és nem a telepítésre kattintasz, hanem az ablak ball alján lévő számítógép javítása.
  • Beyond silence
    #39920
    Jaaa user error pl. a telepítés befejezésnél töltésnek sosincs vége ("lefagy")? És ez nem csak nálam volt keres rá több fórum van teli emberekkel akik ezzel szenvedtek. Olvass vissza nem tudtál olyat mondani amitől jó lett. Akkor másfél hetemet a win7-re csesztem el, elég volt. Ne hogy már a user legyen hülye és nem a gyártó, mert rengeteg óra utána járás után, pendriveról telepítés, driver beszerzés stb. után sem megy fel.

    Vista: a telepítő lemezen nem kéne olyannak lenni hogy a jelenlegi javítása? vagy máshol láttam ilyet...?
  • bon
    #39919
    Olyan nincs, hogy nem szereti, tuti megy vele, rengeteg gépet telepíttem már miden féle oprendszerrel és még mindeggyikre fel bírtam tenni azt amit akartam. Bios-ba lehet állítani a sata módot, lehet vele próbálkozni. De pendrive-ról is lehet telepíteni.
    Én inkább azt mondanám, hogy sima User error a dolog. (bocs)