40038
Windows Vista ( Fejlesztési kódneve : Longhorn ) a Windows XP utódja.



FAQ
  • Dante73
    #39998
    Hali!

    Kellene egy kis segítség!
    Adva van 2 gép. Egyik egy laptop, Vistával, másik egy XP-s asztali gép. Mindkettő wifivel van rajta a hálózaton. Ezek közt szeretnék fájlmegosztást, úgy hogy a többi gép ne lássa őket. Melyiken mit kell beállítani? És pontosan hol? Már nagyon rég használtam XP-t, ezért nem emlékszem, minden segítségnek örülnék...
  • móni76
    #39997
    Igazad volt átfutattam rajta amit ajánlottál!Elég sok problémát talált csak megoldani mégsem tudom mert akkor regisztrálást kér és gondolom fizetni is kell érte!?Az Avira most felhozta hogy vírus van a "winsvn.exe"-n,töröltem.Nagyon sokat segítettél!Köszönöm szépen!
  • móni76
    #39996
    Köszönöm megpróbálom!
  • bon
    #39995
    Emsisoft Emergency Kit futtatást próbáld meg, hátha talál valamit. A program hibára nicsn ötletem, de nem tudom van e összefüggés a másik problémával.
  • móni76
    #39994
    Nagyon köszönöm a gyors választ!Átfutattam a gépen az Avira vírusírtót,de nem talált semmit!Most mit tegyek?Közben ugyanennyi napja kiír olyat is,hogy az Assembly Tittle működése leállt!Ez mi?Köszönöm a választ!
  • bon
    #39993
    Nem a rendszer része, valószínűleg virus, vagy egyéb kártevő-
  • móni76
    #39992
    Üdv!Segítséget szeretnék kérni!Nem nagyon értek a programokhoz,de már vagy 3 napja ezt írja ki a gépem:winsvn.exe nincs lemez a meghajtóban.Helyezzen lemezt a következő meghajtóba:Device/Harddisk1/DR1.

    Mi lehet illetve mihez kell ez a program?Nagyon köszönöm előre is a segítséget!
  • bon
    #39991
    Igen beboot-olsz, és a jó a telepítővel törlölteted a partíciót, jobb megoldás mint formázgatni.
  • BarGab85
    #39990
    formázni szeretném mert tele van szeméttel.
    A kipróbálást úgy érted hogy arról bootoltatni?
  • bon
    #39989
    Kipróbálod, telepítés előtt nem kell formázni a rendszert, telepítővel is megcsinálható.
  • BarGab85
    #39988
    Üdv!
    Olyan problémám lenne hogy: A notebookomban elszállt a DVD meghajtó de már a 3 éves Vistám eléggé a végét járja és szeretném újrahúzni a komplett rendszert. Kaptam kölcsön egy külső írót.

    kérdés: USB-s külső meghajtóról működik a Windows install? Ha formatálom a winyót akkor el fog indulni a telepítő? Nem szivesen adnék most ki 10-15 ezer forintot egy új DVD meghajtóra.
    Eredeti Home Prmium ha ez számít, a noti pedig egy Acer Aspire 5920-as.

    Előre is köszönöm a válaszokat.
  • amigos00
    #39987
    Rendben van, köszönöm!
  • bon
    #39986
    Ha iso-t írtál ki akkor xp-nél se kellett soha se állítani semmit. Sőt bármilyen boot-olható képfájlra igaz ez. Ha boot-olható képfájt szeretnél csinálni na akkor már kell állítani egy két apróságot.
    Amúgy azért is írtam az ImgBurn progit, mert nagyon egyszerűen használható képfájlok kiírására, na meg ingyenes is.
  • lck
    #39985
    Persze, ha még soha nem csináltál ilyet arra figyelj hogy ne magát a nagy iso fájlt írd ki adatként a lemezre, hanem a "lemezkép írása" vagy valami hasonló megnevezést keress a program menüjében az írási mód kiválasztásakor, és a lehető leglassabban írd meg.
  • amigos00
    #39984
    Ennyi? Nem kell beállítani az emulációt meg a többi cuccost? Mert például xp-nél állogatni kell...
  • bon
    #39983
    Imgburn-al kiírod a leszedett képfájlt és jónak kell lennie.
  • amigos00
    #39982
    Kicsit elírtam, mivel, hogy a telepítőlemezt szeretném úgy megírni, hogy bootoljon induláskor!
  • bon
    #39981
    A telepítő lemez miért nem jó? Van benne beépített számítógép javítás is többek között..
  • amigos00
    #39980
    Kedves fórumozók!

    Szeretnék Vista rendszerindító lemezt készíteni, de kellene egy kis útmutató milyen paramétereket állítsak be! Gondolok itt ISO-ra, emulációra, szektorokra, stb. A *.bin fájlom megvan hozzá! Ebben kérném segítségeteket!
    Előre is köszi!
  • bon
    #39979
    Igen tudnád aktiválni.
  • simonl #39978
    Sziasztok,
    Kérdésem a következő: annak idején vista home prémium 32bit es op. rendszerrel vettem a laptopomat.
    Azóta bővítettem memóriát és ma már Win7 64 bit -et használok.
    Most eladnám a laptopot, visszatenném rá a Vistát.
    Kérdésem, hogy tudom e aktiválni a régi 32bit es vistához kapott serial -al ha most Vista Home Premium 64bit es -t tennék fel?

    Köszönöm
  • bon
    #39977
    A Users Temp könyvtárjába a felhasználóhoz köthető ideglenes fájokat, a programok elég sok esetben a könyvtárba hagyják a szemetüket.
    Az intéző futtatása rendszergazdaként: pl. megkeresed a start menüben és jobb gomb futtatást Rendszergazdaként.
  • Orionk
    #39976
    A Users\felhasználód\appdata\local mappán belül a Temp könyvtárba miket másol az oprendszer?, azért kérdezem, mert olyan torrent fájlokat találtam benne, amiket már kicsit több mint fél éve töltöttem le.

    Pedig én a utorrent kliensből úgy törlöm ki a torrent -eket, hogy a torrent fájlt is törölje le a lemezről, és ne csak a letöltött adatot.


    Meg azt akartam kérdezni, hogy a totalcommandert tudom rendszergazdaként futtatni, megkeresen az indítóját, és jobb klibb Run as administrator.
    Viszont a Windows Explorer-t hogyan tudom rendszergazdaként futtatni?

    köszi
  • bon
    #39975
    Jól gondolon, a gombelem tönkrement cserélni kell, CR2032-es típus szokot lenni.
  • Orionk
    #39974
    most mást kérdezek ne haragudj, de látom, hogy jól értesz a számgéphez. :)

    Ezt a hardwer segítség topicba irtam előbb:


    Van nálam egy régebbi 3-4 éves számgép.

    XP van rajta.

    A Boot-olás elején rögtön megáll, és kiír valamit a CMOS-ról. Ekkor F1-et kell nyomnom, és tovább megy a boot-olás, és beindul az XP és minden ok.
    Viszont a jobb alsó sarokban a systray-ben az idő le van nullázódva és éjfélről indul.

    Ez az egész nem minden bootoláskor van, ha beállitom az időt, és ujraindítom, akor az elején sem ír ki semmit a CMOS ról, és az IDŐ is megmarad.


    Ha hosszabb ideig ki van kapcsolva a számítógép, akkor ujra CMOS hiba, és időt is elfelejti.
    Tehát, ha hosszabb ideig nincs bekapcsolva akkor jelentkezik.

    Szerintetek mi lehet a baj?


    Én arra gondolok, hogy az alaplapon a kis gombelem le akar merülni, és ezért felejti el az időt, és ezt jelenti a CMOS


    köszönöm előre is
  • bon
    #39973
    igen törölheted
  • Orionk
    #39972
    TEhát, akkor azt mondod, hogy EZT A RENGETEG THM fájl -t törölhetem?

    mert ezt az összeset, ha törlöm, amiből több ezer van, akkor már 20 giga felszabadul.
  • bon
    #39971
    Szerintem a winsxs könyvtár lesz a nagy méretű, viszont belölle törölni nem szabad. így gyanús a dolog, hogy nincs mit tenni, mint a rendszer újratelepítése.
    Esetleg a pagefile.sys-t átlehet irányítani más meghajtóra. Ja és a Users\felhasználód\appdata\local mappán belül lesz egy Temp könyvtár (rendszergazdaként nézd) annak a tartalmát törölheted és így nyersz némi helyet. De a Windows\Temp tartamát is törölhető.
  • Orionk
    #39970
    Lényegében meg is van a bűnös:

    A TEMP MAPPA TELI VAN tmp FAJLOKKAL

    Simán futtatva totcom-ot A TEMP mappát 0-nak jelezte.
    Rendszergazdaként meg 20 GIGÁSnak látja.

    A fenti képen látszik, hogy rengeteg, de rengeteg TMP fájl van, és ezek adják ki a 20 gigát.

    Mire valóak ezek? mit tudok velük csinálni?

    köszi
  • Orionk
    #39969
    A kutyafádat te :D
    igazad volt.

    Adminisztrátorként futtattam a Total commandert, és így már kijelez valamit.

    ITT SIMÁN FUTTATTAM A TOTCOM-ot
    ITT MEG MÁR RENDSZERGAZDAKÉNT

    Lehet látni a különbséget, hogy a Windows mappában talált még pluszban 20 gigát.

    Most hogyan kellene tovább menni?

    Nézegessem végig a windows mappát, hogy hol van az a plusz 20 giga?
    Ha megtalálom, akkor simán törölhetem?

    köszi
  • bon
    #39968
    Pagefile.sys nem törölhető, memóriának használják a programok.
    Még egy ötlet a Total Commander a jobb gomb futtatás Rendszergazda funkcióval indítsd el, és úgy nézd meg a könyvtárak méretétt, mert rémlik oylasmi, hogy ha nisnc jogosultságod bizonyos könyvtárakhhoz akkor nem is tudja a méretét kiírni a gép. Viszont ha Rendszergazdaként futtatod a Total Commandert akkor már lesz hozzá jogod.
  • Orionk
    #39967
    Igazad volt, a defrag-tól nem lett jobb. Smart Defrag-al csináltam. IO Bit termék. 501 fájlt defragmentált. :) , juliusban volt ez előtt utoljára megcsinálva. :)


    SZóval hely az nem lett.

    EZEN A KÉPEN látszik, hogy a C:-n van egy pagefile.sys fájlt.
    Ez elég nagy. Azt kitörölhetem? :)

    mert az a plusz 3 giga az jó lenne már.

    A pagefile valami lapozó fájl, de azt nem tudom, hogy mit jelent.


    más ötletem nincs.
    sosem találkozál ilyennel?
  • bon
    #39966
    Defrag-tól nem kellene helynek felszabadulni, de rátani nem árthat. Más ötletem nincs, úgy látom hibát nem talált a scandisk, pedig valahol még a levegőben van jó sok adat.
  • Orionk
    #39965
    BEállítottam, a schedule disk-et, és újraindítottam.

    A windows bootolása előtt még a fekete ablakos DOS-ban ellenőrizte.

    CSINÁLTAM EGY KÉPET AZ ELLENŐRZÉSRŐL
    ez után még írt ki adatokat, de azok gyorsan végig futottak.

    Ezután belépett Windows-ba, és semmi. UGyanannyi szabad terület van.

    Esetleg csináljak Defrag-ot?, hátha sorba rendez adatokat és felszabadul legalább 10 giga? :D

    esetleg valami ötlet?

    köszi
  • bon
    #39964
    schedule disk check funkcit válaszd, majd indítsd újra a gépet. Amúyg meg maga a Windows használja a c: és ezért ütemezve akarja indítani az ellenörzést.
  • Orionk
    #39963
    Már mindent kikapcsoltam, ami C:-vel kapcsolatos,
    ÉS AKKOR IS EZT ÍRJA KI

    Futtatni akarom az ellenőrzést, és azt mondja, hogy valami használja a C-t.
    mi használná?, miért nem akarja?
  • bon
    #39962
    Na akkor egy lemezkarbatntartó programot futtasál le (pl. intézőben jobb gomb a meghajtón tulajdonságok eszközök füll hibaellenőrzés), fájlszerkezet hibára tippelek amit majd javít a progi.
  • Orionk
    #39961
    EZT MUTATTA KI A TOTALCOMMANDER

    ugyanannyit mutat, mint windows explorer

    nem tudom mi lehet... :(
  • Orionk
    #39960
    ok, megpróbálom.

    A TOtcom-ban a rejtett fájlokat itt kell beállítani? :
    Configuration-->options-->felugró ablakban Display fül-->bepipálni ezt: show hidden/system files(for experts only!)

    Nem nagyon használom totcom-ot, ezért kérdezem, hogy ezen kívül kell-e még beállítani valamit a rejtett fájlokhoz. 7.50-es verzióm van.



    Egyébként arra is gondoltam, hogy valami trójai féreg bujt meg a C-n, és az zabálja a helyet, mert nem telepítek fel semmit, és folyamatosan lassánként fogy.

    Nod fel van telepítve, eredeti licensszel. 1,5 hónapja jelzett is valamit, de állítólag kiírtotta. Azóta nem jelez.
  • bon
    #39959
    Én Total Commander progival elkezdeném nézegetni a könyvtárak méreteit a space gombot használva, természetesen ott is legyen bekapcsolva a rejett fájlok mutatása. Az Intéző szerintem nem mutatt dolgokat.