716
S_76557.jpg
  • Wavid
    #716
    "Sorban" akarták bejárni a világokat, hogy megtalálják a hazautat nem? Elsősorban ezért logikus, hogy miért nem utaztak folyamatosan random, a visszaszámlálást figyelmen kívül hagyva.
    Illetve az egyiptomi világ végén amikor megkapják az új időzítőt, akkor ki akarnak jutni a pácból, ezért korábban kell aktiválniuk az átjárót, de akkor el is mondják, hogy így akkor "ismét" random fognak utazgatni. (Tehát akkor nyilvánvalóan be lehet állítani azt, hogy "egy bizonyos sorrendben" utazgassanak, csak ugyebár az több idő.)
    Valamilyen "rend" csak van a világok egymáshoz viszonyított elhelyezkedésében?!
    (De ha csupán "speciális" esetben lehet korábban aktiválni az átjárót, és egyébként meg egyáltalán nem, na az megint egy másik dolog!)
  • Quantumleap
    #715
    Ezt nem értem. Hogyhogy soron következő világ és sorban haladás?
  • Quantumleap
    #714
    Az eleve úgy volt, hogy az időzítőt nem szabad babrálni visszaszámlálás közben, ezt próbálta Quinnek elmondani a pilotban a másik énje, csak már nem tudta. Ők ezt mégis megtették, amikor a jeges földre érkeztek. Így megrongálódott, és mostmár babrálni se lehetett. Bárhol is voltak, mindig ki kellett várni a visszaszámlálást. Én legalábbis így értelmeztem.
  • Wavid
    #713
    Erre viszont tudom a választ, a számláló mindig a "soron következő" világ koordinátáit tölti be. Tehát a legtöbb esetben a világok bejárásánál "sorban akartak haladni"!
    Amúgy az még viccesebb, hogy random világba azonnal el lehet utazni, és pont a soron következőre kell várni? ;)
  • xido
    #712
    Én azt se értettem,hogy ha első alkalommal nullázták és leléptek..és csak annyi lett a bünti,hogy random világba érkeztek,akkor minek kellett várniuk bárhol és bármikor,hogy nullához érjen a számláló?...ha szar világ lett volna,nyomják tovább..úgy is random volt..Ha nem mennek át rajta és nem ők zárják be..29 év?...Lehet az alagút maga tölti fel olyan elemekkel,amik a normál világban 29 évbe telnek,mig feltöltik az aksit :)
  • Wavid
    #711
    Egyébként engem azért érdekelne az "áltudományos" "magyarázat" arról, hogy mit is csinál 29 évig technikai-fizikai értelemben egy lejárt időzítő, és mi kell egy lejárt időzítő azonnali feltöltéséhez ? ;)

    Gyanítom annál azért komplikáltabb, hogy bele vezessenek egy villámot! (Vissza a Jövőbe stílusban... ;) )
  • Szabi #710
    lehetne egy újragondolása a sorozatnak, hogy más is csinál egy ilyesmi ketyerét és elindulnak felfedezni :D
  • Yoohaj
    #709
    De rég jártam erre. :))

    Amúgy én arra gondoltam nemrég, hogy egy érdekes lehetőséget kihagytak a készítők:
    Mégpedig a járjuk be az összes eddig bejárt világot újból, elképzelést. (nemcsak egy egy az összes eddigi világba benézhettünk volna pl.). :)
  • Yoohaj
    #708
    Igen az is megeshet, hogy Quinn teljes felszerelését keresték végig, de én arra gondoltam, hogy nem biztos, hogy csak a fivéreket passzolták le két külön világban, hanem én arra gondoltam, hogy talán Quinn "első világában" Quinn igazi apja ameddig ott tartózkodott elrejtett valami fegyvert amivel legyőzhetőek a Kromagok (és erről a Kromagok is tudnak csak nem találják sehol). (Lehet, hogy csak én látok bele ebbe többet, de mintha Kromag értelmi szinthez képest is túl megszálottan keresték volna az "első világot".)
  • xido
    #707
    Olyanok lehettek mint a goa\'uldok...Alter Quinn miatt feldolgozták a techológiát és mentek világról világra sápolni..csak itt csillagkapu helyett multiverzum technika..az alapföld csak egy volt nekik a sokból,de lehet végig Quinn teljes felszerelt denevérbarlangját keresik..
  • Yoohaj
    #706
    Már sose fog kiderülni, de ti, hogy látjátok a Kromagok (a Kromag vezérek) valamilyen speciális okból "vadásztak" arra a világra ahol Quinn felnőtt vagy pusztán a Kromag természetük miatt?
  • slycoop
    #705
    köszi, régen valahogy félelmetesebbnek tűnt ez a rész.
    Tényleg sok a hasonlóság a lény- között, mielőtt megnéztem ezt a részt most csomó minden össze volt keveredve bennem, de így most már tisztázódott :)
  • xido
    #704
    nem akart ő gyilkolászni,csak párosodni a legtökéletesebb egyedekkel..kicsit megfogta őket a Species(A lény) című film :)
  • Wootan
    #703
    3/20 The breeder
  • Szabi #702
    Maggie vitte át aztán otthagyták valami dokinőben :D
  • slycoop
    #701
    Üdv.
    Megtudnátok mondani hogy melyik évad hanyadik része ez?:
    Annyira emlékszek belőle hogy az elején egy dzsungeles világba érkeznek, és a nőbe belekerül egy szörny, pár percig vannak csak a dzsungelben utána pedig ugrottak tovább, a következő világban fejlődött ki a szörny és ott gyilkolászott, vagy valami ilyesmi volt benne.
  • Szabi #700
  • Szabi #699

    remélem egyszer kiderül... :)
  • ClassicR
    #698
    Sziasztok,

    A Budapest Film 2008-ban kiadta az első 3 évadot DVD-n, de sajnos már nem foglalkozik ilyesmivel, így ha nem veszi a kezébe egy másik kiadó az ügyet, akkor sose lesz kiadva az utolsó 2 évad. Most indult egy petíció a Sliders 4. és 5. évadjának kiadásáért és minél több aláírásra lenne szükség. Írjátok alá és terjesszétek! http://www.peticiok.com/sliders45

    Sliderek egyesüljetek!
  • ForzaInter
    #697
    a mai technikával érdekes lenne a sorozat.:)
  • algor91
    #696
    ha az egész Sliders témát lecsupaszítjuk akkor mennyi hasznot hozhatna ma hasonló sorozat vagy film?

    azért kérdezem mert azt akarom tudni, hogy mostanában lehetséges e, hogy készülni fog hasonló alap koncepciójú sorozat vagy film?
  • ForzaInter
    #695
    tv2őn megint elkezdték ismételni, most megy első rész
  • zoliii
    #694
    Végig néztem a Sliders sorozatot! :D
    Kár, hogy nem lett egy befejező 6. évad, mert így az 05x18. rész után elég nagy űr maradt! :( Remi szerintem nem hal meg, ha lesz majd folytatása! Max. ismét egy Kromag börtönbe kerül :D
    Vagy Remi teste az átjáró másik végén elpárolog, de a vírus amit beadott magának a csúszás előtt, a légkörbe kerül és a kromagok meghalnak végre :D Tuti, hogy majd ezt a sorozatot is megfilmesítik majd! :D
  • ForzaInter
    #693
    jó mert poénos is néha, de régen volt olyan rész amitől fostam xD
  • Calver
    #692
    én aljas módon asszem gyerekkoromban - meg úgy globálban 2009 előtt - 1 részt láttam talán nyomokban viszont így most h belenéztem tetszik, kifejezetten szórakoztató.
    Post Traumatic Slide Syndrome c. rész befejező poénja pedig egyszerűen zseniális volt
  • ForzaInter
    #691
    Legjobb sori, azok a 90es évek jutnak eszembe, minden délután néztük az rtlen:D imádtam:D
  • Calver
    #690
    ennél sokkal egyszerűbb az ok
    rossz sorrendben adta le a FOX a részeket, és dvd-re is így került. a Summer of Love (hippik oh noes) rész után a The Prince of Wails jön, és hopp, így már értelmet is nyer az egész dettó a pilot után nem a Fever jön - ahol egyszercsak csúsznak az elején, már időzítővel -, hanem a Summer of Love c. rész, és ott rakják össze úgy a "távirányítót" ahogy később működik.
    itt megtalálja mindenki a részek helyes sorrendjét

    most tartok a második évad Post Traumatic Slide Syndrome c. részénél - a fenti sorrend szerint - eddig móka és kacagás, bár az első jobb volt talán. arra leszek majd kíváncsi amikor végre feltünik Kari Wuhrer
  • II Rocky II
    #689
    a néger az ki?Remi ???? én a 3.évadnál tartok most,mert ujrakezdtem nézni :)
  • stargatelost
    #688
    cancel lett, nincs normális befejezés....
  • zsozsizsá
    #687
    Én végignéztem a sorozatot és úgy lett vége h a néger megnyitja a kaput és egyedűl bemegy, mer fenn valami háború volt.
    Na most én így fejeztem be meg nem is adták tovább gondolom akkor ez az 5. évad utcsó része volt, de nem lett értelmes befejezés:S vagy valaki magyarázza már el hogy hogy volt a befejező rész! XD
  • II Rocky II
    #686
    mit küldjek el privátban,kutyaaa:D de azért te is nézed a topicot ugye?:D
  • ForzaInter
    #685
    kutya nem nézi ezt a topikot, küld el privátban juhfej:d
  • II Rocky II
    #684
    ne warezozzunk,hasonlo kérédseket privátban:D
    de amugy a netről :PPP:D msot tartok a S01 9.résznél vagyis mindjárt az évad végénél:D(fura hogy itt még 1 évad 10 részes volt:)
  • ForzaInter
    #683
    ezen a sorozaton nőttem fel:))
    ujra kéne nézni megint, imádom:D
  • ForzaInter
    #682
    honnét töltötted le?
  • RelakS
    #681
    Úgy, hogy közben ugrottak még néhány világot :]

    Szerinted mindet megjelenítik? Folyton csak bajba kerülnek? Szerintem simán elképzelhető, hogy totál érdektelen világokban is landolnak. Azt meg minek filmre vinni?
  • II Rocky II
    #680
    nos most kezdtem neki a sorozatnak megint:D
    elég nagy hiba sztem(bár nem ordíbálishiba),hogy pl: a 6.rész végén(a szerelem nyara) csusznak,megérkeznek egy városba amit a tenger fog elönteni és 48 percet kell ottmaradniuk->majd kövi rész a 7dik ben már tökmásruhába vannak és ez a bibi.a tengeres részben hogy tudtak volna átöltözni???(legalább ugy kellet volna csin a sorit hogy ugyanabba a ruhába érkezzenek meg :)))
  • ikegami
    #679
  • winnie
    #678
    az álatalad említett sorozatok nem kifejezetten nagyköltségvetésűek. a sliders idején is voltak jóval nagyobb költségvetésűek (jóbarátok, raymond, vészhelyzet, will és grace)
  • bigfoot
    #677
    azon gondolkoztam mi lenne ha mai sorozat lenne,szal ha sorozat szóra gondolok akkor a régi,alacsony költségvetéses rövid filmekre gondolok
    azt bejöttek ezek a nagy költségvetésű brutkó sorozatok,amik a filmekkel is felveszik a harcot(24,lost,prison break)szal ha most kezdenék el a Sliders-t mennyire brutális lenne már:D