262
milyen cd-írót vegyek?
  • ProjectMiera
    #118
    csak 743-at, bocs
  • ProjectMiera
    #117
    XBoxMan: 753 megát írtam fel primediscre Teac 540-essel, de sztem ez inkább a lemez érdeme mint a nyúzóé...
  • kisviku
    #116
    Ja és még egy pár gondolat.
    Nem azért írtam ide hogy plextorom van hogy emberkedjek,hanem mert kérdezték,és különben meg ez a témája a topicnak.
    A másik dolog,hogy ki nem szarja le mit ír a tesztprogram,milyen környezetben tesztelték és mennyi az elérési idő.
    Mondom mégegyszer:én nem szarom kifelé a cd-ket és nem cd gyáram van,hanem normális otthoni felhasználásra van.De ha te már azt hiszed hogy az itt jelenlévők azért vesznek plextort hogy "felvágjanak" akkor ott belül valami nagy gáz lehet nálad.
    Meg aztán a tesztek...ki a faszt érdekel hogy hányszor rontja el a cd-t.Úristen ez a plextor 5 %-al rosszabb a másiknál,Úristen!Milyen ócska ez...nevetséges vagy!
  • kisviku
    #115
    Szeretnék válaszolni mainruler régebbi üzeneteire.
    Jópofa a grafikon meg stb,de én nem cd gzár vagyok ahol szarják ki magukból a cdket úgyhogy nem érdekel mi van a plextorokkal.
    Én márkahű vagyok,kittartok az általam több éve,vagy tizenegynéhány éve használt márkáknál.
    Nekem nem kell magyarázni mi a jó, és mi nem mert nem most kezdtem.Volt illetve van egy 6 éves plextor olvasóm ami még mindig megy,eddig akármilyen márkás olvasót vettem,fél év után kibasztam a kukába.Volt amelyiket 3 hónap alatt...
    Volt olyan évem amikor négyszer cseréltem cd drive-ot a gépemben.Szóval majd ha ez is elszaródik,kibaszom a picsába és veszek egy másikat.Nem érdekel mibe kerül...

    Persze a tesztjeid szart sem érnek,mert ha tudnád hogy a pc-s világ kb 2 havonta változik és frissül kb.Ezzel azt szeretném mondani hogy lehet hogy mikor megvettem a plextor cd írót,akkor már rég kint voltak sokkal jobbak,de hát azért mégsem vesz az ember minden nap másikat...
    Ennyi!
  • Xboxman
    #114
    Én egy 40x-es teac-ot szeretnék venni!Valakinek van tapasztalata túlírással kacsolatban?
  • Hangianix
    #112
    En nem adok senkinek itt igazat, nem is erdekel a tema, de az teny, hogy mindenki szidta a Mitsumit (mar akkor is amikor vettem) - akkor arra volt penzem - 34+Afa volt :D es van meg 2 haver akinek szinten az van azota is es nincs vele gond. Lehet, hogy a kepessegei gyengebbek voltak (nincsenek szep tablazataim :D ), de mukodtek. Tehat a lenyeg, ahogy te is irtad: "Én nem bántam meg a döntésem, mert MAXIMÁLISAN elégedett vagyok vele"
  • Laalee
    #111
    idaig nem nekem kellett bizonygatni a magam igazat...
  • Pheel
    #110
    visszatértem kis türelmetlen barátom... :)
  • Pheel
    #109
    mainruler: valszeg tényleg fafejű lehetek. Csak ott a hiba az egész gondolatmenetedben, hogy mostmár kezded úgy beállítani a Plextort, hogy az utolsók egyike, sőt szerintem lassan már majd írni sem tud. Kicsit magadba kellene mélyedni. Rendben van, neked Mitsumid van, de azért nem hülye mindenki, ha nem azt vett. Pszichológusok kimutatták már régen, hogy senki sem szeret hülyének látszani, ha már vett valamit, akkor azt élteti. Rendben. Esetedben ez a Mitsumi, esetemben a Plextor. Én nem bántam meg a döntésem, mert MAXIMÁLISAN elégedett vagyok vele. BÁRMIT, BÁRHOGYAN, BÁRMEKKORA sebességgel írok vele, az JÓ. Nekem ennyi kell és nem az, hogy mindenféle tesztekben lehessen mutogatni. Ha tényleg annyira jó az a Mitsumi, akkor élj vele boldogan, de ezt már napok óta hajtogatom...
  • mainruler
    #108
    Megint tereled a szót. Mitsumi-szapulással, elfelé a Plexortól. Mint ahogy eddig is. Amíg azt hitted, LiteOn-om van, azt szapultad, most, hogy megtudtad az igazságot, a Mitsumit. Térjünk csak vissza szépen az istencsászárhoz. :)
  • mainruler
    #107
    Mondogasd csak nyugadtan, háth majd egy nap el is hiszed... ;))
  • Pheel
    #106
    Hagyd már! A tesztek szerint a Mitsumi még repülőgépet vezetni is tud. :)
  • Laalee
    #105
    24* esen irt audio cdt is lazabol benyel barmelyik lejatszo, amit idaig probaltam... persze lehet ez a tesztek szerint lehetetlen, de ez van...
  • mainruler
    #104
    Én is így vagyok vele. Hát, sajnálom a túlírást.
  • Hangianix
    #103
    4802TE :D Pont az utso ami semmit nem tud. De nem is ront immar 3 eve. A sebesseg meg nem erdekel.
  • mainruler
    #102
    Hát az már elég különbség, ha a Plex a 35°%-os rontását nézzük, nem? Nem is biztos, hogy egy olyan CD-t asztali író még beolvas...

    "hameg ennyire a minoseg erdekel, talan eredetiben kene hallgatni nem?"
    Látom megint figyelsz. Az elöbb mondtam, hogy zenét ugyan szeretek hallgatni, csak épp nincs kedvem kiadni 4K-5K Ft-ot egy albumért. Különösen nem ennyiért, amennyi most megvan. Ennyi.
  • mainruler
    #101
    Egy egyáltalán nem volt vicces. Mondhatnám úgy is, hogy nagyon fos volt. Tudna ezen ember vidulni? A magadfajta biztosan...
  • Laalee
    #100
    arra meg kivancsi lennek mikor hallasz meg kulonbseget egy plexel irt cd es az irod kozott...

    hameg ennyire a minoseg erdekel, talan eredetiben kene hallgatni nem?
  • Laalee
    #99
    "és egyetlenként kapta meg a Mt. Rainier minősítést, a márka elsőként tudott túlírni -jóval az LG előtt-, beépített AegisWrite technológiájának köszönhetően a legjobb minőségen grabbel és ír DAE-t"

    ezt melyik marketing nyilatkozatbol olloztad? :D
  • mainruler
    #98
    Lehet, hogy 74min-es CD-re akartál 99min-t írni? :)
    Ha CR-4804TE, vagy a fölötti modelled van, akkor valamit rosszul csinálsz, mert 99 percet mindegyik tud. Lalee és Pheel kedvéért hozzáteszem, hogy saját tapasztalat is. Meg tesztek is. De hát az úgysem számít. Viccből csinálják őket, hogy megpróbálják lehhúzni a Plextort... ;)
  • mainruler
    #97
    Szent Spiridion az égben!! Ennyire azért nem lehetsz fafejű?! Nem érted?????
    Teljesen mindegy, hogy külön-külön, vagy egyben nézzük a hátrányos tulajdonságait. Mindegy, hogy az egyik tesztben nem tud grabbelni, a másikban meg nem a leggyorsabb. Egyszerre az összes tuljdonságát nem lehet egyik írónak sem lemérni egy tesztben, egyszerűen nem hiszem el, hogy ezt képtelen vagy megérteni. A sebességtesztben minden író felülmúlta. Grabbelésben mindenki felülmúlta, túlírásban felülmúlják, Mt. Rainier-ben felülmúlják, elérési idbőben mindenki felülmúlja. HÁT ILYEN EGY ETALON?? EGY ETALON ÍRÓT NEM LEHET FELÜMÚLNI!!
    De hogy ha még most sem érted, s mindenképp konkrét példára áhitozol, akkor tessék, ott az íróm. Elsőként és egyetlenként kapta meg a Mt. Rainier minősítést, a márka elsőként tudott túlírni -jóval az LG előtt-, beépített AegisWrite technológiájának köszönhetően a legjobb minőségen grabbel és ír DAE-t, elérési ideje jobb a Plextorénál. Lassabb a Plextornál.
    Ez így kapásból 4 dolog, amiben felülmúlja a Plextort, s nem egy. Remélem elég lesz.
    Az a vakak low-end Mitsumi... ;)

    "CD-ket tényleg ritkán grabbelek, akárcsak bárki más, akinek nincs ilyen tipusú megszállottsága, de kíváncsi voltam és kipróbáltam."
    Ezt az "akárcsak bárki más"-t azért hanyagolhatnád, mert vannak olyanok, akik szeretnek zenét is hallgatni, de nem szeretnek ezért sok-sok pénz kiadni. Lehet, hogy te csak játékokat, videókat írsz mr. Plex-el, de nekem speciel -meg még néhánymillió társamnak itt a Föld nevű bolygón- jóval több Audió CD fordul meg a drive-ban, mint játék. Akkor pedig meglehetősen jó hasznát veszem a kiváló DAE minőségnek.

    A túlírással kapcsolatban meg hiába mentegeted a Plexet, akkor is bugos. De már hány éve!!
  • Laalee
    #96
    debenavagy! a tesztek szerint tud tulirni! :D
  • Hangianix
    #95
    Nekem egy nagyon regi van, azon hiaba csereltem firmware-t, meg akarmit nem ir tul...
  • Pheel
    #94
    Meg fogsz lepődni, de szoktam túlírni vele. Minden esetben sikeresen. Az igaz, hogy nem 90 perces CD-ket 99 percesre, hanem pontosan csak annyira, amennyire szükségem van, hogy mondjuk kiférjen egy ISO vagy AVI vagy hasonló nem általam összedobált cucc, amit szeretnék CD-n látni.

    CD-ket tényleg ritkán grabbelek, akárcsak bárki más, akinek nincs ilyen tipusú megszállottsága, de kíváncsi voltam és kipróbáltam. Számomra elég gyorsan és hibamentesen grabbel, bár ezt TE biztosan jobban tudod, hiszen neked már több tucat ilyen átfutott a kezeid között, igaz?

    Az, amin meg te lovagolsz, hogy tudsz mutatni gyorsabbat, szebbet, olcsóbbat, stb, az meg továbbra is csak azt mutatja, hogy van nála jobb tulajdonságú eszköz 1-1 dologban. Tehát nem a leggyorsabb, legszebb, legolcsóbb, stb EGYSZERRE. Na és akkor mi a túró van? Ha nem csak 1-1 kiemelt tulajdonságot hangsúlyozunk, akkor igencsak megállja a helyét.

    Egyébként ÉN sosem mondtam, hogy "istencsászár", csak mint ahogy már eddig is leírtam, szívből ajánlom mindenkinek, aki tőlem kérdezi, hogy melyik írót vegye.

    Szóval nem tudom ki ellen irányul a Nagy Francia Forradalmad, de szerintem célt tévesztett. C'est La Vie :)
  • mainruler
    #93
    Pheel:
    Azt hiszem kissé nyakatekerten látod a dolgot. Itt arról volt szó -legalábbis ezt próbáljátok elhitetni-, hogy a Plextor az etalon, túltesz minden írón, ezt hivatott képviselni a jóval magasabb ára is. Ezek után már csak egy, azaz egy darab írót kell találni, ami gyorsabb nála, és máris megdőlt a kis elmélet. Nem kell annak a bizonyos írónak mindenben felülmúlnia, mert történetesen az az egy dolog már bőven elég. Mellesleg jegyzem meg, hogy a sebességteszt, amibe most végig kapaszkodsz -megpróbálván elsiklani a többi égbekiáltó hibája fölött-, merő véletlenségből került a Plextor kis "bűnlajstromára", hidd el, én lepődtem meg legjobban, hogy már sebességben is felülmúlták. Számomra viszont a sebesség mindig is harmadlagos volt (már lentebb említettem, hótmindegy, hogy 3p 35mp vagy 3p 15mp), csakhát ez volt mindig is a Plextor vesszőparipája, azért raktam be. A többi dolog viszont jóval nagyobb égés, s ahoz képest elég sok író felülmúlja ezekben a dolgokban. Hogy a lehető legjobban leredukáljam a dolgot -hátha így már fel lehet fogni-, az alant lévő tesztgyűjtemény nem a CyberDrive/Mitsumi/LiteOn/Teac/Yamaha/Asus irók magasztalását volt hivatott szolgálni, hanem a Plextor gyenge mivoltát próbálta kiemelni egy rakás másik írón és teszttípuson keresztül. Remélem így érthető. Ezek tények. Akárhogy szapulod a többi írót, ezek akkor is tények maradnak. A Plextor jónéhány tekintetben gyenge. Pont.

    "Minden képet megnéztem, szerintem elég alaposan. Alig-alig van olyan, ami minden tesztben szerepel."
    Épp ezt magyaráztam az elöbb. Megpróbálják átfogni az írók teljes skáláját. De azért ott volt a low-end Mitsumi is pár helyen és jól rávert az istencsászárra...

    "Tudod a burzsoázia diszkrét tudás és költség egyidejű összehasonlítási képessége..."

    Hát, amennyiben ez azt jelenti, hogy képes vagy iszonyú drágán egy -fogalmazzunk finoman- nem túl jó írót venned, akkor maradj inkább te a burzsuj Plextoros. :)))

    Végül amennyiben neked ez a Plexwriter PX-W4824A "garantáltan kielégíti a vele szemben támasztott követelményeidet", tehát nem akarsz túlírni, Audio CD-t sosem grabbelsz, Mt. Rainier-re nem fáj a fogad, akkor kedves egészségedre, a továbbiakban pedig mondhatsz akármit, nekem épp eléggé boldogító az a tudat, hogy van egy íróm, ami negyedannyiba került, mint egy Plextor, sok tekintetben (melyek jóval fontosabbak az írási sebességnél) felül is múlja azt, csak 10mp-el lassabb. Az meg nem érdekel.

    Bon soire, jó márkim! :)
  • Pheel
    #92
    " Erre te itt vered a nyálad, meg se nézve az első képek alatti többi táblázatot -látszik, mennyire a tények alapján pattogsz megint-, és jó magyar szokás szerint agyatlan gyalázással, a többi író lehúzásával próbálod kendőzni a tényeket.
    Minden ügyedet így intézed? Magas intelligenciára vall..."

    Minden képet megnéztem, szerintem elég alaposan. Alig-alig van olyan, ami minden tesztben szerepel. Az előbb kifejtett módon pedig nem nehéz olyan eszközt találni, ami valamiben (az éppen adott dologban) jobb, mint a kiszemelt példány.

    A másikat ócsárolni pedig éppen te szereted, elvégre nem én hívtalak enyhe élccel "professzor úrnak" és utaltam az intelligenciád nem túl magas voltára.

    A jó magyar szokás szerint szöveg meg főleg értelmetlen, mert ezzel magadat is leszólod, nem beszélve a maradék majdnem 10 millió lakótársaddal együtt.

    Egyébként meg mindenki azt vesz, amit akar (Te LiteOn-t), én meg nem. Szoptam már eleget az olcsó és egyben "híresen jó, mert a tesztek is azt mutatják" eszközökkel, azóta ha csak lehet kerülöm az ilyesmit. Inkább fizetek (szerinted buta módon) többet egy eszközért, ha az garantáltan kielégíti az vele szemben támasztott követelményeimet. És IGEN, én elégedett vagyok az írómmal és ha bárki megkérdezi, akkor igenis ajánlom neki, mert nálam bevált. Te ne ajánld, elvégre neked nem vált be, bár kétségbevonom, hogy egyáltalán voltál már ilyen eszköz 10 centiméteres hatósugarán belül.
  • cypher
    #91
    Bammeg,vegyél már egy TEAC 40x12x48-at,azt' kész...
  • Pheel
    #90
    "Miért kéne bíznom egy CyberDrive-ban?? Itt csupán a sebességéről van szó, összehasonlítva a Plextorral. A tudásáról szó sem esett. Ennyire bonyolult felfogni?!"
    Jaaaa, hogy van olyan, amiben a Cyberdrive jobb (sebesség), de másban meg mégsem az? Olyan árucikk csak ritkán születik, ami mindenben a legjobb. Ez neked még nem tűnt fel máshol?
    Az LG meg túlírásban jobb. Ez igaz. A Mitsumi meg az árában. Sőt! Az ASUS legújabb írója pedig írási sebességben. Akkor te vegyél annyi írót, ahány kategória van és mindegyiket használd arra, amiben a legjobb. Én maradok az 1, azaz egy darab Plextornál. Van ez így.

    Tudod a burzsoázia diszkrét tudás és költség egyidejű összehasonlítási képessége...
  • Pheel
    #89
    Hát tudod, neked üldözési mániád lehet vagy csak egyszerűen jólneveltségem tiltja, hogy kimondjam mi vagy. Tudod a burszoázia diszkrét jólneveltsége...
  • mainruler
    #88
    Hát tudod, az ilyen Plextoros arisztokratáknak, mint Pheel (esetleg Pheel le Plextor márki), az LG és Mitsumi már a low-end kategória...
    A burzsoázia diszkrét bája...
  • mainruler
    #87
    Miért ne tudna túlírni?? Hisz épp abban a legjobb!

    Jajj, de mit is mondok, az nem lehet, hisz ha az istencsászár Plextor nem tud túlírni, akkor egy ilyen low-end vacak hogy is lehetne képes rá... ;-))
  • mainruler
    #86
    He egy csöppet is figyeltél volna a képekre Pheel, akkor látnád, hogy ott figyel az egyik DAE tesztben. :D
    Hogy a sebességtesznél most épp nem azzal teszteltek, puszta véletlen. Összehasonlítottak vele már más írókat de volt, hogy LiteOn-t hasonlítottak össze más írókkal. Az összes létező modellt nem tudják berakni a sebességtesztbe, akkor kb. 20 oldalas lenne egy teszt, remélem ezt belátod.
    Elég furcsa a hozzáállásod egyébként. Miért kéne bíznom egy CyberDrive-ban?? Itt csupán a sebességéről van szó, összehasonlítva a Plextorral. A tudásáról szó sem esett. Ennyire bonyolult felfogni?!

    Egyébként nagy általánosságban mondom -mert látszik, nem érted a lényeget-, hogy minden egyes író tesztjéhez más és más típusú írókat szoktak hasonlítani, hogy valamelyest lefedjék a teljes skálát. Tucatjával tudnék mutatni LG-s, Mitsumi-s, Ricoh-os tesztet is, az tiszta véletlen, hogy most épp ezt raktam be, professzor úr. Erre te itt vered a nyálad, meg se nézve az első képek alatti többi táblázatot -látszik, mennyire a tények alapján pattogsz megint-, és jó magyar szokás szerint agyatlan gyalázással, a többi író lehúzásával próbálod kendőzni a tényeket.
    Minden ügyedet így intézed? Magas intelligenciára vall...
  • Imremagdi
    #85
    végigolvastam a forumot ! De akkor se értem hogy : Nekem egy 24x lg írom van ! Akármelyik író hogy,miért tudja megírni jobban a lemezt ? Minegyik megirja és kész, LG ráadásul jól tud túlírni ! Mi a baj vele ?
  • Pheel
    #84
    Valahogy egyetlen Lite-On sincs az egész mezőnyben, pedig nagyon istenítetted. Amúgy ha te tényleg bízol a Cyberdrive-ban, lelked rajta. Én lábtörlőnek sem használnám...

    Az ASUS mindig is felső kategóriás márka volt, akárcsak a Yamaha. Említés sem esett LG, esetleg Mitsumi vagy más Low-End cuccokról.

    Szóval most jól be lett bizonyítva, hogy van amiben egyik felső-kategóriás cumó jobb, mint a másik felső-kategóriás cumó. Ügyes vagy!
  • Hangianix
    #83
    Hey, nem szidni a Mitsumi irot. 3 eve az van, magatol 1-t rontott eddig (jo tulirni nem tud, meg lassu, dehat oreg :D).
  • mainruler
    #82
    Laaleenak ment a #78-hoz.
  • mainruler
    #81
    És láthatóan még büszke is vagy rá...
    Hát, ha még be is vallod, hogy egyszer sem támaszkodtál a tényekre és csak úgy vélemény szerint vitézkedsz itt, akkor nagyon tudlak sajnálni. Így aztán könnyű bármit is mondani...

    Tudod mit, akkor véleményem szerint a föld lila és lapos, s ha vitába mersz szállni velem az összegyűlt tények alapján, akkor csak szánni tudlak, hogy "az egész világgal szarban vagy". :D

    Azért a hivatalos tesztek némileg többet nyomnak a latban, mint az itt általában elhangzó "hát ez istencsászár", "ez mindent tud" meg "Plextor és Yamaha, a többi meg a 'futottak még' kategóriába tartozik" típusú vélemények. Honnan veszik, hogy "istencsászár" és, hogy "mindent tud" ?! Csak mert nem rontotta el a berakott CD-t?? Vagy csak ez is így Laalee módra, hasraütéssel megy? :))
    Egyébként túldramatizálni sem kell a dolgot Laalee, nem élek én semmiből/senkiből sem, de azért impozánsan hangzott, kétségtelen. Én sem mondtam -s nem is gondoltam, hidd el-, hogy te meg a saját hülyeségedből élsz, nemde? ;)
    Egyébként miért gondolod, hogy én a teszteken kívül nem rendelkezem tapasztalatokkal?

    Mindegy, amit ki akartam hozni ebből az egészből, az az, hogy ha már valaki ilyen fórumokra ír, akkor próbáljon is utánanézni annak az írónak, amit ajánl, és ne csak az általánosan elfogadott tévhitnek bedőlve hirdesse ő is az igét, mert már olvasta valaki másnál is, hogy "istencsászár", meg ha már egyszer drága, akkor biztos jó is.

    Lehet, hogy a Plextor valaha etalon volt, és piacilag megengedhető volt az indokolatlanul magas ára, mert valami különlegeset nyújtott, de ezek az idők már lejártak!!! A Plextor, Yamaha jelenleg -főleg a mostanában iszonyúan kiéleződött verseny következtében- semmivel sem jobb bármelyik másik írónál. Nincsenek többé 'elit' és 'futottak még' kategóriák, mert az össszes író kb. egyforma teljesítményt nyújt. Nyilván minden írónak megvannak a maga jó és rossz oldalai, de az összteljesítmény általában kiegyensúlyozott.
    Ezennel a dolgot én lezártnak tekintem, csak könyörgöm ne azért döntsön valaki egy író mellett, mert az hallotta róla, hogy "istencsászár"(és ráadásul miután megvette, s az nem rontotta el az első belerakott korongot, el is hiszi, SŐT!, továbbadja).
  • joco102
    #80
    Elég nagy paraszt vagy.
  • Laalee
    #78
    ha vegignezted volna 1* sem erveltem...

    max elmondtam a velemenyem, egyedul a sonyt szoltam le mert azt tapasztalatbol tudom, hogy nagymertekben szar ami mukodik azzal nincs baj, ellenben veled, te csak a tesztekbol elsz.
  • Sir Quno Jedi
    #77
    Ezért (nem) veszek plextort :-))) Most már ha író kell a régi helyett, úgyis DVD-író megy bele...