262
milyen cd-írót vegyek?
  • FREAK
    #164
    LG-t vegyél, Ubi, 40x
  • Pheel
    #163
    Hozzáértés rulz :)
  • Xboxman
    #162
    Nekem 0.12-0.30% között van a megengedetnél gyorsabban írt lemezeknél.Az jó?
  • Xboxman
    #161
    NEm az volt a problem, rosszul csinaltam:)
  • Pheel
    #160
    Túlírást engedélyezted? Lehet kell neki...
  • Xboxman
    #159
    Hány százalékik elfogadható a Damage szektorok értéke?
  • Xboxman
    #158
    Közben Spring segítségével sikerült megoldani a problemát!
  • Xboxman
    #156
    plz kicsit részletesebben mert lama vagyok a témához:)
  • Xboxman
    #154
    De nem engedi a Nero:(
  • Pheel
    #153
    A 740 megás simán ki kell menjen. Próbálkozz csak. Szektorméret más, azért tűnik többnek.
  • Xboxman
    #152
    Vettem 20silverspeed CD-t abból 10-et földughatok a seggembe mert az összes ISO-m 740Mb-os:(((Hogy lehet megoldani ,hogy 700-as CD-re fölirjak 740-et vagy ,hogy tudom csökkenteni az ISO mértetét?
  • Xboxman
    #151
    Be van szerelve:)
  • Xboxman
    #150
    Be van szerelve:)
  • Xboxman
    #149
    Na most értem haza és már itt figyel az asztalomon a kicsike(Teac W540e)Kajalok aztán beszerelem:)
  • Pheel
    #148
    Utalnék a 142-es beszólásomra. Ő nagy szakértője ennek a fogalomnak. Ja és Plextorban nincs ilyen :)

    Laalee: jah. Pojénon :)
  • Air
    #147
    Nekem is ilyen irom van. Viszont valamit nem tudok vele kapcsolatban. Mi az a Mount-Rainier ficsor??
  • Laalee
    #146
    legalabb poenok, megha szarok is...
  • mainruler
    #145
    Szellemes...
    Már értem, miért értitek meg egymást Laleeval oly jól. A szar poénok összekovácsolják az embereket? ;)
  • Xboxman
    #143
    Nem hülyültem meg:)
  • Pheel
    #142
    beszéld meg mainruller-rel :)
  • Xboxman
    #141
    Na pénteken veszek egy Teac 40X-es Cd ropgtatót(Teac W540E)!Ha valaki tud olyan okot amiert ne vegyem,az most szóljon vagy hallgasson örökre:)
  • Xboxman
    #140
    Én 48X-osra gondoltam
  • Xboxman
    #139
    csatolófelület szabvány ,hogy pontosak legyünk:)
  • Pheel
    #138
    Mi az, hogy ATAPI bele van? Az egy szabvány, nem egy gyártó...
  • Xboxman
    #135
    k,és ennek hol éd hogyan lehet utánanézni?
  • kisviku
    #134
    Utolsó offtopic mondandóm.
    Már nem is merek ide beírni a supergamez fórumaiba mert itt mindig mindent félreértenek.Régebben sokat írtam mindegyik kategóriába,de most már alig merek.Az ilyenek miatt akik "elűzik' az embert...
    Na ennyi.
  • Laalee
    #133
    nezz utana milyen belsovel dolgozik, szinte kizart hogy az msi sajat gyartasu elektronikat hasznaljon.
  • mainruler
    #132
    Befejezted? :))
    Nehogy nekem agyvérzést kapj it...
    Értelmes mondandód érkeztéig maradok őszint híved:

    prof.adj.dr.MainRuler (ha már olyan kedvesen megelőlegezted...:D)
  • Xboxman
    #131
    Az MSI írok milyenek minőségebn(nagyon olcsón tudnék szerezni)?
  • kisviku
    #130
    Igen Tanár úr.
    Vagy szólítsam inkább professzor úrnak?
    No,kedves mainruler "úr" ön azt értelmezi félre,hogy én illetve a többi plextoros nem azért vette ezt a márkát hogy felvágjon vagy hogy az ön kedves szavaival éljek:Elit-nek számítson.Én is utoljára mondom el.
    Amiben igaza van:a modorom valóban kicsit alpári volt utólagos elnézését tanár úr.
    A másik hogy én soha nem mondtam hogy istencsászár stb.Nem is vagyok cd gyáras ahogy azt már említettem.Az első írómat úgy 95-96 tájékán vettem,az egy panasonic 4x-es író volt.Újraírást nem tudott akkoriban még.
    Azzal pedig ,hogy "meg vagyok elégedve" azzal igen is mondtam valamit,mégpedig hogy nem szar,nincs olyan hogy kifingik 2 óra használat után stb...tehát érdemes megvenni.
    És meg egy utolsó szó,mert nem vagyok hajlandó több sort fecsérelni reád (bocsánat,Önre tanár úr)Egyáltalán nem döngetem a mellem,nem is vagyok "menő cowboy".Valamint nem veszekedni jöttem ide,hanem hozzászólni,és véleményt kinyilvánítani.Nem mondom oda senkinek hogy "bazzeg",mert ez tahóságra vall dehát mit is várjunk az ilyen "csak azért is kioktatom a kis faszokat" tipusú emberektől mint amilyen Ön is kedves professzor úr.
  • Lammer
    #129
    Vegyetek LG gagyát, mert az a tesztek szerint a leggyorsabban felvehető ruha!!!! :))))
  • aiguo
    #128
    Ember a REKLAM miatt!!!!
  • Taranov
    #127
    A Puma pulóver a jobb :)
  • mainruler
    #126
    "Hoznék egy egyszerű példát: mivel jobb egy Nike pulóver, mint egy Puma? Sejtem a választ. Semmivel. És akkor miért kerül 2x annyiba?"
    Hát ez az... :)

    A tesztek objektívek az egyes esetekben, csak az összhatást nézve ugyanolyanok az írók.
    Egyébként őszintén örülök, hogy sikerült végre megértetnem magam. Ezek után már tényleg nincs miről koptatni a billentyűzetet. Épp ideje volt már befejezni.
  • Pheel
    #125
    Szerintem ezt most magyaráztad el ELŐSZÖR ÉRTELMESEN, de lehet, hogy csak én nem vagyok rádhangolódva. Meg még Lalee meg kisviku sem, de ez mindegy.

    Hoznék egy egyszerű példát: mivel jobb egy Nike pulóver, mint egy Puma? Sejtem a választ. Semmivel. És akkor miért kerül 2x annyiba? A te példád alapján a Nike a Plex meg a Yamaha és a Puma a többi.

    Amúgy végülis már nincs miről itt koptatni a billentyűzetet, mert továbbra is ott járunk, hogy mindenki azt vesz, amiben bízik. Én a Plextorban, te a Mitsumiban. Kinek-kinek szíve joga. Ha már úgyis egyforma. (legalábbis a tesztek alapján, amik általad is elismerten nem objektívek) Én nem sajnálom érte a plussz pénzt, te igen. Én sosem mondtam, hogy istencsászár, szóval szerintem nem is kérkedek vele. Nincs tovább. Szívesen olvasgatlak továbbra is, de részemről ennek itt vége.
  • mainruler
    #124
    kisviku:
    Nem tudom, de ez a "szarok mindenre, tudom mi kell nekem, a magam útját járom" duma egy kissé gyermeteg ebben a szituációban, nem gondolod? Bár kétségkívül nagyon menő vagy cowboy, hogy "kibaszod a picsába" az olvasóidat, de talán emberi modorban is kifejthetnéd a véleményed. Én se kezdem el döngetni itt a mellem, hogy bazmeg, van egy k*baszott jó 8x olvasóm -melynek csak azért sem mondom, milyen márkája van-, 7,5 éve megy hibátlanul, engem nem érdekelsz bazzeg...

    "Nem azért írtam ide hogy plextorom van hogy emberkedjek,hanem mert kérdezték,és különben meg ez a témája a topicnak."
    Bár szerinted nem azért emberkedsz itt, mert Plextorod van, nekem nagyon olybá tűnik. Vagy csak egyszerűen ilyen menő arc vagy? Odamondod a sok köcsögnek bazzeg? :D
    Mellesleg én nem kérdeztem a véleményed. A topicnak pedig nem ez a témája. A többi stimmel... ;))

    Ami pedig a teszteket illeti Pheel, Laalee, kisviku: Elhiszem, hogy nagyon frusztráló lehet számotokra, hogy semmilyen konkrétummal nem tudtok szolgálni hozzászólásaitokban, valószínűleg ezért fikázzátok a teszteket. Az, hogy "meg vagyok vele elégedve", meg "istencsászár" stb., elég tág fogalmak. Ezzel nem mondtatok semmit.
    Gondoljatok csak bele, mi lett volna, ha a NASA úgy dönt, hogy szarnak a tesztelésre, felküldik a pilótákat a rakétával, oszt vagy meghalnak, vagy nem ? Lehet, hogy pont ez volt a Challenger veszte... ;) Mi lett volna, ha az első golyóálló mellény gyártója a fogát piszkálva csak annyit mondott volna a rendőrségnek megrendeléskor, hogy "szerintem jó lett. Én meg vagyok vele elégedve" ? Mi lett volna, ha a Plextor nem tesztelte volna a saját íróit, mondván: Há' szerintem jó lesz ez mán Joe, kűggyed tovább a gyártórészleghez ? Akkor valószínűleg csupán annyi, hogy csak olyan emberek vették volna meg őket, mint ti, hisz ti leszarjátok a teszteket, nektek ha már Plextor, akkor jó is...

    Egyébként súlyos tévedésben vagytok, ha azt hiszitek, hogy itthon ülök és sebességteszteket gyűjtögetek az írókról -mert még mindig csak ebbe kapaszkodtok-, s kaján vigyorral próbálom minél jobban befeketíteni a Plextort. Egyrészt elmondtam párszor, hogy nem érdekel a sebesség. Másrészt azt is elmondtam, hogy a sebességteszt véletlenül került be a válogatásba, nem terveztem eredetileg, azonban ha már egyszer megtaláltam, ideálisnak találtam a "jójó, ezekben a tesztekben szar. De ott a sebessége, abban lealáz mindenkit" stílusú válaszok csírában való elfojtására, semmi több. Ehhez képest csak ezt a témát nyomjátok, rendkívül szellemesen kb. 100x elsütve a már elsőre sem vicces "de a tesztek szerint biztos lassabb" dumát. Roppant agyafúrt, mondhatom.

    Pheel:
    Most magyarázom el utoljára. Ha még most se tudod megérteni, feladom, akkor már szakember kell. S nem nekem.
    Ez az egész részemről -ellentében veled-, nem a másik írójának sárba döngöléséről szól, soha sem állítottam, hogy a Plextor a legrosszabb író volna, azt meg pláne nem mondtam soha, hogy nem tud írni.
    Arról sem, hogy a Mitsumi jobb volna a Plextornál. Ha még emlékszel, jó ideig szóba sem került a márka, s nem is került volna, ha nem áhitoztál volna oly elszántan egy olyan típusra, ami nem csak egy dologban múlja felül a Plexet. Mivel nekem pont egy ilyen íróm van, hát azt mondtam példának. Nyilván, ha Ricoh-om lenne és az is felülmúlná ezekben a dolgokban a Plexet, akkor azt mondtam volna, értsd meg, ez nem személyes. Tehát a "mindenki a maga íróját dícséri" duma egyáltalán nem áll, mivel sokáig nem is mondtam semmit a saját írómról és nem is így indult az egész.

    Az egyetlen dolog, amit akarok -csak sajna egyesek ezt súlyosan félreértelmezik-, hogy eltűnjön végre a "Plextor és Yamaha az elit" sztereotípia, ami már hosszú évek óta nem így van. Valaha igen. Most már nem. A Plextor semmivel sem jobb -de nem is rosszabb, fafejek!-, mint a többi típus. Nincs olyan, hogy elit. Nics etalon. Minden mai írónak vannak jó és rossz tulajdonságai, s a Plexnek semmi jogalapja nincs az indokolatlanul magas árra, mivel egy fikarcnyival sem jobb a többi típusnál. Pláne nem etalon.
    Azt szeretném elérni, hogy hajlandóak legyetek ezt elismerni. CSAK ENNYIT!!! Nem kívánom rosszabb színben feltüntetni a Plextort -amit ti váltig állítotok-, mint amilyen. Mint ahogy egyik másik írót sem. Az ellenkezőjét végképp nem. Soha nem mondtam, hogy a Mitsumi etalon. Tessék, például segítség nélkül (CloneCD AWS) nem tud újabb fajta SafeDisk 2-t írni. Lassabb is a Plextornál. Viszont felülmúlja másban. Vagyis viszonylag kiegyenlített a dolog. De a Mitsumi -és itt mondhatnék bármi mást is, LG-t, Ricoh-ot, LiteOn-t, CyberDrive-ot, akármit- soha nem állította magáról, hogy jobb volna a többinél, s nem árulja 2x-es áron az íróit a nagy semmiért. Ennél jobban már nem tudom elmagyarázni.
  • aiguo
    #123
    Mennyiert veszitek a Blank Cd ket?
  • Pheel
    #122
    Jó megfigyelő vagy :)))))))

    Az általad fontosnak tartott szempontok mellett egyébként, ha megkérdezted volna, valószínűleg csak az ajánlott volna Plextor-t, aki nem ismeri. Én nem. :)

    Amúgy a Ricoh igencsak elismert márka, bár lehet a tesztek teljesen mást mutatnak és 5%-kal lassabb, mint a LiteOn :)
  • Taranov
    #121
    Hát szerintem tök mindegy milyen CD-írót veszel, csak ne valami szar márkájú, lassú olcsót, de gondolom szar írót úgysem vennél.
    Szerintem a felsőbb kategóriában minden író jó.
    Nekem egy PHILIPS 40×/12×/40×-es van, nagyon jó, létezik gyorsabb is, de már pontosan (számoltam! :-) 239 CD-t írtam meg vele, 2-szer nem sikerült, egyszer valszeg tévedett az író, másodszor nagyon olcsó (159 Ft-os) írható, valami szar márkájú írható CD-t vettem.,
    sztem ez jó arány. Szerintetek?
  • Xboxman
    #119
    kösz a választ