262
milyen cd-írót vegyek?
  • mainruler
    #76
    Kifogytunk az észérvekből? ;))
    Hát, azért ennél valami kevésbé átlátszót is ki lehetett volna találni. Legalább egy kicsit erőlködtél volna...
  • joco102
    #75
    Ennyi agyalágyult birkával még nem találkoztam egy Forumon sem.
  • Laalee
    #74
    azert eleg nyomorult lehet az eleted, ha az egesz vilaggal szarban vagy :D
  • mainruler
    #73
    Hát Pheel, mi sem egyszerűbb, parancsolj:

    1.
    Eddig legalább az az előnye megvolt a Plexnek -mint ahogy azt hangoztattam is-, hogy minden konkurens írónál gyorsabb volt(ez volt az egyetlen előnye). Erre látszik rácáfolni a következő néhány kép, ahol már a CyberDrive is gyorsabb nála :








    2.
    Akkor most következzen néhány CD DAE 99-el készült, használt -értsd: karcos, piszkos, mindennapos használatnak kitett stb.- CD-s DAE teszt elborzasztásul, különböző típusú Plex írókkal:



    HAHAHAHAHA!!! Micsoda egy fos!







    Hopp, itt azért már a másik etalon, a Yamaha is megmutatja, hogy ő is hibakirály... :)))


    3.
    Egy kis ízelítő a Plextor csodás túlírási képességéből:




    4.
    A Plextor remek elérési ideje:



    No comment...


    5.
    A Plextor az első Mt. Rainier plugfest elbukása után taktikusan nem azt mondta, "hát, ezt elcsesztük", hanem kiadtak egy roppant hivatalos nyilatkozatot, miszerint a Plextor még nem száll be ebbe a "korai tülekedésbe", és majd csak késöbb rakja bele a Mt. Rainier support-ot az íróiba, "hogy a maximumot nyújthassuk vásárlóinknak" felkiáltással. Hát, íme a maximum a Plextor-tól...







    Nos, akkor hadd foglaljam össze gyorsan:

    -Grabbelni csak lassan és irtózatos mennyiségű hibával tud.

    -A túlírás/túlírás olvasása még mindig szar, olyan, mintha nem is lenne.

    -Elképesztően nagy elérési idők. Ezt a Plex mind a mai napig javítgatja a firmware-ekkel.

    -Mt. Rainier support ismételt hiánya. Úgy tűnik, a Plex-es fiúk még mindig nem tudtak olyan mechanikát/író-olvasófejet szerelni az írókba, ami egy kicsit is bírná a strapát. Gyengus a hardware...

    -Most már nem is gyorsabb a konkurenciánál, tehát az egyetlen meglévő előnyét is elveszítette.

    -Mindezen jó tulajdonságait egy rendes író majd' kétszereséért produkálja.

    Hát fiúk, legyetek boldogok a drágalátos Plextorotokkal. Úgy tűnik, itt sokan a jól bevált "Há' ha drága, akkó biztos jó is" -elvet vallják, s büszkén viselik a Plextor-tulaj titulust, evvel a Plextor el is érte, amit akart.
    De hát nektek van igazatok...hoppá, épp van 30.000 kidobni való forintom, holnap megyek is és veszek egy Plex-et, utána meg beírom a fórumba, hogy én is milyen menő csávó lettem...
  • mainruler
    #72
    Kár a szapulásért ecsém, nem LiteOn íróm van. Kérdezd inkább Laalee-t, ő ahogy látom nagyon figyelemmel kísér ám engem...
  • mainruler
    #71
    Hát, ha már az istenített LG-vel ez a helyzet, miért ne lenne így a LiteOn-nal is. Ugyanis a (szerintetek) fantasztikus LG írókkal szemben a sima olvasók -gondolok itt pl. a most százszámra beépített LG 52x-re - a béka hátsója alatt kettővel sem teljesítenek, ahogy van úgy szar az egész, ezt -sajnos- tanusíthatom, mert (még) ilyenem van.
    Tehát, ha ezt az etalon céget vesszük alapul, akkor tényleg a LiteOn író lehet a legjobb... ;)
  • kergeegér
    #70
    minek? :)
  • Pheel
    #68
    Dehát minek veszel olyat, mikor a LiteOn is gyorsabb meg jobban grabbel? ;-)))))))
  • kisviku
    #67
    Nemrég vettem egy plextor 40x12x40-est.
    Teljesen jó.Semmi problémám nincs vele és mindent tud.Előszőr filóztam hogy inkább dvd írót vegyek-e,csak most még nem tudnám kihasználni.
    Viszont a Panasonic asztali dvd írója azért érdekel.Bár ku*va drága még,de lehet hogy veszek egy olyat.Azt ne kérdezzétek,hogy minek... :)
  • Pheel
    #65
    A Merci csak példa, nem a kedvencem, de sokan ismerik és a jó minőségéről híres a cég. Legyen akkor Lexus. :)

    Szerintem a CD írók piacán jelenleg nem lehet elszállni, minden író ára a padlón van. Tehát csak felső-közép van és az a Plex meg a Yamaha. Ennyi.
  • izb
    #61
    Nagyon jo hasonlat:))
  • Pheel
    #60
    Szó nincs arról, hogy az olcsóbb írókkal nem lehetne írni. Mivel azért tervezték őket, így bőven lehet velük írni.

    Én nem mondom, hogy mindenképpen Plextor-t vagy Yamaha-t kell venni, sőt! Csak érdemes egyszer kipróbálni és onnantól mindig olyat akarsz majd. Ha nem próbálod ki, nem tudod meg.

    Olyan ez, mint egy Opel Astra. Tök jó, nem is drága, jól is megy, csak ne ülj be egy Mercedes E osztályú kocsiba, mert akkor "szar" lesz visszaülni. Ennyi. :)
  • joco102
    #53
    Teac,és Plextor a többi a még futottak kategoriában vannak.
  • Pheel
    #52
    Csak mutass is már olyan tesztet, ahol a Plex szar! Mert levegőbe beszélni nem nehéz...
  • Laalee
    #51
    hagydmar latta tesztben
  • AtomHeart
    #50
    Amugy az Asusrol mit szoltok?
  • AtomHeart
    #49
    Lite-on jo?
    Egy baratomnak volt ilyen cd-olvasoja. Ketto egymasutan, mind a ketto rovid idon belul megment. Hat nemtom, lehet, hogy a cd-irok minosege jobb...
  • izb
    #48
    Minden okés ember??
    Nyugodj meg,ez nem az a topic!!
  • Lammer
    #47
    hát nem t'om akkor most kb 500 CD-m rakás szar amit a 8Xos LG-vel írtameddig! húúúú de rossz nekem!
    a francokat, te bolond vagy, amióta megvan(sajna akkor topp volt és drága) QRVÁRA MEG VAGYOK VELE ELÉGEDVE!!!!!!
    ennyi!
    uff
  • mainruler
    #46
    Hát tudod, ilyen teszteket is szoktak végezni, mert az életben is sokszor előfordul, nem gondolod, nagyokos?
    Egyébként én egy szóval sem mondtam, hogy vadi zsír korongon teszteltek.
  • mainruler
    #45
    LG valóban egy rakás szar. A Philips is. A Sony kiváltképp!!! LiteOn viszont jó.
  • mainruler
    #44
    Szót sem ejtettem ezekről. Ha már itt tartunk, mondhattam volna Ricoh-ot, LiteOn-t is, mert ezek is 100x különbek a Plexnél. Csak épp lassabbak. Ó, minő borzalom...
  • Laalee
    #43
    szamara a mitsumi az IRO es a savage a VIDEOKARTYA ha nem igy velekedsz szar ember vagy :DDD
  • ubi
    #42
    kivéve a túlírásos részt!
  • ubi
    #41
    az írók meg eleve javítják a hibákat, ha vinyóra szeded őket! amúgy rendesen beszoptad a szövegeddel!
  • ubi
    #40
    mainruler!!! nem véletlenül drágább egy philips, plextor író, mint egy lg,liteon...!!!!!!!!ne röhögtess már!
  • ubi
    #39
    hogy lenne egy zsír új írható cd karcos?????
  • ubi
    #38
    nem értem miért vagytok oda a szar, olcsó cd-írókért????lg,liteon....nehogy már ezek jobbak,mint a sony, philips, plextor???
    az elérési időről annyit, hogy nem gyári,1cm-is festék rétegű cd-vel kéne bohóckodni!!!!
  • ubi
    #36
    no comment
  • Laalee
    #35
    faj hogy neked nincs olyan vagy mi?
  • mainruler
    #34
    Ja.
    Az a khirrrály, mi? Nem ront semmit, oszt mindennél gyorsabb, olyan cooool jeee...

    Szánlak.
  • Pheel
    #33
    Láttál már te közelről Plex írót olvasni vagy grabbelni? :)))))
  • mainruler
    #32
    Már miért is marhaság a túlírás??

    Ubi, te meg örülhetsz, a Plextor így 4-5 év után végre eljutott arra a szintre, hogy túl tudjon írni korongokat. Ugyanis eddig minden írója szanaszét fagyott a legminimálisabb túlírási kísérletnél is. Arról már nem is beszélve, hogy míg a TEAC/LG/Mitsumi/LiteOn/Yamaha írók karcos/hibás CD-k esetében néhányszáz, esetleg ezres nagyságrendben rontanak szektorokat, addig a Plaxtor üdvöskéi javában gyártják a négy-öt milliós szektorrontásokat. Végül azt még az egyébként Plextor-rajongók is elismerték, hogy olvasóként használva a Plex még a CyberDrive-nál is gagyibb elérési időket szokott produkálni, szóval igazán nem értem, hogy mi a fészkes francért vagytok úgy elájulva a Plextortól????!!! És akkor az áráról még nem is beszéltem!!
    Az egyetlen jó tulajdonsága a sebessége, mert abban kétségkívül a legjobb. ÉS??? Nem tök mindegy, hogy 3p 15mp vagy 3p 35mp alatt írok meg egy korongot?! Közben meg a drágalátos íróm össze-vissza rontja a grabbelést...szupi!
    Lassan kezd már sznobizmussá válni ez a dolog: Öccséém, nekem Plex van azzz a khirrály, lever mindent, mit akrsz itt...
  • Laalee
    #31
    egyedul a 24*es ujrairas ami ertelmes dolog az hogy 40* vagy 48* van rairva tok lenyegtelen 1-2 masodpercet jelent a valosagban. tulirni szintugy marhasag...
  • Pheel
    #30
    És? Melyik fa alá pisiljek örömömben? ;-PPPPP
  • ubi
    #28
    Én is sajnálom magam! 24x-eresen újraírható cd-t még úgy sem láttám, kivéve 1et, ami a dobozban van
  • ubi
    #27
    Így is nagyker áron vettem!
  • Pheel
    #26
    Bazze! Megvetted és most tudod meg, hogy mit tud? Sajnállak :)
  • ubi
    #25
    Overburning up to 94.55 minutes!!!!! wow
  • Pheel
    #24
    Mondjuk úgy sejtem, hogy az én júniusban 29 ropis 40x-esemnél ez aránytalanul drágább. (41 ropi, 48x)