46
UPC CHELLO HELP!!!
  • kiskeke
    #46
    Sziasztok!
    Odaadnám valakinek UPC Chello Extreme 10Mbit internet előfizetésemet,
    mert új albérletbe költöztem, és oda nem lehet bekötni!
    A havi ára 9400Ft és Október 31-ig tart az előfizetés!
    A költöztetés ingyenes, odaadom a modemet, kábelt mindent.

    Jelentkezni: [email protected]
  • DokySG
    #45
    Helló mindenkinek :)
    Engem csak egyetlen 1 dolog érdekelne :P
    Még hozzá az,hogy hogy van a korlátozás?!
    Mert állítólag most Július 28-dikától már gyorsnak kéne a chellonak lenni..
    Elvileg 28-dikáig van sebesség korlát. :P
    Aki tudja ezeket pls irja le! Köszöntem. :P
  • orkenyid
    #44
    Nekem ilyen akkor volt amikor tul hosszu volt a halokartya kabele. De elkepzelheto hogy a modem a rossz.
  • robertone
    #43
    Hi!
    Az a problémám, hogy váltakozó időközonként (1-5 óránként) megszakad a kapcsolatom, és az xp a "network cable is unplugged" üzenetet írja ki, majd pár perc múlva minden helyreáll, de addigra már pl. egy filecserélő rendszeren futhatok a kapcsolataim után, a másik félnek azt írja ki, hogy én bontottam le.
    Szerintetek az Upc a ludas, vagy nálam van valami hiba?
  • Pace
    #42
    most,hogy tudom, hogy másnak is szar, nekem sokkal jobb
  • matya007
    #41
    nekem is szakad! tiszta analog feeling!
    egyébként XVII.kerület.
  • TomBond
    #40
    Szolnokon nem tapasztaltam (még) ilyesmit!
  • Pace
    #38
    Ugyanez. Remélem, hogy csak az ünnepek miatt. Ha nem, akkor meg....baj lesz.
    külföldi oldalakat nem tudom, de nekem is szakad slég sokat, napi 4-5x is. Más kerből is hallottam, hogy ezt csinálja.
  • GregSB
    #37
    Nektek rendesen működik a UPC?? Nekem az utóbbi 2 napban folyamatosan szakadozik a net, elszáll 5-10 percekre. Ma meg azt tapasztaltam, hogy a külföldi vonal sz@rakodik. Tengerentúli hp-ket, servereket egyáltalán nem érek el, európán belül Hollandia bejön, de pl Németország, Anglia nem. A Brood War EU gatewaye sem elérhető, kezdek idegbeteg lenni
  • Pace
    #36
    van
  • node
    #35
    Hi!

    Van valakinek a 13.kerületben chello-ja??? Mert előfizetnék rá, mivel más nincs (csak MDSL 46000 nettóért havonta, ez viszont nem az a kifejezetten kurvára előnyös dolog...).
  • Kaszi46
    #33
    cső tud valaki vmit erröl a 15 gigás korlátozásról?
  • Aspyrin
    #32
    Hali ! Most már felesleges izgulni a júpíszí hompédzsén megjelent a forgalommérő ablak.
    Jó méregetést ;-)
  • basic 69
    #31
    köszi. közben megtaláltam, szériált is. tényleg jó kis progi. havi kimutatásban is méri! :) én multkor asszem tulléptem a 15G-t, de semmi korlátozást nem vettem észre. De azért jó tudni, mikor is számíthatok valamire...
  • Icebird
    #30
    Name: Registered s/n: D3-666-0E8DCF24-5E09BEE1
  • Icebird
    #29
    DUmeter
  • basic 69
    #28
    thanx. honnan tudnám leszedni?
  • Pace
    #27
    úgy tudom, van
    DUmeter pl megfelelő erre
  • basic 69
    #26
    sziasztok! most van 15G korlát vagy nincs? tudtok valami jó kis progit, amivel nyomon tudom követni a havi adatforgalmamat?
  • hardtech
    #25
    Régebben nálami is az volt, hogy mindig megszakadt a vonal, de kijött két szerelő végignézték az összes kábelt a lakásba, kicseréltek pár csatlakozót, aztán azóta müxik rendessen:) Ez kb 4 hónapja volt.
  • Norbyte
    #24
    Bemérték a vonalat, meg áthidalt egy osztást amin 2dB jelcsökkenést okozott. Most a limit felett van jócskán a szint.
    Volt, hogy 100-150kb/s-mal jött a letöltés, igaz rövid ideig.
  • Norbyte
    #22
    Nálunk az utóbbi két napban folyamatosan szakad a net. 10 percig jó, aztán ugyanaddig nem. A küldés-fogadás ledek villognak + nem ég az on-line. Chello-ék azt mondják valami zavaró jel van, be kell mérniük a visszajelet, aztán jó lesz. Szerdán jönnek. Imádkozhatnak (imádkozhatunk), hogy jó legyen.
  • Kaszi46
    #21
    sziasztok

    müxik a csello jejejejejeej
    nem volt semmi gond csak a farok szerelo rosz hálokártya számot diktált be:))))
    amugy 2 hete jöttek beszerelni és abbol a 7. ker-ben 5 napig nem volt online a modem mert kerületi hiba volt
    ugyhogy ennyit a chello-rol
  • Pace
    #20
    Szerintem semmi baj a géppel, hanem 1xyz lehetőséágeiből a 3-as lesz a nyerő. Nem regelték be a fizikai címed a upc-nél, és ezért nem ad adatot. Nekem is ez volt, 2 napig telefonálgattam nekik, hogy talán kéne valamit csinálni, mire bekapcsoltak 1x a szervízbe, ahol 1 óra után felvették a telefont, és bemondtam a címet. Fél óra múlva ment minden.
  • Norbyte
    #17
    elmentek aludni.
  • Norbyte
    #15
    Én is így gondolom.
    Kertváros+nem túl sok gép=jó net.

    Olyan jópofa animációt vagy ikont hogyan lehet a nick helyére szerkeszteni?
  • Laalee
    #14
    4. kerben jo a chello
  • Norbyte
    #13
    Szasz.
    Nekünk 2 héttel az igény beadása után kötötték be.
    Kijöttek du. 1-re, 1/2 2-kor be volt kötve, 4-kor már ment ezerrel.
    Most jön le a WinXP SP1.
    Tök fasza. Ja, és Chello, Bp., Újpest.
  • Aspyrin
    #12
    Was ? Ha kifelé van jel és befelé nincs szerinted az mi ? Már hogyne lehetne kifelé egyirányú, de olvasd el talán #3-as hozzászólást is, hogy jobban megértsd. :-) Nálam is hasonló gond volt, mert a csillagpont dobozát nem a Upc szerelte annó, ezért mint kiderült, nem is voltam csillagpontra kötve :-)
  • The Garrett
    #11
    nálam is volt ilyen. Én miskolci vagyok.. miután 3 hónapot kellett várni mire egyáltalán kijöttek bekötni (december elején megkötöttük a szerződést és februárban jöttek ki NO COMMENT!!)

    ez volt a gond... utánni kis baráti levél a Chellonak... MÁSNAP reggel :D kijött 2 szerelő és az egész bérházban felturták a kábeltv-t és beállítottak mindent faszául. Sűrű elnézések és kaptunk egy ajándék egérpadot :D .
  • Laalee
    #8
    ha az online led vilagit akkor tenyleg van kapcsolat a szerverrel... bar ez nem jelenti azt hogy meg adatot is kuld neked :D
  • Kaszi46
    #7
    sziasztok még élek:) modemmel támadok még mindíg:(((
    szoval ami hálokártyát vettünk azota már kicseréltük a régire pontosan amiatt amit mondtatok de semmi eredmény, aztán a modem nem villog pirosan csak egy led világít rajta elöl ami zöld, a upc fasz szerint részükről minden minden rendben van tehát az én gépem rosz, pontosabban amikor már semmi ujat nem tudott mondanin az a mocskos állat szerelő genya (aki egyebkent halál jo fej volt abbol a szempontbol hogy szív é mint kiderült minden este együtt játszunk vele a sof2-vel)akkor jöttt az "alaplomon biztos rossz valami" dumával és hogy hát emiatt nem tudok adatokat fogadni! Alaplapom nem hinném hogy rosz lenne ugyan volt már rá példa hoigy a hangkártya összeakadt az adsl-es hálokártyával(fehérváron azt használok) de megoldottuk ugyhogy most biztos nem az a gond mert hang van adsl-es kártya kint a gépböl upc-s hálokártya világít+ kiszedtük a hangkártyát is de ugysem működött.. na ennyi jutott eszembe még most visszahívásra várok a szerlő kollégátol köszönöm mindenki segítségét és a lesulytó híreket!!! ja és a z létezik ahogya megadott felhasználónév és jelszo nélkül kell a upc-hez csatlakozni?(tehát ahogy bekapcsolom a gépet automatán fellép persze adatot ne,m fogad)
  • Laalee
    #6
    itt csak az santit hogy "csak küldött adatok vannak fogadottak nincsenek" marpedig ha egyiranyu lenne a kabel kuldott adat nem lehetne...
  • Nyiri
    #3
    MUHAHHAHAHAHA
    Amikor meg pesten voltam, en is igy jartam...
    Bekotottek a Chellot de a modem pirosan villogott, erre kiderult hogy nem kotottek be a visszairanyositast... + 1 honap mire kijottek megjavitani (naponta telefonaltam) UPC RULZ!!!
  • Aspyrin
    #2
    Nem elképzelhetetlen, hogy csak egyirányú a csillagpontos rendszered és még nincs visszaírányosítva a jel. Ezt a szerelő kollégának kellett volna ellenőriznie. Hívjad az ügyfélszolgálatot, hogy márpedig te szerelőt kérsz és jöjjenek mert irgumburgum. Sok sikert !
  • Kaszi46
    #1
    Sziasztok az lenne a problémám hogy ma bekötötték nálunk a upc-t és nem müxik. Minden müködik a upc részéről thát valszeg nálam van a hiba de fogalmam sincs hogy mi. tehát csatlakozik azonnal ahogy bekapcsolom a gépet de valamiert csak küldött adatok vannak fogadottak nincsenek. kicseréltem már a hálokártyát is de semmi változás ugyanugy csak küldi az adatokat és nem fogadja.
    Valakinek ötlet? most amugy modemmel netezék és ugy előreláthatolag 2 óra mulva fog szétdurranni az agyam ugyhogy légyszives addig válazsoljatok