570
Melyik lenne a leg ideálisabb?
  • Gerry
    #528
    Vegyél Kingstont, már nem kerül szinte semmivel sem többe, mint a mezei barnd memória (kb. +15%), abban biztosan nem fogsz csalódni, pláne, hogy ha megfelelő helyen veszed, akkor élettartam gari is jár hozzá!
  • ollie
    #527
    kitaláltam mit csinálok
    eladom a 2db samsung 256/333-as modulomat, oszt veszek egy fél gigás olyat, amit megeszik az alaplap
  • ollie
    #526
    aha, köszi!
  • Gerry
    #525
    Meg lehet próbálni a cserét, bár így már kisebb az esély, de ha korrektek, akkor adnak másik alaplapot. Ha meg nem, akkor szólj, csak ha lehet minél hamarabb, mert én sem szeretnék 1-2 hétnél régebbi alaplapot, mert az már nem igazán új, legalábbis gari szempontból, remélem érted!
  • ollie
    #524
    na meg mások is tanulhatnak a szívásaimból
  • ollie
    #523
    amúgy Bluefish
  • ollie
    #522
    Igen, ugyanott volt megvéve, de az a baj, hogy nem egyszerre. A ramot 3 hónapja vettem és vidáman működött (még működik is) 2 különböző ECS (sis-es) lapban, de az ASUS nem bírja. Az alaplap tuti jó, mert letesztelték nekem, sőt meg is mutatták. Csak ezt a rohadt ramot nem szereti. Ilyenkor is vissza lehet velük cseréltetni?
  • Gerry
    #521
    Mindegy, hogy hová írod, de talán azért jobb a mail, mert akkor nem szaporítjuk a topicot magán dolgokkal... De az még kérdés, hogy a RAM és az alaplap azonos helyen volt-e megvéve, mert ha igen, akkor inkompatibilitás miatt kötelesek kicseréni valamelyik alkatrészt!
  • ollie
    #520
    amúgy köszi, hogy ilyen segítőkész vagy!
  • ollie
    #519
    minden megvan (számla, stb.) hozzá, de ott nem csereberélnek, mert nem foglalkoznak használt cuccokkal (már akkor sem, ha csak fel van bontva).
    Ide írjam, vagy emilben küldjem, hogy hol vettem?
  • Gerry
    #518
    Ahol vetted ott nem tudod kicserélni (akár a lapot, akár a memót)? Ha nem, akkor lehet, hogy tudok segíteni a dologban, csak ahhoz tudnom kéne, hogy hol vetted a lapot, és hogy megvan-e a garijegy meg a számla hozzá.
    Egyébként mi rengeteg BD7-II-t és BE7-es lapot adtunk el, és tuok is szerezni! Ha másképpen nem megy, akkor szólj!
  • ollie
    #517
    igazából csak azért, mert nem eszi a Samsung ramomat. A gari még maj'nem 1 év, kb 2 hete vettem. persze az is jó lenne, ha el tudnám cserélni a ramot másra. persze mindig utólag derülnek ki olyanok, hogy pl az ASUS lapok nagyon kényesek a ramokra, stb.
  • Gerry
    #516
    Miért akarsz cserélni, és mennyi rá a gari?
  • ollie
    #515
    vagy más i845-ös alaplap is jó, csak minőségi legyen és ne SATA-s
  • ollie
    #514
    Valaki nem akar cserélni velem alaplapot?
    Adok: Asus P4PE (vadiúj, garis, stb)
    Keresek: Abit BE7 (nem BH7!!!), lehetőleg vadiújjat.
  • Jacek
    #512
    otthoni gepeknel mar a sirban van de meg folkel neha kiserteni:)
  • Bandee_
    #511
    Rambus!
  • Atus01
    #510
    Milyen a mostani?
  • Bandee_
    #509
    Vegyé springdale-t inkább!!! Mondjuk egy 865pe chipes-t dual 266/333/400 !!!!! Én is erre készülök csak a kutyának nem kell a jelenlegi deszkám!!!!
  • ollie
    #508
    http://www.asus.com/products/mb/socket478/p4g8x/overview.htm
  • Bandee_
    #506
    YESSSSSSSSSS!!!!!
    http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=3263

    Na egy ilyet mostmádeazonnal!!!!!
  • Gerry
    #504
    Pech...
  • ollie
    #503
    Ja, a tar.hu a cégnél nem mükszik, mer' Lengyelországban van a tűzfal...
  • Gerry
    #502
    Én ezt nyomtam be: http://www.tar.hu/relaks/smilies/smilies/games/jumprail.gif
  • Gerry
    #501
    Relaks kolléga oldalán van pár szmájli: ITTEN
  • ollie
    #500
    a linkeket légyszi szúrd be, mert nem akarnak nálam megjelenni a képek...
  • Gerry
    #499


  • ollie
    #498
    Asszem én most maradok az undyingnál...
    ;DDDDDD
  • Gerry
    #497
    Erre jó egy rendkívül praktikus boxzsák, azt lehet ütni... De néha egy kiadós Quake3 is helyre tudja billenteni az ember lelkiállapotát, legalábbis az én esetemben... (kizárólag ezért tartom fönt a q3-at, nomeg néha-néha egy kis multiplayer móka kedvéért!)
  • ollie
    #496
    Hát szívesen kiherélnék valakit, már annyit szívtam hw ügyben mostanában...
  • Gerry
    #495
    Már párszor én is írtam nekik, szarnak az ember fejére... (jobb esetben javasolják az ASUS oldalán fellelhető support linket, nevetséges!)Vidd vissza, oda ahol vetted, és ki fogják herélni, vagyis cserélni...
  • ollie
    #494
    Aha, minden be van dugva rendesen és minden (így ahogy van) teljesen jól működik egy másik alaplappal. E mellett nincs semmi sípolás.
    Ma írtam az ASUS-nak is, de még a héten (ha nem írnak valami okosat) elviszem szervízbe.
  • Gerry
    #493
    Minden tápcsati rendesen be van dugva? (Sima ATX és a kis sárga ATX12V?) Valami sípolás esetleg? RAM-ok tökéletesen illeszkednek a slot-ban? Esetleg másik alaplapban müxik a proci?
  • Borg
    #492
    Létezik ilyen bedugható tesztkártya, az kiirja hol áll meg a POST...
    Beviszed szervizbe, ott legalábbis kell legyen nekik olyan.
  • ollie
    #491
    Gáz van.
    Adott az ASUS P4PE alaplap és nem akar semmilyen képet nyomatni a monitorra. Kipróbáltam AGP-s és PCI-s kártyával is, de semmi kép. Bekapcsolás után felpörögnek a ventillátorok, a vinyó tölt valamit kb 1 mp-ig, aztán semmi. Csak a ventik pörgése.
    Mi lehet?
    Volt hasonló problémám egy ECS alaplappal, ott sem akart semmi képet nyomatni a monitorra, de miután betettem egy PCI-s videokártyát, onnan jött a kép, aztán át tudtam állítani AGP-re. De itt semmin nem jön a kép! Mi lehet a probléma?
    Ötleteket várok...
  • ollie
    #490
    Asus P4PE/L/GD /Socket 478/ i845PE

    Végül ezt vettem és kaptam hozzá egy WinCinema Gold verziót...
    Elég jónak tűnik
  • Borg
    #489
    MSI-ben tutira nem fogsz csalódni. Jópárat összreaktam már, és legalább olyan jó minőség mint az ASUS. De 845PE MAXot vegyél, az felel meg a P4PE-nek.
  • Gerry
    #488
    Ezek jobban hangzanak (ASUS/Chaintech)!
  • ollie
    #487
    Chaintech 9BJA /Socket 478/ i845
    Asus P4PE/L/GD /Socket 478/ i845PE

    És ezek?
  • ollie
    #486
    ECS L4IPEA2L /Socket 478/ i845PE
    ECS L4IBMGL2L /Socket 478/ i845G
    MSI 845E MAX2 Lan /Socket 478/ i845E
    MSI 845 Ultra-C /Socket 478/ i845E

    Jók ezek az alaplapok?
    Bármi vélemény?