570
Melyik lenne a leg ideálisabb?
  • Gerry
    #485
    Na ja, P4-eshez Intel chipset dukál, mondjuk egy jó 875P...
  • ollie
    #484
    A házzal nem volt baj, hiszen ugyanabban volt előtte egy intel chipsetes és egy másik sis-es alaplap is. Csak ennél a P4-es Sis-essel volt baj. De most már nekem is elegem van a SIS-ből.
  • Gerry
    #483
    Ez inkább a ház tervezése miatt lehetett, de a SiS chipsetet én is utálom...
  • ollie
    #482
    Köszi az infot!
    Itt csak megemlíteném, hogy senki ne vegyen olcsó ECS P4-es SIS chipsetes alaplapokat. Nagy szívás van velük.
    Az AGP-s kártya csak úgy volt hajlandó működni, ha leszereltem a hátlapját, mert csak így lehetett elég mélyre nyomni a foglalatba. Napokba tellett mire rájöttem miért nem működik a VGA!
    Nagy szívás volt.
  • Gerry
    #481
    Adtunk már el párat, és mind jól üzemel, teljessen korrekt alaplap, viszont atomtámadás ellen nem véd!
  • ollie
    #480
    Megnéztem:
    23.365 Ft brutto
    jó vételnek tűnik és a zoxygént is kiszűri...
  • Gerry
    #479
    Abit BE7 (845PE), és nem túl drága, kb annyi, amennyit Te írtál!
    Ja és megkapta az engedélyt a Kucsordi tanácstól is...
  • ollie
    #478
    Ja, lehetőleg támogassa minden jómunkásembernek a 333-as ddram-ot.
  • ollie
    #477
    Milyen P4-es alaplapot érdemes venni, ami nem túl drága? Max 20-25 ezer forint (brutto) és persze P4 magos Celeron is belemegy.
  • Bandee_
    #476
    Jöhetne már a Springdale hogy megvegyem izibe!!!!
  • Jacek
    #475
    Barmi amit nagy felbontasban es extraval hasznalsz:)
  • [Walaki]D`Lair
    #474
    az korrekt...de minek? 1 olyan dolgot mondj, ami most nem megy el sima DDR-el meg egy 2-2.4-es P4-el...
  • Jacek
    #473
    ?????? azert a memo sebesseg nem rossz:)) 5000 sandraban:)
  • [Walaki]D`Lair
    #472
    Ráadásul tök felesleges...
  • Bandee_
    #471
    majd 865 chipset!!!
  • Gerry
    #470
    Jaja, van bőr a pofáján az Intelnek!
  • Jacek
    #469
    aha ugylatom megiscsak SIS655 lesz:D mert en nem adok egy 875-ert 66Bruttot hogy cseszne meg az Intel ez mar nevetseges:)
  • Bandee_
    #468
    "however upgrading from an 850E to an 875P with anything other than an 800MHz FSB CPU wouldn't be worth it" Anandtech véleménye az új 875-ös chipsetről!!!!!!!!
  • TANKboy
    #467
    Van egy problémám amivel még nem találkoztam! Egy új P4-es konfigot raktam össze! A Floppy meghajtó egy régről maradt 1,44-es kismeghajtó volt és az istennek nem akarta felismerni! Azt írta ki: "Floppy disk(s) error! (40)" Ez normális? Úgy értem vennem kell egy új kismeghajtót vagy más gond lehet? Esetleg az alaplap (Albatron PX845PEV PRO)?
    A segítségeket előre is köszi! Fontos lenne!
  • Jacek
    #466
    most kotoszkodni akarsz? intel fanatic nem ertem az embereket akik nev alapjan vesznek szmitastechnikai termeket lol
    csak tudnam mert veri el a 655 a hihetetlen intel GB chipjet termeszetesen fele aron!!!
  • Bandee_
    #465
    szerintem egy "jó" SIS-re vársz aztán sehogyse jön!!!!
  • Xboxman
    #464
    Tuningra melyik lap a legjobb?
  • Jacek
    #463
    szerinted en mire varok:)))
    ez az Asus P4PE 845PE ugyi nekem most is az van olyat minek vegyek :)
  • Bandee_
    #462
    azért én inkább egy springdale-be ruháznék be! Vagy ha most akkor meg továbbra is P4PE asus!
    És EGY Kingston RAM!!
  • Jacek
    #461
    jol mondod ha nem jonnek mostanaban az uj intel lapok meg fog tortenni a SIS vasarlasa:)
    az o szemelyeben:)
    GIGABYTE SINXP SIS655 S478 ALAPLAP 533MHZ DDR400 8X AGP S/ATA kiegeszitve 2 db Hyper-X Kingston PC3000-es 512-es modul-al:)
  • Bandee_
    #460
    Yeah!!!
  • Sir Quno Jedi
    #459
    4eva
  • Bandee_
    #458
    Vegyé má egy "SIS"-t, aztán mesélj, hogy nincs is tőle jobb!!! De én inkább továbbra is az INTELT istenítem mert abból ritkán láttam olyant, hogy nem megy! A többiből meg elég ritka amelyik igen!!!! Szóva!
    INTEL4EVER ahogy már előttem is monták!!!!
  • Sir Quno Jedi
    #457
    Jó annak aki még nem szopott SIS-szel, örüljön neki, szerencséje volt (eddig) !
  • Gerry
    #456
    Én spec. nem érzem magam jobban attól, hogy szapulom a SiS-t, de eddig rengeteg gondom volt vele, mind a "hozzá való" driverekkel, mind a vassal, és volt köztük ASUS is, meg MSI is. Sikerült már nekem is stabil SiS-es gépet építeni, de nem ez a jellemző (5-ből 1 volt stabil), míg pl Intel proc + Intel chips kombóval még nemigen akadt bajom, valamint az eddigi otthoni AMD+VIA és AMD+nForce2 is stabil volt. Örülök, hogy neked jól megy a SiS, de ettől még ügyfeleknek nem fogom javasolni, és dícsérni sem fogom!
    Kb hasonló a helyzet az ALi-val, bár azzal kínszenvedés árán jópár nap kísérletezés után sikerült zöldágravergődnöm, és a megfelelő driverekkel már stabilan üzemeltethető gépet sikerült összerakni egy ismerősnek! (6-ból 5 gép jó lett ALi chipsettel)
  • Jacek
    #455
    sanzik nem, csak egyes emberek menonek erzik magukat ha valamit szapulhatnak!!
    SIS655 igencsak elveri a Granit Bay es a 850-et lehet hogy csak 5-10% gyorsabb!! ja de hogy 20000FT-al olcsobb erdekes:)))))))))))))))))))
  • [Walaki]D`Lair
    #454
    De van olyan! Intel proci Via chipsettel....életben nem akarok olyat még csak látni sem! :DDDDDDDD
  • jobb
    #453
    Nekem Abit SR-7 8x -em van sis 648-as chipset-tel, és tökéletesen működik.
  • sanzik
    #452
    nem akarok elkeseriteni senkit,de nekem sis-es p4 configom van,es erdekes modon nem szivtam meg vele,raadasul 1.6A megy benne 2.4Ghz-en,stabilan ,akar napokon keresztul is folyamatosan...

    valoszinu az intel procihoz tenyleg jobban passzol az intel chipset, volt mar szerencsem ilyenhez is es stabil volt akar a mostani rendszerem...

    es akkor meg elarulom,hogy volt mar amd/via combom is es az is agyontuningulva is stabil volt :)

    szerintem az egesznek csak az a titka,hogy nem noname cucokkbol kell osszerakni a rendszert,itt foleg az alaplapra gondolok,mert ha valaki azer vesz sis-t mer az olcsobb akkor,valoszinu a gyartoknal sem az asus arkategoriaban fog keresgelni...
    es nem hinem ,hogy olyan nagy dolog windows telepitesnel meg felrakni egy alaplapi drivert,hogy normalisan mukodjon...

    es nekem nem azert van sis-es alaplapom mert az intel dragabb volt hanem mert ez egyszeruen tobbet tudott akkor mikor vettem, mint az intel...
    en is azt mondom,hogy intelhez intelt,de szerintem a tobbi sem szar annyira,hogy ne legyen erdemes foglalkozni vele..
    de lehet,hogy csak en vagyok nagyon szerencses,hogy eddig meg nem szoptam a nem inteles cucokkal :))
  • Sir Quno Jedi
    #451
    Ezért használok P4T533-ast, mi a gond vele ???
  • Bandee_
    #450
    Springdale?
  • schlosszer
    #449
    Az Intel-chipset mostanában cseppet le van maradva,igazán pótolhatná a hiányosságait,hogy ismét ők vigyék a pálmát...Előrukkolhatnának valami erősen ütős alaplappal...(mint anno P4T533) Az új 7205-ös chipset sem az igazi még.
  • Sir Quno Jedi
    #448
    Intel vs. Intel !
  • Bandee_
    #447
    #416
  • Ramore
    #446
    Nem bizony, persze az igazság az, hogy soha nem találkoztam AMD-s cuccal, de nem is fogom erőltetni a dolgot. :))

    Előre az Intel chipset-es Intel procis Asus lapért. Már csak a lóvé hiányzik! :(

    A 845PE mit takar pontosan?