490
Help
  • Jasmin
    #106
    tudok érvelni, mi? :)
  • Dzsini
    #105
    Jasmin: ezzel semmi gond nincs, csak azért a "nálam a nokia jelenti a telefont" kijelentés kissé kirekesztőnek tűnik :) csak hoztunk néhány példát, hogy talán mégse...
  • Lantee
    #104
    Nekem még soha nem volt NOKIA-m, de körülöttem mindenkinek az van! Még nem volt olyan hét, hogy valamelyik ne nyavajgott volna a telefonja miatt.
    "Jajj, a kijelzőm" v. "Jujj, az aksim" v. "Jijj, az a qrva szofvter" stb.

    Ezért nem is tervezem NOKIA készülék vásárlását. Ez kb. olyan, mint a Peugeot 206-307 - Slágerautót sose vegyél, mert a gyártószalagok 130%-on mennek....ab ovo: Nincs rendesen "összerakva"!

    Uff, én beszéltem! :)
  • Jasmin
    #103
    nyugi, én veled vagyok...:)
    Többiek: azért van ilyen telcsink mert ez tetszik és kész. A mi igényeinknek ez a megfelelő telcsi...
  • Dzsini
    #102
    ... talán mert még mindig mindent tud amit az újak? :) (jajj nem polifon a muzsika meg nem színes a kijelző... rádió sincs benne... gprs se.. kékfog se.. akkor még fel se találták :o) )
    amúgy a 715 a csúcsmodell, csak azt valami miatt még nem árulják itthon...
  • Laalee
    #101
    volt azokon minden frissites meg minden de akkoris... nem azert veszek telefont hogy szaladgaljak frissitgetni... es remenykedjek ez majd megoldja a gondomat...

    6110 nel ez eleg surun elofordul, ezt leszamitva viszont jo telefon volt.
  • Pheel
    #100
    De ettől függetlenül az Alca csúcstelefonja mindezidáig. :-P
  • Pheel
    #99
    6110 több ismerősömnél 2 évnél régebben hibátlanul műxik.

    6210: tényleg gázos volt az első széria. De SW frisítéssel megoldódott, az meg ingyen van. Egyébként meg bármilyen telefonból ki lehet fogni szar szériát. A mikroelektronika nem konstans dolog :)
  • Dzsini
    #98
    rég nem árulják már.. 511-512t árulják, meg odakint a 715-t, amit nemtom miért nem hoztak még be...
  • Pheel
    #97
    Így már korrekt :)
  • Dzsini
    #96
    "csak egyéni, kivételes eset, másnál soha nem fordult még ilyesmi elő" bátyád a lúzer, nem ért a telefonhoz... mert használja, nem vigyáz rá... nemszabad...
  • Laalee
    #95
    alka kinalataban meg az :D
  • Laalee
    #94
    6110 masfel ev alatt tonkremegy, kontakthibas lesz a kijelzo, eltunik a kepe csak a telefon nyomorgatasaval, csavargatásával jon elo ujra...
    6210 batyamnak kb 2 honap utan fel evet ucsorgott kulonbozo szervizben, 2 szer adtak uj telefont, mindnek hibaja volt, dobta a vonalat masfel perc beszed utan... ez asszem meg idegesitobb mint a sw fagyas. ennyit a 6 os szeriarol
  • Dzsini
    #93
    alca701 csúcs? 2 éve... kb...
  • Dzsini
    #92
    az az alca egy OneTouch DB volt még :) a siemens egy c25-ös, az rxon meg egy t10-es... ezek mellett hogy hangzik? :)
  • Dzsini
    #91
    rokon cégénél 6310-esek vannak, és napi 1-2 reboot meg aksi le-vissza összejön... mert hol itt, hol ott lefagy a menükben, és még csak berezetelni se tudja magát... (amit pl a siemensek meg az sony-k megtesznek, mert természetesen nincs sw bug nélkül)
  • Pheel
    #90
    Ha jól értettem te most azt várod, hogy a nem éppen fiatal 6110 ugyanolyan tulajdonságokkal bírjon, mint a jelenlegi csúcs Alca701 és a Siemens ME45, ami annyira már nem csúcs.

    Nem hiszed el, de régen a Porsche-k úgy gyorsultak, mint manapság egy Astra, akkoriban még sportkocsinak hívták őket :)
  • Dzsini
    #89
    nem nem tették bele... kijött valamikor, és 1 évre rá már a fejlesztettel árulták. (tudod más hardvereknél is van ez így, hogy csak új szoftverrel-driverszettel lehet a képességeket kihasználni, mégis megveszed, mert jó azok nélkül is... aztán amikor megjönnek a plusz dolgok csak örülsz neki :) )
    antennaerőről ennyit: m0-s híd csepel felé, közepén állva Alca meg siemens vidáman nézelődik, lát 6 antennát, egy nokia 6110 - ami akkor igencsak jónak számított kapaszkodik 1-be, egy rxon pedig teljesen leszakadva figyel...
    nem 100 vagy 85-ről van szó :) (ja, mind ugyanaz a szolgáltató)
  • Pheel
    #88
    A 7-es széria prototípustelefon. Mit vársz tőle? Aki olyat vesz, megérdemli. A 6-os illetve 8-as széria a nyerő.
  • Pheel
    #87
    Május óta használom a telefonom. A szoftvere márciusban került ki a cégtől. Frissítve nem volt, fagyást még nem tapasztaltam, következetes a sw, bár egyetlen hibát találtam már benne, de az is csak gondolkodásmódbeli különbség. A gyengébb antennát annyiban tapasztalom, hogy mivel elég kicsi a telefon, nem fért bele elefánt méretű antenna, így ahol másnak mondjuk 100%-os a térerő, ott nekem csak 85%. De most mondd meg! Nem mindegy? :)
    A 701-esbe gyárilag nem tették bele azt a 10-20 cuccot, te meg bevetted, hogy ez mekkora újítás :))) ccccc
  • Lteebee
    #86
    Nokiáim nekem is voltak és tapasztalatom szerint a 70000 feletti kategória sem megbízható(ld.7110), hát még az olcsóbb.
  • Dzsini
    #85
    de, pl a soksms tarolast igen :) a t9-et nem... az ebresztest ritkan... a 6aridonaplo okosabb lett az rul... jaccani nemszoktam, pedig az is tobbfele..
  • Laalee
    #84
    amit ugysem hasznalsz :D
  • Dzsini
    #83
    az átlagosnál gyengébb antenna (bár az rx-onok régen alulmúlták, most nemtudom milyenek), következetlen sw (persze, ez ízlés kérdésr), lefagyások(!)-még a legújabbaknál is... soksok pozitív tulajdonság (nekem a 701-ben a szoftverfrissítés nem hibajavítás volt, hanem kb 10-20 új cucc beépítése... hmmm...)
  • Pheel
    #82
    3 hetente? 2 évente, talán...
  • Laalee
    #81
    ha az az elvarasom hogy 3 hetente szoftvert fissitsek a telefonon akkor NOKIA :D
  • Dzsini
    #80
    c-c-c...
  • Pheel
    #79
    Maradjunk annyiban, hogy jelentős. :)
  • Pheel
    #78
    Diktafonra rögzíthető csengőhang. Hogy mást ne mondjak, az összes Sony telefon tud ilyet jelenleg, sőt az én Nokia 6510-em is tud ébreszteni hangrögzítős felvétellel. Persze ez szerintem hülyeség, de tud. :)
  • Dzsini
    #77
    mekkora a tapasztalatod? (személyes)
  • Pheel
    #76
    Én azért vagyok "Nokiás", mert ebben nem kellett még csalódnom. Azt kapom a pénzemért, amit elvárok. Más típusnál ez max a 70 Ft-os telefonokra igaz. Sajnos.
  • Laalee
    #75
    nekem a siemens meg igy is jobban bejon, hogy neptelo lett:D mint barmelyik nukia. az me45 meg minden tekintetben jo.
  • Dzsini
    #74
    szegény nokijások már csak nem is piacvezetők kishazánkban... eddig ők voltak az olcsók, most a siemens az... mégse azért volt mindenki nokijás, mert az 'jó', hanem mert 'olcsó'?
  • Lteebee
    #73
    Nokia a telefon szinonimája...

    ccöccö
  • Laalee
    #72
    na igen innentol kezdve nincs min vitazni... :DD
  • Laalee
    #71
    latod "neptelefon" szoftverrel mukodik... akuja kb 3 nap keszenleti idot bir... ez egyaltalan nem a fasza telefon ismertetoje...

    "diktafonra felmondható csengőhang csak Panasonic extra"
    alcatel 511 tudja szerintem a 501 es 701 is

    4 ev mulva minden keszuleken lesz kamera, vagy csatolo felulet...
  • Dzsini
    #70
    "Nokia (a telefon szinonímája számomra)" - csak semmi előítélet :)))
  • Anee
    #69
    ...és képességei is kielégítőek...t20 szoftverrel főleg
  • Anee
    #68
    szines képernyő nem fog elterjedni minden telefongyártónál egykettőre...beépített digitális kamera MMS küldés dettó, polifónikus csengőhang kezd de diktafonra felmondható csengőhang csak Panasonic extra.Dikrafon elterjedt.Wap2.0 is elég fiatal.
    Akkor mondok egy pélát 3.5 éve jelent meg a T28.Olyan van tesónak.S még ma is fasza telefon.Mármint jobb mint a sok siemens vagy alcatel MERT NEM NÉPTELEFON
  • Pheel
    #67
    6110 még mindig megállja a helyét. Igazán csak a vibra miatt cserélném le, ha olyanom lenne.