8853
"...MASTER! MASTER!..."
  • Paulie
    #5122
    vagy meglátja hogy épp perecet eszik és megzavarodik és azt énekli hogy motorperec! és agyvérzést kap :/
  • csokalaci
    #5121
    persze . egy perec életveszélyes. gondolj csak bele James éppen énekel, te meg arcon dobod, és megfullad :(
  • Paulie
    #5120
    hát azé elég nehéz feladat végiggondolni hogy mostakkor megtudsz-e sebesíteni valakit egy pereccel, figyelj ez komoly dolog:D........egy biztonságinak:D
  • elitehun
    #5119
    A biztonságiakról annyit hogy amikor mentem be a biztonságiak nem voltak tisztában azzal se hogy be lehet-e vinni kaját (konkrétan egy perecet) vagy nem.
  • elitehun
    #5118
    Egyet értek. most én is inkább élveztem a koncertet. persze ez nem azt jelenti hogy teljesen mereven állok de kemény pogó nem volt
  • Match
    #5117
    Ezeken a biztonságiak sem tudnak segíteni...a határokon ott tudnak állni, de a tömegbe nem lehetnek ott mindenhol.

    Sajnos úgy jött ki a lépés hogy a társaságból akikkel mentem,csak nekem volt front stage jegyem, így kezdésnél leváltam...már bánom hogy nem hagytam ki, legalább ott normális emberekkel lettem volna körülvéve (hát, úgy kvázi :D).

    Ellenben a normálisabb fajta nagyjából tök normális volt. Volt pl mögöttem egy srác, védte a barátnőjét, ami abból állt hogy 2 ököllel folyamatosan nyomta a hátamat, hátraszoltam neki hogy nem kéne, én is visszafele szeretném nyomni a tömeget, és ennyivel abba is hagyta :)

    A hangzásról: amúgy marhára rendben volt a zenekar, mindenkinek kurvajól szólt a hangszere, ahogy kell, csak a végerősítésnél cseszték el az arányokat, de azokat nagyon. Cserébe (sovány vigasz) a fényeket egészen erős közepes szinten megoldották.
  • ruffirant
    #5116
    pogo közben is lehetett nézni a kivetitőt :P fél szemem mindig azon volt
  • IStexI
    #5115
    Hangosítás szerintem is szar volt. Nem tudtam elkülöníteni a gitárt/dobot/vokált. Néha tejjesen érthetetlen volt az ének. Sima álló elején voltam de hallgattam kintebbről is ott jobb volt. A basszus naon durva volt... nekem spec bejött.

    Volt pár paraszt ez nyilvánvaló. 1ik csávó azon élvezkedett, hogy az álló szektor elejéből átköpködött a FoS-ba... Aki elöl parasztkodott azt azért kivették azonnal.
  • Lion70
    #5114
    Azért én nem értek egyet teljesen ezzel. 11 év után itt a Metallica, és a fél koncertet végigpogózza valaki... Jó, jó, ízlések és pofonok. Engem tényleg a koncert érdekelt, majd pogózok valami magyar bandánál, akiket évente 10-szer megnézhetek.

    "viking"
  • ruffirant
    #5113
    nekem sima állójegyem volt és mivel már hamar bementem ott tudtam állni a kordonnál.amikor volt egy két hulla részeg aki minden áron előre akart menni ott közbelépett a biztonsági őr és kiemelte.és ezt többször megcsinálták ott úgyhogy nagyon részeg ott a környékünkön nem maradt.a színpadtól kb 15 méterre ahol voltam sztem tökéletes volt a hangosítás.
  • Lion70
    #5112
    Köszönöm, szinte csak olyanokat gyűjtök, ahol voltam is. 95%-ban általam szerzettek vannak (pengetők, dobverők, setlistek, Lars Ulrich is itt ül a sarokban... na jó, ez utóbbit csak az ismerőseim mondták, hogy egyszer hazahozok egy bandatagot is ).
  • ruffirant
    #5111
    a pogo jó mindenhogy.egy koncert elengedhetetlen része.én a 173 cm-el meg a 61 kilómmal a koncert felét végigpogóztam.Egyedül egy "viking" fogott ki rajtam a 220 cm-es magasságával és 90 kilójával:D
  • Match
    #5110
    Most őszintén, a hangosítás valami baromi szar volt (ezt azoknak akik állítják hogy hű de kurvajó volt).

    Front stage középtől első mikrofon balránál voltam, vagy 6 méterre a színpadtól, iszonyat basszus (szeretem ahogy trujillo játszik, de azért ez túlzás volt), ahol meg a basszus visszafogottabb volt, ott a lábdob volt baromi erős, de ez még annyira nem is volt zavaró...koncert van, vágjon mellbe a lábdob, úgy a jó.

    A front stage számomra pénzkidobás volt, de legalább ezt is kipróbáltam. Pengető, dobverő, meg hogy piával arcbadobjanak, egyáltalán nem érdekel, cserébe (lehet máshol is) annyi faszparasztot fogtam ki állandóan, hogy megértettem miért motoztak a bejáratnál, mert ha lett volna nálam valami lehet idegességembe leszúrok 1-2 ilyet, és látványosan emelkedett volna a színvonal. Továbbá hátulról állítólag normálisabban szólt, nem tudom, de hogy elől egyes részeknél 100%-osan élvezhetetlenné vált (pl helpless szóló), az tuti. Ott konkrétan senkiből nem hallottam semmit, csak hogy egy konstans hangon búg a basszus.

    Amúgy jó volt a koncert, semmi különös, tényleg kicsit futószalag szerűen nyomták, de ettől még jó volt. A hangom nekem is mélyült egy oktávot :)
  • Met
    #5109
    Mi elöl voltunk 5-6. sor középhez képest kicsi jobbra, amikor elkezdték próbálgatni a basszust azon gondolkoztam, hogy vajon ez a "barna hang" belül remegett mindenem :)

    Panterás dobverő nem érdekel?
  • sanzik
    #5108
    Volt is téma ez koncert elött,hogy hogyan szól majd a buli közvetlen a szinpad elött és akkor sokan írták,hogy profik a technikusok és nem lesz gond a hangositással...
    A fos szektor hátsó részében voltam pont középen. Elhiszem,hogy esetleg máshol rohadt jól szólt,de ahol én voltam ott sajna ez nem jött ki...
    De azért azt mondom,hogy ez az élvezeti értékből egy 100-as skálán max egy pontot vesz el nálam.
    Legszivesebben mennék holnap zágrábba ha lenne pénzem...
  • Lion70
    #5107
    A Death Magnetic turnén mindig ez a befejező szám tudtommal. A tavalyi bécsi koncerten (vagy tavaly előtt voltam? ) ilyenkor dobálták be a fekete strandlabdákat (sikerült szereznem egyet, itt lóg a fejem fölött!), rajtuk fehér Metallica és Death Magnetic felirat.
  • Lion70
    #5106
    Igazad van, a basszus kissé szétzúzott mást is. Mondjuk én sok koncerten voltam, és nagyon nehéz egy ekkora területen MINDENHOLRA jó hangot produkálni. A Szigetes Iron Maiden pl. kifejezetten kula volt hangzás szempontjából.
    Az a baj, hogy szerintem túl sokat akarnak egyes nagy zenekarok technikusai, és aztán meg jól elszúrják. A Faith No More vagy akár "csak" a Tankcsapda Szigetes koncert hangzása meg milyen jó volt már (szerintem, 1 sorban állás mind2 helyen). Szóval ez is olyan "overhead", túl van ez bonyolítva (megintcsak: szerintem).
    Egyébként ugye nem kell ehhez ekkora hely: a PeCsában is az egyik jól szól, a másik meg nem. Hmmm...

    Pengetőt vennék! (aki már unja: bocs).
  • Messi940
    #5105
    Nagyon zúzós volt (igaz ülőhelyen voltam de soxor felálltam)A kivetítők is jók voltak , lehetett látni Jameséket is.Végén THREE SIMPLE WORDS : SEEK AND DESTROOOOY Zuzás Magasiskola
  • Lion70
    #5104
    Lehet, hogy egy idióta sznob társaság közepére kerültél :) Biztos néztek, hogy "ki ez az állat"? :)))
    Akkor jó, amikor másnap, de inkább harmadnap fáj a nyakam a headbang-eléstől! Most mondjuk marhára sasoltam, mit csinálnak a "srácok", ide-oda kellett állandóan nézni, legalábbis onnan közelről. Ezek szerint a színpad közeli jegynek is van hátránya :))) Egy kaméleon szempár jó lett volna, amikor Hetfield bal szélen nyomul, Trujillo meg a másik végen.
    Viszont az operatőrök szerintem királyok voltak. Pont az előbbi példánál volt az, hogy Trujillo mögött időnként mutatták Hetfieldet is, meg mindegyiket. Ez nagy királyság volt!
  • sanzik
    #5103
    Az hogy milyen hangos volt meg milyen volt a hangzás az két külön dolog...
    A hangerővel nem volt gond az odabaszott, csak a basszus úgy túl volt tekerve,hogy nem lehetett hallani mellette semmit ha beindult
    Nem sok koncerten voltam eddig életembe,de szerintem ennek kurvára nem így kellett volna szólni.
    A fiuk odatették magukat,eszméletlen volt a buli, minden pénzt megért,hogy ott lehettem,majdnem álom setlistet kaptam,de a hangzás akkor is kicsit csalódást okozott....
    És ehhez nem kell "vájtfülünek" lenni...
  • gyuri12
    #5102
    Körülöttem olyan emberek álltak,hogy amikor elkezdtem tombolni szinte szégyelltem magam,hogy lehetek ilyen rendetlen...
  • Lion70
    #5101
    Akkor a lelátón is hangos volt? Akkor tényleg jó volt a hangosítás! (letojom, hogy más mit mond) Én is FoS voltam ( ), és a két előzenekar után, amikor elkezdték behangolni a dobot, azt hittem, hogy a belső szerveim sejtekre hullanak :)

    És még mindig: pengetőt vennék! (gyűjtő vagyok, na, de tényleg) Csak pár sorral voltam hátrébb az "elkapó helyektől", de volt, aki a sapkáját tartotta, amikor dobtáltak :))) Az ötlet qrvára meg is tetszett, legközelebb egy sombreróval megyek, vagy valami ilyesmivel :)
  • Kirk Syn
    #5100
    Mekkora koncert volt! Oh my god! én lelátón ültem, tökéletesen láttam és eszméletlen volt! :D
    Milyen jó volt már a hullámzás oda vissza, banyek, isten volt aki kezdeményezte! :D
    Volt mikor mindkét oldalról jött a hullám és a 2 elfojtotta egymást, csakhogy ne csak Front of Stage-s emberkék írják le véleményüket. :)
    A legjobb a kezdés: Creeping Death! A haverommal beszéltem hogy 100% nem a Creeping Death lesz kezdésnek, és mikor Lars elkezdte, az hatalmas volt. A haverom egy nagyot felröhögött/ordított meg én is. xD
    Milyen hangos volt már az elején, mikor Lars próbálgatta a dobot, vagy mi. :D
    Megmilyen jó klipek voltak.
  • csokalaci
    #5099
    Én azt nem értem, hogy miért jó annyira lerészegedni még az előzenekarok előtt, hogy azt se tudja holvan. Megérte megvenni akkor a jegyet, ha semmire nem emlékszik.
  • Lion70
    #5098
    Sajnos majdnem minden rock koncerten ott van ez a típus néhány díszpéldánya. Ez az, aki már atomra beb@szva érkezik, aztán meg persze nincs önkontrollja. Nem vagyok ám én se szent, én se maradok "szárazon", de van egy határ. Volt, hogy benyomtam, mint állat, aztán a koncertre nem nagyon emlékszem. Ezért inkább visszavettem.

    A Syma-s Tankcsapda bulin pl. ilyenek találták el hajszál híján egy majdnem teli sörösdobozzal a Cseresznyét (igen dobozzal, mert a hülye szervezők ezt is megengedték, nem kellett kitölteni pohárba). Lukácsék szépen végignyomták a számot, majd megmondta: még egy ilyen és hazamennek. Jogosan.

    Még valami: királyság a pogó. Csak nem hullarészegekkel. 110 kilós vagyok, nekem nem gond 1 ember, de amikor 3 ilyen nekem esik, azzal mit kezdjek? Vagy csak öregszem? (idén 40!)

    Még mindig VENNÉK Metallica pengetőt, de csak a tegnapi koncertről!
  • Met
    #5097
    Ja, ha van itt club tag az írjon már nekik, hogy kurva jó volt a koncert ne higgyék el amit a sok okos "újságíró" írt.
  • Met
    #5096
    ezt én sem értem :)
  • n000rbi
    #5095
    Hogy valami negatívumot is írjak (nem a zenekarról:)): azt soha nem fogom tudni megérteni, hogy egyes állatok (csak olvassátok tovább és megértitek miért) hogyan képesek egy darab szarrá inni magukat egy ilyen koncerten. Nem érdekelne, ha nem pont előttem dűlöngéltek volna végig és nem nekem kellett volna a hugyos kurva anyjukat szagolni...igen, képesek voltak belepisálni a söröspohárba, amit utána sikerült ki is borítaniuk...
  • n000rbi
    #5094
    "We are scanning the scene in BUDAPEST tonight..."
  • Lion70
    #5093
    Koncerten bedobált pengetőt vennék tisztességes áron! Köszönöm!
  • Met
    #5092
    Azért azt ne felejtsd el, hogy régen (99-ben) Jason tolta a vokált, kibaszott jól, most ki? Kirk? a kislányos hangjával :)
  • Paulie
    #5091
    viszont oké,ami nemvolt elég jó,hogy nemhallottam a backup vokálokat
  • baca01
    #5090
    Életem eddigi legjobb koncertje! Eszméletlen volt a hangulat, a színpadtól álltam kb 20 méterre középen és nagyon jó volt. Az indexesek meg az origosok is bekaphatják, nem tudom hol voltak, de hogy nem ott ahol mi, az tuti.
    Én csak ennyit mondok: "METAL UP YOUR ASS" :D
  • Paulie
    #5089
    most őszintén, van egy oldala metallica-nak ahol cikkeket raknak ki koncertekről a hazai portálok, mindegyikben istenítik őket.
    de igen,a magyar koncert pont szar volt,igen.
    hogy egyem a zúzátokat
  • KranaZoli #5088
    Tudom-tudom... Ezt nem is vitatom!

  • Paulie
    #5087
    a Nimes-i koncertet utándolgozták rendesen szóval arra nem hagyatkoznék:)
  • KranaZoli #5086
    Én nem olvastam az Index kritikát, leszarom. Ami Engem, Minket illet annyi, hogy amennyire szarul szólt, annyira jó volt a kivetítés. :D

    Amihez viszonyítani tudok, az MTK pálya. Az szinte stúdió minőség, sokkal jobb volt a hangosítás, jobban szólt az egész. Nagyon sok volt a visszhang, nem volt igazi mély, szal a hangzás a látvány rovására ment, ami szerintem már itt-ott túl giccses is volt.

    Azonban ami kúrva jó volt az a közönség!!! Kúrva jók voltatok fiúk! Baszki ennyi ember és mindenki üvölt, énekel végig... Volt adrenalin. És igen, hálásak lehetünk, hogy fent úgy intézték, hogy nem mosta el az eső.

    Kicsit csalódtam, de nem is vártam sokkal többet. A Franciaország-ban készült DVD-s koncert jobban szól szerinte, és a show is faszányosabb volt. (hogy ne csak mindenki nagyon jókat írjon. :)
  • Met
    #5085
    hát este sajnáltalak rendesen :D
  • CUCLI
    #5084
    hatalmas buli volt (Y)
  • Ulvar
    #5083
    ISTENI VOLT SRÁCOK!!! AKIK VELEM VOLTAK......KÖSZÖNÖM NEKTEK SRÁCOK JÓT BULIZTUNK EGYÜTT. KÉSŐBB MÉG BESZÉLÜNK CSAK MOST BASZÉLEK AZ ASSZONNYAL!