8853
"...MASTER! MASTER!..."
  • Beast Machine
    #1792
    gecyjólett szvsz.
  • Paulie
    #1791
    nab*zmeg ez tényleg rohadtjó!
    metallica pwnz.ennyi.
  • zvaragabor
    #1790
    Pásszátokmek missionmetallica.com-on fent van az album borító!
  • zvaragabor
    #1789
    Tegnap (16-án) Hetfielddel készült egy interjú, beszél a Death Magnetic jelentéséről, Robról, meg másról. http://youtube.com/watch?v=-TzpAnth8mM
    Itt meg leírva egy része, ha valaki nem érti.

    Más: Emlékeztek még amikor régen beraktam ide a Smoke On The Water feldolgozást? Na az a szám nem 'Tallicától van, hanem Metalium-tól.
  • zvaragabor
    #1788
    Az angol Kerrang rockmagazinban kiadtak egy Iron Maiden tribute lemezt, más együttesek maiden feldolgozásaival. Köztük van a Metallica is.
    Metallica - Remember Tomorrow
    Szvsz jól esik már egy kis "új anyagot" hallani.
  • Beast Machine
    #1787
    nem úgy volt, hogy Kirk azt levédette, hogy senki msának ne lehessen?
  • Paulie
    #1786
    olyan nekemis kell O_O
  • zvaragabor
    #1785
    Egy vásáró megrendelte Kirk gita festésének másolatát. Érdemes végignézni, hogy hogyan alakul a mű. :)
    http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://www.sveeart.co.uk/forumstuff/MummyOriginal.jpg&imgrefurl=http://www.airbrushtech.info/AIRBRUSH/forum/showthread.php%3Ft%3D6555&h=519&w=600&sz=254&hl=hu&start=57&tbnid=B5CeSA4SMlqkkM:&tbnh=117&tbnw=135&prev=/images%3Fq%3Dkirk%2Bhammett%2Bguitar%26start%3D54%26gbv%3D2%26ndsp%3D18%26hl%3Dhu%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:hu:official%26sa%3DN
  • zvaragabor
    #1784
    Metallica.com-on pár nyálcsordító infó a box set-ről, illetve:

    "... a special European show happening in September (yes, details coming soon!)."

    Egy albumbemutatókoncert? Na most a show egy koncertsorozat, vagy egy koncert lehet? Remélem sorozat, és ide is betévednek.
  • Paulie
    #1783
    jókis koncert volt demostmár kérek egy death magnetic album covert-.-
  • Paulie
    #1782
    :D:D:D
  • bertino
    #1781
    Metallica-Live_at_Rock_Am_Ring-x264-2008-mV4U

    nah ezen már 192 kbps :D
    viszont ezen mp2 az audio...
  • bertino
    #1780
    pf, 128 kbps-es .mp3 van rajta :|

    namind1, majd szóljon valaki, ha talál jobbat.
  • bertino
    #1779
    Metallica.Live.at.Rock.am.Ring.2008.PROPER.SATRip.XviD-c0nFuSed
  • Paulie
    #1778
    námrossz :D
    tökjó aza kis szinti:D:D
  • zvaragabor
    #1777
    Egy fasza balladánk már lesz. :)
  • zvaragabor
    #1776
    Vh1-et nézzétek, Metallica történet van.
  • Paulie
    #1775
    holi sitt:D
  • Beast Machine
    #1774
    Fukken epic....
  • zvaragabor
    #1773
    This is the Story of a Little Band called METALLICA

    ONE PHANTOM LORD was riding with his friends THE FOUR HORSEMEN and stopped at a bar where they drank WHISKEY IN THE JAR.
    He told them that his girlfriend TUESDAY’S GONE with the wind, only to be answered by PRINCE CHARMING: “SO FvK!N WHAT?!”
    He replied back: “But… I was her LOVERMAN! And still, WHEREVER I MAY ROAM, THE MEMORY REMAINS. Don't you understand that THE UNNAMED FEELING still lingers in my heart?”
    My MAMA SAID: “Oh my poor little boy, you need to PURIFY your broken heart. NOTHING ELSE MATTERS now. You need to SEEK & DESTROY her. Just go find her and pour some FUEL all over her body and then ask her to JUMP IN THE FIRE, while you’re chanting: DIE, DIE MY DARLING! and performing the DEVIL’S DANCE”
    And so while doing that, people passing by were asking me: “FOR WHOM THE BELL TOLLS?”
    KING NOTHING said, with a sigh of relief: “Well at least AIN’T MY BITCH! I, by the way, am the MASTER OF my PUPPETS! I call up my FIXXXER every night and whisper "CARPE DIEM BABY" with a sexy voice, and then we get all FRANTIC in bed.”
    Finally, PHANTOM LORD cried out: “AM I EVIL? …AND has there really been JUSTICE FOR ALL?"
    Suddenly, the LEPER MESSIAH randomly blurted out "NO! I haven’t been laid yet! He got up and said: “This is MY WORLD, go back to ORION, losers!!”
    Prince calmly said: “MY FRIEND OF MISERY, I can see that you have attained the FRAYED ENDS OF SANITY. Please don't WASTE MY HATE, and especially DON’T TREAD ON ME, or else we shall be forced to WHIPLASH you. So you’d better contain THE STRUGGLE WITHIN you UNTIL IT SLEEPS, alright asshole?”
    He replied back, more calmly this time: “You are right, Charming, I am HELPLESS, and so instead of being a HARVESTER OF SORROW, I shall ESCAPE from this place and RIDE THE LIGHTNING to the GREEN HELL, WHERE THE WILD THINGS ARE.
    So long, DISPOSABLE HEROES, remember me as THE THING THAT SHOULD NOT BE. My life will FADE TO BLACK as I DISAPPEAR into CREEPING DEATH.”
    ST. ANGER finally opened his mouth once Messiah walked out and said: “That guy definitely is THE HERO OF THE DAY… Hey do you guys wanna go hang out at the SANITARIUM?”
  • Met
    #1772
    Egyszer rendeltem egy kazettát (eredeti), azt hiszem a Ride-ot, nem tudom már a cég nevét, a Golgota utcában voltak (állítólag), kiküldték postán és a Kill volt a szalagon :D
    Azt mondták, hogy küldjem vissza, előtte elment a Golgotába de baromira nem találtam őket, ezért visszaküldtem de a posta meg eltüntette a cuccot :)
    Még mindig megvannak a kazettáim, sok koncert is. Volt egy lemezbolt Hangvárium néven, OJ Sámson volt az eladó és másolgatott nekem sok kazettát cd-ről :)
  • zvaragabor
    #1771
    Én az eredeti lemezekre/kazikra gondoltam, hogy nem volt könnyő beszerezni, másoltak persze gyorsabban terjedtek biztosan.

    Mondjuk én lehet, hogy valamelyest el voltam tájolva, nekem elsősorban a Metallicán és más külföldi együtteseken keresztül jött szóba a 80-as évek szimpátiája, nem tudom, hogy az akkori Mo. mennyire volt más az amerikaihoz képest. Na jó, nem éltem akkoriban, nem tudhatom, hogy mi volt a helyzet, fölösleges is ezen ábrándoznom. :D

    Más: Itt pár háttérkép. Itt meg a lap alján megtaláltam a Metallicás képet, amiről nem tudtuk, hogy mivel hozható kapcsolatba. Van mellette egy másik is. Úgy néz ki, a cég saját készítésú műve.
  • Lateralus
    #1770
  • Met
    #1769
    egyszer kértem abban, Guns N Roses-t, azt hiszem a Patiance-t
    és küldtek egy levelet, hogy mikor fogják leadni :D
  • Lateralus
    #1768
    Arra emlékszem, hogy volt a rádióban hétfőnként a Kettőtől-ötig c. kívánságműsor. Néha kértek Metallicát is, a Kovács Kati, meg Máté Péter számok közé, és le is adták, volt nekik :). Ott hallottam először 85-86 körül. Szerettem, de nem ők voltak a kedvenceim.

    -Kedves hallgatóink, Gipsz Jakab budapesti hallgatónk kérésére következzék a Metallica együttestől a Csapdában a jég alatt című felvétel.

    :P
  • Met
    #1767
    Én 91 tavaszán vettem fel a petőfiből a Kill-t :)
    Aztán megszereztem a többit és nyáron jött a fekete lemez, az már eredetiben.
    Jahh, öltözködés, only fekete poló, fekete farmer rövid szárú motoros csizma, télen hosszú szárú és bakancs ha hó van, meg hosszú haj :)
  • Lateralus
    #1766
    Nem volt olyan nehéz hozzájutni a zenékhez Mo-on. Nem hiába hívták "legvidámabb baraknak" a komcsi táboron belül az országot. A 80-as évek közepére már elég erős metal underground volt itthon. Sok koncerttel és már lemezes bandákkal is. Megjelentek a lemezboltok is, ahol "nyugatnémetből", meg ausztriából behozott lemezekről a hátsó szobában másolták a kalóz kazettákat és rendes nyomdai borítóval adták el műsorosként. Na, ott már minden volt. Legalább 3-4 ilyen bolt működött Pesten és a csehszlovákok, meg lengyelek mindig ide jártak, mert ott nem lehetett beszerezni. Akkoriban nagy kincs volt egy kazetta. Általában egy baráti társaságtól 1valaki spórolt össze egyre, megvette, aztán azt 20-30-an simán átmásolták. Kézről-kézre járt és mindig megvoltak a legfrissebb lemezek. Aztán legközelebb más vet lemezt és te másoltál tőle, vagy a havertól, aki kölcsönkérte.

    Asszem 86-ban, a Petőfin indult a "Heavy Metal kedvelőinek" c. műsor. Minden műsorban teljes egészében leadtak egy lemezt. És többségében elég újnak számító albumokat, szóval nem 1970-es Black Sabbathot, hanem asszem 86-87-ben adták le a teljes Master of Puppetset. Így nem kellett üvegeket visszavinnem :), meg szülőktől lejmolni rá a lét, hogy megvegyem műsoros kazin, hanem letölrhettem.
    Aztán olyan 87-től volt "Garázs" Nagy Feróval. Ott sok hazai feltörekvő bandát lehetett megismerni, de sok külföldi is volt, egy-egy számmal.

    Volt több underground magazin is, amit általából német magazinok híreiből, meg újdonságaiból ollóztak össze, fénymásoltak pár száz példányban és koncerteken árulták a készítői. Aztán az egyik kinőtte magát. Ez volt a Metallica Hungarica magazin (nem a Metallicáról szólt :)). Ezt már nyomdában csinálták, de még csak pár lemezboltban meg koncerteken lehetett venni. Aztán ennek szerkesztői alapították a hazai Metal Hammert, ami kb. 89 óta megy.

    Háhá, tényleg, van még vagy három Metallica Hungaricám!
  • bertino
    #1765
    http://www.amazon.com/Metallica-Halcyon-Days-25th-Anniversary/dp/B000ZPPS16/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=dvd&qid=1213474226&sr=1-1

  • zvaragabor
    #1764
    Hivatalos fórumon azt mondták, hogy az első kép a St. Anger albummal lehet kapcsolatos, tehát konkrétat ott se tudtak, a második a No Leaf Clover artwork-je(van rá magyar szó?).

    Más: Hallgassatok Metallica rádiót. :D
  • zvaragabor
    #1763
    Mind a kettőt Limewire-val találtam. Az első szerintem csak egy fan art. Már csak azért is, mert elég durva lenne, ha már ilyen korán kiszivárogna valami is az új albumról, másrészt mert valószínű a régi logót használják majd az albumon.
  • Dougie
    #1762
    nekem az első albumom a Justice volt kazettán, (több mint 10 éve kb.) mert hallottam egy számot valahol, aminek akkor még csak a címét jegyeztem meg (One), de az előadóját nem tudtam, de nagyon megtetszett, aztán jártam a zeneboltokat és kérdezgettem, hogy milyen együtteseknek van One című számúk (mert csak annyit tudtam), (ez persze még jóval az internetkorszak előtt volt) aztán kiderült, hogy egy csomó együttesnek van One nevű dala (pl. U2-nak is, meg még jópár más zenekarnak is), de mondtam, hogy amit én hallottam az legaláb 7-8 perces volt, és metál, úgyhogy biztos nem az
    nem tudták megmondani, de aztán körbenéztem, és megláttam a Justice album hátulján, hogy One, és megvettem, akkoriban még annyira nem is igazán tetszett a többi szám, úgyhogy később megvettem a Black-et, és az jobban tetszett, aztán később persze már változott egy csomó minden, és a Black-et mostmár nem igazán szeretem (kivéve pár szómot róla), de sokkal jobban bejönnek a korábbi albumot/számok
    de érdekes, hogy hogy változik az ember izlése zenekaron belül is akár, pl. emlékszem, hogy a Damage Inc. című szám (ami legalább 1 perces lassú, halk, nyugis módon kezdődik, aztán baromi gyors, hangos gitárral folytatódik) eleinte nagyon tetszett, aztán később nem szerettem, aztán még később újra tetszett, de nem annyira mint először, persze az is közrejátszott, hogy akkor még kevesett számot ismertem tőlük
    de persze egy csomó szám a kezdetek óta a kedvencek között van (pl. Master of Puppets, vagy az összes instrumentális), másokra csak később "bukkantam rá", hogy milyen jók (pl. Disposable Heroes, Leper Messiah, The Frayed Ends of Sanity, stb.)
    amúgy nekem az összes albumuk kazettán volt meg anno, és megtanultam a számokat sorba, (A oldal, B oldal külön) és még most is úgy jutnak eszembe, hogy pl. a Load A oldalának utolsó száma (Bleedeing Me) milyen jó, meg a B oldal utolsó száma is (The Outlaw Torn) stb. (persze a CD-ken nincs ilyen, csak első meg utolsó) de érdekes, biztos így rögzült, és azóta már így azonosítom (amúgy a One is A oldal utolsó száma, régebben még fel is írtam, hogy az A oldal utolsó számai szinte mindig tetszenek lásd: Whiplash, a két lassú, One, Bleeding Me, Carpe Diem Baby)
  • Szuperkaraj
    #1761
    Az első logó rohadt jó, hol akadtál rá?
  • Paulie
    #1760
    tudom, azér mondtam hogy "sad but true" -s :D
    amúgy honnan vannak ezek?
  • zvaragabor
    #1759
    Sad But True-nak nem ez van?
  • Paulie
    #1758
    elsö gecijó:D
    2. azolyan "sad but true"-s
  • zvaragabor
    #1757
    Ismerős valakinek ez, vagy ez a logó valahonnan?
  • zvaragabor
    #1756
    Azért a farmer/feketepóló nálam is dominál, csak akkor nem ezt az összeállítást veszem fel, amikor épp nincs tiszta. :D De farmerból is csak a klasszikus egyszínű/mintájúra gondoljatok, a mai divatfarmereket fel nem venném. Bíszt egy kicsit irigyellek faterod miatt, én faterom anno diszkózott. Nekem a metálos korszakom magamtól kellett, hogy kialakuljon. Érdekesen ment, először nem volt semmi stílus amit jobban szerettem, Kokko dzsambó, Barbie Girl, Dj Bobo, minden sláger jött, aztán egy évig rappet hallgattam(eminem), utánna kezdtem átállni a rockra, Limp Bizkit, Linkin Park, Clawfinger, Korn, majd keéményítettem, Manowar, Rhapsody, közben már jött a Moby Dick és Metallica is, aztán végül utóbbi kettő mellett Helloween, Ossian, Pantera, Slayer, Maiden, Heathen, Judas, Anthrax meg még egy rakat más. Szivesen hallgatom a Sabbathot, Dio-t, Dire Straits-ot meg a többi nagy nevet is.

    Emlékszem, Metallicával először talán alsós koromban találkoztam, ment a tévében a One, és itthon voltak kanadai rokonaim, és Zsuzsa(anyum unokatesója) mutatta, hogy nézd Gabi hogy rázzák a hajukat, és akkor ő is headbangelt egyet. :D Vagyis csak rázta, nem volt az még headbangelés. :) Akkor még nem tudtam, hogy ki az a Metallica, csak úgy erre emlékszem. Metallicát először kb 5 éve kezdtem el hallgatni, tesóm haverja hozott egy cédét, és azon volt pár szám. De nem egyből álltam rá.

    Sanzik persze, 20 éve valóban más volt, egy akkori 18 éves Ossianos és egy mai 18 éves Ossianos öltözködése között biztos van némi különbség.
  • sanzik
    #1755
    Azért 20 évvel ezelött más volt a divat...
    Nyílván ma én se venném fel azokat a cuccokat amit akkor 15 évesen.
    Akkoriban ha full feketébe öltöztél, akkor szigoruan depeche mode-os voltál.
  • Beast Machine
    #1754
    nemtom, és fekete gatyában, fekete rövid szárú túrabakancscsal (amit nyáron lecserélek sportcipőre), hatalmas Sennheiser fejhallgatómmal (szabályosan üvölt a Metallicska, meg a hasonlók), dreadlock frizurámmal, és enyhe szakállal/bajusszal sztem nem néznek diszkósnak. remélem....

    Sajnos én szintén nem a '80-as években voltam tinédzser ('88-as születésű vagyok), de (ha másért nem is) örökké áldani fogom a nagy rock/metálrajongó fateromat, aki megmutatta nekem mi is a LedZep, ki az az Ozzy Osbourne (ez poénos, mert mindenki Zozzynak hív), miről is szövegel Hobó meg a Blues Band, és miért is akkora ember Mike Oldfield, és jean Michel Jarre. Kölyökkorom óta, bárhová mentem a lakásban (sőt, még a kocsiban is), szólt a zene - Pink Floyd, Dire Straits, Supertramp, zeneileg kijutott nekem a krémből. Aztán tavaly karácsonykor megleptem magamat a Metallica S&M DVD-jével. Fater csak pislogott a Call of Cthulhu-ra. Azóta többször is elkérte :D

    Szal, bár nem éltem abban a korszakban, faterom tett róla, hogy ott érezzem magam:)
  • bertino
    #1753
    a teljes második bekezdésre :)