8853
"...MASTER! MASTER!..."
  • zvaragabor
    #1752
    Melyik részre mondtad? :D
  • bertino
    #1751
    detto.
  • zvaragabor
    #1750
    Nem is föltétlen a bőrdzsekis szegecses fazonra gondoltam, hanem kicsit szolídabb öltözékre. Jelenleg én sem hordok és nem is hordtam se bőrt, sem szegecset, bandás pólóban nem járok, igaz van, de azt itthon használom. Farmer, fekete Converse cipő, főleg fekete pólók, rövid haj, de van, amikor előbb kinéznének belőlem egy diszkósat, mint egy rockert. Fülbevaló sincs már rég a fülemben.

    Na ami a death/black metált illetni, had ne mondjak rá jelzőt. : Ha valakinek a lelkébe tiportam, attól bocsánatot kérek. De nekem egyáltalán nem jön be a hörgős, rikácsolós stílus. A nem_lehet_érteni_mitmond és a ritmustalanság_dallamtalanság ötvözete szokott lenni, tisztelet a kivételnek, mert azért van igényes black/death banda is.
  • sanzik
    #1749
    Van akinek megadatott...
    Amúgy érdekes dolog ez,én a '80-as évek vége felé éltem a metálos korszakomat. Volt saját készítésű szegecselt farmerdzsekim,Metallica,Antrax,Helloween,Megadeath pólóm,szobám körbe plakátozva,két kazettás magnóval másoltuk a legjobb anyagokat és egy Moby Dick koncert a pecsában nagy királyság volt.
    Aztán ez elfajult,már olyan durvákat hallgattam,hogy egyszer azon kaptam magam,hogy mi a szar ez a halálhörgés... Ennek mi köze van a zenéhez???
    És egyik napról a másikra megszüntem metálosnak lenni.

    Egy valami marad amitől mai napig is libabörös leszek és végigfut bennem valami nagyon kellemes érzés abból a korszakból ha meghallom...
    Ez pedig a Metallica !
  • zvaragabor
    #1748
    Én Kőbányait iszok (jóaz) és megy a Metallica, per pill vagy featelt koncert, vagy feldolgozás(nem albumokról), vagy más előadótól. De utánna meg folytatom a régi 'Tallica zenét(Kill-Justice).

    Bíszt Masín fasza vagy. :D Úgy kell azt!

    Különben néha elmélkedek, és azon gondolkodom, hogy de kurvára szeretnék/szerettem volna a 80-as években is élni, tehát hogy már akkor tinédzserként(kb 15-16 év) Metallicát halgassak. Valahogy annyira vonz az az idő főleg 'Tallica miatt, és a Heavy/Thrash korszak (főleg thrash) fénykora miatt. Persze Mo.-on nem lett volna könnyű, kommunizmus miatt nehéz lett volna ilyen zenéhez hozzájutni, még az itthoni metál fellendülése is csak a 80-as évek végén kezdődött, Moby Dick, Ossian, Pokolgép mind 80-as végén, 90-es elején adták ki első lemezüket. Szóval nézek itt-ott 80-as videókat (metal témában, tehát klipek, interejúk, stb...), és azt érzem, hogy de rohadt jó lett volna akkoriban lenni (90-es születéső vagyok).
  • Beast Machine
    #1747
    én perpill részeg vagyokés itt üvölt mellettem a Creeping deaathaa.

    fasza vagyok? I/N
  • bertino
    #1746
    meglesz jövő héten a mostani am ring-i felvétel :O
    omg.
  • bertino
    #1745
    ja, azt díjaznám
  • Paulie
    #1744
    imádkozok hogy legyen instrumental szám
  • Paulie
    #1743
    Hát amiket felsoroltál, azok közül csak az Escape-re igaz meg a Phantom Lord-ra hogy nemjátszották élöben :D
    Justice-ról meg elég sok számot szoktak játszani. pl: Blackened(2004-ben volt sokszor) ..And Justice For all(tavaly meg most játszák minden koncerten kb) One(nemszólok semmmit:P) Harvester of Sorrow(ezt csomó koncerten lejátszák)
    jaés masterröl meg: 2006-ban az egész albumot a 20 éves jubileum miatt lenyomták,demég 2007-ben is eljátszották egy koncerten az összeset.
    mostanában meg minden számot végigjátszanak :P
  • Dougie
    #1742
    egyszer azt mondták, hogy a Justice-t mikor utoljára játszották 20 éve, az első sorban álló nézők ásítoztak, unatkoztak a több perces szóló részeknél (egyébként milyen Metallicás az, aki ásítózit a koncerten, azt elképzelni nem tudom) meg aztán a Justice albumon lévő számok nagyon összetettek, a stúdióban is több rákeveréssel kellett felvenni - ergo teljesen úgy nem tudják/nem lehet eljátszani, ahogy az albumon van
    egyébként rengeget jó számot nem játszanak (vagy csak nagyon ritkán), pl. a Masterről a Disposable Heroes-t vagy a Leper Messiah-t, de a Damage Inc.-et se szokszor hallottam élőben onnan, (én az Escape-et is hiányolom, meg persze egy csomó Kill 'Em All számot, pl. Whiplash, Phantom Lord, No Remorse, Metal Militia) továbbá a Justice-ról szinte semmit nem játszanak rendszeresen, kivéve a One-t, de ezen az albumon van legalább 6 olyan szám, amit kellene hogy játszanak rendszeresen

    és azt megfigyeltétek, hogy van pár szám, amit legtöbbször nem szoktak végigjátszani, pl. régebben a Master of Puppets-t is csak a duplaszólóig játszották mindig, vagy az Am I Evil?-t is abba szokták hagyni a felénél, már ha egyáltalán játszák

    egyébként régebben belinkelt valaki egy statisztikás oldalt, hogy mit hányszor játszottak élőben és utoljára hol, érdekes volt
  • zvaragabor
    #1741
    Meg még egy rakat mást.
  • zvaragabor
    #1740
    Trapped Under Ice-t miért nem játszák koncerteken? Túl bonyolult, vagy mi?
  • bertino
    #1739
    hűűű, ez télleg nagy mondás volt :O
  • Paulie
    #1738
    német rádióba volt egy interjú egy emberrel aki hallotta az új albumot és mondott egy olyat.....hát halljátok, nekem kell most.

    "they do sound like cliff was back alive."
  • zvaragabor
    #1737
    Semmi extra nincs benne. De nem rossz. Inkább az album tartalmára lennék kíváncsi. Meg azért a borítóra is.

    06.03-as Fly On The Wall videó
    Rob: "The next Metallica album cover."


    Bár ez nem igazán illik a Death Magnetic címhez.
  • Paulie
    #1736
    mivan, senkit se érdekel az új album címe?:(
  • bertino
    #1735
    :O
  • Paulie
    #1734
  • Paulie
    #1733
  • zvaragabor
    #1732
    Pászki az album névhez mellékelt videó zenéje nagyon üt!!! Old-school 'Tallica! Különben emlékeztet a Don't Thread On Me riffjére.
  • Paulie
    #1731
    omgomgomgomgomg
    DEATH MAGNETIC
    september
  • Paulie
    #1730
    akkormár csinájjanak maguknak színpadot mint bécsbe és kurvanagy erösítökkel kihangosítással,beleremegjen egész budapest.tudják kivan itt.
  • Beast Machine
    #1729
    hát jó lenne, ha eljönnének a pecsába, jól beszélsz... :)
  • Paulie
    #1728
    pehcsába:/
  • zvaragabor
    #1727
    Nem néztem végig, a felénél mentem aludni. Az anyagot nem tudtam fölvenni, FireFox-ban nem indult el az adás valamiért, így Operában kellett néznem, nem tudom, hogy e miatt volt-e, de ha a legjobb minőségben néztem, akkor időnként megállt a kép és a hang, így minimum minőségen néztem. Új nóta nem volt, iss a setlist:
    Creeping Death
    For Whom The Bell Tolls
    Ride The Lightning
    Harvester Of Sorrow
    The Unforgiven
    ...And Justice For All
    No Remorse
    The Memory Remains
    Fade To Black
    Master Of Puppets
    Whiplash
    Nothing Else Matters
    Sad But True
    One
    Enter Sandman
    - - - - -
    Last Caress
    So What
    Seek and Destroy
  • zvaragabor
    #1726
    Na nézi valaki?
  • zvaragabor
    #1725
    Egyébként Metal Hammer Metallica kérésére újra megjelentette a cikket. Továbbá cikk a Quietus-on, illetve a Kerrang-on.
  • zvaragabor
    #1724
    Szerintem lesz majd videó is. De amúgy ahogy nézem, ez itthon valamikor hajnalban fog játszódni, szombat hajnal 3-kor, vagy 4-kor tán. Hát ha a péntek esti hepajkodás után még ébren leszek, akkor megnézem, illetve felveszem.
  • Paulie
    #1723
    demost ezcsak hang vagy lesz videó is hozzá?
  • zvaragabor
    #1722
    Különben ma is lesz élő webes közvetítés, hivatalos oldalon reklámozzák is. A fórumon azt rebezsgetik, hogy egy új nóta is helyet kap, bár nagyon sokan az ellenkezőjét mondják, hogy a Single megjelenéséig nem lesz. Minden esetre nézzük, akár lesz, akár nem. :D
  • zvaragabor
    #1721
    Van, aki szerint DEEp arcTIC lesz. Ez már nem hangzik olyan rosszul, bár nem tudom mi van olyan heavy-es meg metálos az északi sarkban. :D
  • bertino
    #1720
    ááá sztem esélye 1%...
  • Paulie
    #1719
    ez kész mit veszekednek ezek metallica fórumon :D:D
    "electric" ezmilyen album cím már (csaknehogy télleg ez legyen-.-)
  • zvaragabor
    #1718
    Ha jól emlékszem akkor a hivatalos fórumon írták tám, hogy a lemez megjelenése előtt lesz majd Single is. De nem esküdnék rá, meg ők se mondták 100%-ra.
  • Paulie
    #1717
    mérholmikorhányszor olvastad??
  • zvaragabor
    #1716
    Az is lesz majd ha minden igaz.
  • Paulie
    #1715
    jólvan izgassanak még-.-
    azért jólenne ha kiadnának vmi kislemezt :)
  • zvaragabor
    #1714
    Jaja, egy pár napja el kezdték mutogatni a betűket, aztán egyre többet, fórumon azt találgatják, hogy majd az album neve jön ki belőle amint meglesz az összes betű. Én is erre gondolok.
  • Paulie
    #1713
    mostezmi öszintén?