8853
"...MASTER! MASTER!..."
  • badalac
    #2032
    Nálam a Metallica az alap. Velük szerettem meg a metal zenét. mikor még ötödikes srác voltam, egy távoli unokatesómnál hallottam előszőr a One-t és hihetetlen, de megtetszett' :D Jelzem, addig ilyesmiket hallgattam, mint pl Boyzone, meg társai! :))

    Emlékszem, hamar lerohantam a városunkban lévő, akkoriban egyetlen egy zeneüzletbe, de szomorúan konstatáltam, hogy nincs és nem is árultak soha metallica lemezt. Végül annyit könyörögtem az unokatesómnak, míg elmentünk egy haverjához, akinek volt olyan kazója, amivel lehetett relative jól vetetni, és lemásoltattam egy best of Metallicat.
    Akkoriben 94-et írtunk, tehát ez még a Loados korszak előtt volt.
    A legmenőbb érzés az az volt, hogy egyedüli olyan voltam az osztályba aki ilyen zeét hallgatott. Ahányszor osztálybuli volt, mindig meghallgattattam a velem egykorú kis Spice Girls-csitrikkel olyan oldschool MetallicAkat, mit pl a Kill, vagy a Master, vagy az osztály "kedvencét" a Fekete albumot!:) (művelőggyenek má' ők is egy kissé! )

    Szóval csak annyit akartam mondani ezzeel, hogy engem is sok emlék fűz a zenéjükhez, talán mindegyik albumot, kivéve a St. Angert tudom társítani egy bizonyos szituációhoz, vagy szituácsiókhoz, esetleg személyekhez.

    De hála a pipéknek, nem merül ki a zenei éhségem bennük. Annál sokkal színesebb a világ szerintem ,hogy leragadjunk egy kedvencnél. Én már voltam nagy Emperor-rajongó, sőt még most is meghallgatom őket, mert talán ők az egyedüli olyan norvég black metal együttes, akik igazán fejlődtek albumról albumra.

    Kb. 6 éve kezdtem el hallgatni a progressziv metált és rockot, ami szerintem talán az egyik legszínesebb stílus ami valaha is létezett. Két nagy Kedvenc a Dream Theater(összes sideprojectjükkel) és a Pain of Salvation, de még ott vannak a Porcupin Tree, az Opeth, a Karmachanic, Spock's Beard, és a nem rég megkedvelt ultrabrutál és komplex Meshuggah, akik mellesleg Kirk Hammett bácsinak is nagy kedvencei!:)

    S akkor még nem említettem még zenekarokat más stílusokból, mint pl Dead can Dance, Mitsoura, Mike Oldfield, Besh o Drom(world), vagy experimentális, kortárs zene(zeneszerzők mint pl: Ligeti György, Orbán Gyürgy, Johann Johannson, Roiji Ikeda, Alva Noto, etc),zenekarok (Experimental Dental school, Mr Bungle, Fantomas), vagy modern jazzek, mint pl Contemporary Noise Quintett, Esbjorn Svensson(R.I.P.) Trio, stb.

    és ezek még csak azok, amelyek legelőre eszembe jutottak.

    A lényeg az, hogy legnagyobb részüket mind-mind tudom kötni egy-egy érzéshez.

    A zene a legjobb terápia, és ajánlom mindenkinek, hogy ne legyenek előítélettel más stílusokra, együttesekre, próbálják a zenét meghallani bennük, és nem azt, hogy mi a faszért nincs/van benne tökig torzított gitár, vagy miért van/ vagy nincs esetleg tele az MTV az egyik másik számukkal.

    on:

    Már vagy 20x meghallgattam az új talicska albumot, és meg kell mondjam még mindig nem unalmas, tehát nálam 5ösre vizsgázott! Load/Reloaddal s feketalbummal nem akarom hasonlítani, mert midnegyiken jól megírt számok vannak, és más is a stílusuk.
    A St. Angertől meg mérföldekre van. Tudom, hogy a fentiek alapján nem kéne párhuzomot vonjak akkor ennél sem, de mégis megteszem, mert ott szerintem elszarták, de nagyon. Hosszú, és nagyobb részt unalmas számok vannak azon az albumon. Talán egy kezdő zenekar szintjének megfelelne, de nem egy MetallicA mércéjéhez. Ami azt illeti, ami a legjobban megragadt engem a St. Angerben az a hangzás volt. Megvolt a feelingje, volt egy egyedisége, ellenben a tartalomtól nem ragadtattam el magam.
    Az új album hangzása valóban hasónlít a Justice lemezéhez, de sokkal bikábban szól, mint a justice, hála a modern tehnológiának.
    Szerintem, amivekkel nem veszi fel a versenyt a Death Magnetek, a következők: Master of Puppets, ...And Justice for All, Ride The Lightning.

    Rengeteg csúcspont van a lemezen, ezért nem is emelnék ki egy számot sem.

    Egyetlen negatívum az az, hogy az Unforgiven III-ban a Kirk szólójának a vége fele(6.18 - 6.30) nagyon béna az a nem is tudom milyen szintieffekt, de ezért nem fogok levonni pontszámot, mert a szám maga gyönyörű.

    10/10
  • Met
    #2031
    ilyet én is hallottam régen, hogy mittudomén melyik szám szólója az olyan amit évekkel korábban már a Radics Béla eljátszott, ja, Hetfield arról híres, hogy nálunk gyűjtötte az ötleteket
  • Paulie
    #2030
  • badalac
    #2029
    Híveim, a Suicide and Redemption-ben a levágás utáni Hetfield-szóló az EDDA Hűtlen c. dalának a refrénjének a második feléhez hasónlít. Azt, hogy ez mennyire volt Hetfieldék részéről akaratos, mindenkinek az intelligenciájára bízom!:))
  • Paulie
    #2028
    helyes
  • gercse
    #2027
    logómmal már én is hírdetem az igét :))
  • Paulie
    #2026
    nekem metallica és.....(furcsán hangzik biztos:D) beatles
  • gercse
    #2025
    :) vannak persze, mint például a logómban lévő zenekartól az I miss You, vagy Down című szám...
    mindig előjönnek a régi érzések egy egy pillanatra ha meghallgatom őket, viszont az eddigi zenekarokat amiket hallgattam, nem becsültem annyira, mint a Metallicát, az eddigieket csak azért hallgattam mert tetszettek, de Metallicát hallgatni más, életérzés :D
  • tigeroo
    #2024
    de biztos van olyan zenekar ami egy élményt adott neked, átsegített vmi nehéz dolgon, egy dal amiről eszedbe jut egy ismerős.

    pl. ha szar kedvem volt, zenét halgattam. ha most meghallom azokat a számokat amiket "depis kedvemben" hallgattam, újra előjönnek az emlékek. de már nem fáj. továbbléptem. ezért jó a zene, érzéseket tudsz párosítani vele:)

    (mint a pavlovi reflex,a citrom és a nyálképzés)
  • gercse
    #2023

    jó ötlet, én is begyüjtök majd pár Metallica lemezt, Rhcp-t meg Iron-t nem szoktam hallgatni, de tisztelem őket is, jól zenélnek
  • tigeroo
    #2022
    ha majd pár év múlva elkezdem az egzisztenciámat kiépíteni (ház stb.)
    akkor red hot chili peppers, metallica és iron maiden albumokat fogok gyűjteni :o)
    ez a három együttes jelentette az én serdülőkoromat. egy "falat" mindenképpen megérdemelnek az életemből:)
  • gercse
    #2021
    ha lesz ösztöndíjam akkor majd eldöntöm, mennyit sajnálok rá :D
  • Paulie
    #2020
    már csak egy hét....:) és szeptember 12.
    ki milyen formában veszi meg? én maradok a hagyományos cd-nél,mivel többi is ilyen.
  • leserd
    #2019
    nem gondoltam, hogy az, csak a stílus, ahogy leviszik a hangot a sor végén.
  • Paulie
    #2018
    najó lehet nemaz:D de nagyon hasonlít vmi magyar zenére
  • Paulie
    #2017
    áááá nemtudtam hogy mire hasonlít de tényleg az:D
    látjátok,metallica még a magyarokat is szereti
  • leserd
    #2016
    csak a klippekhez meg rádióhoz neagyisten, hosszúak a számok. bár a st.anger is 7:21.
  • leserd
    #2015
    na ja.
    amikor a Suicide-ban a lágy rész végén, mielőtt a darálás bejön, ott az egyik "sor" végén fel, a következő végén meg leviszik a hangot, az olyan istván a királyos, szörényi-bródys. persze lehet, hogy egy barom vagyok.
  • Paulie
    #2014
    sztem unforgiven 3 lesz az a szám amit mindenki ismerni fog,még azis aki eddig nemszerette metallica-t.
    mutattam pár embernek és mindenki imádta:)
  • leserd
    #2013
    all nightmare long
    refrén "slágergyanús"
  • leserd
    #2012
    vagy fordítva? :)
  • leserd
    #2011
    elképzeltem, ahogy egy nagy arénában a Suicide-ban Hetfield sikál, alatta meg Kirk folytatja a megkezdett lágyabb témát: odabasz!
  • Beast Machine
    #2010
    Cause we hunt you down without mercy
    Hunt you down all nightmare long
    Feel us breathe upon your face
    Feel us shift, every move we trace
    Hunt you down without mercy
    Hunt you down all nightmare long, yeah

    FÁKKJEÁÁÁÁÁÁ
  • leserd
    #2009
    Tendencies
  • leserd
    #2008
    ezt eddig is tudtuk
    kéne tőlük hallgatni valamit
  • forza milan
    #2007
    Suicidal Trendcies?:D
  • Beast Machine
    #2006
    csak nem Robibá?
  • zvaragabor
    #2005
    Nem ismerős valaki ezen?
    És ezen?
    Ezen?
    :D
  • Paulie
    #2004
    házigazdánk holvan amúgy?:P
    szívesen betölteném a helyét ha ez persze öt nemzavarja:)
  • Met
    #2003
  • Paulie
    #2002
    nemveszi meg az albumot és még a 2000-es téket is megszerzi :/
  • Met
    #2001
    *őket földhöz
  • Met
    #2000
    azt hiszem nem vágja őket ha nem veszem meg :)
    TÉK
  • zvaragabor
    #1999
    Hivatalosan 12-ikén jelen meg, franciába csak véletlenül jelent meg ilyenkor, én úgy tudom, vissza is vették a polcról a lemezeket, miután szóltak nekik.
  • bertino
    #1998
    najo, hát metallica-t pénzügyi problémáktól nem kell félteni, az tény. :)
    csak ez így fura volt.
  • Paulie
    #1997
    nemgond azha letöltik,aki nemakarta sohase megvenni azúgyse veszi meg hanem megvárja amíg kikerül netre,és utána ha mondjuk teccik neki lehet megveszi.:)
  • bertino
    #1996
    most akkor a megjelenéssel mi van ?
    franciába megjelent, máshol meg még se híre se hamva ? :|

    mert így megint letölti mindenki, az egy dolog, hogy egy része a rajongóknak pluszba meg is veszi...
  • Paulie
    #1995
  • bertino
    #1994
    szerintem kizárt, de ezt ne ide :)
  • KranaZoli #1993
    GTA IV PC | 2008.11.18-21

    "
    http://forum.sg.hu/listazas.php3?azonosito=BiGaWaReZ&id=1207746740
    GTA IV. Pc-re
    Ha minden igaz Müködik!!
    NEM SAJÁT FELTÖLTÉS!!!
    "

    Szerinted?!
    Még nem volt időm letöltögetni....