8853
"...MASTER! MASTER!..."
  • Paulie
    #3518
    Kirk-re gondoltál szólóknál ugye?:D
    amimeg Lars-t illeti, hát ha folytatta volna justice-féle dobolást 90-es években is, lehet jobban menne neki mostis vagy épp rosszabbul mint most:D
    sztem kezd lassan lustulni Lars vagy már nem az életcélja dobolni vagy nemtom :/
    jobban szeret sztem zenét csinálni már minthogy élőben ugyanazokat dobolni.
    neértsetek félre, szeressük a dán nagyszájút:D
  • gyuri12
    #3517
    Az And Justice for All szinte már progresszív. Ezért hasonlítottam a progresszív-istenekhez.:)
  • Ulvar
    #3516
    Dream Theater nem egy stílus a Metallicával.

    Amúgy, sajnos azt kell hogy mondjam hiába öregszik az ember, azért ugyanúgy kéne nyomni mint anno.

    Thrash metál az én műfajom. Nézzük meg a Slayert, egy időben alakult mint a Metallica, mai napig olyan Thrasht nyomatnak hogy fülem ketté áll.

    Ott vannak a nagyon komoly vetélytársam pl: Megadeth, erről aki ismeri mi volt Mustain és a Metallica közt annak nem kell bemutatnom. Mai napig azon erősködik (tehát 25 év óta) hogy jobb legyen az ő együttese mint a Metallica, és emiatt rengeteget tesz. Tehát nem kéne ennyire tunyulnia a Metallicának, hiába vagyok gyerekkorom óta Metallica Fan, megvan a negatív és a pozitív véleményem is a bandáról. Még több kéne tőlük, ez az igazság.
  • gyuri12
    #3515
    Tényleg hallottam már kiesni a ritmusból("dobolgatok",és a fülem már beállt ezekre a dolgokra). Alig hallható,és van annyi tapasztalata,hogy jól álcázza ezeket.
    És Lars szerintem is felejt,mert a GH:Metallica-ban az egyik videóban ("hogyan készült" videó volt) is elfelejtette az egyik szám elejét...

    Kedvenceim a Hit the Lights(mert olyannyira átadja a "rocker" érzést,hogy ejjha), a Master of Puppets(no vajon miért? azért,mert ugyanaz,mint az első,csak dupla annyi jóval,nagyobb változatossággal,és ORION,a legjobb instrumentális darabjuk,és az egyik kedvencem tőlük)
    A 3. az And Justice for All lenne,de... nagyon egyhangú,és hiába akartak zeneileg nagyot alkotni,azért a Dream Theater után nem üt akkorát. Tudom,hogy előttük jelent meg. Szimplán a progresszivitás mesterei Portnoyék,nem Hetfieldék...
  • zvaragabor
    #3514
    Én komolyan mondom észrevettem egy két számnál, hogy James próbál azon a hangon énekelni, amin 89-92 között tudott, és meg kell mondjam, nagyon jól. Miközben ezeket a számokat hallgattam, azt gondoltam, hogy igen, ha tartotta vagy tudta volna tartani a 89-92 közötti vokált, akkor mostanra bizony ilyen lenne, de nem rossz értelemben. Lars a dupla lábdobot pihenteti időnként, valamint mondják, hogy kiesik a ritmusból, meg pontatlan, de igazából én ezt nem veszem észre, lehet csak azért, mert nem elég edzettek hozzá a füleim, nem játszok semmilyen hangszeren. :) Lars szólóit igen gyakran átalakítja, nem azt játsza, mint ami a lemezen van, de ez már régóta így van. Számomra kicsit olyan érzés, mintha elfelejtené, hogy mit is kell játszani, és improvizál. Ha már mindenki újra leírta favoritját, nosza én is. :) Ride a legjobb számok miatt, Justice a progresszív érzés miatt. Valami rettenetesen sokat fejlődött az előző három albomhoz képest. Valamint ezen tetszik legjobban a gitár hangja. James hangja is már emlékeztet a 89-92-es vokáljára.

    Koncert? 89 Seattle, 91 Moscow.

    Hail Metallica!
  • Paulie
    #3513
    öregedés igen nagy ellenség:D
    de még legalább játszák Master of Puppets-ot és ez nekem már a mennyország.
  • Beast Machine
    #3512
    '92-Mexico City mindenek felett ;)
  • Ulvar
    #3511
    91es Moszkvai...azért...előzenekar többek közt Pantera... :)
  • highlander15
    #3510
    Nekem az 1993-94 előtti koncertek jönnek be igazán,főleg a 89-es Seattle-i banzáj a legjobb,ott volt a legjobb a banda.
  • gyuri12
    #3509
    Ami engem zavarni szokott,hogy nem csak Hetfield lett "gyengébb",hanem már Lars is fárad. Vagy inkább öregszik. Leginkább a Master of Puppets-nél hallatszik a dolog...:(
  • Ulvar
    #3508
    Ez az új album nem a régi Metallica...Még az And Justice 4 Allt se éri el...de a Loadot eléri szintben...Az első 3 album azért volt fenomenális mert fantasztikus nyálamat csorgatom atom headbangezés drámai fokozaton, ugyanis az igazi kezdetleges ősi Thrash metál vonások vannak benne. Imádom :). Mint tudjuk a Metallica a Thrash metál egyik "alapítója, létrehozója, kreálója, felpezsdítője". ( Mötörhead segítséggel, Los Angeles nem hiába az angyalok városa :) ).

  • Paulie
    #3507
    pont a régebbi számokat tudja jól énekelni sztem, egy jó öreg dörmögős metál hangot ad az első 3 album számaihoz élőben. Death Magnetic-ben inkább magas hangokat erőlteti és azok élőben nem mindig jönnek ki már.
    Személy szerint úgy gondolom 2003 óta lett újra igazán heavy az egész koncertezés.
  • highlander15
    #3506
    Az új számokat fenomenálisan tudja énekelni,de a régebbieket már szerintem nem igazán,de ez van sajnos,senki sem tud örökké fiatal maradni...Van egy pár újabb szám,inkább azokat kellene nyomatni a koncerteken,mert azt még el tudja rendesen énekelni,a régebbieket már annyira nem kellene erőltetni.Én úgy vagyok vele hogy szinte minden számukat imádom, minden albumról van kedvencem,számomra a Ride the lightning a csúcs és az And justice for all.A többi album sem kisebb a szememben,mindegyik album jó valamiben.Az Anger sem volt annyira rossz szerintem, a címadó dal tetszik leginkább.A DM-ről pedig csak annyit tudok mondani hogy visszatért a régi, igazi Metallica!
  • Ulvar
    #3505
    Kill'em all, Ride the lightning, Master of puppets. Többiből egy két szám.

    Ezek a legjobb albumaik, főleg az első kettő amíg szegény Cliff élt.

    St. Anger-t leszólta mindenki, mert nem pop témás, kértek sok solot Kirktől megkapták Death Magneticbe, de az ének már amit James kiad nem olyan mint régen...



    Kedvenc...

    valamint...



    tetoválásom.

    Hát ennyi. Üdv.
  • gyuri12
    #3504
    Szia.:D
  • Paulie
    #3503
    melyik album a kedvenc vagy szám?
    ja amúgy üdvözlünk
  • Junior0902
    #3502
    Az egyik kedven együtesem és én nagyon szeretem a számjaikat.
  • Paulie
    #3501
    vagy gitártechnikusnak
  • bertino
    #3500
    el kéne menni koncertes operatőrnek.

  • gyuri12
    #3499
    One,sok-sok évvel ezelőtt.
  • forza milan
    #3498
    Na nekem ez olyan amivel senki más nincs így,vagyis sokan nem az tuti:D:DSweet amber:Daztán alakult ki szép lassan évek alatt a Metalicska fanság:D
  • Beast Machine
    #3497
    Még alsó tagozatos koromban, a Creeping Death-et.
  • highlander15
    #3496
    For whom the bell tolls 3 éve.
  • CUCLI
    #3495
    sad but true (asszem). sok-sok éve...
  • FrantiC8910
    #3494
    hááát pasz....!
  • LPKENJI
    #3493
    Nekem a Nothing else Matters volt az első úgy másfél két éve...
  • zvaragabor
    #3492
    One. Régen már leírtam egyszer. vagy 10-12 évvel ezelőtt kanadai rokon itthon volt, megy a tv-ben a One, mutatja hogy nézd Gabikám hogy rázza a haját és ő is rázta. :)
  • bertino
    #3491
    éhes vagyok

    jo kérdés amugy, sajna haláltutira nem tudnám megmondani.
  • Paulie
    #3490
    Master of Puppets, bátyám mutatta. legalábbis erre emlékszem,ezvolt '99-ben hajóltudom.
  • zvaragabor
    #3489
    Tehát 92 San Diego.
  • bertino
    #3488
    thx.
  • zvaragabor
    #3487
    http://www.youtube.com/watch?v=yTWRsBj2OX0
  • zvaragabor
    #3486
    M'talicaaa!
  • bertino
    #3485
    jauvanakkor
  • bertino
    #3484
    valaki mondja meg, hogy az Unforgiven-t melyik koncerten adták elő a legjobban, mert most nagyon elkezdtem vadászni rá. (ha van esetleg róla .wav vagy .mp3 vagy .flac fel is tölthetné valahova, ha nem nagy kérés...)

    thx !
  • bertino
    #3483
    :)
  • Paulie
    #3482
    és neked több esélyed van koncertre menni-.-
  • gyuri12
    #3481
    Ott elvileg olcsóak a lemezek.:D
  • bertino
    #3480
  • gyuri12
    #3479
    Hol laksz Te?:O