8853
"...MASTER! MASTER!..."
  • Balo
    #344
    http://www.shoutcast.com/sbin/shoutcast-playlist.pls?rn=103538&file=filename.pls

    Winamp megnyit -> CTRL + L -> Beillesztés
  • Match
    #346
    nincs, de a számok nagyrészét ő írta
  • Lateralus
    #347
    Nem nyert semmit a csapat, az MTV Europe M.A-on.
    A Coldplay nevű förmedvény lett a legjobb zenekar, a rock kategóriát meg a The White Stripes (?) nyerte.
  • Match
    #348
    ezzan, metallicáéék elbaszták, a népet etetik vele, a hozzáértők meg legyintenek feléjük :)
  • Lateralus
    #349
    Az olyan hozzáértők, mint te ? :)))))
  • Lateralus
    #350
    Mondjuk az MTV sosem zenei szempontok alapján mérlegel. MTV Awardsot megnyerni annyit jelent "Tinisztárok vagyunk". Na meg, Money talks...
    Mondjuk a múltkori borzalmas Metallicás MTV Icon után volt rá esély, hogy elhódítják az idei tinikedvenc státuszt, de aztán mégsem.
  • Lateralus
    #353
    Azér ne sértődj meg !
    Ott a szmájli...poénból kérdeztem. Te bíráltad élesen a lemez hangzást, most meg írtad, hogy a hozzáértők legyintenek rá. Ezek szerint, mivel te legyintesz rá = hozzáértő vagy ? :)))
    Nekem sem tetszik...akkor én is hozzáértő vagyok ?

    Régebben tényleg gitároztam, de már csak gitározgatok, otthon.
  • Match
    #354
    érdekes, délelőtt írtam választ, de most nem látom itt...midnegy nem írom már le megint :)
  • DracoleWayda
    #355
    csak egy vélemény:
    Szerintem régen a Metallica nagyon jó zenét játszott, jó technikás, fasza zenét. Black album nagyon jóra sikeredett, de ez az új album, ez valami förtelmes szerintem... idétlen punk zene lett :( komolyan igénytelen a hangzása :(( demmi érzés nincs benne... ez már csak pop zene :((( nagyot csalódtam bennük sajnos.
  • Lez Lee
    #356
    Hi!

    Match: igaz, nem James játszotta a basszust, hanem Jason!
    Burtonről meg annyit, hogy csak a "To Live Is To Die" című dalt szerezte, a többit Hetfield. Az album dalszövegeinek a végén megtalálod!

    Az MTV Awardról meg annyit, hogy a jelölés is egy rang. Persze nem mindig az nyer, aki megérdemli, néha előfordul "politikai döntés" is. De isten igazából nem ezek a díjak a mérvadók, hanem a lemezeladás. A srácok már min. 60 millió eladott lemez fölött járnak!!!! Csak a "Black" album 12-szeres platina lemez (USA-ban 1 millió db-ot jelent) lett 2001-ben! És akkor még a többi sikeres lemezről még nem is beszéltünk....

    Azoknak pedig, akik fikázzák a srácokat, azt tudom mondani, hogy:
    1) Nagyon könnyű lehordani adott dolgot (nem tetszik, nem értik meg, vagy nem is akarják, stb.)!
    2) Amikor a kezembe vettem az albumot és benyomtam a centerbe, én is elszörnyülködtem (mi a jó büdös .... ez)!
    3) Aztán egyre többször hallgattam meg, a szövegeket próbáltam értelmezni, a mondanivalójának megfelelő zenei hangzás pedig egész jó lett!
    4) Ismerni kell a hátteret, milyen események voltak hatással az életükre, és mindjárt letisztul a kép!
    5) Alább már írkáltam ilyenekről, ha érdekel olvasd el frissítésként, aztán hallgasd meg még 10-szer és utána mondj véleményt!
    6) Én, mint "egyszerű polgár", a zeneszerzéshez nem igazán értek, azt hiszem nincs jogom bárki szellemi alkotását fikázni, maximum azt kinyilvánítani, hogy tetszik vagy nem és PONT.

    Mára ennyi elég lesz az okfejtésből!
  • DracoleWayda
    #357
    én nem fikáztam, csak véleményt mondtam. szerintem egy rakás szar az új album... ha neked tetszik, hallgasd nyugodtan, engem nem zavar
  • Match
    #358
    Én úgy gondolom hoyg az elkeseredt rajongók próbálnak valamit kihozni, hoyg miért szeressék az új albumot
    Lez Lee: Jason játszotta fel a saint angert???? ÉÉÉÉrdekes!
    Jajj hogy cliff csak a lifve is to die írta...ez hülyeség...leül hetfield és megír mindent? A szólókat kirk írja mégsem írják oda mindenhez a nevét. Cliff hatása erőteljesen érezhető az AJFA-on, viszont nagyon érezni az elvesztését is. Hasonlítsd össze a black albumot és jsutice-t.... De ezt most ne annyira kötötten fogd már fel ahoyg írom....az hoyg ott van hoyg hetfield&ulrich az nem azt jelenti hogy leültek és megírtak egy számot. Azt a zenekar írta...Hetfield azt mondja hoyg ez a riff így lenne jó, ebbe beleszól kirk hoyg ennyit változtassunk, akor jason aszongya hoyg joh akkor a basszus meg leygen inkább így stb stb...
    Nah hogy a zeneszerzéshez nem értesz az ok, ahoz én se nagyon. De a saint anger akkora AMATŐR munka hogy komolyan a legkezdőbb punkzenekar jobbakat ír a kukázott cuccokkal.
    Ismétlem: A-M-A-T-Ő-R!
    Annyival foglalnám össze, hoyg Ez Pénz!
  • DracoleWayda
    #359
    egyetértek...
  • Match
    #360
    Végre valaki :)
  • Lez Lee
    #361
    Üdv!

    Végre megint élénkebb lett a fórum. Ütköznek a vélemények, nagyon helyes.

    Match: a Jason-James párost néha össze szoktam keverni és nem azt a nevet írom, akire gondolok. Ez történt a nov. 5-ei hozzászolásomkor is, ezzel lezártnak tekintem ezt a témát!

    Talán igazad lehet abban, hogy "az elkeseredt rajongók próbálnak valamit kihozni, hoyg miért szeressék az új albumot"!?!? Próbálok objektív maradni - már amennyire egy rajongó azt tud lenni - és "kívülről", függetlenként értékelni a dolgokat. Párszor már megfordult a fejemben, nem vagyok-e néha "elvakult" rajongó!???

    A beharangozó infok alapján (ha jól emlékszem, kb egy éve már potyogtattak morzsákat a hangzásról, stb.) én sem erre számítottam, ahogy már korábban írtam (az első hallgatás totál ledöbbentett). Ugye olyan hírek jöttek, hogy hasonlítani fog a "garázs-hangzáshoz", stb. és én is az első 4 albumhoz hasonló anyagra számítottam. Ehhez képest az állam is leesett....

    A csapat munkáit (lemezek) tökéletesen le lehet írni egy Gauss-görbével. A 90-es évek eleje volt a csúcs (Black album és a World Tour). Utána meg "punnyadás" a Load-okkal. A Garage is "csak" átiratok összessége, semmi új. Az S&M viszont nagyon jól szólt. Nekem nagyon bejött a komolyzenei háttér. Majd idén a Szent Düh. Az albumon lévő kéz, tényleg "belecsapott" a lecsóba és meglehetősen megosztott mindenkit (rajongókat, kritikusokat - bár ők egy külön barom banda -, laikusokat, stb.).

    A zeneszerzés menetét nem ismerem ilyen mélyen, persze a jó ötleteket megvalósítják, de a fő irányvonalat a Hetfield-Ulrich páros viszi.


    Egyetérteni biztos nem fogunk a st.anger-en, de sok másban igazat adok neked. Jó volt ez a kis "párbeszéd"!


    Végül pedig, mivel szólás- és véleménynyílvánítási szabadság van, azt írunk, amit akarunk, és amit gondolunk.

    Majd még jövök....
  • Match
    #362
    Örülök hoyg ebben az "elkeseredett rajongók" témában valamely4est egyertértünk...arra számítottam hoyg lehurrogás lesz az ereménye.
    Amúgy szerintem a master a metalllica csúcsa, nem a black :) De ez egyéni vélemény :)
    Szerintem itt még nem említettem hogy mekkor szar az anger boritója! Az ég világon SEMMI ÉRTELME! jóóó, ebben is lehet keresni (elkeseredetten) valamit, de igazából nincs! Nézz a masterre: Olyan apró is részletek vannak rajta ami igazán elemezhetővé teszi! (pl szembetűnő hoyg minden keresztből egy fonál megy az égbe a 2 kézhez, de az egyik síron lévő katonasisakot nem vettem észre (disposible heroes).
  • DracoleWayda
    #363
    az albumborítóról csak annyit, hogy igen nagy a hasonlóság sepultura egyik albumborítójával :))) a színek is totál azok... szal még ez is amatőr munka :(((
  • Match
    #364


    Azért különbözik, csak az ötlet ugyan az :))) (talán rosszul sikerült másolat? :))
  • DracoleWayda
    #365
    amikor megláttam a borítót, azt hittem, h vmi sepultura plakát :)
  • Lez Lee
    #366
    Üdvözlet a "vitapartnereknek"!

    Úgy gondolom az album borítójának általában szokott lenni valami "mondanivalója". Vagy sokkolni (megbotránkoztatni) akar, vagy összefüggés van a dalok szövegével, vagy .....!

    Valóban ez a csuklón keresztbe kötött köteles kéz, amint lefelé csap...
    Csak megideologizálni tudom a St.Anger kezét: ""Visszatértünk, újra "támadunk", ilyen az új stílusunk, akár tetszik, akár nem, ezek vagyunk"" és talán előre látták, hogy a közönséget megosztják vele (a dalokról nem is beszélve). <bár ez a mentalitás nem lepne meg, ugyanis tényleg ilyenek = öntörvényűek>

    Match: van "némi" önkritikám és meghallgatom mások véleményét és ha igazuk van, vagy olyat mondanak, ami más megvilágításba helyez bizonyos dolgokat, azon elgondolkodom és vagy módosítok vagy nem. Jelenleg még "függő" a dolog...

    A Gauss-görbés elemzésbe belegondoltam a csapat "népszerűségét", világon való (el)ismertségét is. Úgy vélem 86-ban - a Master idején - ez nem biztos, hogy elmondható volt!? Egyébként én is nagyon kedvelem az albumot, de a dallamosabb számok inkább közelebb állnak hozzám (lásd: Black). Időnként azonban bedugom a pörgős dalaikból válogatott cd-t és egy kis "hangerő-tuning"-ot követően "elűzöm a szomszédokat"!

    Most, hogy szó esett a Master borítójáról, vettem a nagyítót és alaposabban szemügyre vettem. Valóban a bal oldalon - abszolút kiesik a látómezőből - van a katonasisak, de a legelső (középen lévő) kereszten viszont ott lóg a dögcédulája is!!! Azt már észrevetted? És valóban, erről a borítóról is lehet elmélkedni. Nekem úgy tűnik, mintha búzamezőn lennének a keresztek, a két "isteni kéz", akik a hidegháborús időszakot figyelembe véve lehet az USA és a CCCP, olyan ártatlan emberek (ezért lehet a kereszt fehér színű) haláláért felelősek, akiknek talán nem is kellett volna meghalniuk. A (búza)mező pedig: "porból lettünk, porrá leszünk".... A keresztek fölötti alkonyat (naplemente) szimbolizálhatja ennek a háborúnak a végét (feltéve, ha jó nyomon járok)!

    Ez pont olyan elemzés, mint hogy neked a Master jobban tetszik, mint a Black. Az én laikus "elemzésem" persze lehet, hogy teljesen mellélőtt, de az is lehet, hogy totál bele trafált!?!?!?!?!?!?!? Ha gondolod itt a lehetőség, hogy kifejtsd a véleményedet és prezentáld a gondolataidat a borítóról!? Lecsapod a labdát????

    Ismét sikerült "telepiszkítanom" a fél képernyőt!
  • SecMan
    #367
    Én az albumborítókat nem igazán elemeztem és nézegettem, de amikor először megláttam a St.Anger borítóját(egy reklámon egy hipermarket előtt...) akkor egyből megfogalmazódott bennem hogy mennyire semmitmondó.
    Albumborítókhoz annyit szólnék hozzá hogy:
    Kill'em All: "zenénkkel mindenkit agyonzúzúnk, olyan kemények vagyunk"
    Ride the Lightning: "aki az elsőt túlélte azt a második sokkolni fogja"
    AJFA: no comment, szerintem igényes, bár ezt hallgatom a legkevesebbet, bár a One az alap:).
    Black: darkos hangulat, pont mint amilyen az albumon lévő számok(legalábbis nem vidám :))
    Loadok borítói nekem bejönnek, S&M borítója is passzol az albumhoz, bár hogy James feje nincs rajta, hmm, ez talán azt sugallja hogy nem egy-ember-központú az együttes(?)

    Bocs, hogy húztam az időt, bye!
    St.Anger:
  • SecMan
    #368
    hupsz, lemaradt!
    St.Anger: borítója semmitmondó, már-már tipikus.
  • SecMan
    #370
    A master tényleg kimaradt, de csak azért mert azt ti jól kielemzetétek :))
  • Match
    #371
    St. Anger

    Puppets
    Compare this!
  • Match
    #372
    sorry, kicsit nagy :)
  • SecMan
    #373
    Van némi különbség :)) Csak nálam hibás a master alja?
  • Match
    #374
    Nme, másnál is.
  • Match
    #375
    most nézem...minden kereszthez 2 kötél megy :)
  • SecMan
    #376
    Jaja, mert minden keresztből megy a két kézhez 1-1 kötél. Eléggé kidolgozott :)
  • Match
    #377
    Ezzel szemben a saint anger valami 4 éves kislány műve lehet.
    Na most rájöttem hogy a saint anger (a szám) meg a frantik egész jó. Mármint a szám az szar ahoyg van, de a riffek benne! A franticből is össze lehetne fobni egy 2 perces iszonyatzúzós számot, ehelyett a studió gyönygyszemei csináltak velőle egy 7 perces förmedvényt. A saint angerből lhet akár 4 perces ó számot is csinálni :)
  • SecMan
    #378
    Nekem a Saint Anger albumról csak a Franatic jön be, úgyahogy... De amikor először meghallottam a St.Anger-t akkor csak néztem hogy miez...
  • DracoleWayda
    #379
    csinálunk belőle grindcore számot :)))) mondjuk Napalm Death feldolgozhatná :)))) az egész albumot, mondjuk 10 percben :D
  • pilsner
    #380
    Hát,elvileg a metallica azt nyilatkozta az album megjelenése előtt,hogy visszatérnek a gyökerekhez.namost a st.anger szerintem nem visszalépés,hanem elsilányulás.meg eldivatosodás.hol vannak a szólók?asszem (részben!)igaza volt kerry kingnek,amikor a stangerrűl nyilatkozott a hammerben.az egész egy nagy dühös zúzás
  • pilsner
    #381
    De azért akkor is isten a Metallica
  • mainruler
    #382
    Eldivatosodás? Mondanál még legalább egy bandát, aki olyan albumot csinál/csinált, ami akár a laghalványabban is emlékeztet a St. Anger hangzására? Jó keresést... ;))
    Érdekesek vagytok ti hardcore metallica rajongók...talán a leghithűbbek közé tartoztok, már ami a régi dolgokat illeti, ugyanakkor bármikor készek vagytok szarrá gyalázni őket, ha az új albumok kerülnek szóba. Aztán meg hozzáteszitek, hogy azért akkor is a Metallica az isten...nem kevés ambivalenciát érzek itt... :))
    Volt egyszer egy ismerősöm -osztálytárs-, aki képes volt azért kivonulni a buliról, mert nem rakták be a Puppet-et, de ugyanakkor izzó gyűlölettel viseltetett a load/reload (sőt, ha jól emlékszem, már a Black-et is egyfajta elfajulásnak tartotta) vonal iránt, a St. Anger-t meg el tudom képzelni, bár azóta nem beszéltem vele. :))
    Csak azt szeretném megtudni -félreértés ne essék, senkinek sem akartam a képébe mászni ezzel-, hogy miért e kettősség?
    Mert ugye a "hagyományos" rajongó -legalábbis, míg kedvenc együttese nem kezd el rappelni vagy tánczenét írni, tehát megmarad a metal keretein belül-, általában végig kitart a banda mellett, és legfeljebb annyit mond, hogy "hát igan, ez most nem lett valami jó, majd a köv. jobb lesz, de ebben is vannak értékelhető dolgok, csak esetleg az összkép nem az igazi".
  • Don Vito
    #383
    Szívemből szóltál Mainruler, meg aztán néha nem árt az sem ha az ember a zene mellett a szövegekre is figyel.
  • Don Vito
    #384
    Srácok most olvastam a szomorú hírt, mely szerint 55 éves korában szívroham következtében elhunyt Michael Kamen, aki több Oscarra jelölt filmzenéje (Halálos fegyver 1-4, Indiana Jones stb.) mellett 2001-ben nagyzenekarra átírta a Metallica számokat az S&M keretében, és már 1990-ben a Nothing else matters-en is dolgozott. R.I.P.
  • SecMan
    #385
    Faszom hogy egy sírós "szmájli" sincsen :(((((
    RIP Kamen! Nagy volt az S&M és nem csak az!

    mainruler: igazad van. ide most szmájli kerülne ha nem lenne ez a szomorú hír utána...
  • mainruler
    #386
    Nekem mondod? Hát persze! :)
    FF-éket is azért szerettem meg többek közt, mert a mondanivaló legalább egyenértékű a zenével, s a hangszeres durvulás mintegy eszköze a koncepciónak és nem fordítva!

    Egyébként olvastam szegény Kamen-ről...R.I.P. :(
  • Match
    #387
    Mainruller: aKKOR én is ide tartozok mert én is imádom a metallicát (már nem istenítem őket). A véleményem kicsit radkálisabb:
    Az anger szar, de hátha csinálnak valami albumnak nevezhetőt is legközelebb.
    Hogy van benne valami jó....van, csak kevés, és soxor ismételve...ha megnézzük a számokat akkor tiszta tuc tuc zene a felépítése...van egy jó riffünk, akkor abból kijön egy 8 perces szám.....És akko megszólal valaki lelkiismeretes: de hát van még 6 jó riffünk, mekkora király számot lehetne belőle csinálni...
    És akkor megszólal egy "Zöld" figura: NEM! Csináljunk belől 6 darab 8 perces számot! Felvesszük egy hét alatt aztán mehet is a boltokba...

    MásiK:
    Michael Kamen meghalt???? El sem tudom hinni!!! Szinte tegnap ovlt az s&m amit láthatól ag végigzúzott, a dokumentumfilmet pedig halálra poénkodta...
    Sajnos csk az S&M által ismertem meg, de azóta halgattam pár munkáját....számomra az egyik legnagyobb műbészek közé tartozik!
    Rest in Peace!