339
Haegemonia demo ma 16:00 !!!
  • gibson9
    #219
    Köszönöm a segítséget!

    Súgóba beleolvasgattam, de úgy első nekifutásra nem sokat segített :$ majd nekifekszem alaposabban. A játékot az EVM kiadásban vettem meg, szóval kézikönyvem nincs, de ami a cd-n van azt szorgalmasan olvasgatom :D

    Csak még annyit szeretnék kérdezzni, hogy ellenséges bolygót ellehet foglalni? Vagy hogy lehet legyőzni az ellenfelet? Ez most biztos nagyon hülye kérdés.. De az ellenségnek elkezdtem lőni a bolygólyát és már ki is írta sokszor, hogy populáció -"X" (mikor mennyi). Percekig csak lőttem, de semmi. Mindegyik bolygójával megcsináltam ezt, de addigra már a másik elkezdett megint egységeket gyártani.
  • takysoft
    #218
    RTFM

    A kutatási ablakon van 1 gomb, amivel megkezdheted a kutatást. kicsit nehéz rájönni, melyik az, de megtalálod:D
  • lang14
    #217
    1. Katonai bázisok kihelyezett védelemként szolgálnak, bárhová talapíthated őket, pl bolygó vagy féregjárat mellé, így aki arra jár lőtávolságon belül automatikusan tüzet nyit...

    2. Kutatási pontokat kapsz és költhetsz el a játék során, automatikusan semmit nem kutat ki.. proton, qvantum, ion technológiák különböző hajókhaz vezetnek (adott típusú vadászhoz, korvethez stb, az ion csak a lövedék típusa - mellesleg szerintem felesleges mindbe belekezdeni 1 max 2 bőven elég).. a többi kutatást pedig leiírja mi mira való.. ha rámész akkor megjelenik azt hiszem fenn hogy az adott dolog kikutatása mihez járul hozzá.. remélem segítettem (amúgy meg súgó :)
  • gibson9
    #216
    helló! nemrégiben felraktam megint a játékot, de sajnos számomra még mindig vannak nehézségek :S
    most 2 kérdést szeretnék feltenni

    1. a katonai bázisok mire valók a játékban? mit lehet velük kezdeni?

    2. vannak ezek a kutatások.. na ha én most belelépek, akkor vannak különböző opciók (pl. ion, proton, stb.) és ott vannak ilyen kutatások. Valamelyiknél ott van, hogy kutatás vagy, hogy kész. Itt lehet valamit csinálni? Vagy a fejlesztés magától megy? Pl amikor kihelyezek egy roncs begyűjtő hajót, akkor kiírja, hogy roncs begyűjtű hajód 60-80 (stb.) ponttal járult hozzá a fejlesztéshez (vagy kutatáshoz.. nemtom pontosan így hirtelen) na ezek a pontok is mik? tudok velük kezdeni
    valamit vagy automatikusan elkezd fejleszteni valamit?

    Előrre is köszönöm a segítséget! Remélem átlátható a szövegem :D
  • Randal
    #215
    Az eredetit passz. Én azt magától Gáspár Andrástól kaptam postán:P
    Sajna a ragasztása nem jó, mert első olvasáskor kezd szétválni, de maga a sztori szórakoztató, csak rövid:(

    Maga a játék is nagyszerű, erre nem lehet mit mondani. Profik készítették na, profi módon:)
  • lang14
    #214
    Az előtörténet amit kalapos mondott Haegemonia - Kirajzás.. ha minden igaz, de a DR oldalán van egy Kutchera átirat nevű könyv "a Kirajzás c. kötet eredeti koncepciója alapján"
  • SaGa Jr
    #213
    Honnan?
  • takysoft
    #212
    te miről beszélsz?
  • lang14
    #211
    kutchera átirat megvan az eredeti Kirajzást nem találom..
  • lang14
    #210
    Hello. nem nagyon találom, hol lehetne letölteni?
  • kalapos
    #209
    A solon hoz van egy könyv előtörténet amit ingyenesen le lehet tölteni.
  • takysoft
    #208
    Hopp. a Solon semilyen.... nincs története... ássa el magát:D
    Pedig jól fejeződött be az alapjáték:D
  • takysoft
    #207
    most nézem:D
    ez a patch:D ezt nem kell letölteni, ez a starfield.mat van a Solon Hagyatékban Byte-re ugyanaz:D
  • takysoft
    #206
    Ha megvettem a Gold kiadást. 890Ft volt a kiegészítővel együtt. jó vétel volt.
    Pár Vistás tapasztalat annak, akit érdekel:
    -Bár a Solon-nak nincs efféle gondja, maga az alapjáték csak akkor települ vistára, ha a setup-ot WinXP SP2 kompatibilis módban indítjuk. Ilyenkor nincs gondja (én később magát a játékot is így futtattam, bár nem biztos, hogy ez szükséges).
    -Aki nem tette, lehetőleg frissítse legújabbra. A gold verzió 1.10-es de az 1.09-es patch tölthető a weblapjukról is.

    Hibák, megoldások:
    -A játékban bármilyen "ü" betű után a következő 2 betű nem jelenik meg a szövegekben. Megoldás: szard le, ettől még játszható:D
    -Bizonyos objektumok átlátszóvá válnak néhanapján. Megoldás: hmm... eddig nem tudtam róla, de alant nézem a belinkelt patchet... érdekes, a gyárilag 1.10-es játékban nem ez a shader file van. érdemes kipróbálni, de amúgy nem nagyon zavaró.... aki kicsit játszott már a játékkal, nagyon jól tudja, vagy a 3D-s térképet vajmi keveset bámuljuk játék közben... állandóan a taktikai térképen vagyunk... az a pár anim meg:D
    -Vista oldalsávot kapcsold ki a játék alatt... bezavar.
    -Sound System errorral néha kiakad a játék. Megoldás: Ne kattints az errorra. Ha kidobott a windowsba, simán kattints vissza a játékba. Tudsz játszani úgy is, csak a hang kicsit fura. Arra mindenesetre jó, hogy elmentsd a játékot, kilépj, és újraindítsd. Bizonyos pályákon többször is előjöhet ez a hiba, de nem túl jellemző azért. Olyan "rendes lefagyás" nekem csak egyszer volt egész végigjátszás alatt..

    -Játék bugok... vannak... 2 kedvencem: meg kell ölni az ellenséget, de az olyan helyre kószált el ahova mi nem tudunk eljutni. Pl olyan féreglyuk, amibe nem tudunk belelépni. Kivédeni: reload, majd jobban odafigyel:D
    Másik: a pálya végén kiválasztasz X hőst(meg járművet), akik elkísérnek a köv pályára. Node.. ha nincs lég hősöd, akkor nem tudod elkezdeni a pályát:D kivédés: áltlában fogadd el a hősök jelentkezését.

    Tippek:
    Itt vagy egy végigjátszás. Magyar is van, de csak a földi oldalhoz.(nem hinném, hogy nagy különbség lenne)

    -SOHA ne becsüld alá a kémeket. Katonai info szerzés + bázisok szabotálása királyság. Meg találmánylopás is rulez:D főleg a végén, mikor már csak úgy lehet új techet szerezni.

    Cheat: (ejnye bejnye, de azért nem árt:D)
    Cheat Engine-t töltsd le, és játék közben indítsd el. (a játék igen jól bírja az Alt+Tab-ot, nem akad ki nyugi:D)
    Megnyitod a Cheat Engine-t, betöltöd a játékot (HGM.exe)
    (Aki nem ismeri a cheat engine működését, az talál egy tutorialt is első indításkor, annak első 2-3 lépését megcsinálva bőven tudod használni a progit)

    A játék adatait Float típusban kell keresni, Roundedben(extreme-ben szoktam, talán a másik is jó, de ne truncated legyen)

    Rákeresel a megadott számra, és mikor megváltozott, újra kákeresel. Ezután módosítod, amire akarod.
    Ez lehet pénz, kutatási pont, adott bolygó lélekszáma, morálja, stb...
    (bár ez a négy általában elég:D)


    1 Apróság... a játékkal nehéz játszani. Nem nagyon, de azért nem karikacsapás. A beépített tutorial és Súgó(F1) egy tapasztaltabb játékosnak elégséges lehet, bár nem mindig minden egyértelmű:D (a tutorial bőven nem "így kell menni, és így kell kijelölni" alapú:D)

    Ellenben: igen méretes kis kézikönyvet mellékeltek a játékhoz. Ebben sok érdekes háttérinfó is van a karakterekről, ami a játékban ki sem derül.
    EVM-es kiadásban a CD-n doc fileokban találod meg a kézikönyvet. aki valamit nem ért, ott tessék először olvasgatni.

    Nemsokára nekikezdek a Solon-nak is, remélem az is lesz ilyen jó:D

    Bármilyen kérdésre válaszolok szívesen.
  • blackcalibra
    #205
    Jaja. :)
    Én is ezt tudtam. Csak mondom hátha valakinek kell egy kis segítség, nekem is jó lett vele.
  • kalapos
    #204
    Nem ati kártya hibája nekem is volt gondom vele de EZT és ment vele.Az oldalon az van kiírva hogy ez a 1.10 es patch de valójában csak 1 file-t töltesz le.A file-t be kell másolni a shader mappába az eredetit fellírva és jó lesz.
  • blackcalibra
    #203
    Van ég valaki aki szivesen játszana ezzel a játékkal, de gondja van az "átlátszó" bázisokkal, hajókkal az ati kártyák miatt?
    Nekem eredeti van gyárilag 1.10-es verziószámmal, nekem is rossz volt de van megoldás. Valaki esetleg?
  • EvilRicky
    #202
    Hella!

    Valaki nem tudja honnan lehetne letölteni mapokat multihoz?
    A választ előre is köszönném!

    Üdv.
  • r4pt0r
    #201
    Rájöttem, ha nem teszem fel az 1.09es patchet akkor jó lesz mind a fejleszés, mind a magyar nyelv. Sajnos nem adtak ki külön hun patchet, a sima 1.9 meg tönkreteszi. :D
  • Hixer
    #200
    nekem volt.. ezt úgy tudod, orvosolni ha a játék felbontását állítod... asszem 800x600-asba minden kifér!

    #199 - megfogtál, mindenesetre mivel az 1.6-os patch a honlapon 14.2 MB az 1.9 meg 9.2, szerintem 1.6-tól kezdve rakd fel mindet... nem hinném, hogy 9.2 megbájtba betömörítették az 1.6-os és az azután jövő 3patchet is...
  • grebber
    #199
    Most szeretném kiprobálni ezt a gamet!
    Kérdésem hogy patcheket sorban fel kell rakni vagy az 1.09be benne van az össze többi tartalma?
  • r4pt0r
    #198
    Másnak volt olyan gondja hogy sok fejlesztése van már (kémkedéssel) és nem fért ki a kérpernyőre? És nem tudok görgetni meg semmi.
  • sosi81
    #197
    Hello!
    Az atipatchet hová kell feltelepíteni? Mert én a játék főkönyvtárába tettem ezt meg és sajnos az egységek még igy se láthatóak! Valakinek van ötlete?
  • kalapos
    #196
    Kösz sikerült kolonizálni.
  • Hixer
    #195
    olyan bolygót válaszottál amit lehet kolonizálni? mert sok bolygót nem lehet kolonizálni, mert túl "ramaty" állapotban vannak, pl. azt hiszem a legelején az alfa-rendszerben csak az alfa egyes kolonizálható keress olyan bolygót amit képes vagy kolonizálni. találmányokkal később fejlesztheted, hogy milyen ramaty bolygókat tudsz mégis megszerezni, pl. "Kolonizáció Kariak-módra"
  • akyyy
    #194
    asszem a bolygóra kell klikkelni job gombbal, hosszan. de nem vok benne biztos, ha nem megy akkor f1-be olvasd el a súgóját hátha ott le van írva:)
  • kalapos
    #193
    Walaki tud segíteni? A föld 2. epizod 1 küldetés énél tartok ahol a három féregjárat közül kell választani.Átmegyek az egyiken és kolonizálni kellene bolygót de sehogy sem megy.Ha ráklikkelek a gyaarmatosító hajóra és a kurzort a bolygó fölé viszem semmit nem lehet csinálni csak a halyót odavinni.A kurzor nem alakul át gömbbé.A feladat hogy kolonizáni kellene bolygót.
  • Kori2007
    #192
    azt megtenné valaki nekem hogy leirja nekem hogy hogyan működik ez a Haegemonia többjátékos módban? hogy mit hogyan kell csinálni hogy tudjak játszani? KÉrem
  • laca103
    #191
    GYerekek elmúlt a Z-buffer hibám! Tudok játszani Neten is CSak gyertek már fel Game spyra! vagy küldjetek egy privit hogy fel tudjalak msnre venni titeket!
  • laca103
    #190
    AN figyekjetek
    írjátok már meg h mikor akartok játyszani mert mát én is tudok
  • Valesar
    #189
    de neten gondoltam multiban(igaz nem tettem hozzá)
  • akyyy
    #188
    abban nincsennek küldik, én meg csak azt szeressem:)
  • Valesar
    #187
    vki próbálta már amúgy a solon hagyatékát is?
  • Valesar
    #186
    de nem eredetink van
    ja és ha akarsz jácccani(és ezek szerint tod h kell)akkkor vegyél fel engem és Norexet
    köszke
  • Fugitive
    #185
    Lehet, ezerszer nyomtam már multiban.
  • Valesar
    #184
    Nemt tudja vki,h lehet neten multizni???
    Próbáltuk,de mindig azt írta ki,h érvénytelen Cd kulcs:(((
    Hamachin sem megy
  • Norex
    #183
    Helló...Szeretnék játszani egy Haegemoniát Onlinon!Vagy is hogy többen nyomjuk....MSN:[email protected]
    www.haegemonia.extra.hu-le lehet tölteni inenn!!!Ha lesz valakinek kedve itt leszek ma :81.182.165.88
    Csatlakozatok
  • norbivuk
    #182
    hi

    pályákat honnan tudok letölteni?

    ha multiban játszok, akkor ahogy haladok a kutatásokkal úgy nő a tech szintem is?

    mert ha 1. tech szinten vagyok akkor kevés a hős, ha meg 4. akkor nincs mit kutatni...
  • lang14
    #181
    ha gyarmatosítani tudsz akkor a kurzorod egy kis gömbbé alakul át.. de ahol vagy ott mi is a feladat? mert nem mindig tudsz gyarmatosítani..
  • Chellenger
    #180
    Szal nem tom h lehet vki help! Please