5774
Opera
  • [HUN]FaTaL
    #5574
    Mint látod nekem is link van az aláírásomban, szóval be.
  • Airbus A380
    #5573
    Ez szebb :P



    Szerintetek aláírásnak beírhatom a blogom címét vagy nem szabályos? opera tárhelyen van.
  • [HUN]FaTaL
    #5572
    Pontosan, éppen ezért fölösleges még egy :)
  • Airbus A380
    #5571
    Sokaknak meg bőven elég a Chome puritánsága, bekapcsolod azt go web, ezt megteszi a Chrome is.
  • [HUN]FaTaL
    #5570
    Tudom, hogy le lehet tiltani, de több helyről szoktam indítani az operát (néha tálca, néha kereső, mikor mi) és nincs kedvem állandóan parancssori kapcsolókat írogatni. Ráadásul frissítéskor előfordul, hogy letörli a telepítő az ikont, majd újra létrehozza.

    "a letöltéskezelős dolgot nem értem - persze, az nem lenne rossz, ha lenne átmeneti tároló rögtön futtatáshoz, de azon kívül mit kell még kezelni"

    Mást semmit, de ez pont elég. :)
  • Dzsini
    #5569
    cache-t le lehet tiltani címsorból, valaki a magyaroperán írta hozzá a megfelelő command line paramétert... keresők biztos lesznek, a letöltéskezelős dolgot nem értem - persze, az nem lenne rossz, ha lenne átmeneti tároló rögtön futtatáshoz, de azon kívül mit kell még kezelni?
  • [HUN]FaTaL
    #5568
    Ja, a könyvjelzőket persze lehagytam (meg a könyvjelzősávot).
  • [HUN]FaTaL
    #5567
    Nekem, ami a minimum az a letöltéskezelő, a keresők kezelése és a cache korlátozása. A többire én elvagyok az addonokkal. Egyelőre viszont ezek sincsenek meg.
  • gabi89
    #5566
    Nem egyszerűbb operát kaptál hanem egy butát mint a chrome :( Semmi baj nem lenne ha egyszerű lenne, de funkciókkal gazdag és átlátható és nem 1000+1 bővítményt kellene felrakni, hogy valamennyire is használható legyen. Elfogadom, hogy nem mindenki power user és nem használta ki a régi opera funkcióit, de ez a mostani verzió butább egyelőre mint a chrome.

    Viszont te is értsd meg, hogy nem mindenki elégszik meg azzal, hogy van egy címsor,gyorshívó (könyvjelzők 15 oldallal ) és alig lehet valamit beállítani. Ráadásul a fél internetet "becache-eli" tiszta vicc :(

    A Facebook viszont jól megy rajta HURRÁ

    Nekem kellenek a könyvjelzők (nickname/details mezőkkel mert ami chroma-ba van alapból az nagyon buta) a finom görgetés, opera:config, jelszókezelés,mozgatható elemek az egérmozdulatok és még annyit mindent lehetne sorolni de ezek a minimum.

    Használok chromimot másodlagos böngészőnek tudom, hogy van sokra kiegészítő pl finom görgetésre is de telepakolva már nem egy gyors böngésző lesz, hanem egy lassú sokat zabáló valami.
  • Airbus A380
    #5565
    az engem is zavar speciel...
  • Airbus A380
    #5564
    azért a play cset rovatát nem venném forrásnak :) miért van az hogy én a mobile-t is csendesen használom és nem hőzöngök? Amire kell arra jó nevezetesen weblapokat jelenít meg. És teszi a dolgát. blogspotton volt 1 blogom az kiirta hogy mien böngészővel nézték a blogot az opera ott is leghátul volt.... kb akkor lett 1 kicsivel több mikor jelezte a rendszer hogy oroszországbol is megnézték.
  • Airbus A380
    #5563
    mondom ez a határ nekem is gyanús,,,, ha ennyíre nem használnák, gondolom pénzt se ölnének a fejlesztésbe.
  • [HUN]FaTaL
    #5562
    Letölteni lehet vele csak szemeteli a letöltés könyvtárat, mert tempbe letöltést nem ismeri, ahogy a chrome sem.

    Mappázgass, attól az még egy katyvasz marad, mert almappa már nincsen.
  • [HUN]FaTaL
    #5561
    Mobilon piacvezető, még, amíg van a classic. Érdemes megnézni az újnak az értékeléseit ott is, pedig azok nem a power userek.
    Meg Oroszországban magas a részedesée (vagyis magas volt). 3% körül van Európában, EU-n kívül gyakorlatilag semmi.
  • Airbus A380
    #5560
    mert szép és opera logó van rajta . :)


    a könyvjelző megoldható...... online maxthonbol kiszedegettem, be mappáztam és csókolom félóra munka se volt. Letölteni is tudtam vele...
  • Dzsini
    #5559
    Tehát tényként próbálsz közölni valamit (és érvelni vele), amire nincs forrásod :)
    Engem nem a fórumok érdekelnek, mert senki a fórumokon nem hivatalos fejlesztő. Az, hogy van egy hangos kis csoport, aki nyivákol, az nem jelenti azt, hogy a többség nem használja csendes elégedettséggel. Ezt írtam ide is pár napja.
  • Airbus A380
    #5558
    a ph-sok feszt irogatják


    de ezt más fórumba is láttam, hogy a méréshatáron mozog,


    azért ezt nem hiszem el, mert akkor letojnák nem fejlesztenék gondolom.
  • [HUN]FaTaL
    #5557
    Attól még a weboldalak megjelennek. :)

    Az újjal mire mész, ha még könyvjelzők sincsenek, meg normális letöltéskezelő. A többség nem a power funkciók miatt sír. Ha meg senki nem sírna, akkor maradna ilyen fos. Jelenleg semmivel nem nyújt többet, mint mondjuk egy ChromePlus, vagy akár a sima Chrome, szóval minek is használná bárki?
  • Dzsini
    #5556
    Erre van valami forrásod? Honnan "tudható"?
  • Airbus A380
    #5555
    a ph-n wergődnek és más fórumba is igen keményen :) a régivel mire mész, ha azt már nem fejlesztik:
  • Airbus A380
    #5554
    mert így is a méréshatáron a része4sedése és tudható hogy a massziv powerek tartották eddig a felszínen
  • [HUN]FaTaL
    #5553
    Én nem vergődök, te trollkodsz :) Majd használom a régit, meg rókát.
  • Airbus A380
    #5552
    épp elég öröm ahogy a hozzád hasonló powerek wergődnek :) és azok nyertek akik 1szerűbb operát akartqak sok szarja nélkül aminek az 1szerű ember a neghyedét se használta. 1 bajom van, ha a poweek elhaggyák az opcsit és nem talál ujjakat nehogy a veszte legyen :(
  • Airbus A380
    #5551
    szoktam olvasni ismerem :) De amúgy a hivatalos oldaluk is megvan azt is felleltem, ilyet olvasni meg ott a gugli trasznlét
  • [HUN]FaTaL
    #5550
    Az otthoni PC nem célpont, ellentétben egy egy jelszavakkal foglalkozó cég szervereivel.
  • [HUN]FaTaL
    #5549
    Lastpass is titkosítva tárolja, attól még lehet törni, ott is az adatbázisukat törték fel, sokra nem mentél a titkosítással.
  • [HUN]FaTaL
    #5548
    Igazi ostoba troll vagy, semmi több, de már megszoktuk :) Csak akkor majd ne nyavalyogj, ha egy user sem fog segíteni neked.
  • Airbus A380
    #5547
    az opera állítolag titkosítva stb tárolja, gyanítom a maxthon is mindent elkövet a biztonságért stb... feltörni meg az otthoni pécét is lehet, de ha biztonságosnak mondott jelszót akarsz használni minden oldalon mástz, , kötve hiszem hogy fejbe tárolod :)
  • Dzsini
    #5546
    Én is normális hangnemben szóltam, hogy nagyon sok kérdést megspórolhatnál azzal, ha kicsit odafigyelnél.
    A magyaropera blog pedig nem "pengéé", ő egy szerkesztő a sok közül, és sok cikket nem ő ír. Emellett rengeteg fontos információt találhatsz ott, ha nem megy az angol, ezért ajánlom.
  • Airbus A380
    #5545
    bár nem is tagadom nekem külön öröm ahogy a nagyarcú operás barmok a powerek . sírnak rínak meg fenyegetőznek, hogy mást használnak,



    nem tagadom én ezt kurvára élvezem, hogy "mi " nyertünk és csak kidobálták az opera sok szarját a powerek meg verjék az ülőkéjüket a földhöz :)
  • [HUN]FaTaL
    #5544
    Jah hurrá, csak a lastpasst is törték már fel.
  • Airbus A380
    #5543
    vegyél vissza jó? normális hangnemben beszéltem veled, az operablog meg 1 hányadék, de csak mert pengéé és ő egy nagyarcú tökfej.
  • Dzsini
    #5542
    A köszöntőoldal ha jól emlékszem magyarul volt, arra az "olvasás nélkül" kategória vonatkozik.
    A Desktop Team van angolul, azt arra ajánlottam, hogy megismerd a kiadási ütemet, és annak a terveit - az egy elsődleges forrás, abból lehet tájékozódni, vagy a magyaropera blogról, ahova a fontosabb hírek magyar fordítása is felkerül. Bár valóban ehhez is olvasni kellene.
  • Airbus A380
    #5541
    Nem gondolnám hogy feltétlen kéne az operához angoltudás és nem kérdések halmazával álltam elő....
  • Dzsini
    #5540
    Az már a te bajod, hogy angoltudás és olvasás nélkül próbálsz egy ismeretlen programmal dűlőre jutni. De ne lepődj meg, ha nem lesz mindenkinek türelme ahhoz, hogy minden csip-csup kérdésedre válaszolgasson, főleg olyanokra nem, ami egyértelmű lenne, ha hajlandó lenné energiát fordítani az ismeretszerzésre.
  • Airbus A380
    #5539
    Na az ilyeneket én kihagyom, a hivatalos angol fórunukat nem értem,
  • Dzsini
    #5538
    Nálam a használat része, hogy elolvasom a kiírásokat, megnézem milyen gombok, ikonok vannak a kezelőfelüeleten - egy oldalt megnyitva a címsorban van két ikon, egy a gyorshívónak, egy a gyűjtőlapnak.
    Amikor először megnyitottad a böngészőt telepítés után, akkor az üdvözlőoldalon elmagyarázta, hogy melyik mire használható.
  • Airbus A380
    #5537
    nekem még sehol nem okozott ez gondot, hogy maxthon meg az oper szerverén ott csücsülnek az adataim, gondolom nekik is érdedekük megvédeni....
  • Airbus A380
    #5536
    mondom első számú böngészőőőőő tehát nem kiprobáltam EZEN NETEZEK, és próbáltam új oldalakat huzogálni a kedvencekhez de nem sikerült ezért kérdeztem, hogyan kell.
  • Dzsini
    #5535
    Az már a te döntésed, hogy megbízol-e bennük, de az online tárolás nem feltétlenül "baj".