5774
Opera
  • kamionosjoe
    #5614
    opera:confogot nèztem, de ott már nincs. Kivettèk az operàbòl a beállìtàsokat vagy mi? :o
  • [HUN]FaTaL
    #5613
    Sehol. Opera 15-ben ne nagyon akarj állítani semmit.
  • kamionosjoe
    #5612
    Inkább hálás lehetnél neki, hogy segített. Felesleges ezen vitázni.

    Topikhoz: Opera 15-ben hol tudom azt a nyilacskát beállítani ami a címsor jobb oldalán szokott lenni?
  • Airbus A380
    #5611
    Képzeld el , hogy nem de hidd el bőven tudnék olyat mondani aki ezt pl nem ismeri. én meg direkt mondtam, maxthon, sleipnir,alapwebkit,de még tán a régi opea is feltudta hozni a +- gombokat és azzal nagyítottam.
  • Dzsini
    #5610
    Egy éve androidozol és még soha sehol nem találkoztál azzal, hogy két ujjal lehet zoomolni?


    Tudod képeknél, szövegeknél, térképen... nagyjából midnenhol. Még a böngészőkben is.
  • Airbus A380
    #5609
    hülyének azér ne nézzen... k-va rosszul tűröm a ha lenéznek és az a beszólása lenézés volt. ennyi. bem tett ő értem semmit, válaszolt pár fórum kérdésre kb másfélperc az életéből boccs nem esek hasra, ezoterikus fórumokon én kicsit hosszabban válaszolok, ha értwk valamihez és nem várok hálát... mertt nem az életem megy el 1 fórum beírással.
  • Ability
    #5608
    Mutass már egy kis hálát, vagy legalábbis hallgass jó mélyen, ha már az ő idejét baszod el a saját szerencsétlenkedésedre. Amiből sajnos van éppen elég, teszem hozzá.
  • Airbus A380
    #5607
    te csak ne plusszozzál... mert még mindig nincs igaza csak marha nagy arc,
  • [HUN]FaTaL
    #5606
    +1
  • Airbus A380
    #5605
    Mert ? Kb 1 éve van androidosom, és maxthonnal meg sleipnirrel toltam vagy az alappal AMIKBE VAN NAGÍTÓ ÉS KICSINYITŐ GOMB, szóval vegyél vissza mert nem m indenki informatika buzi mint az opera powerek!!!!!!!!!!

    vili?



    Nekem eddig erre nem volt szükségem ennyi.
  • Dzsini
    #5604
    Azért a helyedben én nem lennék büszke arra, hogy a kétujjas nagyítást, ami legalább 6 éve általános minden több érintést érzékelő rendszerben most ismerted meg.


    (úgy, hogy egy ideje ezekszerint olyan telefonod van, ami használja)
  • Airbus A380
    #5603
    Nah most már Dzsininek hála nagyítani is tudok az o betűssel androidon, nekem az a böngésző is tetszik! A célra tökéletes.
  • Airbus A380
    #5602
    fejlesztik még a minit?
  • Airbus A380
    #5601
    KIJÖTT HIVATALOSAN IS AZ ÚJ OPERA!
  • Dzsini
    #5600
    Ha fel van telepítve a 12, akkor a 15 feldob egy lehetőséget az importra, ha USB változatod van (vagy valami miatt nem akarja az igazságot), akkor ez a hozzászólás segíthet.
  • janihunk
    #5599
    Sziasztok kérdésem lenne. Az Opera 12.15 ből a jelszavaimat hogy tudom átvinni az új 15-be?
  • Airbus A380
    #5598
    First summer Opera Next update


    ott van a szinkronizálás mint lehetőség, de nem működik , legalábbis nekem nem jó. :)
  • Dzsini
    #5597
    Ott is vannak, felül át tudsz kapcsolni az eltárolt gyorshívó, a könyvjelzők és a jegyzetek között...

    A másik fórumon páran azt mondták, hogy náluk valami gyorshívó-bővítmény volt bent, amikor elveszett - nálam nincs bent, és nem veszett még el egyszer sem. Egy próbát esetleg megér, ha te is használsz ilyesmit.
  • Airbus A380
    #5596
    Ma induláskor ismét lenullázta magát az opera .... tudom beta. De idegesítő az online kedvencekhez meg én nem férek hozzá, kinn az üzenet hogy erősen rajta vannak de ennyi.
  • Airbus A380
    #5595
    tudom.... de a nextnek nem is figyeltem az o gombját, bár furcsáltam hogy ne lenne, mert ha jól tudom az opera erre több helyen is szervereket üzemeltet.
  • Dzsini
    #5594
    Sok verzió óta van, csak régebben Turbonak hívták.
  • Airbus A380
    #5593
    Opera 15 videóbemutató
  • Airbus A380
    #5592
    jé télleg eddig nem vettem észre :P csak tegnap olvasgattm a playen a beírásokat ott írták hogy csak a mobilba van.
  • Dzsini
    #5591
    Benne van. Opera gombot megnyomtad már? :)
  • Airbus A380
    #5590
    A rally módot vajon beteszik majd? Ez is opera sajátosság....
  • Airbus A380
    #5589
    és ezt már más fórumon is jelezték, hogy a béta next stabilabb....
  • Airbus A380
    #5588
    Ez érdekes , ez a next nálam is jobban működik, mint a stabil, a stabil napi többször omlik össze még a next eddig összesen 2 szer nyekkent meg.....
  • Dzsini
    #5587
    Nálam 512 megán a 15-ös Opera gyorsabban indul és egész napi használat alatt kevésbé fárad el, mint a 12-es. Valahogy jobban gazdálkodik, mint az egyébként erről híres előző változat.

    Most hallottam a rádióban: "Nincs egyszerűbb módja egy régi változatot megkedveltetni a nagyközönséggel, minthogy radikálisan megváltoztatjuk." - bármelyik weboldal designváltása, bármelyik program rebootja... rögtön jön a tömeg, akinek a régi jobban tetszett, sőt azonnal visszamenőleg rajongójává is vált, pedig amíg az volt a jelen, addig azt is csak szidalmazta.
  • [HUN]FaTaL
    #5586
    Közük nincs egymáshoz, a Plus az FF kieg. portja (ott volt sima adblock a fejlesztőtől meg régen), az adblock másik fejlesztés. Ráadásul utóbbi még bugos is helyenként.

    Ennyi ramot zabál egyébként a Chrome is.
  • gabi89
    #5585
    Na ha már Adblock akkor egy kérdés.
    Mi a különbség a sima és a plus között?

    // Off:
    Jó pár órája chromium alatt böngészek (nem volt közbe újraindítva 1x sem) és most 890MB körül zabál összesen. Jelenleg 6 fül van megnyitva ebből kettő Youtube. Brutálisan sok szerintem és jól be is tud lassulni :D
    9 bővítmény van fent hozzá.
  • Airbus A380
    #5584
    és igen a ph-n beszivattak azzal is hogy biztos így akarom reklámozni az operát, hogy akinek megmutatom a blogot majd operázik is, pedig nem tényleg csak annyí hogy láttam a többi blogot és tetszett a dizájn.
  • Airbus A380
    #5583
    Én úgy tudom webkit van alatta. De rájöhettél már nem vagyok szaki, de én így tudom az elsődleges a webkit és van benne trident is ha épp az kell valakinek. De nem az az elsőszámú alap hajtóműve.
  • Airbus A380
    #5582
    spammelés eszembe se jutott, csak a blogot tettem be aláírásba, nyílván akit érdekel megnézi akit nem az nem. csak nem tudtam hogy szabad e. én se használtam eddig az opera közösségijét, de ez a dizájn kimondottan szép azért ide akartam, a blogspotrol tettem át a blogot akinek mutattam, mindenki azt mondta küllemre sokkal szebb jó döntés volt operáékhoz átrakni.
  • [HUN]FaTaL
    #5581
    "Annyit már most tud mint a Chrome, plussz sokkal esztétikusabban néz ki stb stb."

    Nem tud, nincsenek könyvjelzők, illetve a kiegészítők egy része sem megy, mert nincs implementálva. Viszont van normális gyorshívó, beépített egérmozdulatok és nem záródik be a böngésző, ha bezárod az utolsó fület. Mondjuk a gyorshívót leszámítva ezt mind tudja pl. a CoolNovo. Abban még beépített adblock is van, bár úgyis adblock plust használ szerintem mindenki.

    #5579: Mert a maxthon is webkitet használ, azt hiszem az is chromium fork, ahogy a coolnovo is.
  • [HUN]FaTaL
    #5580
    Hivatalosan elvileg az, illetve még hozzátették (ha jól emlékszem), hogy így a motor fejlesztése helyett egyéb funkciókra tudják fordítani az időt/erőforrást.

    #5575: Ismerem, de nem használom. Úgy tudom az sg nem tiltja egyáltalán a linkek aláírásba helyezését (függetlenül attól, hogy pénzt szerzel vele, vagy nem). Ha topicokat spammelsz reklámmal, azért viszont ban jár.
  • Airbus A380
    #5579
    a maxthon még nyomokban tartalmaz kómot, de a sleipnirről szerintem megnem mondanád hogy az alatt is webkit dohog.
  • Airbus A380
    #5578
    ott csak Pengétől kapok hülyét....


    Annyit már most tud mint a Chrome, plussz sokkal esztétikusabban néz ki stb stb.


    De én se értem az opera vezér így hogy akar tovább lépni. Sajnos sanszos a csőd... legalábbis szerintem, ha csak nem rak bele egyedi dolgokat, ne feledjük a sleipnir és a Maxthon is WEBKIT-es.... és nagyon jók többet tudnak mint a chrome, máshogy néznek ki sth,,, szóval ha még alkotnak valamit operáék van esély, hogy feljebb jön, szerintem.
  • gabi89
    #5577
    Hopp te vagy az aki prohardveren is nekiment a fél operás társaságnak ? :D

    Igen van akiknek elég, de mondjuk olyan is van aki IE8-al is beéri :D
    Chrome -os lennék tuti nem váltanék az új operára mert minek egy ugyanolyan böngésző ami max másképpen néz ki de ugyanazt tudja (vagy még annyit sem)
  • Airbus A380
    #5576
    Amúgy mi a hivatalos indoka annak hogy webkittre váltottak? tényleg az hogy így pénzt spórolnak? mint írtam nem tudok angolul ergó nem tudom elolvasni a fejlesztő nyilatkozatát :)
  • Airbus A380
    #5575
    pont ezért kérdeztem :) köszi meghát nem szerzek pénzt gondolom pont te ismered az opera közösségi oldalát.