5774
Opera
  • kastil
    #5694
    még mindig nincs valami normális interface a "modern" opera 21-hez?
  • modellmaker
    #5693
    Már jó pár éve Operát használok, a 12.16-os volt fent egészen mostanáig. Semmi bajom nem volt vele, nagyon szerettem, néhány weboldal már nem annyira, de valami megmagyarázhatatlan oknál fogva néhány oldal annyira lassú volt rajta, meg néha percekre kifagyasztotta szegényt, hogy már zavart. Úgyhogy váltottam, felkerült a 20-as verzió.

    Nem igazán akartam lecserélni a régit, mert mikor bejelentették, hogy átállnak webkitre, akkor még nagyon fapados volt, aztán az maradt meg bennem, hogy jó lesz ez valamikor, de nem a közeljövőben.

    De nagyon pozitívan csalódtam! Ahogy feltelepült az új verzió, áthozta a régi minden beállítását, a speed dialon a sajátjaim jelentek meg, még a letöltési előzményeket is átszipkázta a régiből! :D

    Még a jelszókezelőből is kiszedte a jelszavakat, aminek annyira már nem örülök, mert majd szépen ki kell törölni mindenhonnan.

    De most van egy tök gyors böngészőm, ami modern, szeretik a weboldalak, csomó mindent tud már amit korábban még nem tudott, de azért egy kedvencek menü lehetne már valahol. :)
  • Airbus A380
    #5692
    üdv, ha törlöm az előzményeket, automatikusan törli az egyedi oldal zoom beállításokat is, mi elől vegyem ki a pipát, hogy ne tegye, köszi.




  • Dzsini
    #5691
    Telepíts fel frissen egy Javat (32 bitest, mert az Opera is az), akkor már oda fog találni elvileg.
  • sanyicks
    #5690
    Hogy lehet java appleteket futtatni az új operában? Azt írja hogy plugin not supported...
  • perko
    #5689
    Bár elég kihalt most a topik, mégis megpróbálok segítséget kérni.
    Van egy gyakran használt oldal, aminek el volt mentve a jelszava.
    Véletlenül Ctrl+Enter helyett Ctrl+Del-t nyomtam és elállítódott.
    Kitöröltem a jelszókezelőből az elmentett rossz linket, de ha újabban bejelentkezek az oldalra, nem jelenik meg a párbeszédablak és nem tudom elmenteni a helyesen megadott jelszót. Próbáltam már úgy is, hogy kijelentkeztem az oldalról és újra indítottam az Operát, meg úgy is, hogy az egész gépet újraindítottam, de a párbeszédablak így sem jelenik meg. Jártam már így, de akkor meg tudtam oldani, most nem megy.
    Tudna-e valaki segíteni? Előre is köszönöm.
  • Dzsini
    #5688
    Flash frissítés, helyben tárolt tartalmak törölgetése, ilyesmik... ?
  • janihunk
    #5687
    Ugyan az, nemsoká megpróbálom a stabil 8.1 felrakni. Mert most a Beta update 1 van a Win ből. Hátha az a baj.
  • Dzsini
    #5686
    Próbáld meg kikapcsolva - nekem is ki van, lehet, hogy hasonló okok miatt lőttem ki még valamikor
  • janihunk
    #5685
    Be van pipálva. 25 net van. Chrommal semmi baja nincs. Próbáltam tiszta telepítést is, sajna ugyan az.
  • Dzsini
    #5684
    A haladó beállításokban esetleg a hardveres gyorsítással próbálkozz, én most néztem meg, és egy HD twitch közvetítés szép folyamatosan megy... (igaz 20 Nexttel, de az nagyjából mindegy kell, hogy legyen)
  • janihunk
    #5683
    Heló mindenki olyanban kérnék segítséget hogy a twitch.tv meg a youtub is akad. 15-18fps Már töröltem a süteiket mindent és még is. 19. opera van van. Hol a hiba?
  • Dzsini
    #5682
    Pont ma kérdeztek rá a Magyaroperán is, idézem az ott adott választ:

    "Jelenleg nincs rá mód. Viszont többen is eléggé erősen győzködtük a fejlesztőket, szóval talán lesz valami foganatja valamikor a jövőben, illetve tudtom szerint már készül egy kiegészítő, ami ezt is tudja majd, de a megfelelő chromium API-t még nem portolta az Opera.

    Tehát jelenleg nincs rá mód, de ez akár 1-2 héten belül változhat."
  • kastil
    #5681
    Valaki megmondaná, hogy ebben a hiperszuper (istenem miért basztál így el?) 18.0.1284.6-ban hogyan állíthatom be, hogy a letöltött fájlokat automatikusan megnyissa?

    áhh, leszarom, szedek le régebbi használhatót.
  • hungaryws
    #5680
    Szia!
    A youtube hibája nálam is elő szokott fordulni, főleg csúcsidőben, és ez a probléma a többi böngészővel is előszokott fordulni
  • buke
    #5679
    Sziasztok! A Youtube miért áll le mostanában kb. a 15-20 másodpercnél?( néha 1 perc után) Opera 12 és 17 használom.Opera18 sem jó. Nagyon bosszantó egy hiba így az ünnepek alatt.
    Érdekes a G.Chrome esetén nincs ez a megállás,de ott meg nem találom a jól bejáratott dolgaim
    Kikapcsoltam a youtube centert,de nem segített. A Youtube Autoplay Killer hol lehet letiltani? Köszönöm a segítőkész válaszokat.
  • Zinervastupid
    #5678
    Másfél éve használom az Operát és valahogy kitudtam tartani mellette (igaz telepítve van a Firefox és Comodo Dragon , de az Opera volt mindig az alapértelmezett), a 18-as verzió előnyei leginkább az oldalak kompatibilitásán mutatkozik meg , ez mindenképpen pozitívum. A könyvjelzőket ugyan sikerült engedélyeznem a flags-ben és néhány témát is beszereztem, de ez még mindig nagyon hiányos , merem remélni , hogy visszakerül bele sok funkció amitől opera az opera és amitől különb mint a többi.
  • Dzsini
    #5677
    jövő márciussal leáll a My Opera blog, közösségi és emailszolgáltatás
  • Airbus A380
    #5676
    Itt a Coast, az Opera vadonatúj tabletes projektje
  • [HUN]FaTaL
    #5675
    Jogos, nem figyeltem. Akkor lehet, hogy karbantartás volt éppen.
  • Dzsini
    #5674
    A link.opera.com-ról van szó, nem a böngészőbe épített szinkronról.
  • Airbus A380
    #5673
    ők azt írják böngésző függgetlenül beléphetek :) na mind1 maxthon passom őrzi a könyvjelzőket.
  • [HUN]FaTaL
    #5672
    Mert az új operában nincs szinkron még.
  • Airbus A380
    #5671
    Gondolom ez ugyanolyan mint a maxcthonnál is ami vn, és oda tényleg betudok menni bármien böngészővel.
  • Airbus A380
    #5670
    Miért nem férek hozzá online a kedvenceimhez az operánál ? Nekem a szokásos dolgozunk rajta szöveget írja ki sárga kockába, pedig a link.opera oldalon azt írja böngészőtől függetlenül hozzáférhetek a kedvencekhez, de nekem nem hozza be, pedig a könyvjelzőkre nyomok.
  • [HUN]FaTaL
    #5669
    Semmilyen gombot nem kell nyomni, rádugod, frissít és kész.
  • Airbus A380
    #5668
    közbe 2 -3 gombot 1szerre nyomni stb,,,, tőlem okoskodhatsz :) De szakmai fórumon mondták, ha nem valamiért kell az új android nekem is és a készüléknek is jobb ha hagyom. és mielőtt lehülyéznél másoknak is javasolták csak akkor áljon neki ha biztos magába....
  • [HUN]FaTaL
    #5667
    A droidos Maxthon AOSP Browser alapú, nem Chrome.
  • [HUN]FaTaL
    #5666
    Komoly művelet rádugni a pc-re és pc companionban megnyomni a frissítést? Ha ez komoly művelet, akkor ne használj okostelefont. :)
  • Airbus A380
    #5665
    Maxthonnak is Chrome alapja van mégis megy :)
  • Airbus A380
    #5664
    boccs okostojás de mobilfórumon mondták, hogy ha nem értek hozzá ne baszkurásszam, google be is 1 viszonylag komoly művelet van leírva, szóval fejezd be a SZOKÁSOS nagy arcodat meg hogy neked minden természetes és mindent tudsz. Ennyi És nem csak én rinyáltam az opera miatt ennek is utánna nézhetsz, de az ő dolguk , de aki pl maxthont rak az opera helyére, az tuti a gépre is... ennyi és fejezd be a szokásos észosztást
  • [HUN]FaTaL
    #5663
    Inkább a szokásos rinyálásod, mikor ott a gyári upgrade a telefonodra, egy gombot kell nyomni. De telefosni az sg-t rinyálással az sokkal jobb. :)

    Mivel a Chrome nem megy csak 4.0+ rendszeren, ezért a ráépülő többi böngésző sem fog és kész.
  • gabi89
    #5662
    Én is raknék rá JB -t csak szolgáltatós és sajnos nem nyitható a BL. Én is nézegetem már egy ideje a Nexus 4 - et ,de most már lehet ötös lesz belőle. Pár hónapot még simán elvagyok a mostani telóval.
  • Airbus A380
    #5661
    bár érdekes mert a béta nevüből is van 1 egészen friss kiadás azt mondjuk nem értem miért csiszolgatják ha van már rendes is, gondolom nem azért mert az elindul 2.3-on is :)
  • Airbus A380
    #5660
    a szokásos nagyzolós arcod :) nem baj az egyik konkurens portálon is rengetegen leírták, hogy kapja be az opera eddig azt használták de igenis nem vesznek új mobilt csak mert már az adott androidot nem támogatja, nem mellesleg nem kell hozzá sok ész, hogy kitaláljuk ez öngól mert akkorezen emberek feltesznek más olyan böngészőt aminek esetleg van asztali verziója és máris a gépen sem operát használnak..... aki pl a nem működő opcsi helyett felteszi pl a maxthont az valószínűleg a gépére is felteszi....
  • [HUN]FaTaL
    #5659
    Jaja, nekem Mini Pro volt, most cseréltem le egy Nexus 4-re. Mondjuk én JB-vel használtam :D
  • [HUN]FaTaL
    #5658
    Rayre van hivatalos frissítés 4.0.4-re.
  • [HUN]FaTaL
    #5657
    Akkor nem használod az új verziót, használsz mást, problem solved. Senki nem mondta, hogy vegyél új mobilt.

    Szoftvert mellesleg lehet frissíteni, akár custom romon keresztül. Ha nem értesz hozzá, akkor meg szintén nem használod az új operát.

    A Chrome se megy csak 4.0+ rendszeren (mondjuk az is egy rakás szar, mint az új opera).
  • Airbus A380
    #5656
    Annyira nem értek hozzá, nem akarom b*zergálni... jó ahogy van arra amire használom, szóval hagyjuk a droid témát nem ez a fórum :) Engem annyi érdekelt valóban megszűnik e a mini és hogy szerintetek annak is felviszik e a rendszerigényét, első kérdésre kaptam választ szóval megbeszéltük :) A kettes kérdésre ugyan nem de olvasgattam a minit az opera direkt gyengébb cuccokkra adta ki, gondolom ha alap buta tuta telóra jó akkor alap androidon is lesz még 1 ideig.



  • gabi89
    #5655
    Nekem meg ARC S, de az egész 2011 -es palettára megjött még tavaly az ICS.