5774
Opera
  • [HUN]FaTaL
    #1693
    Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de:

    Ha megnyomom az F4et akkor bekapcsolja ugye oldalt a paneleket. Ide nem lehet saját kategóriát berakni, ahova mondjuk betesz egy listát és bepakolhatnám néhány könyvjelzőmet (nem akarom az összeset bogarászni, csak a fontosakat tenném ki ide egy külön kategóriagombra)? Így megszabadulhatnék a sok helyet elfoglaló személyes sávtól.
  • Máté94
    #1692
    OK.Keresek valamit:)
    Köszi.
  • Dzsini
    #1691
    Az Opera nem tud PDF-et megnyitni, csak külön beépülővel.
    Ezekszerint a halvány (valószínűleg Cleartype-os) betűk a PDF beépülő beállításai alapján olyanok, állítsd át benne a képernyőelemek kisimítását (a pluginen belül keress beállításokat, és ott).
  • Máté94
    #1690
    PDF fájlok megnyitásakor miért ilyen halvány undorító minden rajta?
  • Dzsini
    #1689
    árfolyam, időjárás widget van, emlékeztető widget és unite app is van, ietab nincs, IE-ben megnyitás gomb van helyette - bár régebben láttam IEtab-ot Opera alá is, de valami külső programon keresztül dolgozott, nem tudom működik-e még (sose volt rá szükségem).
  • Shep
    #1688
    Na jó, de én pl. firefox alatt használok árfolyam kijelzőt, időjárás előrejelzőt, emlékeztetőt, internet explorer tabot, meg még 1-2 dolgot, ezek kellenének ide is :(
  • phoenix1
    #1687
    Próbáltatok flasht a 10.50b-be? Lassú... remélem, hogy belehúznak a fiúk és a lányok egy kicsit, máskülönben elég jól néz ki.
  • pxxl
    #1686
    én a spirograph-al szórakoztam sokat régebben azon kívül még a SimAquarium-al játszottam :D más nemkő
  • Dzsini
    #1685
    én nem használok minialkalmazásokat :)
  • Shep
    #1684
    Egyébként a minialkalmazásokat ti hogy használjátok? Ha kell valami kikattintgatjátok ,vagy van valami trükkje?
  • Máté94
    #1683
    De nem úgy fagy le. Hanem megáll ha görgetem és csak kikapcsolni lehet. Nem omlik össze csak lefagy.
  • Dzsini
    #1682
    az előfordul. ha tudod reprodukálni (mindig ugyanott fagy le), küldd el bugreportban, egyébként is érdemes a hibajelentést mindig elküldeni.
  • Máté94
    #1681
    Fagy a béta Opera:(
  • Shep
    #1680
    Köszi szépen.
  • Dzsini
    #1679
    A mobilnézet keskeny képernyőre tördelve mutatja az oldalt, mintha mobiltelefonon néznéd - elsősorban arra jó, hogy pl. saját honlapot megnézz, hogy hogy nézne ki telefonon, de másodlagosan oldalsávon nézegetésre is kiválóan használható. Shift+F11-el lehet ki-be kapcsolni.

    Oldalsávra honlapot meg úgy lehet kitenni, hogy amikor hozzáadod a könyvjelzők közé, akkor a részletek közt kipipálod a "Mutassa a panelen" lehetőséget. Vagy az aktuális honlapnál a Shift+F12-es megjelenés menüben a panelek közt a "Webpanel hozzáadása..." gombra rányomsz - ez ugyanoda visz.
  • Shep
    #1678
    Kösz. Ez a mobilnézet mi és merre lelem? Az oldalsávra, hogy tudok kirakni valami, mert azt látom ,hogy miket lehet ott megjeleníteni, de kirakni nem tudok oda semmi, persze lehet halál egyszerű és bonyolítom túl a dolgot :)
  • Dzsini
    #1677
    Ilyesmire widgetek vannak (10.5 óta az Opera nélkül is futnak, például ez tud előrejelzést is), esetleg az oldalsávra lehet kirakni bármelyik oldalt (és bekapcsolva a mobilnézetet vagy az oldalszélességre állítást nem is lógnak ki)
  • Shep
    #1676
    Operaban nem lehet a status barra, vagy a menüsorra kirakni pl. az időjárás előrejelzést (ja igen, nem találtam csak olyan alkalmazást ami a pillanatnyi időjárást jelzi ki, olyan nincs amiben előrejelzés is van?)
  • Ability
    #1675
    Airbus aka. Angyalfény nevű taggal ne is álljatok le. Előtte a Chrome topikban bizonygatta, hogy mennyire szar. Sőt, így nézve a böngészős topikokat, sorban járja mindegyiket és kedélyállapotától függően mindig kiszemel egy fikáznivalót. Én már voltam olyan hülye, hogy leálltam vele többszös is.

    Aki elfogulatlan az tudja, hogy a Chrome is nagyon jó, illetve az Opera is nagyon jó. Előbbi egy egyszerű, könnyen kezelhető, a háttérben fejlett és gyors böngésző. Utóbbi pedig egy szintén remek, fejlett, gyors, biztonságos böngésző, ami pluszban kielégíti az összes internetes igényeket, illetve jobban testreszabható.

    Ergó nincs győztes, csak személyes igények. ;)
  • bojti
    #1674
    Nem , egyáltalán nem zavaró . Nagyon bejön az új dizájn .
  • gabi89
    #1673
    Jól néz ki de nem zavar,hogy átlátszó az egész és látod mi van mögötte ? :D Vagy csak a Printscreen miatt hagytad úgy.
  • janihunk
    #1672
    Mikor még nem volt netem ismerősömnél ismertem meg ezt a böngészőt nagyon bejött. Mihelyt lett net ez volt az első dolog amit letöltöttem azóta mást nem is használok.
  • Dzsini
    #1671
    a kinézet teljesen szubjektív, így nincs olyan, hogy "jobb" vagy "rosszabb" - kinek melyik tetszik. Az Opera előnye ott van, hogy szinte teljesen szabadon átalakítható, személyre szabható.
  • janihunk
    #1670
    Menyémán szerintem a legjobb kinézet vagy mutass jobbat.
  • Dzsini
    #1669
    nyomj egy alapállapotot a gombsorra és utána tedd ki újra a különgombjaidat, pár dolgot már alakítottak azóta rajta.
  • bojti
    #1668
    Hát így néz ki az új Opera az aero skinnel . PFFFujj de randa :

  • Dzsini
    #1667
    Többszáz skin van hozzá (az új 10.5-tel teljesen kompatibilis még csak néhány, de folyamatosan készülnek).
    Szabadon átrendezhető az egész kezelőfelület, új gombokat rakhatsz ki, gyárthatsz saját gombokat, tetszés szerinti funkcióval, teljes mértékben kezeli a Windows7 új tálcáját, az Aero átlátszóságát.
  • bojti
    #1666
    Kávédaráló hiányzik még belőle . Az még tényleg nincs benne. :) Ma már egy jó böngészőnek illik megdarálni a reggeli kávét ( is ) .
  • Airbus A380
    #1665
    igen szemmel nézve az 5-ös GOOGLE val van 1 szinten. Tehát szemmel nézve próbálgattam .

    "Mi hiányzik belőle?
    "


    inkább aí külleme nem tetszik :)
  • Dzsini
    #1664
    Mi hiányzik belőle?
    Van user javascript / user CSS rendszer, amellett nem kellenek pluginek.

    A sebesség meg olyan, amilyen - jelenleg a Chrome4/5-el van egy szinten, ízlés szerint néhol kicsit lassabb, néhol kicsit gyorsabb - és az összes többinél jelenleg jóval gyorsabb.
  • Airbus A380
    #1663
    annyíra nem izgat nem szándékoztam lecserélni a Chrome-t csak annyíra elszálltak a cikkek a gyorsaságtól hogy gondoltam megnézem :) de a beállításaiba nem mászkáltam.


    meg operához tudtommal nem igen van plugin.
  • Airbus A380
    #1662
    5 megás a netem :) a gép meg 2 éve lett teljesen felújítva tehát nem jött be.


    középkategóriás gépem van még csak nem is sz-r
  • [HUN]FaTaL
    #1661
    De töltögetsz, maximum valami plugin eltűnteti utána. :)

    Operához be lehet állítani a reklámszűrőt, ha neked nincs az a saját lámaságod. :)
  • Dzsini
    #1660
    fél megás nethez pont jó még az Opera Turbo :)
  • bojti
    #1659
    Hagyjátok rá . Neki semmi se jó . A Chrome se. 6 éves gépen fél megás nettel akar villámgyorsan netezni . Amúgy mért nem a másik nickedet használod ? Az angyalifény jobban illik a stílusodhoz .. lol
  • Dzsini
    #1658
    nekem az elmúlt 4-5 évben 1 oldal volt (a lent említett, és az is elmúlt), ami nem működött Operával - biztos bennem van a hiba, hogy ilyen oldalakon járok :)
  • Airbus A380
    #1657
    sokkal több reklám jött most opera alatt. ;)
  • Airbus A380
    #1656
    hát inkább azt mint azt hogy minden nap 1szer kiirja hogy bocs behaltam.



    Ja. Nem töltögetek a Chrome-valk se reklámot :) bye
  • [HUN]FaTaL
    #1655
    Akkor töltögesd a sok reklámot, jó chromeozást. Bye. :)
  • bojti
    #1654
    Mennyéé máá !