47
  • Bradley
    #47
    Én is amondó vagyok, hogy szedjük szét az egészet felülről, nézzünk körül rendesen! Aztán ha végignéztünk mindent, rakjuk össze!!! :)))
  • Bonewerkz
    #44
    cseppet elkestem... namindegy.
    szerintem lehetne durrantani, de nem a piramist szejjel, hanem valahol a piramis felszinen elhelyezni egy petarda meretu robbano anyagot, ami hangrzgeshullamokat keltene a piramis belsejeben. Ezek visszaverodnenek a kulombozo surusegu anyagretegekrol, es az uregekrol (!). Egy szamitogeppel osszekombinalt geofonnal (gy.k.: foldalatti hangokat rogzito mikrofon) ezt mint egy szonarral, eszlelni lehetne. Es nem kene se robotokat bekuldeni, se szejjelrobbantani, se lerombolni, hogy megnezzuk, mi van benne. Mivel ezt nem csinaltak meg, lehet, hogy az ajtok mogott nincs is ureg, es kar volt a pezer... de en nem szolok bele, ok a regeszek, biztos jobban vagjak a csiziot, mint en..
  • gz8
    #43
    Biztosan túl sok Doors-t hallgattak a régész kollégák :)))
  • MaDFoX
    #41
    Miért Deus Ex téged már pályára állított vki???... ;DDD
    Amugy a műsor nem volt ANNYIRA szar... napersze minden volt, csak LIVE nem, DE volt egy csomó hasznos infó a piramis építőinek lakelyéről, így már el lehet képzelni mi volt ott.. ...lenyűgöző infrastruktúra, micsoda szervezés...
    A robotozás meg a szarkofágnyitogatás csak szar show volt...
    De a többi nekem tetszett... ...de hogy most újabb 1 évig tart míg azt a 20x20x20cm-es "szobát" elemzik az durva... dugják be a radart a lyukon és lássuk milyen az az ajtó is.. ;DDD Amugy tipikusan ha jól emléxem a hármas számmisztika volt a divat akkoriban, szóval... ;DDDDDD
  • Deus Ex
    #40
    Ezt az orbitális pályára állítást komolyan gondoltam. Akkor nem kellene Egyiptomba utazni, hogy láthassam a piramist.
  • Gladiator
    #30
    hát, engem jobban érdekelnek az arany szobrok, meg, hogy mik vannak írva a papír tekercsre, mint a tetve büdös múmia.
  • Deus Ex
    #29
    Valooszínűleg azért tartott egy évig összehozni ezt az ügyet, mert más dolguk is volt a kollegáknak.. meg a régészet egyébként sem tartozik az agyonfinanszírozott sportágak közé.

    Szerintetek mekkora hatooerejű atombombával lehetnek a Kheopsz piramist orbitális pályára állítani?
  • MuERTe
    #23
    Az arabok egyiptom megszálásakor egyszer már megpróbálták lebontani a piramisokat, de hamar beleuntak, mert nem volt a munkájuknak látszatja.
  • MuERTe
    #22
    Nem tudom ki nézte a közvetítést, de nekem a tv-shop jutott eszembe róla. Egyiptomi ásatásról ilyen idegesítő filmet még nem láttam. Másról sem egyébként, de a régészet a szivem csücske.
  • jango fett
    #21
    Sziasztok jó reggelt honnan tudnám leszedni a felvételeket egyáltalán felkerült valahová köszi a segitséget
  • dzsószer
    #20
    szinte mindent tudni lehetett. A lényeg:
    ajtó után ajtó, utána ... Szerintem Kufu ismerhette a National Geographic szerkesztési elveit...
  • dzsószer
    #19
    Az ötpercenkénti 3 perces (sokszor ismételt)reklámok miatt nagyon fárasztó volt végignézni a
    NAGY ÁTVERÉSt, mert (kedd reggelig legalábbis) sokan azt hittük, egyenes adást fogunk látni este
    kilenckor - ehhez képest az INTERNET
  • Yfel
    #18
    Ilyen bújócskával aligha ;)
  • rolika
    #17
    ehh, én komolyan kíváncsi vagyok rá, mi van mögötte, erre így bevédik... bekaphatjátok, kedves ókori egyiptomiak :DDD
  • DF|Sylvie
    #2
    Ezt nevezik sírrablásnak és hullagyalázásnak.