356
Mit lehet ellene tenni ? Kinek hogyan jelentkezik ? Mi is valójában ?
  • Coine
    #150
    Én meg már kezdek 1re kevésbbé hinni a "Nagy Ő-ben", h. van 1általán...
  • Coine
    #149
    jólvan nem mondtam én semmit :D
  • Dikkma
    #148
    Nézek demót.
  • Dikkma
    #147
    Viszont nem hiszek abban, hogy csak egy "Ő" létezik.
  • Dikkma
    #146
    az a baj, és ez tényleg kurva nagy baj, már megtaláltam. csak én nem vagyok az ő életében ugyanilyen szereplő.
    (Coine: _nem_ x-csaj)
  • Efreet
    #145
    olyanokkal ismerkedj, akik az új gondolatmenetedhez közel állnak. de higyjétek el, nem kell keresni. a fontos, lényeges alakok az életetekben megjelennek úgy, hogy nem keresitek, nem várjátok őket.
  • Coine
    #144
    Nevezzük át a topicot "Depresszió/Legnagyobb közhelyek" topikká :DDD
  • Coine
    #143
    Továbbá keresés alatt én az ismerkedést értettem, tehát megismerni minnél több embert (akit "méltónak" tartasz, hogy megismerd).
  • Dikkma
    #142
    Jéé... ez csak ilyen f1 magazin volt :D
  • Coine
    #141
    igaz, de ha már fél szemmel is nézelődsz az már keresés és ki nem szokott fél szemmel nézelődni ;o)
  • Coine
    #140
    Igaz, tolerancia minden és mindenki felé, vondd le következtetéseket és tanulj mindenből !
  • Efreet
    #139
    "utánna elkezdődhet a keresés, azután a személy után, aki elfogad v. meg1ezik a felfogásotok, sokmindenben hasonlítotok stb."
    nem kell keresni. vagy megjelenik az életedben, vagy nem. egyik iránt se kell vágyakozni, mert nem tudhatod, hogy melyik következik be.
  • Efreet
    #138
    "Végül is igen, de tegyük fel ha vki ellened tesz és idegel v. rossz a környezet, akkor ÚGYMOND le kell küzdened magadban vmit, vagy küzdened kell a rossz dolgok ellen, amik neked nem tetszenek az életben." - minden ami rossz, el kell fogadni, és tisztelni kell, mert megtanít, és megismertet a rossz fogalmával. ugyanígy a jó dolgokat is ismerni és tisztelni kell, de egyik oldal felé sem kell elkötelezni magad.

    132: az a pánikbetegség legtisztább jele. nekem is volt, másnak is volt már. kiszabadultam, és most már tisztán, egyenesben vagyok.
  • Coine
    #137
    akor yo, #128 persze, h. befigyelt :D, csak az nem most, hanem a tavaly november szerelem balesetnél :D
  • Coine
    #136
    Az a lényeg ! Csütörtök délután még én is rosszul voltam mindentől, aztán szépen kigyógyultam...elbeszélgettem vkivel, eldöntöttem, h. változtatok...és tessék, máris jobban érzem magam.
    Ez a depi elég hamar elmúlt, de mondjuk más is volt mint a többi :-(
  • Efreet
    #135
    Coine 129: mindenkitől aki válaszol.

    "Már nem akarok tökéletes életet, évre pontosan beosztva a házasság-gyerek- családiház-kutya-kocsi előremenetelt" - szerinted ez a tökéletes? ki mondta ezt neked? találj egy olyan utat, ami NEKED tökéletes, és ne várd a világtól, hogy ezt megértse vagy elismerje.
  • Coine
    #134
    De miért élsz sablonok szerint ? Miért az a tökélet6es amit leírtál ? Az a lényeg, h. magadnak legyél tökéletes ÉS utánna elkezdődhet a keresés, azután a személy után, aki elfogad v. meg1ezik a felfogásotok, sokmindenben hasonlítotok stb.
    DE az is lehet, h. személy, olyan nagy hatással van rád, hogy kifordulsz magadból...nem ritka...néha szerelemnek is szokták csúfolni, de máshogy is jelentkezhet :o)
  • Dikkma
    #133
    persze ez csak időzőjel. már nincs ilyen :)
  • Dikkma
    #132
    Itt vagyok egyedül két napja albérletben, nem szóltam senkihez, nem ért napfény 3 napja, nincs itthon semmi kaja, éhes vagyok, de nem bírok lemenni boltba mert nincs erőm :D
    király.
  • Coine
    #131
    Végül is igen, de tegyük fel ha vki ellened tesz és idegel v. rossz a környezet, akkor ÚGYMOND le kell küzdened magadban vmit, vagy küzdened kell a rossz dolgok ellen, amik neked nem tetszenek az életben.
    Efreet sztem ua. arra gondolunk csak máshogy fejezzük ki magunkat, de a fő téma 1ezik vmelyest, nem ?
  • Dikkma
    #130
    Hm. Igen, magamon változtatok. De nem a világon. Már nem akarok tökéletes életet, évre pontosan beosztva a házasság-gyerek-családiház-kutya-kocsi előremenetelt, igazából nem érdekel.
    Majd 40 évesen lesz nőm, meg ilyenek. És? Aki greenpeace-s, meg krisnás meg ilyenek.. a társadalomban elhullanak bizonyos emberek, nem mindenki lesz kétgyerekes-családiházas-autós-kutyás felnőtt. ÉS?
    Na mentem F1.
  • Coine
    #129
    ezt kitől kérdezted ? :)
  • Efreet
    #128
    szép tiszta depressziós-pánikbetegséges tünetek... a "nemmozdulok ki itthonról mert nem bírok" is működött egy ideig?
  • Efreet
    #127
    küzdeni se kell. ha megfelelően állsz a dolgokhoz, küzdelem nélkül minden úgy alakul, ahogy a legjobb. ilyen egyszerű, és semmivel többet nem kell mögéképzelni. - és nem kell azt hinni, hogy azért, mert valaki más boldogabbnak látszik, attól az ő módszere vagy világa a követendő. találd meg a saját utad, és járd végig.
  • Coine
    #126
    Én meg már, olyan szinten voltam belül lelkileg beteg, h. kiütött a külső énemre (gyk:a fizikai testemre) és szinte folyamatosan fájt a gyomrom, rossz közérzet, hányinger, ájulásközelség stb.
  • Coine
    #125
    Igaz, mindenki máshogyan látja a világot, a saját szemével és úgy is használhatja, úgy élhet benne, ahogy akar, nem kell behódolni, küzdeni kell ! ;)
  • Efreet
    #124
    "Egyébként azt hogy szomorú vagyok szinte nem is lehetett látni rajtam, csak csendesnek, vagy 'éppen-most-rosszkedvű'-nek hittek. Anyám látta csak meg."
    nem rossz eredmény. nálam anno senkinek se tűnt fel.
  • Efreet
    #123
    Dehogynem te változtatsz. csak idáig rossz módszert próbáltál követni. és pont emiatt maradt minden úgy, ahogy volt. most, hogy erre rájöttél, megtaláltad azt a módszert, amivel a világ pontosan a valódi kedved szerint (és nem aszerint, amit eddig hittél, hogy jónak kell lennie) alakul.
  • Dikkma
    #122
    Nekem pont ez az; napközben ha jött egy munkatárs beszélgetni, vagy találkoztam egy ismerőssel, vagy mittomén, akkor mosolyogtam, szomorkásan beszélgettem, meg egész nap magamban szomorkodtam és gondolkoztam. Este viszon fizikailag is rosszul lettem. Úgy 8 után.. addig akár egész nap jókedvem volt (pl. mert letöltöttem valamit :) ) utána mintha elvágták volna, mélységes rosszkedv, hányinger, majdnem sírtam.
    Minden este meghaltam, és reggel újjászülettem. Ha nincs az éjszaka, ami után megint viszonylag normálisan ébredek, antenna.
    Egyébként azt hogy szomorú vagyok szinte nem is lehetett látni rajtam, csak csendesnek, vagy 'éppen-most-rosszkedvű'-nek hittek. Anyám látta csak meg.
    Bár pszichiáter sem mondta, hogy súlyos lenne.
  • Dikkma
    #121
    Neeem, neeem :) Félreértesz. Én nem változtatom meg a világot, inkább megtanulok a jelenlegiben élni.
    Kimozdulok, ez rendben van, 15 év után először a városi strandon is voltam idén, most először mentem el két év alatt itthon bulizni, focizni járok..
    de minden más marad a régiben, csak egyszerűen rájöttem, nem érdemes nyaszogni a világon. Ilyen. Nem változtatok én semmit, most sem lesz senkim, most sem lesznek más barátaim, más lakhelyem, nem váltok stílust; csak már nem akarok változtatni. Na. érted.
  • Efreet
    #120
    "már gyógyult fazonok leírhatják jó élményeiket"
    csak kérdezzetek :o)

    Dikkma: a kezdet jó :) bár az "én se szeretek senkit" számomra nem tűnik a legjobbnak, de a nyöszörgés helyett máris nagy előrelépés. mozdulj ki, hajrá, és változtasd meg a környezeted. a te világod, olyannak építed fel, amilyennek akarod. építsd a neked legjobban tetszőre - úgy, hogy jó legyen benne élni.
  • Coine
    #119
    dikki! dikki! jú ken dú it !
  • Coine
    #118
    Te csak esténként voltál rosszul ? Én a nap minden szakaszában szinte :-/
    Amúgy ez nem önreklám, hiszen ide minden alkalmi / komolyabb depis is írhat v. már gyógyult fazonok leírhatják jó élményeiket :D
  • Dikkma
    #117
    Jah.
    Egyébként bennem ios felvetődött már vmi hasonló topic nyitása, de nem akartam ennyire 'reklámozni' magam, így is túl sokat nyavalygok.
    Egyébként tegnap kijelentettem valakinek : meggyógyultam.
    Már nem leszek minden este rosszul, nem szenvedek magamban, nem gondolkodom antenna-takarításon.
    Ugyan továbbra is magányos vagyok, és senki nem szeret, de leszarom! Ahogy Majati mondaná : engem se szeret senki, de cserébe én se szeretek senkit :D
    Tegnap az elmúlt két év első szombat estéjét töltöttem el az _otthonomon_ kívül (bp-n ugye néha eljutottam eddig is vhova). Nem történt semmi érdemleges, de akkor is kimozdultam. Kezdek úgy viselkedni, mint egy ember.
    Szóval beletörődtem a megváltoztathatatlanba (wow, de hosszú) meg nem érdekel, viszont már nem 10% esélyt látok rá hogy elvégzem sulit, kezd érdekelni a dolog, sportolni fogok járni stb.
    És tegnap először néztek 18-nak életemben! :D
  • Efreet
    #116
    :)

    jóccak, megyek vissza olvasni
  • Coine
    #115
    korrekt.
  • Efreet
    #114
    ebben egyetértünk.
  • Coine
    #113
    még jó, h. nem mindenki 1forma.
  • Efreet
    #112
    nem kell hogy legyenek. feltétel és elvárás nélkül is lehet mindenkivel szemben pozitívan viselkedni.
  • Coine
    #111
    ha nincsenek elvárásaid akkor persze, h. könnyű a dolog, dehát kéremszépen...minden embernek vannak elvárásai a másikkal szemben.