105
Görögöknek annyi?!
  • rage
    #61
    Amúgy most kell odautazni eredeti computer-játéot venni. Szvsz, jó olcsó lehet, pult alól a boltban.....
  • rage
    #60
    Ezt meg tudom magyarázni neked, hogy miért van.
    Görögországban van egy törvény, hogy ha a házad nincs teljesen készen, addig nem kell fizetned adót utána.

    De a görög nép élelmes, s a szép , kész hát tetejére mindenki épített egy alig elkezdett tetőteret/emeletet.
    Ennyit az adóról:))

    Remélem, a görög playerek ebben is élelmesek lesznek, s kitalálnak valami megoldást.
  • Dikkma
    #59
    De bazz.. azért ha az az indok, nem tudják elválasztani az erőszakos játékokat a többitől (érdekes, más országban sikerült) azért a snaket a nokia telefonból durva betiltani.
    Szánalmas.
  • Rigley
    #58
    Naaa , azért nem kell őket annyira félteni. Ne, hogy máá pl. Komisz Marokbatosz nem fog titokban Quake-ezni a pincében... dehogynem. Max a játéktermek zárhatnak be, de olyan szerintem ott nincs is szóval mind1.
  • Lammer
    #57
    Ha igaz, én nem csodálkozom.
    A népük olyan, mintha kb. Bulgáriát modernizálnák.
    tódozás-fódozás, de az emeberek stílusa, életvitele nem változik 1könnyen. Görögök is kb 10 éve vannak bent,nem? Hááát ez nem láccik meg.
    egy kicsit irigységgel tölt el enegem azé nem titkolom, hgy ők bennt vannak a jóban, tök prosztók így is, mi pedig (szerintem 60Xor jobban megérdemelnénk) itt sinylődünk... baaah
  • Lammer
    #56
    ezaz!!!!
    Anyámék mesélték, mst voltak kinn, hogy undorítóak a házak, félig készen, az első emelet tip-top xsili-vili, a második meg olyan mintha találatot kapott volna...
    kb. jugó háburú feeling...
    groteszk
  • I.C.ram
    #55
    Ha a közőkorban is simán eléldegéltek anélkül, akkor menni fog nekik is.
  • Gary
    #54
    Na, ha ez a hír igaz, akkor emigrálok oda, hogy be tudjam fejezni az iskolát! :)))
  • Árnyvadász
    #53
    Akkor a Görög Gémerek kimennek az országból? Csak a birkák maradnak meg a dinnye:)

    De azért ez nem sámli. Én már írnám is a végrendeletem. brutááál
  • rolika
    #52
    igen, ez bennem is fogalmazódik... már azon is jókat derültem, amikor valamelyik arab országban betiltották a pokemon-t :D
  • Blasta
    #51
    Egyre többet gondolkozom a dolgon, és olvasom a hozzászólásokat, de csak az jön ki a végén, hogy ez NEM LEHET IGAZ! Emberek ennyire primitívek nem lehetnek! Még ha valami középkeleti ország lenne, azt esetleg megértenem. De göröghon?????
  • magus
    #50
    szerencsétlenek. hulye gorogok. komolyan nem tudom hogy kik ezek. hogy ilyet merészelnek. sajnálom őket, de ezt nem fogják hagyni. ugyis peticio tuntetes stb. több millioan fognak utcara menni mert vki ebbol el es most megzivta. es most nem csak a gamerekre gondolok hanem azokra kik ezt marketingnek tekintik. szerecsetlenek. hat idaig sullyedtunk mi emberek
  • zippofcy
    #49
    Mintha valahol azt olvastam volna hogy az volt a betiltas indoka hogy nem tudjak megkulonboztetni a szerencsejatekokat a "sima" jatekoktol, azok pedig tilosak.
    Ez szamomra kb. ugy hangzik mintha betiltanak a b@szast azzal az indokkal hogy nem tudjak megkulonboztetni a nemi eroszaktol ami pedig tilos. Ha igaz a hir akkor eleg nagy szegenysegi bizonyitvanyt allitottak ki magukrol a gorogok, de hat ez nem meglepo egy olyan orszagban ahol a hazak 90%a befejezetlen mert az epitesi kolcson visszafizeteset a haz befejezese utan kell CSAK megkezdeni. Kulturat NEM lehet egyik percrol a masikra szerezni, az nem vmi fertozo betegseg.
    "A masodik vilaghaboru elott a negerek afrikaban ijjal es landzsaval irtottak egymast. Utana automata fegyverekkel" Hat ennyit az elmaradott kulturakrol :)
    A koncentracios taborokat viszont egy magat "kulturnepnek" vallo nemzet hozta letre. Ennyit meg a betartott ERTERLMETLEN torvenyekrol :)
    A kozeljovoben a szabad vallasgyakorlas melle a szabad jatekhoz valo jogot is bele kell majd venni az alkotmanyba hogy jogallamrol beszelhessunk? :D Es mi jon azutan? A szabad seggtorleshez valo jog? Olyan torvenyek hozasaval amit senki nem tart be (mert ellentmondanak a jozan esznek) a jogbiztonsag serul, mert az emberek alt. NEM tesznek kulonbseget torveny es torveny kozott. Nem tartjak be egyiket sem. Ez amugyis egyszerubb minden szabaly eseteben :)
  • Bilux
    #48


    Várjuk meg az esti hiradót...
  • Mike
    #47
    palinta
  • Blasta
    #46
    :-))))))
    Hinta.....
    Cool!
  • rolika
    #45
    nem éppen: (e) szórakoztató technikai játék, (a) izomerővel működtetett mechanikus játék, a kettő kombinálva: izomerővel működtetett gépen működő szórakoztató technikai játék :) vazz, ez mi lehet, hinta? :DDD
    a számítógépes játékokat lefedi a (d) pont, ammeg tilos
  • Lammer
    #44
    ennyit a görögökről!

    Muterék voltak görögben(2ik alkalommal), háát amit meséltek az kiábrándító volt.
    Ezek vannak az Euróban??? egy "c. népség" idézem anyámat :)
    Aki volt greeceban, az tudja.
    Gyönyörő tájak, meg minden, de ahogy élnek, a style, az télleg már-már balkáni.
    Én nem csodálkozom a híren, csak 1 picit, mert most überelték magukat, az szent.

  • Mike
    #43
    én spec nem gyűlöllek
    nem vagy Te egy kicsit gyerekes? :)))
  • Mike
    #42
    De nem azt irtam, hogy skorpio hulye. Te pedig mert idezel egy cikket, meg nem biztos hogy 100%-ig el is hiszed.
  • Hunnenkoenig
    #41
    Az allitolag eredeti törveny:
    http://www.gameland.gr/pics/law.gif

    Aki tud görögül, bele nezhet.

    Az elsö Thread ahol feltünt a hir:

    http://www.sogamed.com/forums.php?id=13194&forum_id=1&type=1
  • Hunnenkoenig
    #40
    Hat en is eleg hihetetlennek tartom, bar sok helyen lehet rola olvasni. A legelsö hir egy Forumon röppent fel egy görög sractol. Mindenesetre ahogy atolvastam ezt, az tünt fel, hogy az otthoni jatszas nincs megtiltva es a sima jatektermi gepek amiken nem lehet fogadni, az is engedelyezett.

    Operation of games of type (e) is allowed in devices of type (a). Regarding these games, it is prohibited to place bets.
  • Blasta
    #39
    "A londoni görög nagykövetség egy neve mellőzését kérő munkatársa a ZDNet online magazinnak elmondta..."

    Ez a lényeg.
  • Blasta
    #38
    Origo:

    Görögországban elfogadták azt az új törvényt, melynek érdelmében az országban tiltott mindennemű elektronikus videojáték használata és birtoklása is.

    A Kathimerini görög lap arról adott hírt, hogy törvénybe iktatták azt az új jogszabályt, melynek értelmében Görögországban teljes területén tiltott a számítógépes játékok használata. Az új törvény értelmében még a személyi számítógépek operációs rendszerének részét képező játékokat, valamint a Game Boy-szerű hordozható elektronikus játékokat, sőt még a mobiltelefonokba épített szórakoztató programocskákat is tilos használni.

    Azon embereknek, akik fittyet hánynak a tiltásra, és mégis birtokolnak vagy használnak elektronikus játékokat, súlyos, 5000-től 75 000 euróig terjedő pénzbüntetéssel, vagy akár 12 hónapos elzárással kell szembenézniük. Az elektronikus játékok gyakorlatilag minden fajtájára kiterjedő tiltásra azután került sor, hogy a görög kormányzat idén februárban beismerte, nem tudja elhatárolni az ártalmatlan videojátékot az illegális szerencsejátéktól.

    Noha internetkávézók továbbra is működhetnek az országban, a számítógépes játékok használata ezekben is tiltott: ha például egy netcafé látogatója például online sakkszolgáltatást vesz igénybe, a hely tulajdonosának büntetést kell fizetnie, emellett kávézóját is bezárják. Egy esetben állítólag DVD-filmek nézéséért is tízezer eurós büntetést róttak ki a hatóságok egy emberre. A londoni görög nagykövetség egy neve mellőzését kérő munkatársa a ZDNet online magazinnak elmondta, a törvény a külföldről érkező turistákra is érvényes, ezért ajánlott otthon hagyni a videojátékokat.

    Mindenesetre a görög videojátékos-közösséget sokkolta az új törvény. Egy helyi cég, a Reload Entertainment, ezen a héten egy videojáték-bajnokságot rendezett volna, ám a törvényi szabályozás miatt erről le kellett tennie. Mindenesetre a vállalat tiltakozást szervez a számítógépes játékok betiltása ellen. Ha ez nem jár sikerrel, a görög videojáték-ipar az Európai Bírósághoz fordul majd segítségért - közölte a társaság egyik vezetője.

    A görög videojátékosok az interneten aláírásgyűjtést szerveztek az új törvény ellen. A név és e-mail cím megadása mellett bárki által kitölthető online petíciót kedd délutánig több mint 8500-an írták alá.


  • skorpio7
    #37
    Amúgy meg 24 óra kérdése és kiderül , mennyire kamu volt az egész ... vagy igaz .
  • skorpio7
    #36
    Vkinek elsőnek kell lenni .Hát a ZDNET az első , ami cikkezik az egész sztoriról , mert ez bizony az .
  • Laalee
    #35
    ok is ugyanazt a weboldalt olvassak amit te... mitol tudnanak tobbet, es ha megneze3d az osszes ujsag a zdnet es hirt emlegeti, mint forrast
  • Blasta
    #34
    Én is böngészem a hirmagazinokat! Elég sokan irnak az esetről....
    Fasztuggya.
  • skorpio7
    #33
    Annyira hihetetlen amúgy , hogy én sem tartom igaznak , de a HCGAMER-es arcok szerint több szakmai lap is írt róla , csak persze jó lenne tudni melyek is ezek ... meg persze elmaradt vmi CPL-es bajnokság is emiatt .
    Talán a HCGAMER-es DRAVEN és CREDO többet tudna erről mondani .
  • skorpio7
    #32
    Szóval jobb ha a tényeknél maradunk , megyek is inkább MAFIA-zni .Majd beleképzelem MIKE-ot , amint éppen próbál elfutni az autóm elől ... de nem tud .
  • KreeztalCODE
    #31
    Skorpio ... megmondom oszinten ... en is fakenek tartom a dolgot.

    Tenyleg nincs tul nagy visszhangja a dolognak (pl. CNN, Reuters stb ... senki nem foglalkozik vele) ... szoval tenyleg lehet abban valami, hogy kacsa.
  • skorpio7
    #30
    OK !
    De olyan jól esett ... tudod volt már ilyen flame-em korábban is MIKE-kal és mindíg ugyanaz volt a vége .Nála borult ki mindíg először a bili ...

    MIKE ! Ki is kezdte ?!?!?!?!?!?!?

    MIKE ma 10:07 | Válasz erre | #7

    Ez vmi vicc, fake hír, hülye aki ilyet bekajál
  • KreeztalCODE
    #29
    LAW NUMBER 3037 - 30 July 2002

    GAMING PROHIBITION

    The President of Greek Republic
    We issue the following law which was voted by the Greek Parliament

    ---------------------
    Article 1
    Game categories
    ---------------------
    According to notion of the commands of the current law:
    a. Mechanical games are those, that depend on one's muscle force.
    b. Electrical games are those, that depend on electrical mechanisms.
    c. Electromechanical games are those that depend on electrical mechanisms and the use of one's muscle force.
    d. Electronic games are those, that depend on both electrical-electronic mechanisms and software.
    e. Entertainment technical games are those, whose result depends exclusively on the ability and skill of the
    player, and are used solely for entertainment.

    The category (e) also includes all card games which had been characterised as
    "technical" games, according to the statement of law F.E.K A21.


    ----------------------------------------------
    Article 2
    Game prohibition
    ----------------------------------------------
    1. Operation and installation of any game of type (b), (c) and (d) of Article 1, including computer games,
    placed in public places such as hotels, cafeterias, organization halls and in any other public or private
    place, is prohibited.
    2. Operation of games of type (e) is allowed in devices of type (a). Regarding these games, it is prohibited to place bets.
    Such bets will attract penalties described in Articles 4 and 5.


    -------------------------
    Article 3
    Internet cafes
    --------------------------
    The prohibition of using computers described in Article 2 does not affect internet cafes, as long as the computers
    are not used for any gaming activities.

    To be able to run an Internet cafe, a special permit is required from the municipal or the state where the
    company is based) and from its starting point (port) if it is a boat based company. According to the first
    application of this measure, the company should be equipped with this permit in three months
    from the issue date of this law.

    az allitolagos torveny.

    amugy egyelore en is szkeptikus vagyok a temaban ...
    azert ilyenrol mar beszamoltak volna ... az info radioban is pl.

    na majd este a hirado ^.^
  • KreeztalCODE
    #28
    akkor te hagyd abba ^.^

    nekem 8 ... csak ne errol szoljon a topik.

    amugy a http://www.netcafe.gr/ oldalon is irjak ... es van eleg jo link ...

    gondolom a .gr eleg hitelesito lehet.
  • Mike
    #27
    a pláne az, hogy ő kezdte :(
  • KreeztalCODE
    #26
    oke .. a flamelest hagyjatok abba.

    skorpio ... ha annyira felsobbrendu vagy akkor tudod mit kell tenni. nem valaszolni.
  • Mike
    #25
    Te vagy a tökéletes én meg maga az ördög, a bunkó, a tahó. Ez jól illik a világodba. Elején beszóltem neked? nem. mégis nekem ugrottál. erről szól az egész.

    wow oda ne ájuljak, Te is erre jutottál, esküszöm mint a dedóban, lényeg, hogy ki nyom el kit. észérvek ide nem kellenek, hormonoktól függ minden. jól van, szarok rád, mondj amit akarsz.
  • skorpio7
    #24

    PETÍCIÓ ALÁÍRÁSA ITT !
  • skorpio7
    #23
    A helyzet az , hogy te nem bírod a kritikát és egyből kiborulsz , amit a nem ide illő szavakkal nyomatékosítasz .
    Ellenben az én hozzászólásaimban egyetlen "csúnya" szó sem hangzik el , ami azt jelenti , hogy én anélkül tudlak téged megsérteni , hogy vulgáris szavkat használnék .
    Ez csak azt jelnetheti , hogy az IQ szinted némileg alacsonyabb , mert te mindössze egyszerű paraszti megnyílvánulással vagy csak képeses az igazadat igazolni velem szemben .
    Ez is mutatja az én felsőbbrendűségemet .
  • Mike
    #22
    száljál már le rólam te faszfej!