2691
  • foldi6
    #2491
    Sziasztok, elég régóta elakadtam. a mars finomítóban vagyok lemenetem beindítani a liftet, de ott megakadtam csak körbe-körbe járok. Annál a mentési pontnál vagyok ahol egy fém kalitkába lehet beszállni, de nem indul el. Asszem a műhely környékén.. vki meg tudná mondani, h ezután merre kell mennem?
  • sgember
    #2490
    Ott én is megőröltem. Ha jól emlékszem, akkor lehet azt mozgatni. Úgy álljon majd, hogy az a piros lézer vagy mi, az ajtó fölötti kristályt (vagy ilyesmit) elérje és akkor ha jól emlkszem, el lehet venni a követ, öö lényeg hogy akkor majd kinyílik az az ajtó. Bocs kicsit hülyén írtam le, de valam ilyesmi lehet.
    De ezzel nincs ám vége a hánnyattatásoknak :) Nagyon sok olyan megoldás volt, amit én például magamtól nem találtam volna ki és a netet túrtam miattuk. (úgy látszik nem vagyok egy lángész :)) Sajnos el is vesztettem amiket összírtam magamnak, mert újra kellett rakni azóta az oprendszert.
  • cerebrum
    #2489
    Üdv!

    Annál a résznél, ahol valami piros kő van egy talapzaton, de Jack nem tudja felvenni, és csak egy gombot tudsz nyomogatni a terem végén a szobor mellett, amitől a kőből piros fény tör elő mi a jó francot kell csinálni? Mert még csak próbálkozni se enged sokáig, mert a hangoktól Jack megőrül, és egykettőre kampec neki. Aztán kezdhetem újra onnan, hogy nyitogathatom a tetves gázszelepeket, mert egy rohadt mentései lehetőséget sem ad közben a játék... Kb. negyedszeri próbálkozás után pedig már ez kezd qrvára idegesitő lenni. (Már az, hogy mindig onnan előlről kell kezdeni.)
  • szjuca
    #2488
    Ne csüggedj, nem vagy egyedül ezekkel a számtalan próbálkozásokkal. A játék nekem is nagyon tetszett, segítséggel igaz, de kijátszottam. Engem Jack is szívatott, volt egy pár hely, ahol miatta kezdhettem újra. Szívszűdülést kapott és meghalt.
  • Axon
    #2487
    Végre sikerült. Úgy a 40. próbálkozásra. a fejlesztők biztos aktívan csuklottak, mert bizony emlegettem őket és felmenőiket. Én inkább a klasszikus kalandokhoz vagyok szokva, ahol nincsenek ilyen menekülgetések, viszont annyira tetszik a játék, hogy mindenképpen tovább akartam lépni. Az is igaz, hogy Lovecraft az egyik kedvenc íróm és minden Magyarországon megjelent írását olvastam. Nagyon átjön a játékban a novellák hangulata és sorra visszaköszönnek az írások eseményei, helyszinei.
    Szóval muszáj voltam ezt a menekülős részt végigszenvedni.
  • szjuca
    #2486
    Az ablak a helyes út. Asszem ott is ugrani kell, meg létra is van. A létrán fel kell menni.
  • Axon
    #2485
    A visítozó asszonyra emlékszem, jól meg is rémültem amikor megláttam és pont a mellette levő szobában öltek meg legutóbb, mivel ejtót kerestem, az ablakra nem is gondoltam.
  • szjuca
    #2484
    Hali!
    Még egy jótanács. Ha sikerült átugrani arra az erkélyre szembe, ahol egy ajtón tudsz bejutni, belül az ajtó mellett van egy óra, azt az ajtó elé tudod tolni. Utána meg futááááás!Ha egy visítozó asszonyt találsz, asszem abból a szobából nyílik egy másik szoba ahol ki tudsz az ablakon ugrani tovább, majd egy deszkapallón jutsz tovább.
  • Axon
    #2483
    Köszi! Így már remélem sikerül.
  • wedge31
    #2482
    A cél a tetö ott meg egy szellözö járat és utána menteni is tudsz.
  • Axon
    #2481
    Értem. Meddig kell szaladni, tehát mikor lesz vége? Mi a cél?
  • grimm13
    #2480
    Úgy látom itt te vagy a konkurencia épp most írtam a választ .Azért még egy + jó tanács minden ablak előtt(már ahol lőnek rád) guggolj le utána meg állj fel.
  • wedge31
    #2479
    Igen át kell ugrani és szerintem jó felé is mentél csak valószinüleg lassan ezért volt hogy utolértek.
    Ott a lépcsöházban ahol jönnek fel menj balra aztán értelemszerüen tovább a lényeg hogy ne tökölj sokat sehol hanem pörögjél mint egy Zinger varrógép
  • Axon
    #2478
    Egy kis segítségre lenne szükségem.
    A játék elején vagyok és most ébredek fel a Gilman hotelben. Éppen törik rám az ajtót. Már vagy negyvenszer újrakezdtem. Átrohanok a szobákon és becsukom magam után az ajtókat és be is reteszelem. Eltolom az ablak elől a szekrényt és kiugrok. Már volt olyan, hogy leestem az utcára és maghaltam. Legutóbb átugrottam a szemben levő ház tetejére, majd bementem az ott lévő ajtón. Egy ház folyosójára jutottam, ahol ahogy rohantam el az ablakok előtt folyamatosan lőttek a szomszéd házból. Azt hittem, hogy végre megmenekültem, de a lépcsőházba érve láttam, hogy máris jönnek fel a lépcsőn. Ezután még berohantam csak úgy vaktában 1-2 szobába, de utolértek és lezúztak.
    Szóval mit is kell csinálni?
    Tényleg át kell ugrani az ablakból a szomszéd ház tetejére vagy nem? Ha pedig át kell, akkor ott merre kell szaladni?
  • grimm13
    #2477
    Én legalább 10 percig küzdöttem mire rájöttem !Szerencse hogy vannak emberek akik emlékeznek arra hogy hogy is volt mint például wedge31.Amúgy szerintem igazad van így nincs meg az a Jack Walters-es érzés!!
  • wedge31
    #2476
    Ha szembe állsz a szobrokal a bal oldali falon van egy törött tábla rajta a megfejtéshez kellö betü kombináció de mivel már probáltam másnak is ilyen rávezetésel segiteni és csak lecseszés lett a vége hogy ez nem is igazi segitség itt a megfejtés :

    Dagon-Hydra-Dagon-Cthulhu-Dagon-Cthulhu.

    Tudom hogy neked se fog tetszeni amit írok de ennek így semmi értelme elveszed magadtól azt a örömöt hogy sikerül megfejtened egy nem tul bonyolult feladványt.
  • vegh0905
    #2475
    Vagy valaki más.Köszönöm
  • vegh0905
    #2474
    Sziasztok.Grimm13 pontosabban nem tudod leírni mit kell csinálni.
  • grimm13
    #2473
    már nem emlékszem arra mi a pontos sorrend de elméletileg a falon van egy kőtábla felekkel és abból ki kel következtetni milyen sorrendben kell megnyomni a szobrok hátán lévő gombokat
  • vegh0905
    #2472
    Sziasztok.Nem tudjátok hogy kell kijönni a templomból.
    Az a rész mikor le kell térdelni a szobrok elé.
    Nem tudom mit kell csinálni
  • darkhero
    #2471
    mármegvan,köszönöm a segítséget még1x
  • darkhero
    #2470
    köszönöm,csakmég annyit h a kristályt merre találom?
  • grimm13
    #2469
    Ezek szerint a vésőt már felvetted verd ki a zöld kristályt majd ha megvan mássz fel a kiirtott indán és inditsd be a kaput ---> vedd fel a fegyvert menny le a csillagokhoz és teljesen feltöltött fegyverrel lőj bele a vizbe de te ne állj bele mert akkor meghalsz tovább nem mondom

    (HA JÓL EMLÉKSZEM IGY KELL)
  • darkhero
    #2468
    üdv.én a légjárta alagutakban vagyok,kinyírtam mindenkit,gyomírtóztam az indát,megmérgeztzem a polipfejű lényt meg minde,de innentől kész.nemtudom hjova merre kell menni.aki megkért h öljemmeg,egy alsó útról beszélt de az televan csillagokkal,fennt pedig,ha felmászok az indákon nemtalálok semmit.ha tudtok segítsetek.üdv
  • Okisz
    #2467
    ezer köszönet! ez volt a gond! egyet kihagytam! majd írok még ha vmi baj van :)
  • grimm13
    #2466
    Lelőtted az összes őrt?
  • Okisz
    #2465
    Az oké,köszi! Már először is megtaláltama helyet, de ettől még nem akar utánam jönni a srác... :(
  • szjuca
    #2464
    Halihó!
    Vissza kell menni a garázsba Mackey-hez. Ha kijössz az épületből a széfes szoba felől, balra menj el, valamelyik sarokban van egy beugró, majd ha balra fordulsz ott lesz a garázsnak a bejárata. Egy mentési hely is van ott az ajtó mellett.
  • Okisz
    #2463
    Szaisztok! Már annyi oldalt visszaolvastam, de akárhogyis probálom amikor briant kell kiszabadítanom, nem megy! Az meg h a patkányt odaadom, csávó ajtaját kinyitom, megbízik bennem, de nem akar utánam jönni a csatorna felé, és a széfet se engedi kinyitni, mindig azt mondja, h még nem most kell ezzel foglalkoznom, pedig elvileg, mindent megcsináltam...
  • Harkat 89
    #2462
    Elküldtem privátba, meg még ha valaki tud segiteni írjon rám.THX
  • szjuca
    #2461
    Szia!
    Írj már még légyszi vmit arról a részről, ennyiből nem ugrik be, hogy hol jársz.
  • Harkat 89
    #2460
    Hello. Elakadtam annál a résznél mikor viszemegyek az FBI-oskoal
    a városba.Ott van egy olyan, hogy elzárom a gözkazánt vagy mit, utána
    lesz egy auto mentés. Na azután akadtam el egyből, nemtok menni se előre se hátra, nincs is mit felveni vagy bekapcsolni.Mit tegyek?

    Amugy a játék szerintem kurva nagy, és egyedi is benne ez a roszullétes,
    magasba szédülős dolog:)
  • szjuca
    #2459
    Szia!
    Köszi az infót. Ha jól emlékszem az ember kijátszotta a Silent hill vmelyiket, úgylehet megpróbálkozom vele. Ahogy láttam, -mutatott részeket- elég vadorzó játék az is.
    Minden esetre sajnálom, hogy vége Cthulhunak, szerettem, még ezt a szívszűdülős Jack-et is. Hányszor megszívatott! Amúgy 93% lett a teljesítményem, biztos vmi kimaradt menet közben, de nem lehetett olyan fontos, ha tovább tudtam haladni. Sokkal könnyebben ment, mint először, és egy csomó helyen az angol hiányosságaim miatt, úgymond magamat szívattam. Mindegy mostmár.
    Köszi mégegyszer, időnként benézek, hátha tudok valakinek eszet osztani. Sziasztok!
  • wedge31
    #2458
    Sajnos nincs elözö és ahogy most állunk következö része se ennek a játéknak.
    A hasonlo kaliber neked horrort jelent akkor van egy pár amit ajánlani tudok : -Silent Hill 2-3 / mindkettöhöz van magyar szinkron is /
    -Undaying
    -Obscure 1-2
    Van még egy pár de ezek biztos elmennek régebbi gépen is.
    Stilusban persze pont mégegyilyen game nincs ez annyira egyedi szerintem.











  • szjuca
    #2457
    Sziasztok!
    Jelentem, végigtoltam.
    Sajnálom, hogy vége, még játszanék ilyet.
    wedge31 az utolsó "futás" kb 3x-i nekiindulásra sikerült.
    Következő része gondolom nincs a játéknak, mivel ugye szegény Jack...
    Előző, esetleg 0-ik része van? Vagy tudtok ajánlani vmi hasonló kaliberű és hasonló idős játékot, mint ez volt? Az újabb kiadású játékok nem mennek a gépünkön, mert "elavult már".
  • szjuca
    #2456
    Köszi! Jó hétvégét és jó játszást!
  • wedge31
    #2455
    Igen minden kanyart a legszükebben és persze kikerülni a leszakadó kötömböket.
  • szjuca
    #2454
    De jó!Köszi szépen.
    Az az ideális ív, ami mondjuk az életben is? pl bal kanyarban az ív bal oldalán szűken?
  • Bone-Cracker
    #2453
    a végén a futással nem volt semmi gondom, biztos a sok tomb raider:)
  • wedge31
    #2452
    Semmi extra csak az ideális iven kell futni.
    Sajna ha arrol egy kicsit is letérsz akkor kezdheted elölröl a futást.