1135
border=0>



Vissza a jövőbe
  • BONO
    #293
    Hogy gondolod ezt hát persze, hogy én leszek a házigazda várhatod, hogy telesz el itt a bas#zá#b#! (Viccen kivül legyél te a házmester ha akarsz és kérdezd meg a opokat az xboxman-es ügyben)
  • B0B0
    #292
    Szerintem érzékeltették. Sötét van, rémisztő zene szól. Mi más kéne még. Motorosok?? :) :)
  • B0B0
    #291
    Én stúdiómérnök vagyok! Segíthetek ha akarod!

    Ja! És mégvalami! Ha gondoljátok, elvállalnám a "Házigazda" szerepét! Elfogadnátok? (Végtére is én élesztettem újra a topicot a 93-ban és a 107-ben). No mindegy! Majd eldöntitek! Meg meg kéne tudni, hogy lehet-e valaki úgy házigazda, hogy nem ő a témaindító, mert ugye Xboxman barátunk idestova 3 éve nem írt ide

    Tök jó kis banda jött itt össze :)
  • IStexI
    #290
    A lényeg, hogy minden ugyanúgy maradt mint előtte.. semmi változás! Persze nem lehetett látni őket, de nem ez a lényeg hanem az, hogy nem adtak rá magyarázatot illetev nem érzékeltették, hogy megváltozott a jövő...
  • B0B0
    #289
    Azután a jelenet után amikor a Tata visszajön az időgéppel, már nem lehet látni sem Lorraine-t sem George-ot! Ki mondta, hogy akkor ott vannak???? Egyedül a ház maradt a helyén!
  • B0B0
    #288
    A Jenniferek [ :) ] azért ájultak el mert csajok ! Az öreg Biff viszont egy vén szemétláda aki tudatosan megy vissza és van ideje felkészülni az élményre! A fiatal kis kötsög Biff meg ugye nem tudja ki a Tata!
  • BONO
    #287
    Én ismerem a múltbéli énemet de a jövőbelit nem éppen ezért legalább a kis biffnek kellet volna vmi bajának történnie mert ő a jövőbeli saját magával találkozott az öreg max szivrohamot kapott volna ilyedtében de ez semmi mert ő csak a múltbéli önmagával találkozott amit ugyebár ismer!?
  • BONO
    #286
    Huhh sztem ez volna a legjobb megoldás ezt én ugy gondolom, hogy mindenki hálásan megköszönné egyébként szerintem egy olyan kéne amin rajta van BTTF felírat akár magyarul is és a csapat (itt a szükcsapatra gondolok Doki, Marty, Einstein) mondjuk ugy, hogy a Delorean elött álnak ugy, hogy jól látható az autó! Nekem vmi ilyen az elképzelésem a bannerrel kapcsolatban de rádbizom...!
  • IStexI
    #285
    Én grafikus lennék szal szívesen csinálok 1 bannert a topicnak, akár flasheset is!
  • IStexI
    #284
    A múltbli énedet te is ismered nem? Az emberek szoktak tükörbe nézni:) Viszont a jövőbeli énedet nem ismreheted...
  • IStexI
    #283
    Jenifer esete hasonló volt, a külömség az volt, hogy nem az idős ment vissza hanem a fiatal előre... de az elmélet szempontjából mind1! Mákuk volt szentem ennyi... Ráadásul az öreg biff azt nem tudta, hogy megsemmisülhet a világegyetem:) Bár ha tudta volna akkor is visszament volna szerintem. Itt viszont felvetődik 1 újabb kérdés!

    Amikor az öreg biff visszamegy megváltoztatja a múltat -> kialakul az alternatív 1985 de az folytatódik és hatással van a jövőre is! Tehát abban a pillanatban amikor visszaérkezik az almanach átadását követően már a jövőnek is alternatívnak kellet volna lennie az alternatív 1985 folytatásaként. Amiben a doki ugyebár intézetben van. Oké ez nem gond hiszen a jövőben lévő doki független a rendes (intézetbe vágott) dokitól de pl Marty faterja halott és ugyebár közben ő meg ott vana házban! Nem beszélve arról, hogy jenifer marty felesége a rendes 2015ben de a visszatérésé után már nem hiszen biff felesége! stb stb...

    Remélem érthető voltam... Ezt eddig senki nem vette észre vagy fasság?
  • BONO
    #282
    Eszméletlen dolgokat találtam ezen a helyen a downloads link alatt ott megtalálható a játék is amiről már írtam de sajnos commondore 64-re ugyhogy be kell szereznem vmi emulátort meg ami még nagyon fasza az a játék kártya ami szintén letölthető meg a font (betűtipus) ami LCD monitoros gépekre is külön letölthető! És ami a LEGNAGYSZERŰBB AZ EGÉSZ TRILLÓGIA LYRICS-JE (BESZÉDEI VAGY MI FARNC) TEHÁT AZ ÖSSZES PÁRBESZÉD A HÁROM RÉSZ ÖSSZES SZÖVEGE LETÖLTEHETŐ ANGOLUL EZ NAGYON KIRÁLY NÉZZÉTEK MEG!!!

    ime egy kis ízelitő...

    "Doc: Marty, you gotta come back with me!
    Marty: Where?
    Doc: Back to the future."

  • BONO
    #281
    Ja amugy kitaláltam vmit és e valami megvalósitására tirátok is szükségem volna szeretnék egy topic képet kirakatni vmelyik moderátorral a topicba mint pl itt!Sztem qrva jó ötlet egyedivé tené a topicot és ha valaki bejönne ide egy árva szó elolvasása nélkül is tudná, hogy hol van!

    Ja és arra szeretnélek titeket kérni, hogy keresettek olyan képeket amik sztetek megfelelőek volnának e célra! Ha vkinek nem tetszik az ötlet az most szoljon mert akkor én sem kezdek el keresgélni potyára!
  • BONO
    #280
    Carlos jó válasz bele néztem hirtelenjében a filmbe és igy van csak néha kihagy az agyam viszont Quantumleap és Márty csaja honnan tudta, hogy a múltbéli énjével találkozott a házában?
  • Quantumleap
    #279
    Na meg a fiatal Biff nem tudta, hogy az öreg tata az ő jövőbeli énje.
  • Carlos
    #278
    Mert mondja is, hogy többféle variáció van.
    Vagy elájul, vagy nem történik semmi, vagy időparadoxon alakul ki és megsemmisül a világegyetem. Szerencsés esetben csak a mi galaxisunk.
  • BONO
    #277
    Volna egy kérdésem! Amikor Marty barátnője találkozott a jövőbeli önmagával akkor elájult mind a jelenbeli mind a jövőbeli mása de amikor az őreg Biff elvitte az Almanackot a 55-ös Biffnek akkor nem történt semmi ilyen ez miért van???
  • BONO
    #276
    Sztem érdemes lett volna azért emliteni ezt mert én ugy látom, hogy "repkedő tárgyakat" lehet látni minden filmben ez igy van de azol mejik filmből meritették ezt az ötletett hát ebből ezért a "saját egyedi tárgya" a légdeszka a filmnek ezért gondoltam volna én azt, hogy emlitést teszek róla a pizza mellet ami szintén egy faja dolog de akár emlithettem volna azt a beavatkozást is amivel a doki a 2. részben 20 évet fiatalodott nekem az is nagyon bejött de a legfainabb sztem a légdszka!!!
  • B0B0
    #275
    Vannak DeLorean időgépek a Midtown Madnesshez, meg a Need For Speed-ekhez. Ott például van sínen futó is meg repülő is. Aztán láttam Bttf plugint A Duke 3D-hez de annak már van vagy 7 éve!
  • B0B0
    #274
    Azért írtam a Pizzát, mert semmilyen filmben még csak megközelítő ötletet sem láttam. A repkedő tárgyakat meg szinte minden ilyen filmben látni lehet, úgyhogy az már akkor lerágott csont volt.
  • BONO
    #273
    Ezzel minden stimmel de a pizza helyett én a légdeszkát írtam volna ugyanis ez nagyrészben befolyásolja majd a film cselekményét a továbbiakban!
  • BONO
    #272
    az egy helyett hármat akartam írni sorry!
  • BONO
    #271
    Sztem is az egyben tul monoton már ez a vadnyugati stilus szerintem a 2. a legjobb nagyon bejött az, hogy bekavart a jövő a történeti szálba és sztem azért is a 2. legjobb mert azon kell a legtöbbet agyalni is és ezt csipázom a filmben!!!

  • B0B0
    #270
    Első rész a legjobb!
    A harmadik tényleg az első "átdolgozása", de szerintem pont azért jó, mert sokkal nehezebb a dolguk. Azonkívül sokkal mélyrehatóbbak és elgondolkodtatóak a párbeszédek benne (és pont ezért jó)
    A második tökéletes, csak az 1.-nek jobb az atmoszférája!

    Legtutibb szereplő: Christopher LLoyd
    Legtutibb rész: Tejet kérek! Csokisat!
    Legtutibb tárgy: természetesen a DeLorean
    Legtutibb épület: Jaws 19
    Legjobb a jövőben: pizza hidratálás
    Legtutibb dialógus: amikor Marty megmagyarázza a Dokinak, hogy miért kell hazamennie a vadnyugatról
  • IStexI
    #269
    első rész vége:

    Vissza, vissza a jövőbe! ...utak, ahová mi megyünk ott nincsen szükség utakra...

    Aztán a doki biccent 1et, snitt és vége... ha ezt a moziban kellett volna átélnem annak idején, tuti agybajt kapok, hogy ki kell várni a 2 részt:) Így szernecsére rögtön lezúzhattam majd nemsokára a 3.at moziban szintén gyerk fejjel...

    Nektem amúgy melyik részek jöttek be? Nekem az első természetesen zseniális, a második dettó a 3. kissé rókabőr volt, nem kellett volna, hogy az egész vadnyugat legyen + a végén a vonat kicsit sok volt jóból:) A 2.nak annyi szépséghibája volt számomra, hogy túlságosan elvontra sikeredett az alternatív biffes 1985. Az az utópisztikus lepukkant punkos hangulat kcisit sok lett, nagyon elrugaszkodott a valóságtól de ez csak pár jelent volt szerencsére, gondolok itt a felhőkarcoló előtt köröző motorokra a tűz körül...
  • B0B0
    #268
    Nincs harag nyugi! Csak szerintem vannak elemi hibák a filmben, ami nélkül viszont nincs film, hisz az időutazás senki sem tudja bizonyítottan megmagyarázni. Minden időutazásos filmnek van egy elmélete (Időzsaru: nincs a jövő kialakulva, ezért oda nem lehet utazni), az más kérdés, hogy a Vissza a jövőbének a legjobb ez a bizonyos elmélete. (ha az Időzsaruba nem lehet a jövőbe utazni, akkor ha valaki visszamegy a múltba, nem tud előre menni, hogy a saját korába érkezzen vissza). Szóval a lényeg, hogy ez a trilógia kimagaslik, és tök jó, hogy vannak itt emberek, akikkel lehet róla beszélni :))
  • B0B0
    #267
    Marty a 80-as évek tipikus tinédzserét testesíti meg. Rövid egy kicsit az esze, de mindig kivágja magát a bajból, úgyhogy ne várd el tőle, hogy ennyire profin számoljon az idővel, hisz még 4 dimenzióban sem tud gondolkodni :)))
  • IStexI
    #266
    Igen ez tejjesen jogos... Attól, hogy látta működni nem befolyásolt semmit hiszen már előtte megálmodta amikor leesett a wcben... Ez kb annyira volt, jó, hogy tutta érdemes kűzdenie mert biztosan működni fog!

    Marty pedig mindenképp arra az időpontra kellett visszamennyen mint amikor még nem volt mellény, mert a doki előre beállította a dátumot (nem Marty állította be ő csak beűlt és ment ahova vitte az időgép).

    Itt inkább abba lehetne belekötni, hogy a doki mért nem úgy intézte a dolgot, ha már elolvasta a levelet, hogy 1általán ne lőjék le (pl nem lopja a plutóniumot) vagy Marty mért nem 1 órával vagy akár 1 nappal korábbra allította az időgépet mér csak pár percel visszább? Persze akkor nem lettt volna izgalmas:)

    1ébként Bobo-nak a #101-ben is igaza van! Zsniális megoldások vannak a filmben pl: az eltűnés! Ugyanis ha én visszamegyek az időben 1 percet és odaállok magammellé és azt mondom magamnak, hogy 1 perc múlva ne menny vissza a múltba úgy ahogy én (azaz te:), akkor ugye abban a pillanatban amikor NEM megyek vissza, a visszaidőutazott:) énem rögtön mexűnik létezni mivel nem történt meg az ő visszutazása ezért nem is létezhet -> eltűnik... gondolm érthetetlen de azért tovább írom... viszont a két szülő kapcsolatának kialakulása nem pillanatnyi elhatározás (első látásra szerelem esetétől tekintsünk el hiszen attól, hogy szeretik 1mást még koránt sem biztos, hogy össze is jönnek), hanem a bál időtartama alatt dőlt el és közben folyamatosan hullámzott, nem volt biztos, hogy összejönnek. Ezt az érzelmi tusát jelenítette meg vízuálisan az, hogy Marty egyre inkább eltűnt...

    Sok ilyen kis részlet van... és valóban logikusak is, logikusan állnak össze, ezért az 1ik kedvencem a ami napig is. Hogy a szokásos dolkat: delorien, időgép, poénok, korok, jó sztori stb... ne is említsem...
  • Carlos
    #265
    Mint Bif-é amikor visszamegy 55-be a múltból az Almanac-al. (kivágott jelenetek)
  • BONO
    #264
    A Doc Hollywood egész jó film csak mikor oda kerültem, hogy megnézhessem mindig elaludtam rajta sajna ugyanez vonatkozik a szenzációs recepciósra is sajna!!!
  • BONO
    #263
    Bocs B0B0 remélem nem haragudtál meg nyugtas meg mert ha igen akkor bocs!!!
  • Quantumleap
    #262
    Michael J. Fox rajongók, ne feledjétek:

    ma este az m1-en 19:55-kor Doc Hollywood!

  • B0B0
    #261
    Attól, hogy látta, csak annyit tudott meg róla, hogy működik. Direkt nem kezdte el vizsgálni, hogy hogyan működik. Az már más kérdés, hogy a 3. részben egy IC-t megismer. Egyébként nézd meg a #101-et! :)
  • LittleL
    #260
    Engem most az izgat hogy Marty az első részben odaadta a levelet
    a Dokinak, amiben le van írva hogy terroristák támadják meg.

    De ha tudja hogy megtámadják és fölveszi előre a mellényt,
    akkor is állandóan az járhatott a fejében hogy
    vajon mindent úgy csinált -e ahogy az eredeti téridő kontinuumban,
    amikor nem volt rajta mellény.

    De most hogy felvette a mellényt, Marty vajon ugyanúgy a múltba fog -e elrepülni ?
    És ha nem meg a múltba akkor nem kapja meg a doki a levelet,
    és mellény sincsen...
    Arról nem is beszélve, hogy a Doki látta a múltban a fluxuskondenzátort,
    és meggyőződött róla hogy működik, lehet hogyha nem látja működni
    akkor máshogyan építi meg ?
  • LittleL
    #259
    Lehet hogy azért mert Marty azzal hogy a múltban volt,
    némileg megbolygatta a térifő kontinuumot,
    és ilyenkor az egész teste halványul el..

  • B0B0
    #258
    Te miért nem vagy ennyire kreatív? Hülye kérdéseket könnyű feltenni?

    Amúgy meg:
    Miért nem kezdett Martynak is a feje fogyni? Miért kezdett egyszerre halványulni a képen????
  • BONO
    #257
    Ezzel a hülye kérdéssel amugy tényleg feldobtad a topicot B0B0 de kérdez vmi ujjat amin tényleg lehet vitatkozni és elmélkedni!
  • BONO
    #256
    De a "fluxus kondenzátorod" megfelelően üzemel nem???
  • BONO
    #255
    Hát ezaz a hozzászolásodban benne is volt a válasz! "Ha később mégis összejönnek, akkor is az "első" gyerek fog megszületni nyilván, nem a második"!!!

    Éppen ezért ha történne vmi problem 1955-ben az első gyerek is fog eltünni mert ő áll a legközelebb időben ehez a dátumhoz a 3 gyerek közül!!!

    Ez pedig egyszerű gondold át!
  • IStexI
    #254
    A múltkor a n+1edik összerészes újranézésen kiszúrtam valami érdekes dolgot, a 2. rész elején de a 3. végére elfelejtettem! Qrva mérges voltam, de akárhányszor néztem végig a 2 elejét nem vettem észre újra:) Na majd jövőre valamikor megint megnézem azt akkor hátha kiderül! Az öreg biff mond6tott valamit ami miatt nem stimmelt nálam a tér idő kontinum:)