1135
border=0>



Vissza a jövőbe
  • IStexI
    #453
    Szentem ne tartsd magadba! Vagy esetleg várd meg amíg ezt megbeszéljük:) Bár ölég nehéz lesz 1ik tábornak meggyőzni a másikat...
  • B0B0
    #452
    Egyre jobb :)
  • BONO
    #451
    Érdekel a vita de nem akarok bekapcsolodni a 4. pontal ugyanis nekem van egy olyan is!
  • IStexI
    #450
    amit a #444ben írtam nem tartozik az okfejtéshez! Szal azt nem sorold ide ahogy a 3. pontban tetted... De mondom majd jövök 1 ábrával csak most dógom van:)
  • McGrady
    #449
    aha mostmá vágom :D
  • McGrady
    #448
    basszátok meg én ebből 1 csomót nem értek ilyen szara felfogó képességem? :DDD
    nektek!
  • B0B0
    #447
    Igen de mivel visszament ezért látja! Értem én hogy mit mondasz. :)) Csak két lehetőség van, de te egy harmadikat feszegetsz:
    1. Előremegy a jövőbe és mivel később visszamegy látja saját magát
    2. Előremegy a jövőbe de mivel később nem megy vissza nem látja saját magát
    És itt a tied:
    3. Előremegy a jövőbe, később nem megy vissza mégis látja magát. (Na ez az ami nem lehetséges)
    És bocsi, hogy le akartam folytani a témát. Ne hari
  • IStexI
    #446
    Minek zárnánk le a témát? Laglább van miről beszélni... 1ébként te magad írtad le amit próbálok magyarázni: akkor amikor előre megy a jövőbe, nem is találja ott az öregebb énjét

    szal szvsz van miről trécselni még:)
  • B0B0
    #445
    Az alapvető hiba abban amit itt most elmondtál:
    ha úgy dönt, hogy mégsem utazik vissza a saját korába, akkor amikor előre megy a jövőbe, nem is találja ott az öregebb énjét:

    Amint látod a rózsaszínnel jelzett vonal kitörlődött, mert Marty nem ment vissza. De emiatt a 2015-ös időpontot csak egy vonal metszi és az a kék ami az életutat mutatja. Itt hibázik az elméleted. Szerintem ezzel le is zárhatjuk a témát!
  • IStexI
    #444
    Na végre megjött a támogatóm:) Természetesen tejjesen igazad van:) 1ébként ezen is gondolokodtam amit most írtál!

    Tegyük fel, hogy elhatározom, hogy visszamegyek 1 percet az időben. Ráülök a motorháztetőre és várok 1 percet majdpedig visszamegyek. Ekkor ott találom magamat a motorházteteőn ücsörögve... erre azt mondom magamnak, hogy 1 perc múlva ne menny vissza 1 percet, és szépen (akkor már ketten) várunk, hogy leteljen az 1 perc! Amikor letelik az 1 perc akkor a visszautazott énem szépen eltűnik (meghal, elvarázsolódik stb...) az eredti aki meggondolta magát pedig szépen éldegél tovább! Ezzel nincs is semmi gond hiszen erre a film is magyarázatot ad mivel a Marty is kezd eltűnni amikor veszélybe kerül a "megszületése" tehát a puszta léte... Erre írtam valamikor, hogy baromi jól megcsinálták azt ahogy vívodik George, hogy felkérje-e táncolni Lorean-t közben pedig Marty fokozatosan tűnik el...

    Na de most nem is ez a lényeg majd jövök én is ábrával! Ezt csak azért írtam le, hogy mért nem lehet végtelen számú "klónt" gyártani:) az időgéppel... Pontosabban lehet de csak meghatározott ideig, addig az időpontig él 1 "klón" amig el nem törlődik a visszautazása, vagy tényleges vissza nem utazik az erdeti énje de akkor meg ugye az erdeti "tűnik" el azzal, hogy visszamegy szal valamelyik személy mindeképp törlődik az adott időponttól!
  • BONO
    #443
    Huhh abba ne is gondoljunk bele mi lett volna ha ez igy történt volna...!
  • Prof William
    #442
    Mondjuk ez is gáz a dokinál, hogy mi a francnak kell a Wc-ben egy óra. Bár ha sosam rakja fel akkor a világhírű fluxuskondenzátor sem lett volna soha. (Poén let volna ha Marty akkor érkezik amikor még nem rakta fel az órát, és mivel megjött fel sem rakja.)
  • jax
    #441
    Ja, és mellesleg felborúlna a tér-idő kontinum!
  • jax
    #440
    Örülök, hogy érdekel titeket az általam felvettet téma!

    Érv: Mi lenne, ha Marty 2015-ből nem megy vissza 1985-be, hanem ott marad? Ez elképzelhető, hiszen ő a jövőben még nem tudja, hogy vissza akar menni 85-be. Ha a jövőben maradna, és ott élne tovább, akkor 47 éves 2015-ös énje megszünne létezni, mert Marty életéből kiesik az 1985-2015-ös szakasz.
  • B0B0
    #439
    Az ábra nagyon jó!
  • B0B0
    #438
    A legérthetőbben:
    ha azt mondod, hogy azt még megérted, hogy valaki láthatja múltbéli énjét. Hát itt a 47 éves Marty a múltbéli 17 éves énjét látja! Azt meg már nem tudod bemagyarázni, hogy az öreg látja a fiatalt, de a fiatal nem láthatja az öreget! :))
  • Bandew
    #437
    Mint látható, 85-ben kicsit idősebb lett Marty, hisz addig is élt amíg 2015-ben volt. A két pont ahol a piros vonal találkozik 2015-el, az a 2015-ben megjelent Marty és mint láthatod 2 db ilyen van, a fiatalabb és az idősebb.
  • Bandew
    #436
    No tessék, gyors összedobtam egyet, de még mindig nem todum felfogni mi olyan nehéz ebben...
  • B0B0
    #435
    Pill! Csak felakasztok egy órát a WC-ben! Mindjárt kéé..... PÜFF!!

  • B0B0
    #434
    Nem ilyen jellegű teeeeee! :))
  • BONO
    #433
    Sztem van abban valami amit IStexI írt itt >>> #419! de érdekelne az a videó (és ha megnéztem meg probálok leesni a WC deszkáról ugy, hogy beverjem a fejemet remélem megáld az ikhlet és jönni fog a fluxuskonveznzátoros ábra)!!!
  • B0B0
    #432
    Elmeséljem, hogy hogy bizonyították be, hogy a jövőbeutazás valóság, csak nincs hozzá technikai háttér? Talán még videót is tudok mutatni
  • B0B0
    #431
    Erre már aztán igazán nem lehet mit mondani:

  • IStexI
    #430
    Ha már ennyire jól nyomod a 4 dimenziót akkor esetleg ezt megindokol6nád... Én írtam 1 elég hosszú hozzászólást a nézetemmel kapcsolatban szal várom a magyarázó ábrát:)
  • IStexI
    #429
    Később visszamegy OK... és közben mi van? He? Montam, hogy a nem tucc 4 dimnezióban gondolkodni és a többi szöveget lehet hanyagolni mert itt mi csak beszélgetünk a filmről...
  • Bandew
    #428
    És persze ilyen értelemben, tényleg kihagynám azokat az éveket hisz nem tok visszamenni.
  • Bandew
    #427
    Amúgy szvsz csaj a jövőbe lehet utazni és a múltba nem.
  • Bandew
    #426
    Te jó ég! Ennyire nem tudsz 4. dimenzióba gondolkodni? Elmegy a jövőbe, de ez nem jelenti azt, hogy 85 után nem létezik, hisz később visszamegy és éli tovább életét. Ha kell megpróbálom illusztrációval elmagyázni.
  • IStexI
    #425
    A múltban elvileg nem lenne kizárva... Igen ez amire én is céloztem a fim "szabályait" figyelembe véve!
  • edios
    #424
    A jövőbeutazás fizikailag nincs kizárva! Az viszont, hogy a jövőben találkozzunk a saját énünkkel hülyeség mivel az a jövőnk, h megérkezünk a jövőbe, útközben nem válunk ketté az időutazástól..

    A múltban elvileg nem lenne kizárva, h találkozzunk önmagunkkal,de fizikailag lehetetlenség a már megtörtént dolgokat meg nem történtté tenni -> szóval mégiscsak ki van zárva!

    Ellenben a filmekben bármi lehet, mint ahogy ebben is,és ez ráadásul jó film is szóval minden rendben! Ha találkozni akartok magatokkal nézzetek tükörbe
  • IStexI
    #423
    Ezt a lásd be hogy nincs igazad szöveget szvsz mellékelni kéne 1 scifivel kacsolatba... Ok én is írtam, de azt csak viccnek szántam! Most per pillanat nemtok feldobni 1 ábrát de majd idővel megpróbálok ész érveket felsorakoztatni! Ez elég jó témának bizonyul:) Szal ha lehet ne egymást próbáljuk győzködni (az időgép sem létezik szal a nyilvánvalót nem kell bizonyítani mint ahogy mást sem 1 scifivel kapcsolatban) hanem csak beszélgessünk...
  • B0B0
    #422
    Akkor a jövőbe sem utazhatna. Ez a hülye időzsarus elmélet ott hibázik *rva nagyot, hogy ha valaki elmegy a múltba, akkor a büdös rohadt életbe nem tud hazamenni mert az ő otthona a jövőben van már, és oda meg nem lehet menni. Lásd be, hogy nincs igazad, azonkívül ha ez lenne a helyes elmélet, akkor nyilván nem igazak azok a mérések sem amik igazolták, a jövőbe utazás elméletét ugyebár
  • IStexI
    #421
    Hogyne találkoz6na! De csak a múltba! A jövőbe nem!

    A jövőbe nem lát6ja saját magát mert aki ott lehetne az ő maga! De blőle csak 1 van a jövőbe!
  • B0B0
    #420
    ÁÁÁÁÁ! Nem érted!!!! A családja szempontjából el sem tűnik értsd már meg!!!! Mindössze 3 héttel él többet mint egyébként!!!

    A te teóriád szerint nem is találkozhatna senki a másik énjével!

    Figyu:
    Elmegy 2015-be. Ott látja saját magát, mert miután látja magát, visszamegy 1985-be és minden megy tovább a normális kerékvágásba.
  • IStexI
    #419
    ááááááááááá!!! ez az ! EZ AZ! Ez volt az ami én is észrevettem és amire nem emlékeztem akárhányszor újranéztema 2 elejét!

    Bocsi de nincs igazatok! Nem számít semmit, hogy rendbehozza a jövőjét aztán visszatér!! Milyen jövőjét?? Nincs is jövője mert ő magam sem létezik benne hiszen elmegy!

    Figy! 1985ben ugrik 1et 2015be... Na most ha elmegy 1985ből akkor nincs ott egészen addig amíg meg nem érkezik 2015be. Emiatt nincs is élete! Kivel él közben Jennifer, ki csinál neki gyeret:) ha nincs ott Marty? Senki. 1xerűen eltűnik! Jennifer lehet hozzámegy griffhez! Itt persze 1000 dolgot lehetne felsorolni, de a lényeg, hogy marty nem létezik 1985 és 2015 között! Emiatt jogos az időzsaru koncepciója miszerint nincs kialakulva a jövő ezért oda nem lehet utazni.

    Monyuk a doki még viszonylag ok ebben a témában hiszen nem ismeri senki, nincs családja, csak martyval tartja a kapcűsolatot tehát nem "tűnik" fel senkinek, hogy eltűnt:) kivéve martynak de ő meg tud az egészről tehát ez nem borítja fel a tér idő kontinumot... De ha marty eltűnik akkor az már több ember jövőjére is ki6!!! Amikor a doki elmegy 2015be az első rész végén az még tejjesen rendben van hiszen marty ott marad és folytatja az életeét aminek az erdeményét a doki látja is a jövőbe ezért is jön vissza , hogy a problémákat megoldják! De amikor a Marty is vele megy sőt most jut eszembe, hogy jennifer is:) akkor nekik nem folytatódik az eletük 2015ig mert 1 pillnat alatt ott teremnek! Tehát csak 1 van belőlük (mindenkiből doki, marty, jennifer)...
  • IStexI
    #418
    Azonnal fogjál hozzá!!! A lapot majd megcsinálom neked:)))))
  • B0B0
    #417
    1961-ben született
  • McGrady
    #416
    LOL!!
    az szép

    szegény Fox...most hány éves is?
  • B0B0
    #415
    Szerintem jobb, hogy nem lett 4. rész, mert valami szart akartak csinálni, hogy a Doki mozdonya csillagnak ütközik meg egyéb hülyeségek, így amikor Zemeckis, Llody és Fox meglátta a forgatókönyvet, rögtön elő is vette az öngyújtót.

    Amúgy jól tudod. Fox parkinson kóros. A Doc Hollywood forgatásán jelentkeztek először a jelei (1991). Bár az utsó film amiben szerepelt az a Támad a Mars, mostanában az a hír tejreng, hogy játszani fog valami sorozatban.
  • McGrady
    #414
    jah tök kira :))
    mért is nem lett négy? megbetegedett Michael J. Fox nem?