1135
border=0>



Vissza a jövőbe
  • rafaello
    #734
    az a benzin elfolyt amikor indiánok meg a lovagságiak lödöztek amikor megérkezett
  • Carlos
    #733
    Hát gratulálok!
  • nancygirl
    #732
    Szal kicsit megváltoztak itt a dolgok a fórum nyitása óta.
    Remélem azért az élet nem lankad le
  • nancygirl
    #730
    sziasztok!
    tegnap végigolvastam az egész fórumot
  • Carlos
    #729
    Szóval. A sima 3 DVD egy az egyben ugyanaz, mint a magyar trilógia DVD-i.
    Van rajta egy csomó minifilm, BttF titkai, FAQ-k, álltalános kérdésekre válaszok, scriptek, interjúk, egy csomó minden. (kb 3 óra anyag)
  • jax
    #728
    Nemrég jelent meg ez a kiadás ugye?
    Milyen extrák vannak a bónusz DVD-n, amik a magyar 3 lemezes kiadásba nincsenek?
  • Carlos
    #727
    Angliából hozta egy haversrác.
    Van felirat rajta.
  • jax
    #726
    Van magyar felirat a bónusz DVD-n?
    Én ilyen 4 lemezes kiadást csak külföldi oldalakon láttam, te honnan vetted?
  • Carlos
    #725
    Köszi!
    Nagyon sok okosság van a bónusz DVD-n.
    Plö tuttátok, hogy John Delorean miután megnézte a BttF-t írt egy levelet és megköszönte, hogy halhatatlanná tették az autóját?
  • jax
    #724

    Szép gyűjtemény! Gratula.
  • Carlos
    #723
    Gyönyörű (kész vagyok):

  • CodeRed
    #722
    Csakhogy azt a kocsit használják bizony benzinüzemben is.nem is egyszer röffentik be a benzinmotort.Irtó sokszor láttam a filmet.Akárhogyan is ez egy óriási hiba, hiszen a 3.ik rész éppen arra alapoz ami kézenfekvő, hogy ott van az "orruk" előtt.És az az érdekes, hogy míg az első rész különállóként készült (csak poénból tették bele, hogy doki visszajön a végén) addíg a második és harmadik részt párhuzamosan forgatták, tehát ezt illett volna megmagyarázni vagy észrevenni.
  • sg27
    #721
    Igen de a repüléshez nem kell belsőégésű motort használni. Ám amikor a DeLoreantbe belevág a villám s elveszti a repülés készségét onnantól kezdve valóban csak benzimotorral képes közlekedni. De mivel addig nem volt szükség benzinre üres a tank, s csak 1955-ben töltik fel újra amikor Marty visszamegy a Dokiért.
  • Quantumleap
    #720
    A Doki a 3. részben-amikor Marty informálja a tank kilyukadásáról-megjegyzi, hogy a belső égésű motor MINDIG IS benzinnel működött.
  • sg27
    #719
    Végre egy értelmes ember :)
  • KG21
    #718
    időáramkörökről szó nem volt. A Vita tárgya az, hogy volt-e benzin a repülő Delorienben. Sztem nem, ezért le sem lehetett volna szívni belőle.
  • gz8
    #717
    A villámlás az időáramköröket nem tette tönkre, csupán a röpképtelenné tette a Delroiant.
  • KG21
    #716
    így viszont nem tiszta miért érzi kutyául magát, amikor visszatér. Ha viszont bennemarad az eltűnés, akkor meg az nem stimmelt volna, hiszen senki nem öli meg.
  • KG21
    #715
    nekem úgy rémlik említi a doki, hogy feltankolta, mert a villámlás miatt a 2015 ből származó meghajtás már nem működik. De nincs meg a film, így nem tudok utánanézni :(
  • CodeRed
    #714
    Igazándiból az hogy Biffet nem láttuk eltűnni nekem jobban tetszett mivel a végén erre az lehetett a magyarázat, hogy dokiék helyreállítják a dolgokat és nem változik meg semmi.Szóval ha Biffet bennehagyták volna eltűnni az azt jelentette volna, hogy nem sikerült az Almanachot ellopni a fiatal Biff-től.Viszont így tuti volt a siker.
  • CodeRed
    #713
    Szerintem nézd meg a filmet mégegyszer mert valamit nem értesz ezzel kapcsolatban.Az 1885-ben elásott kocsi ott van 1885-ben.Amivel Marty visszamegy az ugyanaz a kocsi.Mivel azt ásta ki.A kérdésem még mindíg ugyanaz:Miért nem jut eszébe senkinek sem, hogy abból a Deloreanből amibe a villám csapott leszívják a benzint, és abba tegyék amivel Marty visszament.A sok ötlet közül nem jut eszébe sem a dokinak sem Martynak az elásott kocsiban lévő benzin.Legalább valami magyarázatot adnának, hogy 1885-ben a doki is lezuhant a kocsival és kilukadt a benzintank, vagy hasonló.De fel sem vetődik az ötlet...csak ez zavart mert ez kézenfekvő kellett, hogy legyen.
  • KG21
    #712
    olvasgattam a topicot, mivel imádom a filmeket. Tetszik ez a szőrszálhasogatás, igazából az a véleményem, hogy sokmindenbe bele lehet kötni a filmmel kapcsolatban, de ugyanezeket ki is lehet magyarázni. A kitörölt jelenetben Biff miért tűnik el amikor visszatér 2015-be? Nem emlékszem hogy a további történet során megölik, vagy erre bármi utalás lenne. Az alternatív 85-ben otthagyják a tetőn, tehát elvileg élnie kéne még mindig 2015-ben, lehet ezért is vágták ki ezt az eltűnését?
  • sg27
    #711
    A belsőégésű motorokhoz valóban benzin kell. De...
    mivel átalakították repülésre a Deloreant valószínű nem szükséges belsőégésű motor használata, s mivel a repülés közbeni helyváltoztatás is megoldott négykeréken is használható a módszer. Csak indulj ki a benzin-gáz üzemű kocsikból, ha van gáz nincs szükség benzinre.

    A két kocsi nem egy és ugyanaz míg a Martyét feltankolhatták benzinnel 1955-ben a dokiéban (mivel a jövőből jött vissza) még üres a tank.
  • Állatvédő
    #710
    Marhára
  • CodeRed
    #709
    Viszont benzinnel megy.Amúgy pedig 1885-ben mindkét autó ugyanaz.Tehát mindkettő benzinnel megy.
  • sg27
    #708
    Mivel a jövőben átalakították repülésre a kocsit valószinüleg a benzint is eltávolították belöle. A második részben szinte mindig csak repül a kocsi :)
  • CodeRed
    #707
    Még nem volt időm teljesen végigolvasni minden hozzászólást de nem tudom volt e már szó a harmadik rész egyik legnagyobb hibájáról.Az egész film úgy tökéletes ahogyan van, de nekem a harmadik részben a benzin dolog mindíg bántotta a csőrömet.Ha kilukadt a benzintank és nem volt benyó 1885-ben akkor a dokinak miért nem jutott eszébe előbányászni azt a Deloreant amibe belecsapott a villám és abból szívták volna le a benzint.Hiszen 1885-ben is két Delorean volt.Valószínű azzal ment el a jövőbe, csinálta meg az "idővonatot" majd visszament 1885-be és visszatette a kocsit a bányába, hogy Marty megtalálja 1955-ben.De miért nem jutott eszébe az üzemanyagot leszívni belőle?Akkor megúszhatták volna az egész vonatos balhét.Bár igaz, akkor nem lett volna 3.ik rész sem :-)
  • sg27
    #706
    Másfelől ha Marty megakadályozza hogy össze jöjjenek a szülei meg sem születik de ha meg sem születik akkor ki akadályozza meg , hogy össze jöjjenek a szülei.

  • sg27
    #705
    Valóban a film egysíkú :) ezért tűnnek el a dolgok de késleltetve!!!! Ennek köszönhető, hogy bár az öreg Biff vissza megy a jövőbe de eltűnik(ez az ami a törölt résznél látható). Minden esemény késleltetve van a filmben így bármibe bele köthetsz.

    Attól "támad fel" mert nincs ki megölje. Ez a paradox.
    Ha az időutazó nem tudja magát megölni a múltban akkor mitől hal meg?

  • IStexI
    #704
    Áhááá! Így már értem az álláspontodat, de van 2 észrevételem...

    1. a filmben a paradoxont azzal a "sztori elemmel" kerülik meg, hogy eltűnnek a dolgot amik valamilyen módon meg lettek változtatva. Pl.: Martyba szeret bele a saját anyja és nem az apjába -> ez kb ugyanz az eset mintha megölné valamelyiket mert a lényeg, hogy ő maga nem fog mexületni... Tehát a filmben a sztory szerint ha valaminek a létrejöttét meggátolod a múltban akkor az 1xerűen eltűnik a jövőben vagy ha pl az időutazó visszamegy a múltba akkot a múltben mert az neki a saját jövőjének a folytatása de ez most nem kérdéses csak úgy montam... A fejtegetésemet a film "szabályira" alapoztam aszerint viszont helytálló mivel nem képződnek párhuzamos univerzumok, a filmben csak 1 időegyenes 1 univerzum van ami persze az ügyködések folyományaként változhatnak...

    2. a paradoxonnal nem értek 1et! "Ezek közül a legismertebbet "nagyapa paradoxonnak" nevezik. Ez akkor jelentkezik, amikor egy időutazó megöli a saját nagyapját, így az egyén szülei, és persze önmaga sem születik meg. Mivel az időutazó sosem született meg, nem mehetett vissza az időben, hogy megölje a nagyapját." Attól az időponttól kezdve, hogy a papának annyi, nem létezik a gyilkos. De attól még halott marad a papa... Mitől támadna fel? Az sem lényeg, hogy a saját leszármazottja öli meg! A lényeg, hogy qvára halott:) Másfelől megközelítve: attól, hogy nem létezik az időutazó és nem tudja magát kinyírni a múltban még halott marad a múltbéli énje...
  • sg27
    #703
    Van egy jó kis sorozat is ami a párhuzamos dimenziok közötti utazásról szól,
    "Sliders" minden vasárnap a TV2-ön 12:20-kor megy.

    A film ismertetése: Quinn Mallory a fizika szakos egyetemista már régóta foglalkozik az időutazás gondolatával. Folyamatosan kutat, hogy rábukkanjon a fizikai tudományok gráljára: miként lehet egyszerre párhuzamos dimenziókban utazni. Házuk pincéjében jó néhány kísérletet végzett el, és úgy tűnik, sikerül megépítenie azt a gépet, amivel az időutazás lehetségessé válik. Persze azért szorgalmasan látogatja az egyetem fizika tanszékét, ahol Arturo professzor előadásai nagy segítséget jelentenek munkájához, de természetesen mellette állnak a barátai is.
    Egy véletlen baleset következtében azonban hirtelen megnyílik egy átjáró, s mind a négyüket magával rántja a mélység. Mire feleszmélnek, már egy másik univerzumban vannak, ahol minden ijesztően más...
    A világok közti csúszás hamarosan kétségbeejtővé válik. Egyszer olyan világba csöppennek, ahol a férfi és a nő szerepe felcserélődik, máskor olyanba, ahol vírusos betegségek burjánzanak, vagy földalatti mozgalmak árasztják el a Földet. Nem lehet tudni, hogy valaha hazajutnak-e a saját otthonukba!

  • sg27
    #702
    Az a próbléma hogy én párhuzamos dimenziókban gondolkodom, míg te nem.
    Miről is van szó?

    A temporális mechanika egyik legnagyobb kihívását a paradoxonok jelentik. Ezek közül a legismertebbet "nagyapa paradoxonnak" nevezik. Ez akkor jelentkezik, amikor egy időutazó megöli a saját nagyapját, így az egyén szülei, és persze önmaga sem születik meg. Mivel az időutazó sosem született meg, nem mehetett vissza az időben, hogy megölje a nagyapját. Ha a nagyapa nem hal meg, az időutazó mégis megszületik, és így elkövetheti a gyilkosságot. És így tovább.

    A párhuzamos dimenziók elmélete a 20. században született meg, hogy ezzel magyarázzanak hasonló paradoxonokat. Röviden, az elmélet szerint minden esemény után számos új univerzum keletkezik, amelyekben a döntés minden lehetséges következménye lejátszódik. Így amikor az időutazó megöli a nagyapját, ténylegesen nem tűnnek el a történelemből, mert ekkor két univerzum születik - az eredeti, amelyben a nagyapa él, és egy új, amelyben nem. Mivel az időutazó az első univerzumból származik, a tettének következményét már a másodikban élheti meg.

    Mivel közel végtelen számú lehetséges cselekedet és következmény van, a párhuzamos univerzumok száma is közel végtelen. Sok csak alig tér el a miénktől - olyan univerzumok ezek, amelyekben egy viszonylag jelentéktelen cselekedet következtében jött létre, és a cselekedetnek nincs vagy nagyon kicsi a hatása. Más világok nagyban különbözhetnek.

    Tehát igy térhet vissza az öreg Biff is a jövöbe, mert még nem jött létre egy párhuzamos "alternatív" jövő.
  • IStexI
    #701
    Miféle változások előtt? Mijazhogy nem változtatta meg a jövőt.

    Az öreg Biff mire visszaér már a megváltoztatott jövőt kellene kapnia! Mért ne tett volna addig semmit a fiatalabb énje? Te irtad: 1958 március 24.-én nyerte az első egymillió dollárját egy lóversenyen... Tehát tett sé folyamatosan nyert stb stb létrejött az alternatív 1985, ami a filmbe is szerepel és annak lett a folytatása az ahova megérkezik az öreg Biff az átadást követően...
  • sg27
    #700
    Mellesleg van egy törölt rész a filmből amiben a vissza tért Biff egy kuka mellet kezd átláthatóvá válni(kitörlődni), ami megint csak arra utal, hogy még a változások előtt sikerült visszatérnie. Vagy mégse?
  • sg27
    #699
    Mellesleg elég nehéz felfogású az ifjabb Biff mert míg a sport évkönyvet 1955.11.12-én kapta meg csak 1958 március 24.-én nyerte az első egymillió dollárját egy lóversenyen. Tehát azaz esemény ami kizökkentette a időegyenest csak jó két év elteltével következett be.
  • sg27
    #698
    Amikor visszatér az öreg Biff a jövőbe az ifjabb még nem tett semmit ami megváltoztatná a jövőt, tehát még nem jött létre alternatív időegyenes. Így az öreg Biff oda viszi vissza az időgépet ahonnan elhozta. Mit nem lehet ebben érteni?
  • ikegami
    #697
    Igen ez egy 2005 dec 22.-i hír. Nem 5 éves.
  • RaZoK
    #696
    Szerinted Stivön Spilberg ' bá lessz szíves neked megrendezni a 4. részt ?
    jó lenne de nem -.-
  • vortel
    #695
    Nem azért, de ez kb egy hónapos hír, nem 5 éves...
    ---> http://www.est.hu/rovat/mozi/mozi_hirek.cfm?d_id_cikk=36163&CFID=33737327&CFTOKEN=6d37da214b99fa4f-978479F6-D0B7-B77A-75393DACE31E4218
  • BONO
    #694
    Nah látom beíndult a topic!LOL!