216
Jöhetnek sztorik is...
  • Árnyvadász
    #36
    Nekem az első játék, amit kipróbáltattak velem (ne tették volna:)) egy C64-es bányász játék volt. Nagyon megtetszett és azóta kezdődőtt el a nagy játékos korszakom. Előtte sosem ültem gép előtt. Ez úgy a 80-as évek közepe fele lehetett.
  • Cobra11
    #35
    Hát én 95 óta vagyok gamer (még csak 14 éves vagyok!). Első játék a need for speed volt, de azt még ma is előszedem!
  • spR
    #33
    Hát nem. Nekem van olyan ismerősöm ,aki már 40 felé közelit, és mégis kurva nagy gamer. Én sem szándékozom kinőni belőle. Egyébként úgy látom, ez is egy nosztalgiatopic lesz. :)))
  • Deajka
    #32
    A hozzászólásokat olvasva én még gyerek vagyok a szakmában ugyanis '98 ban vettem az első pc-t.
    Akkoriban jöttek ki half life, Sin. A hdd-m valami 600 -körüli volt és emlékszem láttam a suliban, hogy valaki elad egy 1,3-Seagate-t. Rohantam mint őrült mert amikor megszereztem a HL-t ,hát nem fért rá az eredeti vinyora. Na,megszerezve az 1,3-t hazavittem, beletettem , örültem fetelepítettem a HL-t aztán az meg kérte a HL kódot, ami nekem nem volt. Bazz, azt hittem nekem annyi. Ott ültem, azt néztem a Cd-t...
    A játékokkal való első találkozásom nekem is az elit volt csak nem tudtam mit kell vele csinálni. Néztem a frankó kis szaggatott vonalakat, valami űrhajó lesz-gondoltam magamban azt ennyi... Az igazi játék élmény a Cyberia2 nevű alkotás volt.
    Az nagyon tetszett. Már az intrótól is kész voltam!
    Ja a Cyberia2-t 1 évvel a HL előtt láttam, úgyanis karácsonyra hazavittem egy gépet a cégből...
    P.s: meg vagyok lepődve, hogy mennyi "öreg korú" gamer van itt. Én meg azt hittem ez a game hobby 30-on túl valami "beteges ragaszkodás a gyerekkorhoz" tünetcsoport jelentkezése a pszihémben. Phuuu, akkor megnyugodtam.
  • IMYke2.0.0.0
    #30
    Jajaj! Elírtam! Igen: Észak Dél ellen - hiába a késő hajnalig fennmaradás nem egészséges... :)))

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    .::i2k::. .:: Ott-HUN-Lap::.
  • Dynamic
    #29
    Nekem még van egy régi árlistám, ami aszongya, hogy 1Mb ram 5000ft:))
  • Xboxman
    #26
    Én még elég új vagyok!
    94körűl kaptam egy SuperB gépet(tudjátok amibe azok a sárga kazik valók:),aztán az első héten eldurrant a tápja(made in china:)!Ezt követte egy C64-es gép (amit nagyon szerettem),aztán 98-ban megkatam az első PC-met(AMD k6-2 266mhz,32MB,Voodoo 2,stb)->aztán ezt követte a mostani gépem a múlt hónapban(P42320Mhz,Geforce 4TI 4200,512Mb DDR333,stb)és azóta PC ficsúr vagyok(persze néha megkisértett a sötét oldal ,de kudarcot vallot velem:)
  • TheZsenyka
    #25
    :)

    Szóval nem kell leírni a régi cuccadékokat, már akkor is volt multiplayer... :)

    Igaz, a full scene anti-aliasing és az environmental bump mapping nem annyira volt jelen...
  • Dynamic
    #24
    Én emléxem rá játékterembe nyomtuk és 2 ft-tal müködött.Bár ez ilyen tipikus nagy batár játéktermi gép volt, de atari és csavargatós:)
    Emlékszem arra is, hogy egy akkori elektrotechnikai szaklapban benne volt a kapcsolási rajza is, aki akarta megcsinálhatta:)
  • TheZsenyka
    #22
    Az első játék, amivel játszottam, az a faltenisz volt, gondolom van itt még olyan arc a topicon, aki emléxik a kétszemélyes "csavargatós" vezérlőkre (GAMEPAD, hehhheee) talán ATARI-k lehettek, még bérelni lehetett őket akkoriban 1-2 hétre.
  • TheZsenyka
    #21
    1986 óta.

    1986-1988 Commodore
    1988-tól PC / Commodore

    Sajnos Amiga-m nem volt soha, ezt mostanában kezdtem el pótolni.
  • Dynamic
    #20
    Annek ellenére, hogy c64-el kezdtem, azéet általánosba meg a haveroknál folyamatosan nyomtuk a c16-ot meg a plus 4-est.NAgyon jó kis játékok voltak rá(Jet Set Willy, Monty on the Run, ACE +4,Saboteur Ninja).Hihetetlen mennyi idöt eltudtunk velük tölteni.De legeröteljesebben az amigás korszak hatott rám.A c64,c16 után az Amiga maga volt a csoda.MAjd leestem a székröl mikor megláttama a Cadavert.Azt mondtam ilyen nincs.Emlékezetes volt még a Gold of the Aztecs.Szerintem soha azóta nem csináltak olyan élvezetes és változatos játékot.Képernyönként véggig teljesen más csapdák és trükkök voltak, amiket kikerülve eljuthattunk a kincsekig.A játék végére az összes képenyöröl-szó szerint-tudtad, mennyit kell elöre vagy hátra lépni, hány másodperc mulva kell lehajolni stb. A lényeg, hogy sosem ismétlödött meg egyszer sem ugyanaz a csapda vagy akadály képernyönkénz mindig más és más volt.Hihetetlen mai szemmel is, 3 Mb-ba sürítve.
  • Rincewind
    #18
    Aha, egy nyuszi indított az elején pisztollyal. :)
    Nincs valami Enterprise emulátor valahol??? :D
  • spR
    #17
    Hű, a kukacos játék király volt, és kurva nehéz. Valami kukacverseny volt , vagy mi a csuda, ha jól emlékszem
  • Rincewind
    #16
    Enterprise, kb. 5-6 éves koromban. Máig emlékszem azokra a játékokra, amivel akkor játszottam és máig visszasírom őket, mert ennyira jókat játszottam velük akkoriban.
    Volt a kukac! :) Ebben egy kukaccal kellett követni egy másikat, miközben mindenféle bogarak támadtak ránk, nagyon jó volt... :)
    Meg volt valami űrös, amikor a bolygón kellett ilyen bogyókat szedegetni és néha vakondot fogni, ami kirágta a járatokat, de jó is volt... :DDD
    Aztán már PC jött, AT > 286 > 486 > P133 > P533 > és a mostani.
    Ezenkívül befigyeltek még a különböző játékkonzolok (főleg a SEGA megadrive) és természetesen a C64 a haveroknál, de ezek már nem voltak rám akkora hatással...
  • spR
    #15
    Én 13 évesen lettem gamer. Ennek már 13 éve. Enterprise-val kezdtem (Last Ninja2, Jack The Nipper, Amaurote, Batman stb... hű de királyok voltak.) Aztán C64, Amiga, majd 93 óta PC folymatosan. Mostanában egyre kevesebb időm van játszani, és hiányzik nagyon. Régi szép időkben napi 8-9 órai játék király volt.
  • Marcell
    #14
    6 evesen kaptam egy C-128-at (ami gyak. ugyanaz, mint a c64). Az elso jatekom a Pipeline volt, kis vizvezetekszerelovel kellett javitgatni a csoveket, amiket maszkalo kalapacsok furtak ki :) Sokaig csak ez az egy jatekom volt, utana viszont kaptam vagy otvenet. Ezek kozul, ami messze vitte a palmat nalam, az a Microprose Soccer volt (nem a teremfocis). Imadtam. 13 eves koromig szinte minden nap jatszottam vele. Mondanom sem kell, folyamatosan alaztam a gepet es a haverokat is. :)
    Emlekszem arra is, amikor csomagolo papirokra rajzoltam oriasi terkepeket a Willow Patternhez, majd rengeteg ora szenvedes utan vegre vegigvittem. Hihetetlen sikerelmeny volt!
    Arra is vicces visszagondolnom, hogy amikor jatszottam a Streedt Rod-dal ugy 6 vagy 7 evesen, egyszeruen keptelen voltam a kanyargos palyan vegigmenni, csak gyorsulgattam egyenesen. Nagyon szeret(t)em a Commodoret!
  • rolika
    #12
    '86-ban, 11 évesen, plus4-en a menekülés című (mostmártudom :) pacman-klón. HETEKIG nyomtuk öcsémmel :DDD
  • The Garrett
    #10
    eh Prehistoric tényleg király volt.
    Nem tudom most mi van, de mindenki be egyszerre ütött a nosztalgia láz?
    MINDENKI akit ismerek most szedi elő a régi game ket (én is most szedtem le a DOOM1-2 t :D )

    Én egyébként 7 éves korom óta vagyok nagy gamer... ez nem volt sok mindössze 10 éve.
    Az első gépem egy 486 dx2-66 volt. Az első játék amivel játszottam... huu nem is tudom talán a STUNTS vagy a F117 volt :DD
  • Hunnenkoenig
    #8
    elöször a c64 es a spectrum gepekkel leptem erintkezesbe kb 15-16 eves koromban. (az mar 18 eve) Aztan a batyam vett egy Enterprise nevü compit (azota sem hallottam rola többet). Tök szines es Designolt formaju volt. Olyan lilas szine meg zöld gombjai voltak. Az elsö jatek valami Star Warsos Vektor grafikas ocsmanysag volt, ahol a halalcsillag aknajaban kellett repülni es löni.

    Közben folyamatosan C64, amiga es PC a haveroknal.

    Aztan kb. ugy 10 evvel ezelött megvettem az elsö pentium 133-asomat. Azota nem telt el nap, hogy ne ülnek pc elött legalabb 2-3 orat.
  • Mike at home
    #7
    North and South volt a cime
    volt pc-re is
    es ketten lehett vele jatszani

    eloszor agyuzas, aztan titirititti, lovassagi roham :)
  • Mike at home
    #6
    elso pc-m 91 oktobereben vettem, 19 evesen
    elotte nekem nem volt semmim, de a haveroknak igen
  • Dynamic
    #5
    Nem North vs South volt az?

    Azért az érintögombos Primo is elég durva volt.Meg a Fadobozos(legalábbis az oldala fa) Schoolcomputer.
  • IMYke2.0.0.0
    #4
    Hát én úgy kb. 9 éves korom óta... úristen, az már 19 éve!!!!

    Magyar Videoton, tudjátok, aminek már akkoriban volt egy beépített joystickje a jó nehéz billentyűzetén!
    Rohadt drága gép volt, hát nem is saját úton tudtam nyomni rajta, hanem ált.suliban...

    Á, emléxem, Prehistoric... de jó is volt.

    Commodore-n meg Easth vs South! Azóta sem láttam annál jobb csatákat!

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    .::i2k::. .:: Ott-HUN-Lap::.
  • Dynamic
    #3
    Nekem olyan bonyolultnak tünt az elite, hogy nem tudtam vele mit kezdeni.Abszolút nem értettem hogy mi a franc ez, csak mindenféle számok meg betük, meg lehetett repkedi, de hova stb.
    Csak amigás idöszakomban ismertem meg igazából.
  • Hmuda
    #2
    Én meg arra emlékszem, hogy még 5-6 éves voltam, mikor C64-re megjött az Elite. Ugyan akkor már nem volt új game. Én csak arra emlékszem, hogy milyen unalmas volt. Mindig a legelején leragadtam, mivel folyton belelőttem az állomásba és persze a rendőrök kinyírtak. Hagytam is a fenébe. De mikor 13 évesen kipróbáltam az Elite2-t, gondoltam ki kellene próbálni az első részét is. Amikor behozta a progit, akkor tudatosult bennem, hogy én ezzel a játékkal már játszottam. Átkoztam is a hülye fejem, hogy miért hagytam ki annó egy ilyen isten játékot. Persze amikor már ott volt a 2, már nem igazán akartam leülni mellé, mivel a 2 sokkal nagyobb, jobb, szebb, komplexebb volt. Még mind a mai napig szivesen veszem elő az E2:Frontiert, hogy egy jót játszak vele.
  • Dynamic
    #1
    Én majdnem 20 éve.

    Emléxem még anno kölcsönkaptunk egy c64-est és hozzá Pitstop, wizard of wor, meg valami síelös játékprogi kazettákat.Egyfolytában nyomtuk öket, föleg a wizardot.El se lehetett rángatni a kis junoszty tévé elöl.Emlékszem arra is, hogy mennnyire féltem a szg.-től, meg hogy mindenféle misztikus elképzeléseim voltak vele kapcsolatban.Nem mertem lenyomni egy billenytyűt sem (szó szerint), mert féltem, hogy elromlik.De egyszer kikapcsolt állapotban csak lenyomtam egy billentyűt és mit ad isten a gép következő bekapcsolásakor(természetesen nem én kapcsoltam be sose) nem lehetett betölteni a játékokat, állandóan hibaüzenetet írt ki.Anyámék nem tudták elképzelni, hogy mivan, én meg csokiztam rendesen, mert meg voltam győződve, hogy én rontottam el amikor a kikapcsolt(!) szg.-en lenyomtam egy billentyűt.Aztán végül is kiderült hogy a joysticken be volt kapcsolva az autofire és az kavart be.Na ekkor nagy kő esett le a szívemről.
    NA szóval mások voltak azok az idők, de felejthetetlenek.