216
Jöhetnek sztorik is...
  • mike01010101
    #216
    Nyolcvanas évek vége óta. Az első "nagy" játék amit végigjátszottam C64-en az Impossible Mission volt. PC-n a Prince of Persia 1 volt.
  • dartonite
    #215
    1986 ota- Commodore 128 volt az elso gepem.
  • Morinad
    #214
    Az első gépem egy HT ipari számítógép volt 1983 körül. Arra még nem voltak játékok, ezért írtam rá egy szöveges szerepjátékot, meg egy tetrist és azzal játszottam.
  • MarkBlade
    #213
    +1
  • nxs
    #212
    TV játék óta (Faltenisz 2 tekerővel 80as évekből)
  • Kaslerka #211
    Aktív gamer? 1990 - Zöld videoton tv game + egyéb piaci gagyik
    1993-95 - Commodore 64
    1995 - Első PC. Mai napig megvan a számla. :) 95035ft - 486DLC 40MHz (alapból 33MHz, turbo gombot megnyomva 40MHz) , 4MB RAM, 512Kb Trident VGA, 120MB-os SEAGATE winyó...
    Durvány nyomtam a Wolfeinsteint meg a DOOM-ot, aztán kellett bele venni még 4MB RAM-ot, mert a Duke Nukem csak 8-al indult el... :)
    Utoljára szerkesztette: Kaslerka, 2017.01.11. 13:37:40
  • Code92
    #210
    mióta vagyok gamer? ez egy egyszerű kérdés amióta megkaptam a ps2-met ez 2003 nyarán történt...ezen sdok játékot toltam és nagyrészét végig de egy idő iután már mikor nagyobb lettem 2004 vége fele rájöttem h. ez így nenm kóser nem jó annyira a graf mindenki azzal jön h. ő leszedi a legújjabb játékot apu mire a haverjától lemásoltatta a ps2-es játékokat hetek teltek el.....de végül 2004 márciusában meglett a GTA:San Andreas ez volt majdnemcsak a legnagyobb mérföldkő a ps2-es játékos életemben március április májuk és június eleje azzal ment el h. éjj-t napppppallá téve jártam a világot és szinte csak ezzel tudtam magam lekötni valahogy kibírtam a sulit a haveerjaimmal szinte nem is törőddtem, ezért jól el is fogytak.és még így is titkon azt tudom mondani h. ez a 3-4 hónap volt eddigi gamerségem legszebb hónapja...ekkor nyáron a midnight club 3al jáccottam ami visszahozta a gta-k stílusát nfs köntösban és persze hozzám hasonló kocka konzolos haverommal még a san andreast is nyomattuk x-boxon.....a nyár végére meglett a már régóta ígért gép.(azelőtt is volt gépünk de az elég gyengus alig ment rajta valami jó gamma) ettől fogva elhatároztam h. még többet jáccok és megpróbálok nem kocka lenni ami olyan értelemben sikerült is h. visszakaptam a haverjaimat.pc-n sok játékot toltam ki.és gyűjtöttem a ki vitt játékok save game-jait... ez a gyűjtés még mindig folytatódik és amég a föld kerek mindig lesznek gamerek szal még jó sokáig játszani foghok......bár már rá féren a pc-mre egy kis tuning de sebaj a pénz lassan összegyűlik.
  • xido
    #209
    talán 7-8 éve,amikor PS1en rákattantam az Abe-re meg a hasonló jóvágású játékra...előtte haveroknál Amigáztam meg Spectrumoztam:))
  • PíszLávJuniti
    #208
    középsulis koromban ráálltam a csre jónéhány hónapra, azóta semmi. havonta egyszer indítok el játékot.
  • copass
    #207
    grand prix circuit c64-en, iszonyat jó volt, szimulátor.
    múltkor túrtam a cuccaim közt, és találtam egy "eredeti" scarabeus -novotrade.
    mekkora játék,3D,doom akkor még világba se, és magyar gamma.!:)
    c64istenek
    mindenamilastninja
  • BBird
    #206
    emu.com
    Mekkora kis progi volt. Csak akkor szídtam, amikor az indy500-t nem indította el a cga emu. :-)
  • deestroy
    #205
    1997, pentium 133 Duke Nukem 3D, Quake1, Doom, Doom2, Warcraft2 JEEEEEEEEEEE 366 Celeron Heretic 2, Carmageddon, Commandos, Quke2, Qukae 3 Arena és Team Arena...stb... Most meg 486- oson San Andreas, F.E.A.R., STB...................
  • M.A.D.
    #204
    :))) Jaja! csavarhúzó, anyázás...stb...turbó...plusz valamilyen kártya, ami a gép hátuljába kellett...stb..:)
  • ZsZso
    #203
    Ahhh ... te mázlista. Én mindig kazettás C64ről álmodtam :) Nekem csak floppisra futotta. És tudom, hogy életem egyik legnagyobb álma volt, hogy megszerezzem a Last Ninja progit (de az csak kazettán volt ismerősömnek :).
  • RaveAir
    #202
    Anno én is C64-el kezdtem. Még 1989 táján hoztuk, (ha jól emlékszem, akkor pont a névnapomon) Ausztriából. Én is Wizard of Wor (ezzel játszott az egész család :D), AS soccer, Commando és hasonlókkal kezdtem. Mi akkoriban úgy másoltuk a játékokat, hogy elvittem magammal kazettás egységet a haverhoz, és betöltés/másolás után mindig átdugdostuk. Még mindig jó visszaemlékezni a régi "őrült" turbókra (nem tudom, hogy a normális neve), amik elvileg egyes játékok betöltéséhez kellettek.

    1993-ban jött az első PC-m. Egy 286-os, Hercules monitorral. Akkor vettem, amikor az egyik haverom áttért a 386-osra, és emlékszem, hogy milyen irigyen néztem, ahogy X-wingezik, és nekem "csak" NBA Playoffs (egész délutánokat játszottunk a haverokkal ezzel a játékkal), Street Rod és Test drive 2 játékok maradtak... Jó kis móka volt egyes CGA-s játékokat a rákényszeríteni, hogy megjelennek az én zöld Hercules monitoromon.
  • M.A.D.
    #201
    1985-ben kaptam egy C64-est. Londonból kaptam. Ez volt a kezdet. Számomra maga volt a csoda. Azóta nem tudok kigyógyulni ebből a szeretetből. :)
  • ReTeK
    #200
    Wizard óóó milyen remek volt, aszem az volt életem első multi játéka
  • Shep
    #199
    Mióta az eszemet tudom :)
  • AnuluWork #198
    AZ! :) THX!

    Mi lett ezzel a faszival?

    Fejleszthetne megint!
  • RaveAir
    #197
    Andrew Spencer Soccer... ;) Jó kis játék volt.
  • AnuluWork #196
    87-ben hozta össze a család az első számítógépet, egy C64-est. Az első emlékek a focik apuval - már nem tudom milyen soccer, de volt kosárlabda is ugyanattól -, az Archon, majd egy ismerős sráctól kaptam egy rakat C64 lemezt. Nos, közöttük véletlenül ráakadtam a Defender of the Crownra. Nos, az én pályafutásom onnantól kezdődött. Jött a Seven Cities of Gold, majd a Heart of Africa, a Last Ninja sorozat, az Elite, a Pirates, egy csomó stratégia, stb, stb.) Az ugrálósokat nem szerettem elejétől fogva (persze vannak kivételek, pl. az Impossible Mission sorozat). Utána volt Amigám, majd PCm.
    Elite

    Defender of the Crown

    Pirates!

    The Last Ninja

    Seven Cities of Gold

    Heart of Africa
  • copass
    #195
    első gamma: huncleback c64,a bécsi gorenje láz idején
    , aztán jött a last ninja,turrican,creatures,stbstb.!:)az én c64-en 25E volt magnóval 2mikrokapcsolós joy-al, kaptam xmasra köbö 1év jótanulásután,szóval veszett drága volt. az 1541es drive meg annyi volt mint a gép!:)
  • BBird
    #194
    Én is ajánlok Neked valamit: http://www.simion.co.uk/saboteur/
    :-))
  • Sheltem
    #193
    Tetszik ez a topicötlet ígyhát leírom énis. Nálunk magyarországon 30000Ft ba került a C16os(ami akkor kib*szott komoly összeg volt), ezért apum hozott Bécsből egyet meglepetésképpen. Azt már előre tudtam , hogy kapok valamit aminek nagyon fogok örülni de azt nem, hogy mit, nagyon jó volt. Első játékaim: Exorcist, Karate, Saboteur(bár az csak plus4 en futott).Aztán amikor váltottam C64re jöttek a jobbnál jobb játékok. Így 28 évesen egyetértek itt 1-2 arccal, hogy a kézzel rajzolt régi játékok hangulata sokkal élvezetesebb volt mint a mai 3ds csillivilli cuccoké. Egy játékban én nem az élethűséget keresem, hanem az élvezhetőséget azt pedig manapság elég nehéz összehozni.
    Ajánlom egyébként Retro rajongóknak a www.reflexive.com ot.
  • BBird
    #192
    Nem aktív gamer: '80-as évek közepe, vége. (kvarcjátékok ;-), Atari 2600, Commodore)

    Aktív gamer: '90-'91. (Commodore +4,16,64, XT, 286, 486, P200, PC850, AMD1600+, Palm, Pocket Pc, mobil) :-))
  • egypszichonauta
    #191
    én is sárgakazissal kezfdem volt sok gépem,de a legjobb élményeket n64en szereztem(banjo,mario,donkey kong,zelda... micsoda címek)
  • atlaimond
    #190
    Anno 1991-ben (6 évesen) volt Computer 64k -m, aztán 1994-ben lett az a Józsefvárosi piacról a sárgakazettás (Mortal) TV játékom, aztán 1995-ben Atari 8500-as, 1997-ban kaptam N64-et (felejthetetlen élmények), 1998-ban volt SegaD.-m és PlayStation vegyesen, ÉS végső soron 1999 November 16.-án vettem meg suli mellet kereset saját pénzemből az elő PC-met! Azóta még kettőt vettem és elmondhatom, hogy szenvedéllyé vált
  • magus
    #188
    napi 23 ora game. az aktiv gamer?:)
  • EmThor
    #187
    1997 óta egy ibm 100as procival 8mb edo-val!
    Toltamm red alert 1et ezerrel isten game volt!

    Majd jött a Celeron Mendocino "300A" őrület majd egy tnt 1-es.

    Eztán váltottam AMD-re a jobb teljesítmény miatt egy 800-asra és most egy 1800+ -as döcög egy gef4 4200 mellett!
  • mad mind
    #186
    Az én első gépem egy ZX81 volt anyám írta be a progikat.
    Második 84-ben egy C64 datasettel majd pár évre rá jött az 1541-es meghajtó.
    1990-ben egy monochrom monitoros XT, majd 286-os bővítve 1 mega ramra és innen fel 386, 486 dx2-66, pentium 120, pentiumII 266, Athlon XP1500+.
    Legjobban kedvelt játék nekem pc-s, a Quest for Glory 4.
    C64-en nagyon szerettem a Rátkai játékokat, ami megvan az eredetiben van meg. Nem sajnáltam Rátkai mestertől a 300 forintot.
    Ja és megvan az Impossible Mission 2 eredeti Novtrades doboza. Sajnos a játék belőle valahol eltünt.
  • Miguel
    #185
    Héj dzsimbó de te még el se multál 5 éves, mit hazudgálsz összevissza
  • zippofcy
    #184
    A Laser Squad nekem is nagyon bejott. Csak nekem C64en. Aztan Amigan. Vegul PCn
    Egeszen addig jatszottunk vele mig ki nem jott az UFO. Abban meg nem volt multiplayer na pffff ...
    Sajnalhatod hogy az Amiga kimaradt, '90 nyaratol '93 nyaraig az volt A jatek + demogep szvsz. Mondjuk nekem csak 91 februar elsejen sikerult beszerezni egyet ... itthon vettem 60 ezerer' ... akkoriban az meg penz volt. Mondjuk a 64est meg elsoztam 30ert nem sokkal utana
    Aztan '93 elejetol a PC is beindult (tudom a Wolfenstein meg az Ultima Underworld mar 92 vegen kinnvolt, de akkor is )
    Mikor megvettem a 486DX2-50est 93 nyaran az elso 2 game amit vegignyomtam az a Dune meg a Star Control 2 volt. Ez utobbinak GUSon volt gyonyoru! hangja, meg 256 szinu volt. Raadasul milyen kiru game. (meg az 1et ismertem meg Amigarol) Ja amigan az ucso jatek amit meg a PC elott vegigjatszottam az a Lost Vikings volt. (kesobb volt 1200asom is, meg 500aztam is meg )
  • zordon
    #182
    Negyedikes általános iskolás koromban kaptam egy Sinclair ZX Spectrum 48K-t szüleimtől. Bécsből hozták, hozzá Kempston interface és 2 joystick! Komolynak számított ez 1984-ben, a fél osztály hozzánk járt fel gémelni :-)
    Az első játékaink eredetiek voltak, szintén bécsből, a Horace sorozat: Horase goes to ski, Horase and the Spider meg ilyesmik. Ja és a nagy klasszikus is megvolt gyári kazettán, a Space Invaders! Hetekig nyúztuk, nagyon nagy fíling volt.
    Aztán ahogy telt az idő a komolyabb stuffok. Az Arnhem volt a favorit, hatalmasakat játszottunk vele. A másik nagy kedvenc a Laser Squad volt.
    89 környékén kaptunk a nagynénéméktől németországból egy C128-ast, hozzá 2(!!!) lemezmeghajtót. Komoly gép volt, adtak hozzá GEOS operációs rendszert is, ami már egeret kezelt, GUI-ja volt satöbbi.
    Persze tudta a C64 módot is úgyhogy évekig a 64-es gamékkal jáccottunk, és ASM-ben is prüntyögtünk kicsit :-)
    A középsuliban tárgyaltuk ki a demókat, a scroll rutinokat, a spriteokat. Szép idők voltak.
    93 magasságában lett meg az első PC-m, egy 486 DLC 40 es Cyrix(?) procival szerelt masina. 4 megabyte RAM, 128M HD... 1 megás videókártya.
    Kentük rajta a Doomot és a Transposrt Tycoont, imádtuk a Lands of Lore-t és a C&C:2-t.
    Nagy upgrade volt mikor tettem bele +4 mega ramot és egy Tseng ET8100-es videókártyát.
    Aztán gyorsult az élet, jöttek sorra az új processzorok és vga kártyák.
    Volt 3dfxVoodoo1, 3dfxVoodoo2, Riva TNT2, Geforce2GTS és most egy Geforce4Ti4200 figyelget a gépemben.
  • Sephi
    #181
    Aszem 1991-ben volt a Sugarba egy Nintendo bemutato:) Asztan ugyancsak a Sugarba volot a Street fighter es a Golden Axe meg 20 FT-os aron:) Azutan 1992-ben kaptam SNES-t Super Mario val es Super Ghouls 'n Ghosts :) Aszem a kovetkezo gama F-Zero volt:) Asztan 1996-ban vettem PSX-et az elso gama Space Jam volt:) Masodik mar Crash Bandicott:) Asztan 1997-ben vettem N64 et majd 1999-ben PC-et upgradeltam akkoriba meg 450 P3 es Vodoo3 :) Majd jott 2002 ben a Psx2 es a Dreamcast:)

    Rulz!
  • Hustler_hu
    #180
    elso game :) nememlekszem ... homalyba veszett ... de tudom mi volt az elso gep ... 1 konzol :) Philips Videopac G-7000 :)) majd utanna elso gep amikor mindenkinek c64-ese volt megkaptam az elso XTk 1iket ... Amstrad gyartotta ... meg turbo gomb sem volt rajta ... es emlekszek elso game ott a JET 1.0 volt Herkules monitorral :)) Persze anno haveroknal nyomtuk c64-en , es en mindig szomoru voltam , hogy nekem osszvisz Jet1.0 letezik mig fel nem fedeztem a CGA emulacio lehetosegeit :) hja ... de rulez idok voltak :)
  • Bilux
    #179
    8éves c64 rulez...
  • Lazarus
    #178
    6 éves korom óta :)
  • FREAK
    #176
    1990, C64
  • pedro870
    #175
    topikhoz: kb 84 óta
    Annyira rég volt, hogy már nem is emlékszem rá, mit nyomtam :). A nodes of yesod és a gunfright az tuti megvolt, meg az arabian nights, ami ua mint gunfright csak csigákkal kellett dobálózni.
  • pedro870
    #174
    ááá nodes of yesod a vakonddal?? ész az arc of yesod? Az már nehéz volt :).