21229
  • Duzsuki
    #17304
    Nem írtad el ugy volt jó. :)
  • sunmalac
    #17303
    Elírtam a neved.
  • Duzsuki
    #17302
    zerosdfd igen igazad van csapter 2-ben már nem nagy szám. Nem azért, de én mágusként is kinyirtam csapter 1 ben és csak 15-20 volt az erőm, már nem emlékszem és csak kétkezes bot volt nálam, igaz vagy 20 percig vertem.
    Egyébként csapter 1-ben minden szabadban levő lényt le lehet verni közelharcos karakterrel. Aki igazán mazohista az megpróbálkozhat az árnyékharcosokkal, ki lehet öket csalogatni egyesével és ha nagyon ügyes vagy még leverni is sikerül. Nekem ez kb. 15 visszatöltés árán jött össze.
  • Duzsuki
    #17301
    Mért kérsz elnézést?

  • sunmalac
    #17300
    Bocsi; Dzsuki.
  • sunmalac
    #17299
    Jó az, bár erre mondta Duzsuki kollega, hogy első (1) szinten is le lehet nyomni a fekete trollt. Csak marha sokáig tart...
  • zerosdfd
    #17298
    Ja, bocs a félreértésért: Chapter 2, level 14. Akkor nem is olyan nagy szám, mi?
  • tibor16
    #17297
    A démon kiválóan gyílkolható a félelem tekercs segítségével. Még csak nem is védekezik...
  • sunmalac
    #17296
    A snapperek még hagyján, azokat lenyomja a vadász koma, de a lurkereket, meg a négy vérlegyet hogy nyomtad le a fekete trollhoz vezető úton?
    Esetleg chapter 2, 2. szint helyett? Illetve a 88-as erő sem passzol a képbe...
  • zerosdfd
    #17295
    Paladin leszek majd, úgyhogy akkor hagyom ezt a rúnát. Ha a "ragadozó" a snapper (angolul játszom) akkor egyenként kicsalom őket és a lényeg, hogy én üssem az elsőt. Mondjuk 88as erőm van kínzóbaltával. Orc warrior, Shadowbeast, Dragon Snapper is megvolt már.
    Úgy tűnik, hogy mindegyik szörnyre ki lehet találni vmilyen nyerő kombinációt. Szóval nekem inkább rejtvény jellegű ez a harc, vagyis ki kell találni az "ai-t" a támadásuk mögött. Mondjuk a Demon-ra még nincs ötletem.
  • Duzsuki
    #17294
    Az elég jó tényleg, de már az első szinten le lehet nyomni ha valaki nagyon akarja csak nagyon sok időbe telik.
    Abban a ládában egy runakő van amit csak mágus tanoncként tudsz csak megszerezni ha az akarsz lenni akkor később még jársz ott. Más típusú karaktarrel csak dísz a játékban.
    A ragadozókkal mit csináltál 2. szinten?
  • zerosdfd
    #17293
    Lenyomtam a fekete trollt 2. szinten! Az elég jó nem? Viszont jobbra tőle van egy függőhíd, onnan lemegyek egy barlangba aminek a végén van egy láda egy nagy terem közepén, szélén kék fényekkel körben. És nincs hozzá kulcsom. Valaki tudja, hogy érdemes -e egyáltalán kinyitni vagy nincs benne semmi érdekes.
    Én amúgy elsőre játszom és egyetértek azokkal, akik szerint érdemes "benézni a lapulevél alá". Mondjuk a magyar végijátszásból elég sok melléküldetés hiányzik vö 200+ oldalas IGN FAQ. De azért gratula annak, aki megcsinálta
  • Esrohnoil
    #17292
    Én már régóta játszom a 2. résszel, de még egyszer sem vittem végig.
    Viszont nemrég újra nekiálltam az első résznek, és nem leírás alapján, hanem tényleg megpróbálok úgy játszani ahogy a főhős tenne az addott helyzetben. Aki jó velem annak segítek, aki átvág, azt megbosszulom. Minden apró sérelmet megjegyzek, és ha elég erős leszek, jöhet a payback-time. :D
    ...aztán ugyanezzel a módszerrel nekikezdek a 2. résznek kiegestül. :) Lehet h. durva, meg egy halom xp-től elesek így, de kíváncsi vagyok hogy alakulnak a dolgok. (Közben buzgón imádkozom Adanos-hoz nehogy vmi bug miatt egy fontosabb karaktert meg kelljen ölni. )
  • sunmalac
    #17291
    Najóvan Tibi, azért ne essünk át a ló másik oldalára sem, azért a degradálás sem ide illő kifejezés volt...
    De azért ha megjelenik a Gothic 3, nem azzal fogom kezdeni, hogy minden apró részletet végigpróbálgassam, hanem hogy minél elöbb átfogó képet kapjak a játékról, és ezáltal rém okosakat írhassak a fórumba...
    Szóval szvsz így van ez rendjén, elöszörre kapkodunk, aztán meg ráérzünk az ízére, és ez így helyes.
  • tibor16
    #17290
    ehhh- nem azért mondtam... bocs, ha úgy olvasható - tudod mit tényleg, nem kellene ekkora vehemenciával győzködni senkit, - igazad van - sajnálom
  • tibor16
    #17289
    Még annyit, a végigjátszás a banner alatt, nem csupán dísz, - de tényleg... Higyjétek már el, tényleg a legteljesebb jóindulattal mondom, olvasgatni kellene. A játék kínálta lehetőségek legalább a feléből kimarad aki úgy gondolja, hogy nem lövi le vele a poént. Ezzel nem elveszti, hanem megszerzi magának a lehetőséget mindenre. A másik, van bizonyos vonalvezetése a játéknak, de a szabadsága legalább annyit nyom a latba. Azzal nem ront el senki semmit, ha elolvassa a megoldásokat a feladatokra. Elvergődik a helysznre, megtalálja és legyőzi a delikvenst, vagy megoldja a szitut, újjabb feladatok tömkelegébe szalad bele. Ha pl nem jól válaszol vkinek, egy egész játékrész eshet ki. Ilyen pl a tolvajcéh..
    nna mind1, - tényleg a legjobb jóakarással mondom, olvasni kell a végigjátszást, de ha nem akkor nagyon figyelni kell a párbeszédekre és piszkosul követni a feladat naplót, mert a játék szövevényes ...
  • sunmalac
    #17288
    Első játszásra én nem néztem be a levelek alá, hanem kiváncsi voltam, hogy mi a vége...
    Majd másodszorra-harmadszorra már finomabban csinálja az ember, ezért még nem kell senkit degradálni, szerintem.
  • tibor16
    #17287
    Igen, én is észrevettem, hogy az ujjonnan játszók nem "ízelgetik" a játékot. pedig a pl 11 szint semmire se elég, és már a 4. szintet kérdezi. Az a millió feladat gondolom, meg kimaradt. Pedig az a sava borsa, ott jönnek elő a G2 kalandjai. Amikor spec játszom, még a lapulevél alá is benézek, mert érdemes. Amit olvasok, meg mintha arról szólna - gyerünk - legyen már vége. Persze, mindenki úgy játszik, ahogy teccik, - csak kissé fájlalom, hogy ezzel a tempóval, olyan mintha jeepel vadászna vki. Igen, az meg kétséges, hogy így a sárkányok ellen, vagykomolyabb ellenfél ellen mi lesz. Gondolom, aki így játsza, az kikerüli őket, így aztán az extrákból, amivel a manát erőt, ügyit lehetne növelni - nem részesül. Minden fejezettel komolyabbak a feladatok, erősebbek az ellenfelek, egyre kevésbé lehet trükkökkel boldogulni. Akkor jön az, hogy ilyen meg olyan a játék. Lehet elkalandoztam, de a 3. résznél már alig volt ork a terepen nállam, másról ne is beszéljünk.... (tényleg uborkaszezon van a játékpiacon...)
  • sunmalac
    #17286
    Spartus a sima Gothic 2-vel nyomja, de a 11. szint még ebben is nagyon karcsú, 20 alatt szerintem se akarj sárkányokat gyilkolászni. És nem a sárkányok megölése a nehéz, hanem eljutni hozzájuk...
    Szerintem is járd be teljesen Khorinist, szerezz meg minden XP-t, aztán bányavölgyben hasonlóan. Utánna sárkányok.
    Elvileg ekkorra már 20-25. szint körül kell járnod, és jóval 100 feletti elsődleges képességgel. (Erő, vagy ügyesség)
  • Szid
    #17285
    Hovarohansz? Csak szépen lassan minden xp-pontot kicsikarva a játékból. Itt már min a duplája kell,h. legyél. Adonban meg akár több is
  • spartus
    #17284
    Hányas szinten kezdjek bele a 4. Fejezetbe?? Most 11. szintű vok, paladin. Ha megszereztem a lovagikardomat (tehát megvettem) utána már indulhatok is, vagy még tápoljam magam??
  • tibor16
    #17283
    Ha a sima G2-ővel jáccol, akkor Brutus a várban, maax 75-ig, a bányavölgyben, - vagy fizetsz neki 200 aranyat, vagy megkeresed Den hulláját. Arra már nem emléxem az Addonban is így van-e, de vszínű igen. Még ha nem használtad, ott van az erő lötty készítés megtanulásának a lehetősége is. De mindez benne van a végigjátszásban, érdemes lenne nézegetni...
  • zerosdfd
    #17282
    Az a kérdésem, hogy ha Torlof nem hajlandó fejleszteni merthogy Militia vagyok, akkor, hogyan lehet 60 fölé vinni az erőt az első 2 fejezetben? Carl 30ig bírja, Brutus meg 60ig, ugye...
    És aztán mire jók ezek a kristályok meg kövek meg szén?
    Viszont már levertem egy orkot 11es szinten!

  • Jacky
    #17281
    Aszondjak hogy szeptember-oktober kornyeke.
  • Broafka
    #17280
    arra várhatsz, elméletileg már októberben megjelent :P
    gyakorlatilag, sztem még egy félévet vagy évet várnunk kell rá
  • Esrohnoil
    #17279
    Jól kiszúrtál velem... elkapott a Gothic-feeling megint. ;)
    Mindjárt el is kezdem az elsőt újra és mire a kieges 2. végére érek, talán meg is jelenik a 3. rész. :)
  • Broafka
    #17278
    lábáról nem is beszélva, kicsit a földben van :)
    az első részben csak az ugrás a poén :D
  • W B
    #17277

    Ez Gothic 1.
    Kicsit ég a keze
  • spartus
    #17276
    ok, köszi
  • Broafka
    #17275
    templomnál
    ha bemész a városba, menj egyenesen míg szembe nem kerülsz a kováccsal, majd fordulj jobbra, egyenesen és ott szónokol
  • spartus
    #17274
    Hahó, Vatras-t merre találom?? A Városban pontosan hol van????
  • sunmalac
    #17273
    lansas=kansas.
  • sunmalac
    #17272
    Az orkokkal nem is kell mit kezdened 30-as erővel, majd 100-150 körül lesz érdekes. (Ha nem így lenne, akkor mi érdekes lenne a játékban 20. szint felett? :)

    A nyíl néha bugos, bár nálam ez csak a longbow-nál jelentkezett, annak meg 90-es ügyesség követelménye van. (esetleg elfogyott a nyílvessző?)

    Akcentus meg akcentus, próbáld ki a német verziót, ott nincs lansas...
  • zerosdfd
    #17271
    Hete kezdtem játszani, tökjó tényleg, bár a kardozás dolgot nem értem. 30 erő 30 one-hand skill van, de az orkokkal egyszerűen nem tudok mit kezdeni. Van valami tipp vagy egyszerűen csak erősebbnek kell lenni? Meg néha nem tudom elővenni a nyilat pedig az van bekattintva a menüben vagy miben.
    Az viszont hogy amerikai-brooklyni-kansasi akcentussal beszél szinte mindegyik karakter, na az kurva gáz szerintem.
  • Botond #17270
    Na csak nem sikerül kikeverednem a hova tűntek az emberek küldiből. Nem baj,legalább meglesz lvl30 chapter3ban.
  • sunmalac
    #17269
    igen, végig. És még a végigjátszásban is benne van...
  • Esrohnoil
    #17268
    Telepítsd újra.
  • paradox06
    #17267
    Segítsetek nem indul a Gothic 2 új játékot kezdek és kilép a betöltésnél ezt írja:Error Messageerre a e-mail címre írjátok a tippeket [email protected]
  • spartus
    #17266
    végiglehet menni a második fejezetben a hágón úgy, hogy egyetlen ork se támadjon rám?
  • sunmalac
    #17265
    Vagy olvasd el a végigjátszásban, a fórum logója alá rejtették a linkjét...