21229
  • Shaman
    #17384
    oks köc.

    mivel varázsló leszek annyira nem akarom afegyvereket megtanulni,de chapter 1-2ben még hasznos nagyon a nyílpuska,hogy spórolj a manával...
  • Esrohnoil
    #17383
    Töb xp, de itt nem 100 a tulajdonságok maximuma és a fegyverek tulajdonságigénye is nagyobb, ill. több pontba kerül megtanulni magasabb szinten a dolgokat.
  • Shaman
    #17382
    jeh és ehhez kapcsolódva,mivel gondolom hosszabb a játék,több a lény,több ez exp,így több szintet is lépek,nem?
    Mert ha így van,akkor lehet megoldom a dex60-at,bár ugye mágusként inkább majd manára kell spórolni,de anno is kis trükközéssel,gyürük,italok megoldottam a dex40-et,hogy ne kelljen sokat azért rááldozni.
    Jah és még egy uccsó kérdés,a kiegben is benne van-e a bányavölgyi vár bejárati bug...bár nemtom bug volt-e. hogy odacsaltál 20 millió orkot,s ha a rúdon álltál nem támadtak,s te nyugodtan lelövöldözhetted öket,s így már chapter 2-ben leírthattad a vár környéki orkokat.... (ugye chapter 4-ben újraszülettek,szal végül is ez dupla exp,mert azé chapter 2-ben nem egyzserü csak úgy megölni még őket..
  • Shaman
    #17381
    Nah belevágtam végre a G2+Ravenbe
    (hozzáteszem anno 2-szer végigtoltam a sima G2-t)
    Kicsit furcsa..
    Kérdésem lehet,hogy picit komplikált lesz,de talán érthető:
    Szóval ööö a végigjátszásba milyen mértékben van beleszőve a Raven? Értem ezallatt,hogy az elején tök ugyanazokat a questeket csinálgatom,mint anno a 2-ben,persze vak nem vagyok,látom az új NPC-ket,illetve vettem fel ilyen "eltünnek a városlakók" vagy milyen küldit,meg belépés a víz mágusokhoz. Inkább úgy értem a kérdést,hogy ha csak a régi dolgokat csinálom meg továbbenged a játék,vagy bele van szöve,hogy az "új" questeket is meg KELL csinálni,különben a főszál se megy tovább?
    Persze mivel a kieg miatt játszom újra természetesen eszem ágában sincs őket kihagyni,ez csak egy kérdés volt.

    Tapasztalat: 3. végigjátszás lévén (ugye kétszer az eredetit),szinte egyből rohanok a piramis felé,ahol a híd előtt van a chapter 1 legjobb nyílpuska balra egy dombon,hogy majd azzal írtsak (mágus akarok lenni,de chapter 1-ben nem éri meg varázsolni,kevés a mana,legalábbi ez volt anno a tapasztalat). Szal futok a nyílpuskáért,meg is van csak kissé ledöbbentem,mert míg régen 40 dex kellett,s 55-t sebzett,most 60 dex kell,s 90-et sebez...CC ennyit leendő mágusként nem nagyon szánnék dexre,de akkor mi a búbánattal irtsak chapter 1-ben? :-pp
  • W B
    #17380
    Meg van az adon!!!!!!!!!
    205 az erőm, 200 az ügyeségem!!!!! Működnek a búgjaim.
    Marvinmódan szétnézetm az Adon páján. Holvannak az Aligátorok és a Párducok???
    Mért van mindenhol ennyi kalóz?!
    Meg már az első fejezetben megtudom venni a legjobb fegyvert(200zat sebző balta és a sárkányölő számszer íj) ez normális?
  • tattooed
    #17379
    Ezt a dulázást hogy csináltam?
  • tattooed
    #17378
    1. felrak gothic 2
    2. n‚met 1.30-as peccset ·gy ind·tjuk: Gothic2_130_de.exe /X
    3. csak a gothic2.exe-t kirakjuk a gothic 2/system k”nyvt rba a r‚gire
    4. felinstall ljuk ezt a kieget
    5. r tesszk a 2.6-os peccst (az exe-t, nem a krekket)
    6. r a krekket (ez egy rar)
    7. az angolos·t s modot is feltehetjk, ha kell


    1. felrak gothic 2
    2. német 1.30-as peccset így indítjuk: Gothic2_130_de.exe /X
    3. csak a gothic2.exe-t kirakjuk a gothic 2/system könyvtarba a régire
    4. felinstall ljuk ezt a kieget
    5. rátesszük a 2.6-os peccst (az exe-t, nem a krekket)
    6. rá a krekket (ez egy rar)
    7. az angolosít s modot is feltehetjük, ha kell


    TELEPÍTÉS KÖZBEN A NETRŐL SZEDD LE A GÉPET HA SP2-ES WINDOWSOD VAN.
  • Colcsiweb
    #17377
    Ahoj cimbik!A sima Gothic 2-őt már végigtoltam mindhárom kaszttal és most nekiugranék a kiegnek,csak az a baj,hogy nem tom felrakni,vmit kiir németül,hogy adjam meg neki az utat,meg a verziórol nemtommit.A DC-röl cibáltam le,az alapot is,meg a kieget is(1.31).Valami ötlet?
  • totya4
    #17376
    Szia, egész pontosan a valójában hímnemű "parasztasszonyokat" parasztra (a nőnemű parasztasszony maradt parasztasszony), a hímnemű "polgárnő"-ket meg polgárra (a nőnemű maradt polgárnő). Nem volt nagy dolog amúgy. Közbe találtam egy parasztasszony03-at :) Tény hogy ez se nő. Viszont nem is normál paraszt, mert rákattintva csak simán panaszkodott két sort. Ez a fazon az első fejezetben az átjáró előtt van, annál a gazdánál aki nem engedi hogy balthasar legeltethessen. Ha találok még egyet, akkor talán jobban el tudom dönteni hogy őkelme micsoda. pl. "elégedetlen paraszt"? De nem nő, az tuti.
  • Cairass
    #17375
    Hy!

    Ha felteszem a magyarosítást az eredeti játékra, akkor miért nem írja ki a dialógusokat, mint angol verzióban???
  • zerosdfd
    #17374
    Kész! Kicsit könnyű volt a vége, rejtvényt leszámítva. Ha hamarabb veszem kézbe a leírást akkor a tolvajcéh is tetszett volna, de mire a kezembe került, már mind holtan feküdtek én meg semmit se tanultam tőlük. Köszönöm itt mindenkinek a segítséget.
  • sunmalac
    #17373
    Hát azért álljunk már meg egy kicsit...
    Totya4 a parasztasszonyt írta át polgárasszonyra, amiért szvsz gratula neki, és nem a főszereplők nevét módosította. Én fel nem fogom, hogy ez miért okozna a végigjátszásban problémát, soha semmi dolgom nem volt parasztasszonyokkal/polgárnökkel (a játékban :).
    Szerintem ügyes.
  • Shaman
    #17372
    ez sztem nagymértékben függ attól is mennyi időd van játszani.....
    aki dolgozik/bnő stbiek az örül ha egyszer végigviszi,s akkor szeretne teljes játékot játszani...
  • Esrohnoil
    #17371
    Mindegyikőtöknek igaza van vhol.
    Én személy szerint először szeretem mindegyik kaszttal végigvinni úgy, h. teljesen magamtól, a legkisebb segítség nélkül, átélve a karakterem helyzetét. Nem baj ha vmit elszúrok, v. kihagyok, a fő az újdonság varázs és az élmény. :)
    Utána meg végigviszem úgy h. a legapróbb részletekig megismerjem a játék lehetőségeit. (Na, ehhez kell a leírás.)
  • Esrohnoil
    #17370
    Oké, nem erre gondoltam, de a fő h. érted. :)
  • Shaman
    #17369
    én értelek,meg értem ami mondassz,de valszeg egymás mellett beszélünk el.

    Akkor újra. Van ugye egy leírása a bannerben lévő oldalon a Ravennek,ami sokkal rövidebb,mint az eredeti (G2) leírás!! Magyarul feltételezem,hogy abban csak azok a dolgok szerepelnek amit a kiegészítő hozott,nem? Mégha azok a játék menete közben is zajlanak.
    Tehát,hogy a teljes leírás meglegyen,kell az eredeti G2 leírás+ a Ravenes,nem? (az most tök mind1,hogy a Raven nem utána játszódik,hanem közben bővül a story)
    Az eredeti leírás 41 oldal a Ravenes meg 17,azt ne mondd nekem,hogy az a 17 oldal tartalmazza a teljes játékleírást....
  • tibor16
    #17368
    Végre! - köszönöm... a fiatalok az utóbbi időben nekem ugrottak, pedig tényleg a játék javát, ha minél inkább teljesebb lenne az élmény... szeretném ... nna mind1
  • Shaman
    #17367
    maximálisan egyetértve tibor16-al.

    Nem amiatt kell a végigjátszás,mert nem tudod,mit kéne csinálni,hanem inkább a trükkök,tippek miatt.Hogy bizonyos dolgokat,mondjuk ne a chapter1-ben csináld meg hanem a 2-ben ezért meg azért. Vagy ne öld meg az első részben a rákokat,mert nem tudod még kinyerni a páncéljukat,satöbbi,s ezernyi apróság.
    Ezek sokat segíthetnek.
  • tibor16
    #17366
    ok. A végig játszást meg azért forszírozom, mert nem mindig derülnek ki az összefüggések a sima párbeszédből. Ilyenkor hasznos a végigjátszás. Van olyan, hogy pont azzal nem beszélsz akivel kellene, vagy simán eszedbe sem jutna beszélni vele, vagy rossz választ választassz és lezárul a küldi és vele együtt minden olyan is ami azzal kapcsolatos. PL - ha Lord Andrénak véletlen bejelented a tolvajcéhet, ráadásul nem is azzonnal elviszik őket - 1 egész sor hasznos küldit és képességet buksz. Vagy, - valakinek vmit megcsinálsz, nincs odaírva mit is kapsz érte - pl zsoldosoknál a legjobb páncélt csak így kapod meg.. - sorolhatnám... De persze úgy is végig lehet játszani... csak segíteni akarok, főleg, hogy minél jobb legyen a játék.
  • totya4
    #17365
    Hali, természetesen nem adtam neki annyira más nevet természetesen hogy ne lehessen felismerni, hiszen akkor én honnan ismerem majd fel?

    Konkrétan mit csináltam: rákerestem a fordítás file-ban a "parasztasszony" szóra, ezek találatait útneveztem úgy, hogy a név+01, 02, 03.. Polgárnál szintúgy. Férfiaknál érdekes mód mindig a név+01 volt látható, nőknél a 02, így nem volt kérdés melyik melyik többé :) Megjegyzem név nélküli parasztasszonyt nehezen találtam...újraindexelés aztán go.
    Ami kimaradt tehát nem fog gondot okozni, mert ott a név + az hogy 03. Ha egyszer meglátom nem szabadul :)

    Nekem sokat dobott a hangulaton, megérte átnézni.
  • tibor16
    #17364
    Nem, én csak azért szóltam, mert ezt írtad "Egy parasztasszony maradt amit még nem tudok micsoda, adtam neki más nevet" - márpedig ha van neve, nem érdemes változtatni rajta, mert valamilyen összefüggésben lehet a többi feladattal bíró játékossal. A női beírást meg tudjuk, csak akkora munka volt a fordítás, hogy elviseltük... végül is.. elfért...
  • totya4
    #17363
    Szia, féreolvastad (?), nem a nevesített emberekkel van gond, hanem az általános hasztalan pórnéppel/városlakóval, hogy mindenkit alapból nőnek ítél a fordítás.
  • totya4
    #17362
    Szia, hát mert más játékban az a stratégia erős elenfélnél hogy vedelem az életerő italt...gondoltam esetleg itt is... de nem, itt akkor marad hogy rohansz mint a gyöngeőrült, aztán ha kifullad az üldöződ utána iszol valamit :)
  • Goruck
    #17361
    Tegnap vittem végig, NAGYON KIRÁLY volt:):)
  • tibor16
    #17360
    Nos, én "erőltetem" a végigjátszást. De hidd el, ez csak tanács. A magam részéről pedig nagy ívben ... hogy hogy játszod totya4, végigjátszással vagy anélkül... A játék pedig nem szorul a védelmemre...
    Az hogy nevezett parasztoknak más nevet adsz, nem biztos, hogy yó ötlet, de ehhez sincs közöm... tőllem lehet Pityi-Palkó, vagy II. Rákóczi Feri is, csak ne csodálkozz, ha utánna vmilyen küldivel nem boldogulsz, az összefüggések miatt...
  • W B
    #17359
    Enegem az idegesí, hogy amikor az első fejezetben Xpét szerzési turára ibdulok a piranis és a fekete trollhoz mindig rám esteledik. Ilyenkor Gestarhoz megyek a tábortűz mellé mentek és lemegyek tévét nézni, egy óra mulva vissza megyek és már hajnal van, folytatom az utam.
  • Esrohnoil
    #17358
    Minek sima szünet? Ott a menü, meg ahol a questeket tudod megnézni, esetleg a karakter tulajdonságait.
  • totya4
    #17357
    Szia, kösz a választ!

    Nos, egy fórum mint észrevettem arra jó, hogy az ember felteszi a kérdést, aztán megcsinálja magának :)

    Tehát 1. a virtuális file csak index fájl, kis mérettel, tehát nem szükséges neki külön vinyó 2. átírkáltam a parasztasszonyt, tehát a paraszt most már paraszt, a parasztasszony meg parasztasszony, a polgár/polgárnővel szintúgy. Szebb így :)
    Egy parasztasszony maradt amit még nem tudok micsoda, adtam neki más nevet ha felbukkan megcsinálom azt is, identifikálom :) Nem tudom miért nem előbb csináltam meg aztán kérdeztem itt a fórumon, dehát öreg hiba.

    Kicsit beleolvastam a fórumba látom valaki erőlteti a végigjátszást, nekem erről az a véleményem hogy az a játék amihez végigjátszás kell az sz@rt se ér.

    Pár napja játszom csak, sima "szünet" nincs a játékban? A billentyűk között nem találtam...
  • W B
    #17356
    Azt sajnos nem.
    Ez a gond nálam is.
  • totya4
    #17355
    Sziasztok, gothic 2-nél meg lehet adni valahol hogy a saját virtuális file-ját (virtual file system) hova tegye a progi? Gondolom nem ártana neki ha külön vinyón lenne.

    Más. Magyarítás szuper (!), de nem lehetne hogy a férfiak ne parasztasszonyok legyenek?
  • Esrohnoil
    #17354
    Én is előszedek néha régi játékokat.
    Most pl. Undying-ot. :D
    Hiába az Oblivion szép grafja egyébként, a Gothic egyedi hangulata tényleg ott van a szeren. :) Várom már a 3. részét.
  • MuadDibX
    #17353
    Ez meg aztán tényleg totál off topic, de egyre jobban azt érzem (talán nem kizárólag egyedül), hogy a régi 6-7 éves játokok óta csak nagyon kevés tényleg igazán eltalált játék jött ki. Számomra pl. a Starcraft szó hallatán még mindig összeszorul a gyomrom, és a Baldur's Gate-ek is egyre inkább ebbe a státuszba kerülnek, a KotOR Star Forge-os jeleneteit sem fogom tudni jó ideig elfeledni, a Gothic-ok iránti érzéseim pedig gondolom egyértelműek. :) Mostanában meg sorra szerzem az újabbnál újabb game-eket (néha naponta :)), és mégis képtelen vagyok max 4-5 óránál többet nyomulni velük (bár néhány fps-t ez alatt végig is tudnék tolni). Kíváncsi lennék, hogy vajon mások hogy vannak ezzel.
  • MuadDibX
    #17352
    Ez lehet, hogy kicsit off-topic hozzászólás lesz (de ha belegondolunk talán mégsem az). Szóval az érdekelne, hogy ki játszott már az Oblivionnal, és mi róla a véleménye? Csak azért mert nekem egy kicsit olyan felemásnak tűnik a játék. Hiszen szép (bár ahhoz hogy erdőben fusson, már nagyon rondára kell butítani, akkor viszont semmit sem látsz), meg van benne sok jól hangzó dolog (pl. ló, vámpírrá válás), meg öszetettebb is (talán), de valahogy nekem nem teljesen "jött át" az egész. Szerintem hangulati szempontból az Oblivion meg a G2 közt ég és föld a különbség (gondolom, egyértelmű, hogy melyik javára). Persze lehet, hogy igen maradandó élmény volt a G2 kb. 4-szeri végigtolása (bár hallottam olyanról is aki 30-szor (!!) is kiakasztotta). A kiegé me aztán főleg! :)
  • Esrohnoil
    #17351
    Egyszerűbben fogalmazva a G2 is egy külön játék, meg a kieg is, csak sok a főszálon bennük a közös vonás. :)
  • Esrohnoil
    #17350
    Nem érted még mindig látom...
    A kieggel együtt egy teljesen új játékot kapsz, ami jóval több a sima G2-nél, de nem azután, hanem közben bővül a történet.
    Tekintsd úgy h. a sima G2 a Night of the Raven csupaszított változata. A kieggel együtt teljes a történet, és valószínű a határidő miatt adták ki csonkán a játékot.
  • Shaman
    #17349
    ööö most a banneren lévő linkben párhuzamosan van 2 leírás,vagy hogy is van ez?
    Mert ugye van egy végigjátszás link (gondolom az eredeti Gothic 2) illetve van egy Die Nacht des Raben link. Ezen a linken csak a plussz küldetések vannak,szal párhuzamosan kell a 2 leírással tolni,vagy hogy van ez?
  • Barty007
    #17348
    van a város közelében constantino nak a listájához kell ha minden igaz
  • sunmalac
    #17347
    itt:
    http://www.worldofgothic.com/gothic2/?go=g2addonkarten
    Persze 2. szinten szinte lehetetlen ragadozófüvet találni, esetleg 2. fejezet? :)
  • spartus
    #17346
    Hali srácok! Megtudnátok mondani, hogy 2. szinten hol találok Ragadozófüvet?
  • sunmalac
    #17345
    Jogos, valóban azt írja. Neked volt igazad.
    Lehet, hogy hasonlóan Leehez, csak 90% felett tanít...