21229
  • Colcsiweb
    #17584
    Kérdés:a modokrol tudtok valamit,leszedtem párat,de mind német.Pedig jó lenne orkként is garázdálkodni picit...
  • Colcsiweb
    #17583
    Én most 18-nál tartok.A Bányavölgyös quest Diégoval sokat segitett,20 TP-t szedtem össze.
  • Shaman
    #17582
    nem mentél át hamar,azt írtad chapter 3-ban mentél át.
    Én chapter 2-ben mentem....
    fire devil taktika:- ugyanúgy windfist,aztán leballagsz az ork sátorba aludni,majd megint windfist (nem gyógyulnak fel,te hiába alszol),s így tovább,így nem fogyasztassz manát...
  • W B
    #17581
    nyugi. én 15. szinten mentem át és 22. szinten jöttem vissza.
  • Colcsiweb
    #17580
    Avval a bottal zuztam le őket végül,amit a páncéllal együtt kaptam Larestől,mikor beléptem a Viz Gyűrüje társaságba.Viszont a könyvtár az megizzasztott rendesen.Az első Fire Devilre sikerült ráküldjem a kalóz haverjaimat,mert mikor láttam,hogy miről van szó,akkor visszatöltöttem egy korábbi mentést,és kicsaltam a rusnya dögöt az ajtó elé és onnan már kezelésbe vették a spanok.De a másik kettő,huh na ott volt harc.Lehet,túl hamar mentem át Jarkendarra.
  • Shaman
    #17579
    ha maxos windfistet nyomsz akkor 1 olyan felére leviszi az életüket egyetlen problem,hogy viszonylag közelre hat,de hát ezek az őrök alapból 1 helyben állnak,s csak ha közelmész fegyverrel akkor támadnak,illetve van amelyik csak akkor ha rácsapsz,meg van amelyik már hamarabb....viszont a megállásukra nem nagyon bírtam rájönni...néha megállnak,s néznek ki a fejükből..
  • Colcsiweb
    #17578
    A Jakhendariakra.Kipróbálom a windfistet akkor,mert közelharcban még eléggé sérül ezekkel a páncélokkal ami most van.
  • Shaman
    #17577
    karddal....
    a jakhendari kőörökre gondolsz,vagy a gólemekre?
    A windfist jól viszi öket,mármint a jakhendariakat
  • Colcsiweb
    #17576
    Mágusként mivel tom leagyalni a kőőröket? Még csak a harmadik körnél tartok a mágiában,és a kis tűzvihar nem sebzi a ston csávókat.Idézni sem érdemes még ezen a szinten semmit,szerintem.
  • Shaman
    #17575
    egyébként elnéztem Jakhendarra,s az egész térkép tele van trollokkal így chapter 5-ben :-p Persze mesterkarddal,már hamar leütöm (nem pazarlunk rá manát,mert trollnak 2 fire rain kell)
    Kiirtottam a bandita tábort is,mert be akartam menni 1 anno még be nem fejezett küldetés miatt,erre elfelejtettem,hogy a játékban eccer eladtam az összes nem használt páncélomat,köztük a banditásokat is,s mindenki megtámadott,persze vesztükre:-p
  • Shaman
    #17574
    Nah elérkeztem végre a régen várt-durván írtok mágussal- dologhoz.
    Ugye egyedül a 6-odik kör varázslatai azok amiket 1 chapterrel hamarabb azaz az 5.-ben meg lehet szerezni. Most azt játszom,hogy be az erdőbe a durva vadakhoz,addig rohangálok,míg vagy 10-20 lény követ aztán fire rain :-p lepucolja a terepet. Bár mikor beengedtem az orkokat a várba,picit meglepődtem,hogy az elite nem hal bele 1 tűzesőbe...de azért megoldottam :-p
  • Colcsiweb
    #17573
    Köcc az infót Vizor,amúgy megvan a Gothic 1 is,egy ideig toltam is,de a G1-es irányitás nekem egy rémálom és abbahagytam még a komolyabb harcok előtt.A változásokat azért észrevettem,hogy lerombolták a kunyhókat a várfal körül,meg le van zárva a Szekta Tábor,az Uj Tábor is jelentősen le van rombolva stb.
  • Shaman
    #17572
    ugye legelején azért toltam picit a dexet a nyílpuska miatt,amit írtam is. Aztán megszívtam,mert erő kell hozzá...többet nem tettem rá,ezek kőtáblákból italokból,növényekből jöttek.
    és amiért kell a dex az a zsebmetszés! Elég sok exphez juttat...

    a strengre se áldoztam valami sokat,az is külünböző dolgokból jött ki..

    sztem olyan max 20-20 pontot tehettem a strengre,meg dexre,de inkább még annyit sem...
  • sunmalac
    #17571
    Nohát, szerintem ez azért belefér a tisztamágus kategóriába. (Ez nem degradálás akar lenni, valóban jól jön az eleje felé ha van erőd, vagy ügyességed.)

    De minek mindkettő eccerre? Én csak egyiket fejleszteném a kettő közül...
    (persze gondolom; erő a fegyverekhez, ügyesség a zárnyitáshoz + akrobatikához)
  • Shaman
    #17570
    persze nem,de nem is 10-es az erő/dex....olyan 77/75 most
  • vizor
    #17569
    Colcsiweb:
    A bányavölgyi vár tornyának felső szintjére és az alagsorába tudtommal a G2-ben nem lehet bemenni. Ezek a Gothic 1 részei voltak, a toronyba abból a raktárból lehetett felmenni szétnézni, ami Garond szobája mögött nyílik, csak akkor még volt létra. A rácsos padló pedig a várbörtön szellőzője. Viszont a G2-ben a tornyot a sárkányok félig lerombolták, az alagsor bejáratait meg bedeszkázták a lakók az ostrom miatt. A főtéren lévő deszkás emelvény egy rácsos szellőző volt, hátul a félős hóhér épülete előtt van az egyik bejárat ledeszkázva és a barakkban a raktáros mögötti másik bejárat van beomolva. Volt még egy út ami a várfalon kívülre vezetett, de az a rész összeomlott.

    Ha teheted mindenképpen játssz az első résszel és hasonlítsd össze a mostani várat a régi állapotával Ugyanez vonatkozik a többi részre is pl. ahol most sárkányok vannak Rengeteg részt zártak le, a régi táborok, ork templom, több nagy bánya, sok rom, és az erdők se voltak így kiírtva szóval jó poén megnézni.
  • sunmalac
    #17568
    És úgy lesz meg a 250, hogy az erőd, vagy az ügyességed 150-180 feletti?
    Tehát az elérhető legjobb fegyvereket tudod használni?
  • Shaman
    #17567
    hát sztem nekem "nem-tisztaként" is lazán meglesz a 250,de mind1..

    viszont igen amit írtál jól megszívtam az elején....anno dex kellett a nyílpuskához,s igazából nem is figyeltem,hogy itt már erő kell...pakolgattam a dexre,hogy meglegyen erre legnagyobb megrökönyödésemre,mikor kézbe akartam venni nem sikerült :-pp ekkor néztem meg jobban,hogy erő kell hozzá,kissé sokat és nagyot káromkodtam akkor,de addigra már rengeteg questet megcsináltam,nem akartam előről kezdeni :-p
  • sunmalac
    #17566
    Szerintem biztosítva van a háttér. Én végigvittem tisztamágussal, bár tény, hogy minden forrást fel kellett használnom mannalöttyre. Nincs nekem semmi bajom a nem tisztamágusokkal (kéne egy jobb kifejezés :), sőt, kedvenc kasztom, a dexmage...
    Ami szvsz nagyon ütős a tiszta verzióban, az az 5-6. fejezet varázslatai, amik már 100 körüli mannát használnak el, és nem tisztaként egynél többet el sem lehet lőni belőlük...

    Milícia/knight: ez nem ilyen egyértelmű szvsz, alkalmas kardozós/crossbow-a (str), és íjjász (dex) karakterre is. Ráadáasul a kiegbe a nyílpuska ugye erő kérdése...
  • Shaman
    #17565
    nézd értelek,de abban azt hiszem egyetértessz velem,hogy ha "tiszta" mágust akarunk csinálni,ahhoz a Gothicnak biztosítania kéne legalább a mana hátteret (sok mana lötty kereskedőknél)....ez pedig sajna elég szükös az első chapterekben,vagy késöbb is...
    Azért mondjuk esetek 80%-ban és is varázsolok,de csirke lényekre nem pazarlok manát,ha 1-2 vesszőbe beledöglenek,vagy le tudom őket ütni mester-karddal.
    Sztem például a miliciások is kardoznak,pedig elvileg az a kaszt a dexre nyilakra/nyílpuskákra lett elvileg kitalálva,nem?
  • sunmalac
    #17564
    Belehet menni igen. A kulcsok mindenféle szobákban vannak a várban, én meg nem mondom fejből, hogy melyik hol. A leírásban benne van, és egy gyűrűt, illetve a bejutást a raktárba a lehetséges célok. A vár raktárában nincs semmi extra, a gyűrű meg vlmi közepes cucc...
    És megjeleniki egy gyenge csontváz, vagy mi a szösz.
  • sunmalac
    #17563
    Persze-persze, lehet mágussal erőre, vagy ügyességre nyomni, ez egyértelmű. Csak akkor miért mágus? Volt erről egy rövidebb elmélet-ütköztetés egy-hét hónapja...
    Lényeg szerintem, hogy nagyon megnehezítették a "tiszta mágus" karakter előremenetelét az addonban.
  • Shaman
    #17562
    háát nemtom...
    én azért tudtam anyit összeszedni dexre,meg strengre,hogy ne menjen a magic kárára...
    jelenleg lev 40-es a mágus kari,75-ös strength,62-es dex,202 magic (+115 szétosztatlan,majd chapter 5-ben szétosztom magicre)
    és mindez úgy,hogy alig-alig pakoltam dexre meg strengre,max a nagyon elején,hogy nyílpuskát tudjak használni....kőtáblákból,löttyökből stbikből hoztam ki...
    és igen azért kellett a nyílpuska,hogy spórolhassak a manával chapter1-2-ben.
    Most a sárkányvadászat végére azért még így is jól lepukkant a mana készlet (végigirtottam bányavölgyet 1 lényt se hagytam élve),pedig minden chapterben minden kereskedőt meglátogattam (chapterenként újratermelődik az árukészletük asszem),sőt még magamnak is "főztem" mana lötyit :-p
  • Colcsiweb
    #17561
    Tényleg,most jutott eszembe:még kérdeznék valamit,a bányavölgyben a kastélyban Garond szobájában van egy ajtó,ami egy rövid folyosón át egy magas helyiségbe vezet.A jobb sarokban van egy rács a padlón,oda le lehet menni valahogy? mint Kohrinisben a csatornákba? és a menyezeten is látszik egy ablak vagy nemtommi,fel akartam menni abba a magas toronyba szétnézni.
  • Colcsiweb
    #17560
    Igen,igazad van,lehet végigcsinálom megint de ezúttal idéző varázslatokkal,mert azokat a multkor nem probáltam ki.
  • sunmalac
    #17559
    De azért tényleg jópofa, szenvedős, de megéri...
  • Colcsiweb
    #17558
    Szia.Aha értem,akkor a kiegben nem tolom végig megint mágussal,mert rohadt sokat kéne fussak(az alapban is az volt).
  • sunmalac
    #17557
    Szia!
    Semmilyet. Ha nálad marad a kard, akkor imádkozva Beliar szentélynél választhatsz egy darab rúnát. Ezt később (vagy akár rögtön) 'updatelheted' egy másikra, de mindig csak egy lehet nálad.
    Mágus jópofa, de borzalmasan nehéz erő, vagy ügyesség fejlesztés nélkül...
  • Colcsiweb
    #17556
    Szasztok!kérdés:Az add-onban mágusként milyen rúnákat kapok Beliar kardja helyett? Most paladinnal tolom,de az alapban is nagyon komáltam mágus lenni,csak nehezebb.
  • W B
    #17555
    Én 1 kőtáblából csináltam huszat
  • Shaman
    #17554
    jah egyébként szemétség,hogy az addonban kivették a potionokat..:-(
    Mármint az élet/mana/erő/ügyesség elixíreket.
    Jó-jó akad a játékban,de nagyon kevés,s ahol régen volt a sima G2-ben ott nincs most semmi :-( Árusoknál se...
    Jó mondjuk cserébe vannak a kőtáblák....valamit valamiért....
  • Shaman
    #17553
    Nah megoldottam a dolgot!! És elég könnyen!

    Vettem demon idéző tekercset.
    A kősárkánynál picit besegíttetem a demonnak,ütögettem én is a sárkányt,de a másik kettőnél szinte be sem kellett segíteni. A Demon egy idő után simán kinyírja a gond az lehet,ha lejáraz idézés ideje,akkor idézz újat!
    Problem egyszerre csak 1 demont lehet idézni,mert 2 egymásnak esik :-)))
    De így tényleg elég könnyen kinyírtam a süsüket.
  • Ch_Slater
    #17552
    rögtön a teleport célnál szerintem vakondpatkányok voltak. azoktól beszartam és elfutottam balra. ott voltak valami gyíkarcok.
    gondolom ha ismerem a terepet nem kellett volna lefutnom egy félmaratont hogy elérjek a tavernához...
  • W B
    #17551
    Démon idézés? Miután kipurcant az előző démon idéz mégegyet.
  • W B
    #17550
    Azok nem vakondpatkányok? Azok a rozsaszin hüllők? Vagy a zöld varánokra gondolsz.
  • sunmalac
    #17549
    Van lőfegyvere igen. És ezzel most mit akart mondani, kollega? Van két keze, meg lábai, erről kár lenne vitát nyitni...
    A sárkányoknak 160-180 -as védelme van fegyverek ellen, hiába lövöd egy 80-at sebző ijjal, az okozott sebzés kevesebb, mint a védelme, tehát zérus lesz. És még regenerál is közben...

    Ezt az árnyékfutó dolgot meg nem is értem, remélem nem vlmi kretén fordítgatási témába akarsz engem is belerángatni.
  • totya4
    #17548
    Na végignyomtam, a polgárnő/parasztasszony stb kijavítás nem okozott gondot, elküldöm a fordítónak mit csináltam, ha akarja kijavítja, ha nem nem, és csókolom :)
  • Ch_Slater
    #17547
    tyűűű, a keleti kaputól jobbra fel kicsalogattam az orkot, lenyomták az őrök, aztán rámentem arra a fura, vibráló valamire a barlangban, amire azt mondtam: "Jé, olyan mint egy portál..."
    Az volt. Utána meg egy jó nagy eszeveszett futás, amikor azt sem tudtam hol vagyok.
    Futtottam balra: valami buzinagy gyíkok
    Futottam jobbra: pár emberszabású rosszarc egy boltíves szikla alatt
    (Innen kezdett ismerős lenni, mert régen játszottam vele rövid ideig és tudtam, hogy a banditákon túl lenne Akil, Khorinis, mögöttem pedig a taverna)
    na mindegy futottam vissza és reméltem, hogy a Tavernáig nem lesz semmi gixer
    szerencsésen megérkeztem és letettem a nagyesküt, hogy vibráló izékre nem lépek többet vaktában.
  • W B
    #17546
    Az tilos!!!
  • Esrohnoil
    #17545
    2. Még mindig ezen kötözködsz?
    Jó h. le nem fordítod a játék címét ilyen alapon. LOL