21229
  • watto
    #17624
    kérdés: íjal hogy tok lőni?kifeszíteni ha kattintok és lőni?
  • vizor
    #17623
    Általában ha valami nagyon lehetetlen dolgot kérnek, megvan a kerülőútja

    Ezért (is) kedvelem ezt a játékot, a nagy szabadságfoka miatt
  • vizor
    #17622
    Ha kimégy a városból a világítótorony irányában, a kapu után rögtön balra a völgyben van egy barlang néhány banditával. Asszem ott van egy elhagyott ork fegyver, azt elviszed a kovácshoz és el lesz ájulva, hogy mekkora harcos vagy
  • Esrohnoil
    #17621
    Nálam az "A" kezd kihagyni néha. Ez most azt jelenti h. túl sokat oldalaztam balra? :D
  • Esrohnoil
    #17620
    Na neee... ez súlyos, bár tuti fake. :DD
  • tattooed
    #17619
    Nekem a pause' hiányzik!
  • tattooed
    #17618
    JUjjjj!!!!!!!!

    Az Unreal-lel én is játszottam!
    Lehet, hogy nálam később jelentkezik?

  • Broafka
    #17617
    van egy íjász a piactéren (most nem jut eszembe a neve, majd valaki kiegészít) ő olyan 30 vagy 50 aranyért simán elvisz téged az orkhoz, és ha ügyesek vagytok akkor leszedi
    amúgy meg, egy kis meggyőzéssel, a kovácsot is lelehet beszélni az orkfegyverről, de érdemes megcsinálni sztem
  • Broafka
    #17616
    jeee, kövezés :D
    nem, igazad van, de mondjuk ha egy olyan állat játszik vele, mint mondjuk ebben a videóban (én csak úgy hívom: Destroyer Kid), akkor jó nehéz dolgod lesz a játékban (Az Esc betűről már nem is beszélve :P)
  • tattooed
    #17615
    Mindíg úgy csinálj mint az életben!!!!!!
    Ha a helyzet úgy kívánja legyél kemény, ha kell menj le "kutyába"!
    ("miden nőnél van jobb nő, minden bajnok legyőzhető, minden hiány pótolható")
    Ne felejtsd el ha valaki jót tett veled, de azt sem ha valaki rosszat.
    És mindíg figyelj oda arra, hogy olyan legyen a karaktered amilyen te lennél, ha
    belecsöppennél abba a világba!

    Ez az én véleményem.
    (lehet, hogy tényleg beleélem magam?)

    Ha őrült vagyok, dobjatok rám követ!

  • watto
    #17614
    má van:)De a legelején tartottam:P
  • W B
    #17613
    Nincs fegyvered? Azt hogy a fenébe csináltad?
  • watto
    #17612
    kössz
  • tattooed
    #17611
    beam.to/gothic2.hu

    végigjászás.

    De szerintem csak akkor néz rá a végigjászásra, ha végképp elekadtál.
    Egyébként elrontod, a játék élményt.
  • watto
    #17610
    Hy...Nem tudná valaki elmondani hogy lehet pénzt,fegyvert,ruhát szerezni mer mikor olgozniakarok képtelen feladatokat adnak pl.:Öljek meg egy orkot és adjam oda a fegyverét...Ja csak az a baj hogy még egy farkast se tudok megsebezni mert nincs fegyverem...valaki help...
  • Esrohnoil
    #17609
    Igen, de a próbálkozások miatt van összevágva asszem 7 darabból...
    Van egy olyan verzió is ott ami 14 perc körüli és egy darab, azaz nincs összevágva, meg betöltés sincs közben. Az sem semmi szerintem.
  • Ch_Slater
    #17608
    de hát ez össze van vágva, nem?
  • W B
    #17607
    A városi kereskedőket nézdmeg, főleg Konstantínót
  • Colcsi
    #17606
    Kollégák!A Sötétség Hadserege rúna elkészitéséhez kéne nekem egy démon és egy gólem szive,de ezeket honnan? Meg kell tanuljam valamelyik vadásztol a sziv kiszedését,vagy van valami ládában eldugva?
  • Shaman
    #17605
    töltöm,kíváncsi vook :-p
  • Esrohnoil
    #17604
    Ha érdekel, ITT van róla videó is. :)
  • Shaman
    #17603
    7,5 perc?? lol:-p
  • Ch_Slater
    #17602
    nah akkor én vagyok a másik véglet. a morrowindnek 2 és fél év alatt nem értem a végére. persze nem mindennap játszottam, de rendszeresen és volt hogy félnapokat. de lehet hogy hónapok is elteltek, hogy a főszálhoz nem nyúltam..
    A gothic2+addon-t most kezdtem 3 hete, de még csak khorinis-ban voltam, meg akil farmján, meg a véletlen teleport miatt a tavernában. de főleg a városban mászkálok, kérdezgetek...azaz elszüttyögök vele :)))
  • Esrohnoil
    #17601
    Területttől nem függ a végigjátszás hossza...
    Pl Morrowind is elég nagy területen játszódik, mégis 7 és fél perc alatt végig lehet tolni, ahogy azt már vmi fanatikus be is bizonyította. :)
  • Shaman
    #17600
    köc..
    20-30-szor akkora? huh akkor baromi hosszú lehet a végigjátszása,pedig most az addont is 2-3 hét alatt toltam végig (jó nem minden nap játszottam,s napi 2-3 óránál nem többet)
  • Shaman
    #17599
    jah,nekem jakhendarban majd minden reggel esett..C
    Még a sivatag szerü kanyonban is...
  • W B
    #17598
    Végigjátszás az Addonhoz is van a fórumban lehet segítséget kérni.
  • W B
    #17597
    Na ennek örülök, legalább zárójelben van a magyar, bár az a zöld fej nem kellet volna.
  • vizor
    #17596
    Saját vélemény: Gothic forever !!! Az első részt, a második részt, és a kieget és végignyomtam majdnem minden karakterrel, szóval etalon a maga nemében a játéksorozat.

    - a Fable a közelébe se ér a Gothic sorozat egyetlen darabjának sem, primitív és egyszerű pályái vannak ahol még egy kavicsra sem lehet felmászni (a Gothicban meg kizárólag a pálya széle szab határt). Az ellenfelek a pálya elhagyása után rögtön újratermelődnek, vacak inventory, stb. Látszik, hogy konzolra készült alapból...

    - az Oblivion az más tészta. Amióta megvan nem tudok elszakadni tőle. Nem hittem volna, hogy "fps"-ben ilyen jó szerepjátékot lehet csinálni (de lehet külső nézetben is menni). Iszonyat messzire ellátni a tájon, egy tengerparti naplemente külön élmény. A harcnak nagyon hangulatos része, ahogy magad elé emelt pajzsal várod az ellenfelet egy hosszú karddal, az meg olyat ráver a pajzsra a csatabárddal, hogy kalimpálva zuhansz hátra . A fejlődési rendszere teljesen eltér a gothictól, nagyon sok kaszt van a rá jellemző skillekkel, és főleg azok fejlődnek amiket használsz, pl. ha kardozol akkor a blade, ha ugrabugrálsz az athletics, ha tűzgolyózól akkor a destruction stb. Szintlépéskor meg adhatod a pontot a tulajdonságokra, strength-re, intelligence-re stb.stb. Szóval sokkal kidolgozottabb. Nem akarok hazudni, de a területe legalább a 20-30-szorosa a Gothicénak kieggel együtt, a barlangok, romok is legalább 50-szer annyian vannak. Viszont a Gothic teljesen egyedi tervezésű a legutolsó kavicsig, az Oblivionban meg sok a hasonló terület, generált barlang.

    Összefoglalva: ha kijön a Gothic 3, az agyonver MINDEN hasonló játékot (csak legyen gépünk hozzá ) Viva Gothic 'foreva !!
  • Colcsi
    #17595
    Csak nekem tűnik úgy,vagy a kiegben gyakrabban esik az eső?
  • vizor
    #17594
    Az orkok semmilyen vadállatot nem bántanak, simán lehet köztük mászkálni. A shadowbeast-ot (árnyékfutót) sem. Jharkendar-on az ősi templom előtti ork bandát egy shadowbeast-el a vezér kivételével kompletten kiirtottam. Hatalmasat harap és elég gyors is, bár a végére 5 pixelnyi életem maradt. Mindig egy (max. két) orkkal kell kikezdeni, szétharapni, és ha jönnek a többiek akkor elfutni. Rövid az eszük, hamar elfelejtik a malőrt és nyugodtan vissza lehet menni egy új áldozatért. Szerintem a dögevő madár a leggyorsabb, bár tényleg minden ragadozó rámozdul de legalább inspirálnak a gyors mozgásra.
  • Colcsi
    #17593
    Elvileg igen.De sokat kell bibelődni vele,patchelni,crackelni,stb.Inkább szerezd meg az angol verziót,azt simán fel lehet nyomni az alap G2-re.Amúgy a Night of the Ravennel teljes a Gothic 2 sztorija,ha már végigtoltad az alap G2-őt legalább 1x,és elkezded a kiegészitést,akkor látod a külömbséget,új NPC-k,néhány új ellenség, még egy pálya Jarjkendar,ahova csak a kiegészitőben tudsz belépni.
  • tigeroo
    #17592
    A Die Racht des Raben nevű kiegészítést fel lehet tenni angol nyelvre?
    Miről szól maga a játék? du. hozza haver..

    van valami magyar portál ahol vannak leírások, tippek ,etc?
  • W B
    #17591
    Gothic vs Oblivon
    Két különböző játék, más történet. Szerintem nem lehet külömbséget tenni. Ígaz még az Oblivonnal nem játszotam.
  • Shaman
    #17590
    Egyébként gondolokodok a most nagy sláger Oblivion-on (Elder Scroll).
    valaki aki nem elfogult (ezt persze nehéz kérni),tudna valami összehasonlítást Gothiccal? Jobb-rosszabb stb...

    Toltam a Fable-t is az se rossz,de azért sztem a Gothic simán veri hangulatban.
  • Shaman
    #17589
    hümm én ennyire nem mélyedtem bele,lévén nem elvegyülni akartam,hanem írtani :-pp

    még asszem anno a G1-ben változtam egyszer meatbug-gá,hogy valami ajtó alatt beférjek,de az nem rémlik sikerült-e :-p
  • sunmalac
    #17588
    Hogyne, ez az egyik alapfunkciója az alakváltó varázslatoknak.
    Orkok nem bánják pl.: Varán, tűzvarán, farkas, warg, field raider, g. rat, dögevő (ez utóbbit a warg, és a farkas bántja).
    Bántják: Shadowbeast (!), bárány.
  • Colcsiweb
    #17587
    A world of gothicon találtam modokat,köztük olyat,amiben ork lehetsz,le is szedtem,de sajnos német.Azt még nem próbáltam én se,hogy alakot váltva lébecoljak az orkok közt,de majd kipróbálom,pl shadowbeast?
  • Shaman
    #17586
    tényleg,ha alakot váltassz,akkor el lehet vegyülni az orkok között? vagy olyan tekercs nincs amivel orkká esetleg Warggá (öket nem bántják orkék) válhatsz,ez most nem rémlik...?
    vagy esetleg meatbug :-p
  • W B
    #17585
    Az Bunsah mód azt hiszem