21229
  • tibor16
    #17664
    Oblivion - "a területe legalább a 20-30-szorosa a Gothicénak " - ezt én nem így látom, sztem még talán vmivel kissebb is mint a Gothic összes területe... Viszont a helyszínek és a lehetőségeek tényleg többszöröse a G-nek. Azért megnyugtatok mindenkit, a maga nemében a Gothic verhetetlen, bár az Oblivion is az... Ezek klasszikusok, ez ténykérdés... Itt meg már nincs verseny. Másért szeressük a Gothicot és másért az Obliviont...
  • Csoder
    #17663
    Nem vagyunk egyformák, valakinek nehéz, valakinek nem. Pl wratto-nak nagyon hasznos lehet a végigjátszás..
  • watto
    #17662
    ok má jó...nagyon köszönöm
  • Shaman
    #17661
    jójó! :-)

    Én gondolkoztam chapter 5-ben,mikor már mindenki a hajón volt,s csak annyin múlott a chapter 6-ba való átlépés,hogy bemegyek a kabinomba,szal gondolkoztam rajta,hogy fogom,s kiirtom egész Khorinis városát.pár fire rainnel :-) csak aztán lusta voltam megtenni...
  • totya4
    #17660
    Hát mégiscsak ő fő ellenség, a lázadó. Ha ő nem lenne, nem lenne ki fizesse a zsoldosokat, s azok szétszélednének... :)
  • Shaman
    #17659
    hátööö nemtom Onar mennyire fontos karakter én mágusként egy fél szót nem beszéltem vele,pedig minden küldetést megcsináltam :-)
  • totya4
    #17658
    Hát volt némi kétség bennem amikor kinyírtam azt a szemét kereskedőt aki bejuttatott a várba aztán meg rossz híremet keltette és csomó pénzt kért érte, hogy ha megteszem később a karakterre szükség lesz, de nem lett :) Azért gyilkoltam le a mocsadékot, mert később esetleg még többet kérhetett volna...sebaj, egész éjjel kovácsoltam és meg lett a lóvé, még 20 ezerrel több is mint kellett :)
    Amúgy úgy vettem észre hogy a fontos karaktereket nem engedi a progi bántani, hiába gyilkolom az illetőt, nem ment le egy csepp életereje sem..pl Onar.
  • Ch_Slater
    #17657
    igazából én sem szeretem (ritkán használom) az útmutatót, de egy rossz döntés tönkreteheti a játékélményt. és a rossz döntés esetleg nem rögtön derül ki, hanem mondjuk 10 játékórával később. az azért kellemetlen. és nem mindenki időmilliomos...
    és most nem az egyértelmű döntésekre gondolok, hanem valami csavaros dologra, amire nem is gondolnád hogy ezért meg ezért helyes lehet. szóval nem rossz a végigjátszás, csak nem folyamatosan azt kell követni, hanem ha kétségek támadnak, akkor hozzá lehet nyúlni. olyan mint egy mentor :)
  • Broafka
    #17656
    én egyedül a kieg részéhez, a Raven pályán használtam végigjátszást, mert már kezdtem nagyon belezavarodni a dolgokba, bár ha végigjátszás nélkül 4X, 5X végigviszed, kihagyva pár missziót, akkor a végére már azért mindent kiismersz :)
  • totya4
    #17655
    Továbbra is azt mondom, nem kell végigjátszás :) Az élethez se kapunk...
    Simán végigvittem mindenféle szirszar leírás nélkül. Esetleg egy tipp; beszélj mindenkivel felvonásonként...
  • W B
    #17654
    Ajtót ki kell nyitni!
  • watto
    #17653
    nem tok bemenni pedig megöltem attilát és elvettem a kulcsát :P
  • W B
    #17652
    Olvasd tovább!!!!!!!!!!!!!!! Elkell kapnod pár tolvajt!!!!!!!!
    Egyik ügyben beszélj Jorával (piac té) Elmongya ki lophata el a pénzét. kabd el és jelnets Andének
    A kikötőben Kardrif kocsmájában érdeklőgy "speciális" munkáról. Inen meg van a másik.
    És Halvor a halárus. Azon az oldalon a térképen keresd meg a "furcsa hal" barlangot és nyirdki a banditákat. És nyisd ki a halat köbdbe Halvort.

    Megint érdeklődés Kardrif kocsmájában, és mondja, hogy kereset egy ember ő Attila. Halvor "üzlete" mögöt vár, ki kel hogy nyírd. És meg szerzed a kulcsot. a kikötő jobb oldalán leugrasz és ott lesz két égő fákja és egy ajtó sétálj be és...(inen csináld magad)
  • watto
    #17651
    légyszi
  • watto
    #17650
    valaki írja le :P
  • watto
    #17649
    itt nem írja a másik megoldást:

    Küldetés: Felvétel a Milíciához (Khorinis)

    Beszélj Lord Andréval. Kétféleképpen csatlakozhatsz a Milíciához, de mivel az egyikhez a tolvajcéhet kell lebuktatnod (ami többet árt, mint használ, foleg mivel valószínuleg íjász akarsz lenni, ha a Milíciát választottad), ezért én itt csak a másik megoldással foglalkozom, ami egyébként könnyebb is. Csináld meg a 'Tanítvány Khorinisban' küldetést, és beszélj újra Andréval. Mondd neki, hogy kész vagy csatlakozni, és máris megoldottad a feladatot.
  • watto
    #17648
    mit tanuljak?
  • W B
    #17647
    Tanuld meg ezt itt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • watto
    #17646
    hol van a tolvajcéh?
  • watto
    #17645
    más tanács?
  • Csoder
    #17644
    Ehh, inkább hagyd abba a játékot, vagy szedj le egy végigjátszást és az alapján csináld..
  • watto
    #17643
    Valaki adna egy mentést ahol már várospolgár vok mer nem vesz fel a kovács, mert az a kereskedő meg az az asztalos nem egyezik bele hogy felvegyen a kovács...Mert a kereskedővel nem tok róla beszélni és az asztalos meg nem ál velem szóba mer kinyírtam a csaját...Ha nem adtok mentést osszátok meg velem hogy hol található az a tolvajcéh amit Lord Andre mondott mer ha megtalálom és megölöm őket nem kell várospolgárnak lennem hogy felvegyenek a milicziába.Előre is kössz.
  • W B
    #17642
    Bölcsen oszd előket!
    Ajánlom, hogy elöbb tanuld meg a vadászatokat! Jó kis summát hoz a konyhára.
  • watto
    #17641
    okok...Köszi
  • watto
    #17640
    de volt 10500-tapasztalatom...
  • watto
    #17639
    én nem nyírtam ki őket :D Befutottam ért és kifutottam:D
  • totya4
    #17638
    Szintlépésenként kapsz 10-et. Szintlépés pedig sok sok gyilkolás illetve küldetések teljesítésébeől jön, mindig kiirja mennyi kell a következő szinthez.
  • totya4
    #17637
    Nem fontos, nekem a kétkezes marha lassúnak tűnt, de majd kitapasztalod. Nem tudom hogy bírtad nulla tapasztalattal elhozni azt a kardot, én vért izzadtam mire a csontvázakat kinyírtam érte...
  • watto
    #17636
    tanúló pontot hogy szerezhetek?????????
  • watto
    #17635
    ajátékból :P
  • Ch_Slater
    #17634
    jajj, én is elkezdtem rögtön írni, hogy Szeged, Békéscsaba, ... de aztán nem küldtem el mégsem.
    Látom másnak is rögtön ez jutott eszébe :D :D
  • Esrohnoil
    #17633
    Budapest, Bécs, Debrecen... mennyit írjak? :)

    Viccet félretéve csak egy van, és az Khorinis :D
  • watto
    #17632
    írna valaki városneveket?
  • watto
    #17631
    ok...de az a kard fontos a történetben?
  • Broafka
    #17630
    amulet :P
    visszatérve, úgy tudsz erőpontot szerezni, hogy odamész egy tanárhoz, és ő megtanít :)
  • Broafka
    #17629
    szerintem, csináld szépen sorjában a dolgokat, és ne rohanj ennyire előre
    mellesleg küldikből, meg ilyenekből rengeteg (azt nem mondanám hogy többet) xp-t lehet szerezni, szal inkább csináld a küldiket
  • watto
    #17628
    És mi az az inos szeme?
  • watto
    #17627
    ANYÁM...Találtam egy barlangot ami tele volt csontikkal és egy kardot berohantam felaptam a sárkánykard nevű kardot és meg sem áltam a városig...(a legelején tartok)
    Ez normális mer az a kard 80-at sebez nekem meg kell még hozzá 70-erőpont...
    Hogy tok ennyi erőpontot szerezni?
  • W B
    #17626
    Az előre gomb.
  • Ch_Slater
    #17625
    gondolom attol fugg hogy milyen bill.kiosztást választottál.
    az egyik fajtánál bal klikk lenyomva tartva és a 'W'.