21229
  • Toroco
    #17984
    nekem mostanában kiir a játék valami hibát és kilép. valami soundos dolgot nem talál. az utóbbi két alkalommal, ez betöltéskor jelentkezett, és csak akkor tlti be a lementéseket, ha ujra installálom. miért lehet ez? nem szertném minden játszás elött újra installálni a gémet.
  • totya4
    #17983
    :)
  • Mr_no_NaMe
    #17982
    Ne kényszerítsetek...erős késztetést érzek, hogy nyolcadszorra is végigjátszam a gammát :D
  • Toroco
    #17981
    amikor mondtam mennyi TPm van akkor tévedtem. :D 57 volt amikor néztem, és azóta léptem egy szintet.
  • Shaman
    #17980
    nem befolyásolja.
  • zerosdfd
    #17979
    A varázslásokat befolyásolja -e az ügyesség? Úgy értem a pontosságot vagy a távot mondjuk egy tűzlabda eldobásakor?

    Te jó ég, mire megtaláltam ezt a Quarhodront...és nem mondanák ám el, hogy hol van csak, hogy nyugatra valamerre.:-ggrrr
  • totya4
    #17978
    jav :

    "TP-t nem csak szintlépésből lehet szedni, hanem lehet imádkozni (pénzzel támogatva), spéci italt csinálni (találni)..."

    úgy értem hogy pl erőt/képességeket növelni nem csak TP-vel lehet hanem...
  • totya4
    #17977
    Szia,

    ügyesség csupán a nyilazáshoz kell (nem túl logikusan) így én azt hanyagoltam. Erő annyi kell hogy a kardot lehessen használni. TP-t nem csak szintlépésből lehet szedni, hanem lehet imádkozni (pénzzel támogatva), spéci italt csinálni (találni)...

    Kétkezest addig dícséred míg nem találkozol egy orkkal :)
    Egykezessel secperc leverem, de a kétkezes olyan lassú hogy sokáig megy a csata. Legalábbis mikor egyszer kipróbáltam és soha többet :)
    Úgyhogy én a sárkányokat is egykezessel vertem le.

    Ha mégis tetszik a kétkezes, akkor ott a sárkányölő, ha megölöd a két csontvázat a tied...első térképen van, két barátságtalan csontváz őrzi. (G2 irányítással) meggebedtem mire elszedtem tőlük...aztán kiderült hogy nincs értelme :)
  • Toroco
    #17976
    eddig erőt, és ügyességet tanultam, meg amik a küldetésekhez kellett képességek. meg vérlégyre egyet, meg egyet gyógyital alkimiára. most ha jól rémlik, van 27 TP-m. a földrablót akkor öltemmeg 1-2 ütéssel kardal amikor kétkezessel mentem amit az egyik zsoldostól vettem el. az hatásos volt mivel másodikra nem üt hanem szür vele, és ez gyakran halálos volt. durva kétkezes vagy mi a neve. nekem eddig az a kard tetszett a legjobban.
  • totya4
    #17975
    Ahogy erősödtem alig kellett egy-két ütés a földrablóhoz és kinyiffant... hova dugod el azt a sok TP-det ha nem a lényegre, a harchoz szükséges fejlesztésekre? :)
  • totya4
    #17974
    Tudomásom szerint igen, szedheted le az alap verziót. Persze itt a fórumon lehet hogy lesz még valakinek ötlete...
  • Shaman
    #17973
    hát én simán elcsaltam az összes orkot a rámpához...
    ha cikk-cakkban futkosol,s mikor kiabálnak ugye akkor szakadnak le,akkor feléjük fordulsz egy pillanatra,vagy nem rohansz tovább,vagy valami,újra elkezdenek üldözni.
    Persze páran így is leszakadhatnak.Eddig a csúcs amit sikerült egyszerre elcsalnom az 5 elite meg 6 sima :-)
    A shamanokat nem tudod igazán elcsalni,őket ott kel kinyírni,persze előtte elcsalod a körülötte állókat.
  • lazadio
    #17972
    Na, igen... Először feltettem teljesen, kieggel együtt, aztám amikor láttam, hogy a magyarosítás csak az alaphoz jó, akkor feltettem csak az alapot, de ahhoz már nem volt jó úgy látszik a mellékelt krekk.
    Érdekes, hogy miután csak az alapot raktam fel újra, indításnál még mindig a kieg-ek a képe jelenik meg.
    Szóval akkor ez a verzió nem jó így? Most akkor szedhetem le máshonnan, kieg nélkül, ugye?
  • Toroco
    #17971
    hát igen, ezzel én is igy voltam hogy a kard. most az orkmészárlót használom. de aztán találtam egy számszerijat és kipróbáltam. és azt a következtetést vontam le hogy sokkal hatásosabb. amig kardal aminek nagyobb a sebzése 3-4 ütés kell egy földrabló, vagy egy lopakodó megöléséhez, azt a számszerij 1 lövéssel elintézi. a szárkányrabló is 3 találat, kardal viszont kell püfölni rendesen. én még nem fejlesztettem a fegyvereket, minden 10%on van.
  • totya4
    #17970
    A Gothic II Gold egyik "internetes" verziójánál fordul ez elő, ha a delikvens elfelejti feltenni a kieg lemezét is. Megoldás : a kieg lemezt is tedd fel.

    A kieges változathoz egyébként még nincsen magyarítás, tehát ha magyarul szeretnél játszani a fordítónak hála (mégha a paraszt az még mindig parasztasszony is) akkor a kieg nélküli verziót szedd le arra a rövid időre míg kipróbálod vásárlás előtt... :)
  • lazadio
    #17969
    Sziasztok. Nekem csak most lett meg a játék, de amikor az első betöltés van az intró után kilép a következővel:
    itt a kép

    Tudna valaki segíteni, hogy melyik krekk a jó? Esetleg ha feltöltené nekem valahova. Ha nem túl nagy, akkor emailben is jó lenne:
    [email protected]

    Segítsetek légyszi. Az elsőrész nagyon bejött, gondolom ez is van olyan jó.

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • totya4
    #17968
    Én a nyilas cuccokkal nem foglalkoztam, mert evidens volt hogy a kard a fegyverem, és azt nyomtam fel TP-vel az egekig (100%). Utána ment csak TP a másodlagos fegyverre. Szerintem azért a vár körüli összes orkot nehezen tudod elcsalni az ostromgépig. Mondjuk futni mindig kell, mert sok ork...kinyír :). Itt amúgy rettentő ügyes emberek vannak akik 5-6 orkot simán kinyírtak, nekem max 2 is elég volt G2 irányítás mellett.
  • Toroco
    #17967
    köszi.

    majd megpróbálok rájuk rontani. eddig számszerillyal akartam megölni őket, de sosem találtam el olyan messziről. a katonákat, meg az eliteket mind lenylaztam. odacsaltam az ostromgéphez. mivel nem másznak fel utánad, simán kinyirhatóak, csak jó sok lövedék kell.
  • Toroco
    #17966
    köszi. azt hiszem az entert pont nem nyomtam meg.
  • zerosdfd
    #17965
    Én annak örölnék ha az angol verzióban nem chicago-i akcentussal beszélne egy sárkányok korabeli lovag.
  • Esrohnoil
    #17964
    Ez szerintem is így lesz...
    Örülhettek ha magyar feliratozást kapunk hozzá. :)
    Én annak örülnék ha az angol verzió is kijönne akkor amikor a német, nem úgy, mint eddig.
  • Shaman
    #17963
    sztem szivatnak!

    tuti ne jön ki magyarul...
  • mokkachini
    #17962
    Héééééééééééééééé ha a 3 fejezet végén levertem constantinot és elvettem a cuccait akkor a 4-ik ben ugye már vissza lesz töltődve a készlete mer ha nem akkor kereshetem a mentést a gépen csak nemtom hová tettem.
  • mokkachini
    #17961
    ha vki tudja írja már meg hogy kb mi lesz a g3 gépigénye!
    Már várom naaaaaaaaaaaaaagyooooon.
    Az is tök jó h magyarul fog kijönni.Remélem ez tényleg igaz és nem csak szivatnak.
  • mokkachini
    #17960
    a negyedik fejezetben fejlesztettem egy kis manát de előtte még semmit.1 mana 2kp-ba került.úgy emlékszem ez neméppen így volt az előző fejezetekben.ha igen akkor az meg jó nagy sz@p@s
  • mokkachini
    #17959
    rühelleeeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmmmmmmmmm hogy ahoz hogy ügyesség elixírt csináljak meg kell tanulni a rohadt manaitalokat amikor nem is vok mágus
  • mokkachini
    #17958
    melyik pecsnél lehet megcsinálni hogy eldobod a gyűrűt de a bónusza megmarad.Mert gondolom az első változatnál nem lehet.


    Már többször kijátszottam mosst kell egy kis mészárolás
  • totya4
    #17957
    Hú, de gyorsan írok, ráadásul duplán :)
  • totya4
    #17956
    "legalább 15 orkot öltem meg. sajnos a sámánokat nem sikerült."

    Szia, pedig a sámánok gyengébbek ahogy észrevettem.
    Mindössze annyi a kellemetlenség hogy tűzgolyót dobálnak feléd mint észlelhetted, és az bizony erősen kellemetlen. Cikázva ki lehet térni előlük, és ha közel érsz hozzá már nem dobál - egyszerűen kivégzed.

    Persze nem árt, ha magadra teszed a tűz ellen védő cuccokat (gyűrű, inos szeme) ha mégsem lennél valami fürge, vagy többen dobálnak egyszerre...
    Életerő evidens hogy jó ha magas, azt is többféleképpen lehet növelni...
  • totya4
    #17955
    "legalább 15 orkot öltem meg. sajnos a sámánokat nem sikerült."

    Szia, pedig a sámánok gyengébbek ahogy észrevettem.
    Mindössze annyi a kellemetlenség hogy tűzgolyót dobálnak feléd mint észlelhetted, és az bizony erősen kellemetlen. Cikázva ki lehet térni előlük, és ha közel érsz hozzá már nem dobál - egyszerűen kivégzed.

    Persze nem árt, ha magadra teszed a tűz ellen védő cuccokat (gyűrű, inos szeme) ha mégsem lennél valami fürge, vagy többen dobálnak egyszerre...
    Életerő evidens hogy jó ha magas, azt is többféleképpen lehet növelni...
  • Duzsuki
    #17954
    bocs második
  • Duzsuki
    #17953
    Szia!

    Első kérdésedre a válasz:
    Igen úgy van az alvás tekercs másik emberek ellen hatásos vagyis az npc-ket lehet vele elaltatni. Nem tudom a felejtés tekercset ismered-e mert az is ugyan így működik.
    Mások kérdésre a válasz:
    Nagyon egyszerű csak entert kell nyomni és máris visszaváltoztál, vigyáz mert ha valamivé átváltoztál akkor nem tudsz menteni. Vannak nagyon hasznos lények amelyekké át lehet változni, ilyen a dögevő is, mert nagyon gyors, de még az erősebb lények is velük harcolni is érdemes.
  • Toroco
    #17952
    megtaláltam tegnap azt is. most hogy elég erős lettem, megöltem a sárkányrablót Gaannak, és megöltem a fekete trollt is. most fogok próbálkozni az elixírekkel. Nem is olyan vészes a bányavölgy mint előszőr hittem. az orkon kívül mindent megtudok ölni. a több mint egy szintet fejlődtem orkok megölésével, meg egy felet a többi aprósággal. ugyhogy most 13as szinten vagyok. legalább 15 orkot öltem meg. sajnos a sámánokat nem sikerült.

    Van egy olyan varázstekercs hogy alvás. azt mire tudom használni, mert se magamra, se szörnyre nem hatott. másik emberek ellen jó?

    Egyszer próbaléppen átváltoztattam magamat dögevővé. hogyan tudok visszaváltozni? erre nem tudtam rájönni.
  • Takanohana
    #17951
    Az a várba visz vissza. Hasznos darab, de csak a Bányavölgyben működik. Általában a teleport rúnák csak azokon a térképeken használhatóak, ahova visznek, vagyis a várból nem tudsz a városba teleportálni akkor sem, ha van hozzá rúnád, ehhez előbb vissza kell menned a hágón. A Bányavölgyi hágónál is van egy rúna, fahídon kell átmenni érte.
  • Toroco
    #17950
    köszi. a próbálgatással kicsit várok mert most a bányavölgyi várban vagyok. és ide nem volt kellemes dolog bejutni. bár van egy teleport rúnám, ami asszem a városba visz, de lehet hogy ide a várba. a várban találtam a rúnát.
  • Takanohana
    #17949
    Azt hiszem, hogy vagy a mana italok készítését is meg tanulni előtte, vagy csak az életitalokat, de azt mindet. Ha van elég pontod, mentsél előtte, és próbálgasd nála, hogy jössz ki legolcsóbban. Erőt egyébként Constantino, ügyielixírt meg Sagitta tanítja.
  • Toroco
    #17948
    hogyan tudom megtanulni az erő és ügyesség elixireket, vagy mi kell hozzá? gyógyitalt vagy mit már tudok barkácsolni. a guide azt irja hogy az alapokat kell tudnom. ezt elvoleg tudom mert mikor konstantinonál voltam neki mondta a karim hogy megvannak az alapok, de nem lehetett elixirt tanulni nála. vagy szükséges tudni a mana készítést is?
  • Shaman
    #17947
    ööö anno a sima G2-t huszonvalamennyi asszem.
    Most az addont 43 körül....de ez nem 100%...nem emlékszem pontosan.
  • zerosdfd
    #17946
    És hanyadik levelen fejezted be?
  • Shaman
    #17945
    ha addonnal tolod ott a végén 5 lp= 1 mana.

    Simán el lehet érni,s én anélkül értem el,hogy olyan marha sokat adtam volna a manára. Kőtáblák,Mana italok (a legmagasabb szintü,ami fixxel növeli)a titok nyitja..