21229
  • overtkill
    #18143
    akkor mi a gubanc? mert nekem installnál kéri az "eredeti"cd-t....
    Esetleg valami ötlet?
  • totya4
    #18142
    XP SP2-vel nekem gond nélkül ment.
  • overtkill
    #18141
    Affene, most olvasom hogy sp2 mellett nem akar elindulni........
    Hüpp, vagy azóta van valami megoldás?
  • Shaman
    #18140
    ezt nem teljesen értem,miért kell bonyolítani??

    az a lény elvileg Mantis,ami simán Sáskát jelent.....

    Vagy nem ugyanarról beszélünk?
  • W B
    #18139
    Beleteszem a G3 állatokat is. Igaz csak 2 ujvan a Zúzótülök és a T-rex
  • Ch_Slater
    #18138
    hát, lehet hogy nem ártana.

    Off
    nekem egyetlen oka van, hogy minden progimat angolul használok: mégpedig az, hogy ha bármi gondom van, akkor az angolra kb. 10000x több találatot kapok, mint a magyarra (ha egyáltalán találok a magyarra)
    és akkor rágtam be, amikor egyszer be akartam állítani valamit a magyar nyelvű oprendszerben, és nem találtam semmiféle leírást róla. a helyes angol kifejezéseket nem tudtam kikövetkeztetni. na itt jött egy jó kis format/reinstall angol nyelven. :)
    on
  • overtkill
    #18138
    Sziasztok
    Bocsi a hülye kérésért, de már a szemem kifolyik az olvasásba, de küldene valaki egy jó install leírást?
  • Broafka
    #18137
    komolyan, hát, látod basszus, hogy senki sem érti ezt az eröltetett kitalált magyar szöveget... jó lenne
  • W B
    #18136
    Komolyan?
  • Broafka
    #18135
    btw tényleg mit lehet azzal csinálni? :)
  • Broafka
    #18134
    zsákmányoló szénasáska, LOLLLLL
    megőrülök az ilyen nevektől :D
    kurva gáz
    hallod, csináld meg a szótárt! de nagyon gyorsan
  • W B
    #18133
    A Gothic 2 kiegjében az a nagy zőld imádkozósáska szerüség
  • Ch_Slater
    #18132
    miaz az Zsákmányoló szénasáska? (mi az eredeti neve?)
  • Shaman
    #18131
    háát sztem nem olyan vészes,én felhasználtam őket menet közben,s így is 300+ manám volt a végén... elég volt nekem.
  • W B
    #18130
    Mi a frászt lehet kezdeni a Zsákmányoló szénasáska fejekkel?!
  • Duzsuki
    #18129
    Kiegben lehet többször alapban csak egyszer működik. Viszont kiegben igaz többször lehet, de kevesebbet ad a gomba. Az alma is mehet többször és mivel az alapban csak 1-et ad így eleve több jön ki.
  • Esrohnoil
    #18128
    Így a játék első fele lesz nehéz mágusként, de ha elhasználod őket, akkor meg az egész. :D
  • Takanohana
    #18127
    Sima G2, vagy kieg? Amúgy mindegy is. Ha meg tudod csinálni, akkor ne használj fel addig semmilyen mananövelőt (elixírek, kőtábla stb), míg a maximálisan elérhető manát pontokból össze nem hoztad.
  • Broafka
    #18126
    kössz a helpet emberek, amúgy varázslóként hogy érdemes nyomni a manát?
    csak mert egy szint után kritikusan sok LP kell mana tanuláshoz?
  • Toroco
    #18125
    almát egyszerre kell enni, gombát még nem próbáltam. és mind a kettő működik többszőr?
  • Duzsuki
    #18124
    Én sem bizonytalan vagyok, de teljesen mindegy ez a szép a játékban. Mindenkinek magának kell ameg tapasztalni és jobban megszereti a játékot.
  • Shaman
    #18123
    jah,mint írtam nekem úgy "rémlik"...
    nem vagyok benne 100%-ig biztos.
    Azonkívül előfordulhat,hogy ugyan késöbb ettem a többi gombát,de közben nem ettem mást (hanem mondjuk életerő löttyöt ittam),szal nemtom...
  • Duzsuki
    #18122
    De ezen nem érdemes vitázni mindenki megtapasztalja saját maga. Az emberek mindig másképpen emlékeznek mivel nem vagyunk egyformák.
  • Duzsuki
    #18121
    Lehet igazad van. Én ugy tudom és azt tapasztaltam, hgy aéma tényleg 25 és egyszerre kell megenni, de elég rapszódikus velem előrodult az is hogy nem mind gyógyított és mégis emelte az erőt. De olyant nem tapasztaltam, hogy ha eszek és később miközben már mást is ettem, eszek még és emeli az erőt ilyen még nem volt pedig szoktam az elején enni almát és később mindig 25 kellett.
  • Shaman
    #18120
    a kérdés nem ez volt,ha jobban elolvasod.

    hanem,hogy egyszerre kell-e megenni,vagy lehet szakaszosan (mindegyik gyógyít tegyük fel)

    és mint írtam nekem rémlik az,hogy nem fontos egyszerre,mert volt olyan,hogy 5 gombát bezabáltam,s kaptam plussz manát,azaz valszeg beszámolta azokat is amiket korábban ettem.
  • Takanohana
    #18119
    Az almával is az a helyzet. 25 kell, de csak úgy használ, ha mind egyben gyógyít is.
  • peeter22
    #18118
    Elvileg mind a kettő csak akkor működik ha tölti az életed tehát ha full életre tolod a gombát akkor nem kapsz a 30-dik után 5 manát és az almával most nem tom hogy így mükszik mert nem szoktam gyűjtögetni hanem betolom mikor épp van de valószínűsítem hogy ott is az a helyzet mint a gombánál.
  • Shaman
    #18117
    hát én 2-szer is toltam varázslóval simát,meg addont is.

    ha tiszta mágus akarsz lenni,akkor az eleje nagy kínlódás... én úgy oldottam meg,hogy azért a nyílpuskát tudjam használni,szal tetem erőre (így ergó kardot is tudtam). Persze nem túl sokat.
    Mivel a mana korlátos,még késöbb sem árt ha a csicska lényeket karddal ütögeted le,s csak a keményebbekre varázsolsz. Chapter 5-től nagyjából nincs ellenség a pályán,s onnantól nulla kihívás (fire rainnel)

    Jah és még valami,mivel az üres rúnakövek száma korlátozott (bár az addonban több van) ezért minden varázslatot nem érdemes megcsinálni. Szintenként 1-2-t amit tényleg használni fogsz.
  • Takanohana
    #18116
    Ha a kardozást élvezed, akkor ne is akarj varázsolni. De érdekesség ledvéért tanulj meg pár varázslatot is. A játék közepétől már egész hatékonyak. Pl. az idézések baromi jók. Meglátsz egy seekert, idézel két csontit, mész tovább és egyszer csak kiírja, hogy 180 XP.

    Amúgy meg ne fikázd a magyarításokat. Örülj, hogy nincs rájuk szükséged. Én pl. marhára örülnék egy NOTR magyarításnak, és azt sem bánnám, ha a trollt King Kong-nak fordítanák.
  • W B
    #18115
    Árnyékfutó. ez a neve
    És akkor most komolyan mondtátok a szótárat? mert meg csinálom! ha kell
  • Broafka
    #18114
    omfg, én varázslóval (varázslóként) még egyszer sem vittem végig a játékot :)
    amikor varázslóként vittem végig a játékot, akkor is úgy csináltam hogy megtanultam 30%-ig az egy kezes kardforgatást, aztán lettem szerzetes, és gyakorlatilag kardozva vittem végig az egészet :-/


    valami ötletet? hogy mégis hogy lehet végig vinni (viszonylag könnyen) szerzetesként a játékot?
    szal leginkább csak varázsolni...
  • Broafka
    #18113
    jah, lehetett volna Árnymacska :P aztán rögtön szólíthatnánk KITTINEK XD
    vagy esetleg árnyék, akkor rögtön lehetett volna már Kurt
    vagy csak simán Bestia

    jaj istenem, nem rohadt mind1? ha nem tetszik ahogy fordították akkor ne játsz vele, by the way, a játék eredeti nyelven jó, még ha egy mukkot sem lehet érteni belőle :)
    mondjuk ha németül tudnék, akkor is inkább németesítést töltenék le egy angol játékra mint magyarosítást, uhh, rühellem a magyarosításokat, baromi szarok...

    de szerencsére a legtöbb játék angol, és angolul tudok... ergo nincs vele gond!
  • Shaman
    #18112
    háááát erre nem tenném a nyakam,de mintha úgy lett volna,hogy ha később eszed a maradékot az is beszámít,szal nem feltétlen egy ültő helyedben kell megenni az összeset,de mondom ez nem 100%...
  • W B
    #18111
    Ja azért vagyok olyan mérges. Nem zavar, hogy egy olyan fenségteljes nagymacskának azt a nem neki illő "árnybestia" nevet adtátok?!
  • Broafka
    #18110
    ohh my god, nem tökre mind1 hogy hogy mondjuk?
    szerintem így is úgy is lehet tudni...
    komolyan mondom kéne ennek a topicnak valahová a banner alá egy szótár és akkor nem lenne semmi gond...


    mellesleg ha a gomba úgy működik hogy csak ha az életedet tölti, akkor a gomba úgy is működik, hogy mondjuk megeszek 30-at (full élet lett) aztán eszek mondjuk húst, meg levest (kezdek éhes lenni :P) és mondjuk leveszik az életemet, utána megint megeszek 20 gombát, így is működik? vagy együltőben kell megenni?

    jut eszembe, az almánál nem így van, vagy igen? ott full élettel is megkapod a +1 erőt
  • Esrohnoil
    #18109
    2. résznél nem tudom, de az elsőnél angolról fordítottuk.
  • W B
    #18108
    Nem tudom szerintem a különböző tárgyak/lények nevét németről firdítoták.
  • Shaman
    #18107
    azé ki lehet logikázni,mégha nem is tudsz németül:

    KronStöckel-King`s Sorrel-Királyszár
    Goblin Beere-Goblin Berries-Goblin bogyó (nem emlékszem,minek fordították pontosan)
    Drachenwurzel-Dragonroot-Sárkánygyökér(erre sem emlékszem,hogy fordították)
    Heil wurtzer-Healing root-Gyógyító gyökér (szintén nem rémlik)
    Feuer wurzer- Fire root- Tűz gyökér (szintén nem rémlik)

    stb.

    lehet,nem pont 100%-os a fordítás,de mondom nekem nagyon gyér a német tudásom,mégis ki lehet logikázni...
  • W B
    #18106
    Legalább a Gothic eredeti nyelvén van.
  • Shaman
    #18105
    én jó sok gombát szedtem,s sokat meg is zabáltam,asszem ha 50-et megeszel akkor + x mana (x változik addonban meg simában de olyan 4-5 körül van asszem)Persze ahogy írták,csak akkor adja megha gyógyulsz is tőlük,nem full életen eszed.

    Jah és többször is müxik. Én a játékban vagy 200 gombát tuti megettem,s többször is kaptam mana bónuszt.