21229
  • peeter22
    #18342
    A swamp weed csomag a kikötőben van mégpedig, ha a kaszárnyából mész le a lépcsőkön akkor az első épület közvetlen a lépcső után balra ott az épületben bent, áll egy őr azt elég nehéz leverni ( ha még gyengus vagy) ezrét inkább varázslattal kell megölni( este mikor nincs arra senki) nála a kulcs és az épületben lévő egyik ládában van a csomag. Nem kell elkoslatni Onar farmjára... persze az is megoldás. De így is meg lehet csinálni.
  • Broafka
    #18341
    azért mert nem a kikötőben van!
    kint a vadonban megtalálod majd Onar farmját, ott lesz egy csávó, aki a konyha mögött (az egyik ház mögött) állandóan szívja az anyagot...
    beszélj vele, ő mindent letagad...

    2 választásod van:
    1, verd meg, és akkor megtudod az infót (de vigyázz, mindenki rád fog támadni a környéken ha megütöd :))
    2, beszélj az egyik zsoldossal (miután beszéltél a drogossal) ott áll a kovács mellett és beszélget, és panaszkodik neked hogy nincs meg az elveszett dohányos csomagja, mondd meg neki hogy tudod ki tette el!
    erre ő fogja magát, oda rohan a csávóhoz (és ha szerencséd van) akkor leveri a fejét, miután leverte, fosszd ki gyorsan, aztán várd meg míg elmegy messzire a tag aki megverte, ha jó messze van, rántsd elő a kardod és üsd le, foszd ki megint, beszélj vele, és ő közli majd hol van a csomag

    innentől már tudni fogod szerintem...
  • totya4
    #18340
    Menj be mindenhová... :)
  • GrimReaper78
    #18339
    Köszi. Na, akkor hatodszorra is végigjárom az egész kikötőt :DDDD

    Remélem, nem vmi bug miatt nincs benne, aztán rohangálok ész nélkül fel-alá, hiába :DD
  • Takanohana
    #18338
    Igen, a városban van, mégpedig a kikötőben. Csak keresgélj, meglesz az.
  • GrimReaper78
    #18337
    Hali!

    Oké, vágom, hogy 5. szinten nem vagyok egy übermájer, de lassan már nincs merre mennem, mert mindenhol leütnek... :D Ne érts félre, nem vagyok egy harcbuzi, de a városban már csak körbe-körbe szaladgáltam, nem jutottam egyről a kettőre, ezért gondoltam, hogy újra kimerészkedek a vadonba. Amúgy az egykezesre gyúrok, ha jól emlékszem, 35% körül járok, az erő meg sajna csak 19, mert az ügyességet felnyomtam egyszer 20-ra (az egyik kardhoz kellett).

    Amúgy köszi szépen, hogy leírtad a harcmechanizmust, mert nem nagyon vágtam, hogy az erőnek a brutálabb fegyver forgatásán túl milyen szerepe van.

    És akkor egy quest-related kérdés: ha lehet spoiler nélkül csak annyit szeretnék tudni, hogy a swampweed csomagot (militia 1. küldi) valahol a városban lehet megtalálni? Mindenkit körbekérdezgettem, mindent körbejártam, de semmilyen zsoldost nem találok, aki állítólag el akarta passzolni az anyagot...
  • Takanohana
    #18336
    Hi!

    5. szinten nem lehet még túl magas a fegyveres jártasságod és az erőd sem. Az, hogy mekkorát sebző kardot tudsz megfogni az erődtől függ. A fegyveres képzettség meg nem pusztán kombót tesz lehetővé, hanem a százalék arányában ütsz majd kritikusakat, amikoris a kard sebzéséhez hozzáadódik az erőd is.

    Pl. 50% az egykezes kard képzettséged, 60 az erőd, és használsz egy 40-et sebző kardot. Ekkor kb. minden második ütésednél kritikusat ütsz, amikor a kard nem 40-et, hanem 40+60=100-at sebez.

    Amúgy 5. szinten ne akarj mindenkit és mindent leverni, mert nem lehet, ennél a játéknál az ember megjegyzi, hol van erős ellenfél, aztán később képzettebben, jobb fegyverrel visszajön, és lealázza.
  • GrimReaper78
    #18335
    Jaja, megvan a kellő fokozat, és rájöttem, hogyan működik a kombó, de elég siralmasan gyenge vagyok: 5 .szinten lenyom minden bandita (főleg, hogy min. párban vannak), és a picit erősebb szörnyek is. Én cseszek el valamit a harcnál? Mert ez így elég frusztráló...
  • peeter22
    #18334
    igen, jól mondod a kettőben úgy kell, és ha jól emlékszem akkor kell hozzá a mester fokozat valamelyik karddal( egykezes, kétkezes)
  • _Atti_
    #18333
    ütemesen nyomd az előretámadást..ha jó időközönként nyomod sztem az a leghosszabb kombó..de lehet hogy itt kell valamennyi képzettség hozzá. g1 ben már 5% al meg lehet csinálni
  • GrimReaper78
    #18332
    Tud valaki egy linket adni a közelharci kombókról? Csak mert látom, hogy másképpen kaszabol a karakterem, mint az elején, de nem igazán éreztem még rá az ízére, és elég sokszor elpáholnak így...
  • Belliar
    #18331
    Aki nem tud angolul, az a legfrisseb Gothic infókat megtalálja a Gothic honlapomon!!!
  • peeter22
    #18330
    Khm... a worldofgohtic.com on már rég megírták, de hát nem mindenki tud németül, vagy angolul.... De még mindíg nagyon messze ez a dátum...
  • Belliar
    #18329
    totya, én ezt már több mint 2 hete tudom;D
  • Randal
    #18328
    Valszeg valami a háttérben szórakozik. Esetleg Messenger ha van, annak volt régebben szokása ilyen aranyosságokat csinálni. VAgy vírusírtó vagy bármi aminek van pop-upja:)
  • GrimReaper78
    #18327
    Nincs túlhúzva, dehogy, hová... :D

    Amúgy minden, a háttérben futó folyamatot kilőttem, és így semmi nyűgje nem volt, órákat játszottam. Elképesztő az összetettsége, pedig elsőre nem tetszett. A harc még most is bonyolult egy picit nekem, igaz, hogy csak 2. szintű vagyok :P
  • totya4
    #18326
    "A JoWooD bejelentette végre mikor kerül a boltokba a sokak által várt szerepjáték a Gothic III, melyben sokkal részletesebb szerepjátékrendszer és az eddigi játéktér többszöröse kap helyet. A jelen állás szerint Európában már október 13-án megvásárolható lesz a játék, a tengerentúlról nincs információ még."

    http://www.pcdome.hu/news.php?id=11123
  • Randal
    #18325
    Ha ez megvan az is meglesz. gondolom HK-nak sok a dolga.
  • Takanohana
    #18324
    Ez is valami. Bár már a NOTR magyarításával állnának elő. De arra asszem keresztet lehet vetni.
  • Randal
    #18323
    Nemtom észrevettétek-e már, de Hunnenkoenigék előálltak egy kis ajándékkal:)

    Gothic 2 GOLD 1.32 magyarosítás (NoTR nélkül!!!)
  • totya4
    #18322
    Hali, pedig ez hardver hibának nézem, olyasmi, mintha valami recovery funkció aktivizálódna... nincs túlhúzva a videó kártya?
  • GrimReaper78
    #18321
    Sziasztok!

    No, az első kérdés, vagyis inkább: para. Játék közben többször előfordul az, hogy hirtelen átvált a játék ablak üzemmódba (először azt hittem ,kifagyott, de nem), aztán beáll a fényerő az alap értékre (noha a csúszkák feljebb vannak tolva, mert régi a monitorom és már nem az igazi a fényereje), tehát sötétebb lesz minden, aztán irgalmatlanul dolgozik a vinyó, amjd egy idő után (2-5 mp) visszavált teljes képernyős módba a játék. Ilyenkor options megnyitás, csúszkát megbirizgálás, és visszaáll a korábban beállított fényerő. Csak ez mondjuk tízpercenként fordul elő, ami elég bosszantó... Tudtok erre vmi megoldást? A Gold Edition van fent, 2.7-es verzió. Esetleg az .ini-ben buheráljak valamit? Ja, és biztos, hogy nem a géppel van gond (ti, hogy kevés lenne neki): A64 3000+, 1GB RAM, virtuális memória, lapozófájl bőven van, 7200-as a vinyó RPM és GF 7900GT.

  • GrimReaper78
    #18320
    Már megoldottam, megy a játék.
  • Toroco
    #18319
    néha előfordul hogy kétszer jelenik meg a hozzászólásod. ne is törödj vele!
  • sanyiiiii
    #18318
    ehh ezt mért küldte kétszer? na mindegy
  • sanyiiiii
    #18317
    Hát érdekes módon nekem a gothic 2 goldot még akkor sem lehetett kitömöriteni ha nem volt crc-s , ugyhogy leszedtem isohuntrol ott nem darabolt és nem tömöritett és igy müködik problémamentesen
  • sanyiiiii
    #18317
    Hát érdekes módon nekem a gothic 2 goldot még akkor sem lehetett kitömöriteni ha nem volt crc-s , ugyhogy leszedtem isohuntrol ott nem darabolt és nem tömöritett és igy müködik problémamentesen
  • GrimReaper78
    #18316
    Sziasztok!

    Tudom, nem lesz közönségdíjas a következő kérdésem ,de mégis: nincs meg véletlenül valakinek a Reloaded-féle Gold Edition? A 2. CD-ről kéne a 43-as .rar, mert nálam CRC-s... Priviben megköszönném, ha jelezne vki.

    És mea culpa a warez miatt.
  • Takanohana
    #18315
    Jaja pontosan. F5 mentés, F9 betöltés.
  • peeter22
    #18314
    F5 mentés F9 betöltés asszem... régen mahináltam már.... valamelyik F billentyű ha ezek nem.
  • Broafka
    #18313
    és akkor mikor fog menteni?
  • Takanohana
    #18312
    Gothic.ini file-ban lehet beállítani. Megkeresed a sorát, s a 0-t átírod 1-re.
  • Broafka
    #18311
    heh? hol?
    pedig az tényleg kellene néha...
  • sanyiiiii
    #18310
    bel lehet kapcsolni
  • martons
    #18309
    Ezen már meg sem lepődök... Azért egy quicksave elkelne néha.
  • Esrohnoil
    #18308
    Azért majd ments sűrűn, mert bosszantó bugok néha előfordulhatnak. :)
  • martons
    #18307
    Nah végre, elkezdtem a játékot. Egyszerűen nem lehet lekattanni róla, magával ragadó, lenyűgöző, beszippant és nem ereszt a világ, ahol még az egyszerű levegő-vétel is élvezetes. Addikció felsőfokon!
    Még csak pár órát játszottam, de máris kijelenthető, az első rész óta a monumentalitást négyzetére, mi több, köbére emeleték, az eddig egysíkú beszélgetések helyett több mederbe terelhető dialógusok, a legapróbb változásokra is reagáló NPC-k (Lobart farmján elloptam a parasztruhát, mire nekem esett, hogy mióta nála dolgozok, eléggé foghíjas a készlete, és rögtön adjam vissza, ami az övé), érezhetően javított AI (szintén itt történt: megkínáltam a kardom élével Hildát - na, nem úgy... -, és máris jöttek segíteni a parasztok mező széléről) jellemzi a Gothic II-t. Emellett végre a kissé fakó (és lehangoló, de kétségtelenül gótikus) színvilág is megváltozott, él a környezet, a széltől lengedezik a fű. Emellett érzésem szerint a készítők követték a hagyományos "több, szebb, jobb" folytatási elvet, a harcrendszer és az irányítás végre jól kezelhető, az első résszel ellentétben itt egyszerre ráállt a kezem a dolgokra, tehát abszolút felhasználóbarát. A sztori pedig... egyszerűen zseniális, a küldetések változatosak, és még igencsak az elején vagyok.
    Szerintem a fejlesztők már az első epizódot is ilyennek szánták, vagy képzelték el, csak elfogyott a pénz, a játékot meg ki kellett adni. A nagybetűs HANGULAT befigyel rendesen, ilyet utoljára a KotORnál tapasztaltam magamon hogy éjjel is nyúzom az adott játékot... Nálam ez egyelőre 10/10.
  • sanyiiiii
    #18306
    Jah biztos finom lehettem:D
  • Broafka
    #18305
    na meg érted, ott van egy birka! Friss hús :P
    én is megöltelek volna, jah, már amúgy is kezdek éhes lenni :P
  • Esrohnoil
    #18304
    A szemük láttára változtál birkává?
    Mert ez esetben lehet h. én is lecsaptalak volna. :D